Černá ozvěna

V Černé ozvěně se českým čtenářům představuje Harry Bosch, policista, který nejraději pracuje na vlastní pěst. Bez nadsázky lze říct, že k řadě slavných postav „americké tvrdé školy", jakými jsou například Phil Marlowe či Steve Carella, přibyl další plnokrevný detektiv, který se s rutinou a invencí pohybuje mezi organizovanými zločinci, překupníky drog, zkorumpovanými státními úředníky a brutálními zabijáky. Tentokrát Harry vyšetřuje smrt svého přítele a spolubojovníka z vietnamské války. V tajuplném bludišti zločineckého podsvětí, se kterým je konfrontován, ožívá hrůza, kterou kdysi zažil ve Vietnamu jako příslušník jednotky specializované na boj v podzemních tunelech. Boschovou partnerkou v tomto souboji s nebezpečnými zločinci, jimž se podařilo proniknout na důležitá místa v policejním aparátu, je agentka FBI Eleanor Wishová. Jejich vztah dočasně přesáhne kolegiální roviny, což Boschovi zkomplikuje obtížné rozhodování mezi spravedlností a pomstou, před které je v závěru případu postaven....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43479/big_cerna-ozvena-6F1-43479.jpg 4.3372

Harry Bosch / Prípady Harryho Boscha 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Black Echo, 1992

Kniha Černá ozvěna

heavy66

V novém roce si mě rodina zatím moc neužila, neboť jsem byl od Silvestra ponořen v Černé ozvěně! Vietnamské téma včetně expresivního popisu bojových podmínek Tunelových krys do příběhu výborně zapadá. Pachatele jsem v druhé půlce tušil, jen jsem neměl představu jak a hlavně proč?
Výborná detektivka, logicky pointovaná, okořeněná kapkou červené knihovny a špetkou brutality, to je radost číst!

Alto98
18.11.2021

Los Angeles v devadesátých letech. Možno číst a zároveň sledovat Harryho na mapě. Dozvuky vietnamské války. Napínavý příběh.

TomHr
26.10.2021

Na své si přijdou příznivci klasických amerických thrillerů, najdou v knize napětí, atraktivní prostředí, správného vyšetřovatele i atraktivní ženu. Ale snad se jedná víc o detektivku: přece jen je tady o něco víc klasické detektivní práce než brutálních mordů, přestřelek a honiček. Hlavní hrdina je sympaťák a jak už to bývá, nese si s sebou nějaká ty bubáky z minulosti. Je to jeho neústupnost a správný instinkt, co nakonec vede k vyřešení dobře naplánovaného zločinu. Samozřejmě, jak se v thrilleru sluší, na konci víceméně umře. Ale přežije to!

Péťa86
16.10.2021

Další “trhlý detektiv”... Správná detektivka, kdy na další pokračování přijdete až těsně před “akcí”. Doporučuji milovníkům detektivek” :-)

ninano
20.09.2021

Velmi originální nápad. Kniha je napínavá a nedá vám se od ní odtrhnout. Přečteno jedním dechem.

orinka3
15.09.2021

Nic pro klaustrofobiky. Když si představím, co má Harry Bosch za sebou ve Vietnamu a teď má před sebou opět těsný tmavý prostor - to teda! Navíc s mrtvolou. Mrtvolou jeho někdejšího spolubojovníka. A začne se rozvíjet naprosto fantastický příběh, ve kterém hraje roli dávná minulost a současná touha po zbohatnutí. Harrymu se zdá ledacos podezřelé, a protože je šťoura, co má představivost, se brzo dostává na kobylku těm, co si přejí pracovat v utajení a Bosche dostat z cesty. Jeho kolegyně Elizabeth s ním utvoří dvojici, která společně pátrá, odolává nebezpečí a málem to skončí happy endem a šťastným spolužitím. Málem. Konec je hodně překvapivý. Děkuji za chytrou, vymazlenou detektivku, která je od začátku do konce plná napětí a nových situací.

Olous1
13.09.2021

Opět díky mým knižním přátelům jsem začala číst tuto skvělou sérii s detektivem Harrym Boschem, která je úžasná. Čeká mě celkem dost knih v této sérii na které se moc těším. Za mě 100%.

vnimat_Krasu
05.09.2021

Jako někoho, kdo dosud Bosche hltal jenom z televize, mě Černá ozvěna překvapila hned ve dvou směrech. Tím prvním je, že jde Connelly čistě jen po jednom případu a nekombinuje víc různých zápletek, jako to dělal televizní Bosch. A tím, že se v knížce nekupí moc mrtvol a jde se úplně čistě po policejní piplačce, mi knížka přišla ještě o level zemitější než seriál. Druhým směrem je Vietnam. Harryho zážitky z vietnamský války mě tu bavily moc. A skoro mě až mrzelo, že tuhle kapitolu hlavního hrdiny v Amazonu úplně vyškrtli. Bosch je sympaťák, jeho začátky s Eleanor zábavný a Connelly ti starou školu píše lehce jako pírko. Škraloup Černý ozvěny pro mě ale je, že mi prostě samotnej případ nepřišel tolik nosnej. A mnohem víc než jeho řešení mě bavilo zjišťovat, odkud Harry sebral ten nádhernej dům a proč proboha Edgar dělá realiťáka.