Advokát

Mickey Haller je advokát bez kanceláře. Úřaduje na zadním sedadle vozu Lincoln, aby mohl být co nejblíže svým klientům: opilým řidičům, drobným podvodníčkům, překupníkům drog a podobným existencím. Právo pro něj není otázkou viny či neviny, nýbrž záležitost týkající se manipulace a vyjednávání. Když si ho jako obhájce najme playboy z Beverly Hills, kterého zatkli za napadení ženy, získá Haller po letech prvního dobře platícího klienta. Kromě toho je přesvědčen, že se mu konečně naskytla šance obhajovat skutečně nevinného člověka. S vršícími se důkazy je přesvědčen, že řeší nejsnazší případ ve své kariéře. Pak je ale zavražděn policejní vyšetřovatel, protože se dostal příliš blízko k pravdě, a Haller pochopí, že při hledání neviny přehlédl přítomnost nejryzejšího zla. Pokud mu chce uniknout, musí využít veškeré své schopnosti a zmanipulovat systém, kterému dávno přestal důvěřovat. V sázce totiž není jen ostře sledovaný soudní případ, ale i jeho život......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4963/advokat-4963.jpg 4.5226

Mickey Haller / Prípady Mickeyho Hallera 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

The Lincoln Lawyer, 2005

Kniha Advokát

heavy66
21.11.2021

Moje první connellyovka a hned taková pecka! Filmová verze s Matthew McConaughey se mi líbila, ale kniha je lepší, má víc propracovaných postav, zajímavých situací v soudní síni, advokátských kliček. Dlouhá léta obdivuji právnickou erudici Perry Masona, a Mickey Haller je stejně dobrý. Jen Perry vždy za všech okolností obhajoval.....ti, co četli, vědí!

Lumír23
03.08.2021

Hodnocení odpovídá, je to prostě parádní jízda, člověk se nenudí. Jako plus hodnotím i to, že jsem mohl sám vyluštit osobu vraha vyšetřovatele, o to lépe se mi kniha vstřebává. Ó jak su můdré... Jo, Connelly jede a má hodně opravdu dobrých knih, příběhů. Lze jen doporučit.

Puntíkatýhrnek
04.01.2021

Není to vůbec špatné. Svižně napsaný příběh, pro mě osobně zajímavý výklad praxe amerického práva, které je tolik odlišné od práva u nás. Jen ten konec byl trošku předvídatelný a padouch trošku přestřelený... Ale i tak určitě tato kniha patří k těm lepším, za mne doporučuji.

PájaK37
01.01.2021

Advokát Mickey Haller řeší případ bohatého klienta a věří v jeho nevinu. Jak moc se může člověk mýlit. Napínavé čtení, výborně popsané prostředí soudních jednání, perfektně propracovaná zápletka a překvapivý závěr.

mi-380
04.08.2020

Soudní drama (ve stylu šachů, pokeru, mariáše), což jsem si v knižní podobě nedovedl pořádně představit a které jsem si nakonec užil stejně jako některé filmy, do nichž se mi také nechtělo, ale pak jsem seděl, zíral a ani nedutal, počínaje Dvanácti rozhněvanými muži, přes Firmu, Nebezpečného klienta, Michaela Claytona, až k Obhájci natočeném podle tohoto Connellyho románu, kde v hlavní roli exceluje Matthew McConaughey. Sledování soudních triků, přemetů a podrazů v knize ale vyžaduje stoprocentní pozornost, takže při mé letní roztěkanosti, kdy týden v Beskydech rychle vystřídal týden na kole v okolí Plzně a hned potom pár dní s kanoí a kytarou na Soumaráku, se mé čtení neobvykle protahovalo, často jsem usínal únavou, vracel se zpět, takže celkově jako bych přečetl knihu nejméně třikrát. Ale už se těším na další Mickeyho vyprávění.
90 % (aktuálně 201 hodnotících s průměrem 90 %).

AlenaF
03.07.2020

Skvělé jako vše od Connellyho.

harena
08.05.2020

Trošku jiný Connelly, ale stále dobrý. Hlavní hrdina Mickey Haller je advokátem, který asi jako každý potřebuje co nejbohatší klientelu, aby mohl splácet hypotéky a výživné, ale zároveň nemíní nechat úplně nepotrestáno "čisté zlo". Čtení je to rozhodně napínavé, slovní přestřelky u soudu jsem sledovala s napětím, zápletka byla propracovaná a perfektně napsaná. Určitě je to série, ve které budu pokračovat.

Hugomil
19.03.2020

Trochu vleklejší první polovina, přesto výborně napsané.