Advokát

Mickey Haller je advokát bez kanceláře. Úřaduje na zadním sedadle vozu Lincoln, aby mohl být co nejblíže svým klientům: opilým řidičům, drobným podvodníčkům, překupníkům drog a podobným existencím. Právo pro něj není otázkou viny či neviny, nýbrž záležitost týkající se manipulace a vyjednávání. Když si ho jako obhájce najme playboy z Beverly Hills, kterého zatkli za napadení ženy, získá Haller po letech prvního dobře platícího klienta. Kromě toho je přesvědčen, že se mu konečně naskytla šance obhajovat skutečně nevinného člověka. S vršícími se důkazy je přesvědčen, že řeší nejsnazší případ ve své kariéře. Pak je ale zavražděn policejní vyšetřovatel, protože se dostal příliš blízko k pravdě, a Haller pochopí, že při hledání neviny přehlédl přítomnost nejryzejšího zla. Pokud mu chce uniknout, musí využít veškeré své schopnosti a zmanipulovat systém, kterému dávno přestal důvěřovat. V sázce totiž není jen ostře sledovaný soudní případ, ale i jeho život......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/4963/advokat-4963.jpg 4.5187

Mickey Haller / Prípady Mickeyho Hallera 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Domino

The Lincoln Lawyer, 2005

Kniha Advokát

March

Autor mě nadchnul sérii o Harry Boschovi. Nový hlavní hrdina Haller, dobrý...., ale Harry nasadil látku hooodne vysoko. Nicméně, knížka byla ctiva, čekala jsem jak to skončí, takže konec hltala a hltava, až zhltla a? Celou dobu jsem měla pocit, že jsem tu knihu znala...a pak jsem zjistila, že je zfilmovana a ten film jsem viděla. Doporučuji a jdu dát Hallerovi další šanci :-)

Toffee

Mickey Haller by těžko mohl aspirovat na titul Zlatíčko roku, v první části naopak dělá všechno proto, aby čtenáře utvrdil v dojmu, že advokáti jsou prodejné děvky a jdou s tím, kdo zaplatí. I když jeho klienti nejsou neviňátka, Hallerův přístup jsem moc lehce netrávila. Původně běžný případ se ale postupně pěkně zdramatizuje a zamotá, takže od napínavého zakončení jsem se nemohla odtrhnout. Nejvíc z celé detektivky mě ale zaujala teze, že nejhorší pro advokáta je mít nevinného klienta.

minirock

Nebylo to špatné, určitě čtivá knížka ale chybělo mi tam víc napětí a scény od soudu byly možná zbytečně podrobné a protahované, chvílema až nudné, méně by bylo více. A tím že hlavní záporák byl známý vlastně od začátku, nebylo moc co řešit.

Lmslaver
16.11.2018

„Jaký je rozdíl mezi sumcem a právníkem? Jeden je slizkej a vyžírá z bahna výkaly. A druhej je ryba.“
Haller je právník, kterého státní zástupci nemají rádi a policisté nenávidí. Hledá pro své klienty, kteří přestoupili zákon, skuliny v systému, hledá chyby, kterých se dopustili policejní vyšetřovatelé. Pachatelé trestné činnosti pak někdy proklouznou pod ramenem spravedlnosti, nebo jim je aspoň snížen jejich pobyt za katrem. Navzdory tomu všemu má klidné spaní, protože obavu má jen z jediné věci, z toho, že nepozná nevinu a když si začne myslet, že narazil na klienta, který je nevinný, tak se setkává s ryzím zlem a svou největší noční můrou.
Moc nevyhledávám romány ze soudních síní, ale Connelly dokáže čtenáře připoutat k soudní lavici, aby dychtivě sledoval slovní přestřelky a tahy advokáta Hallera.

Petula.N
11.10.2018

Nemám slov, začátek mě moc nezaujal, ale děj se pak rozjel, že jsem se nemohla odtrhnout, opravdu skvělé čtení. Pustím se do celé série Mickeyho Hallera :)

Alča I.
17.08.2018

MUSÍM DÁT ZASE PLNÝ POČET HVĚZDIČEK. ČTIVÉ DO KONCE NAPÍNAVÉ. UŽ OBJEDNÁVÁM DALŠÍ KNIHU OD TOHOTO SPISOVATELE.

IvikaS
10.06.2018

Nejhorší klient je ten nevinný...
Bylo mi toho advokáta líto a fandila jsem mu. Kniha byla skvěle napsaná a osvětlila mi fungování amerického soudního systému.

Lolila
04.04.2018

Výborný príbeh z prostredia amerického súdneho systému. Advokát bez kancelárie, ktorý obhajuje ľudí stojacich na "nesprávnej strane" zákona s názorom, že aj títo ľudia majú právo na obhajobu..... Všetko je ok, kým sa jeho klientom nestane "nevinný".