Rozsudek ráže 9

Když advokát Michael Haller získá po zavražděném kolegovi Jerrym Vincentovi zavedenou advokátní kancelář, spousta lidí mu to závidí. Mezi nově nabytými klienty je totiž i filmový magnát Walter Elliot obžalovaný z dvojnásobné vraždy. Jeho ostře sledovaný případ je zárukou vítané mediální pozornosti a tučných zisků. Haller ovšem netuší, že mezi Vincentovým zavražděním a Elliotovou obžalobou může existovat spojitost a že spolu s lukrativním případem možná po Vincentovi přebral i cejch smrti. Navzdory nebezpečí proniká hlouběji do případu a postupně si uvědomuje, že v něm není všechno v pořádku a že Vincentova obhajoba je založena na důmyslném, ale podvodném triku. Ocitá se tedy mezi dvěma mlýnskými kameny: musí hájit zájmy klienta a současně dodržovat zákon. Nezbývá mu než vymyslet ďábelský plán, přestože si uvědomuje, že jeho realizací riskuje nejen kariéru advokáta, ale i holý život. Kniha Rozsudek ráže 9 volně navazuje na úspěšný román Advokát s Michaelem Hallerem v hlavní roli. Haller se zde poprvé setkává s nejznámějším autorovým hrdinou – detektivem Harrym Boschem. Jejich komplikovaný pracovní vztah je navíc korunován nečekaným překvapením…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51502/rozsudek-raze-51502.jpg 4.5159

Mickey Haller / Prípady Mickeyho Hallera 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

The Brass Verdict, 2008

Kniha Rozsudek ráže 9

harena
včera

Trošku jiný Connelly než s Harrym Boschem, ale stále dobrý. Stejně jako první díl s advokátem Hallerem je to napínavé čtení, slovní přestřelky u soudu jsem sledovala s napětím, zápletka byla propracovaná a perfektně napsaná. Určitě je to série, ve které budu pokračovat a super je, že zřejmě Harry bude i v dalších dílech.

Didi15

Ja prostě díly s Boshem miluju, i když tady to je to spíš advokacie, přesto jsem se nenudila a užila jsem si to :)

MatoPalkes

Mickey je super, ani chvíľu som sa nenudil a teším sa na ďalšie diely s nim.

twiggynka

Miluju všechny knihy Michaela Connellyho. Jak Mickey, Harry nebo Jack jsou mi maximálně sympatičtí. Těším se na každou další knihu tohoto autora. Rozsudek ráže 9 opět poukázal, že je autor mistrem v zápletkách a jejich rozuzlení.

Lumír23
20.11.2020

Taková poctivá detektivka, příběh ze soudní síně s přesahem. Velice čtivé, velmi dobré, logické. Spokojený jsem byl :-) .

mi-380
11.08.2020

Do stejné řeky se nevrací, Connelly se tentokrát ale ponořil do velmi podobné. Hned první Hallerův trik je přesně opsán z prvního dílu a základní schéma celého případu (pozor, malý spoiler) je vykucháno z Advokáta.
Perfektně popsané soudní prostředí, napětí v soudní síni i mimo ni a také dvě malá překvapení na závěr mi vylepšují celkovou bilanci na 75 % (aktuálně 140 hodnotících s průměrem 90 %).

Kvůli pomalým výtahům v budově trestního soudu jsem k soudkyni Holderové dorazil o čtyři minuty později. Rychle jsem prošel kolem ohrádky její asistentky a ocitl se u její pracovny. Nikoho jsem neviděl a dveře byly zavřené. Zlehka jsem tedy zaklepal a slyšel, jak mě soudkyně vybízí ke vstupu.
Seděla za stolem a na sobě měla černý talár. Pochopil jsem, že má zřejmě zanedlouho soud a že moje zpoždění nevěstí nic dobrého.
„Pane Hallere, naše schůzka byla stanovena na deset hodin. Doufám, že jste o tom byl řádně zpraven.“
„Ano, Ctihodnosti, já vím. Omlouvám se. Výtahy v této budově jsou…“
„Všichni advokáti používají stejné výtahy a většině se daří přicházet na schůzky se mnou včas.“
„Ano, Ctihodnosti.“
„Přinesl jste si šekovou knížku?“
„Myslím, že ano.“
„Takže to můžeme vyřešit dvěma způsoby,“ řekla soudkyně. „Mohu vám uložit pokutu za pohrdání soudem a nechat vás, abyste to vysvětlil kalifornské advokátní komoře, anebo to můžeme pojmout neformálně: vytáhnete šekovou knížku a pošlete dar nadaci Make-A-Wish. Je to jedna z mých oblíbených charitativních organizací. Dělá dobrou práci pro nemocné děti.“
Tohle bylo neuvěřitelně. Holderová mi dávala pokutu za čtyřminutové zpoždění. Arogance některých soudců byla zarážející. Nějakým způsobem se mi podařilo spolknout rozhořčení a promluvit.

Lmslaver
20.07.2020

Příběhy ze soudní síně nejsou zrovna mým šálkem kávy, ale Connelly umí pracovat s dějem, postavami a budovat napětí, prostě ví, jak upoutat čtenáře. Na tento příběh jsem byl zvědavý, protože se zde poprvé setkají tváří v tvář advokát Haller a detektiv Bosch. U mě to tentokrát za plnou palbu není, ale pořád je to hodně slušné nadprůměrné čtení těsně někde pod devadesáti procenty.

Hugomil
29.03.2020

Věděl jsem, že M.Connelly neodolá a některé z jeho hlavních postav se sejdou v jednom příběhu. A je to právě zde. Advokát Michael Haller se setkává s Harry Boschem a krátce i novinářem Jackem McEvoyem - jaké potěšení. Jen ten Terry McCaleb se tam ještě mohl mihnout a bylo to dokonalé...Kniha jako vždy propracovaná a perfektně napsaná. Těším se na další....