Černá ozvěna

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V Černé ozvěně se českým čtenářům představuje Harry Bosch, policista, který nejraději pracuje na vlastní pěst. Bez nadsázky lze říct, že k řadě slavných postav „americké tvrdé školy", jakými jsou například Phil Marlowe či Steve Carella, přibyl další plnokrevný detektiv, který se s rutinou a invencí pohybuje mezi organizovanými zločinci, překupníky drog, zkorumpovanými státními úředníky a brutálními zabijáky. Tentokrát Harry vyšetřuje smrt svého přítele a spolubojovníka z vietnamské války. V tajuplném bludišti zločineckého podsvětí, se kterým je konfrontován, ožívá hrůza, kterou kdysi zažil ve Vietnamu jako příslušník jednotky specializované na boj v podzemních tunelech. Boschovou partnerkou v tomto souboji s nebezpečnými zločinci, jimž se podařilo proniknout na důležitá místa v policejním aparátu, je agentka FBI Eleanor Wishová. Jejich vztah dočasně přesáhne kolegiální roviny, což Boschovi zkomplikuje obtížné rozhodování mezi spravedlností a pomstou, před které je v závěru případu postaven....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43479/cerna-ozvena-6F1-43479.jpg 4.3221
Série

Harry Bosch / Prípady Harryho Boscha 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, Domino
Orig. název

The Black Echo, 1992

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (46)

Kniha Černá ozvěna

Přidat komentář
Szigeti
09. prosince

Vždy sa rád vrátim ku k Harry Boschovi. Dobre napísané ešte lepšie sa číta.

reddwarf358
15. listopadu

Bavil jsem se, ale znovu si už asi nepřečtu, není důvod. Pozor, spojlery! Autor se nedokáže vyhnout některým klišé, kdy policajt musí být nutně rozvedený samotář s ne/přiznanou psychickou poruchou. A spí se svojí novou kolegyní, která ho původně nemá ráda a pak ho zradí.

čef
11. listopadu

Úžasný detektivní román, který si zaslouží velký obdiv. Harry Bosch se náhodou dostane k vyšetřování vraždy svého spolubojovníka z Vietnamu a pak to frčí dolu kopcem neuvěřitelnou rychlostí. Potom už si jen bezohledně a vynalézavě kazí vztahy téměř s každým, o koho zakopne, ale to všechno jen a jen v zájmu pravdy, kterou prostě musí za každou, ale opravdu každou, cenu najít. Drsná škola par excellence!

astra3
01. listopadu

Dobrý začátek pro mě nové série. Už se těším na další.

lea735
16. října

Jo jo, Harry Bosch...líbí se mi tahle knižní postava .Není bezchybný, prostě normální chap.
Mám ho ráda i styl psaní pana Connellyho. Moc hezký příběh , škoda že už skončil.

Killingjoke
28. srpna

Drsné devadesátky, žádné mobily, jen cvakání psacích strojů a v hlavní roli sympatický policejní detektiv z divize Hollywood Harry Bosch. To je pro mne hned na poprvé kombinace, jenž se trefila přímo na komoru… Není to můj první Connelly a Harryho Bosche taky znám již z pěti řad nejlepšího TV seriálu posledních let. Ale stejně jako je na přebalu této knihy uvedeno, že jde o „první případ Harryho Bosche“, je to i mé první setkání s tímhle policajtem na stránkách knih… A on to vlastně ani není jeho první případ, protože Harry Bosch je v knize již zkušeným policajtem jenž má za sebou řádku úspěšně vyřešených případů a nepěkné vzpomínky na válku ve Vietnamu, kde operoval jako tunelová krysa, vyhledávající nepřátele v temných tunelech, jimiž byla prošpikovaná vietnamská džungle. A jako černou ozvěnou se mu minulost vrací i ve špinavých uličkách Los Angeles o 20 let později, kdy je nalezen mrtvý jeho bývalý spolubojovník a přidělena dočasná parťačka od FBI…

Já tyto knížky prostě miluju. Vždy jde o poctivou práci s postavami a použitím klasických forem vyšetřování jako jsou výslechy, sledovačky a nakonec i pěsti či zbraně. Přitom je to takové civilní a uvěřitelné. Že je to staré skoro třicet let? No a? Vždy dám raději přednost takové knize před zástupy moderních detektivek, rochnících se v co největší snaze čtenáře šokovat a utopit v prvoplánových nechutnostech a překombinovaných vraždách. Tak takové knihy zas nevyhledávám já… Detektiv Bosch vychází z archetypů americké drsné školy detektivky a skládá všem jejím zakladatelům obrovskou poklonu. Je detektivem ctícím zákon, avšak ochotným zákonu i trochu pomoci jinými cestami. Není tedy divu, že jej nadřízení moc nemilují, je v hledáčku oddělení vnitřních záležitostí a jeho cynické průpovídky leží v žaludku nejednoho agenta FBI. Prostě takový obyčejný prima chlápek a já už se moc těším na jeho druhý případ – Černý led.

mysce
01. srpna

Je to tvrďák každým coulem a má velmi specifický smysl pro spravedlnost. Je skvělým vyšetřovatelem, ale jeho nadřízení ho mají rádi asi jako osinu v zadku. Harry Bosch je prototypem svérázného detektiva, dívajícího se na život pohledem osamělého vlka, zbaveného veškerých iluzí.
Černá ozvěna je moderně pojatá detektivka americké drsné školy, kdy hlavní hrdina rozplétá síť dobře organizovaných zločinců, kterým pomáhají zkorumpovaní státní úředníci, a prodírá se skrz mnohá morální dilemata.
Při čtení mě dost bavila „retro“ technika, hlášení se vyplňují na psacím stroji a detektivové si všechno obíhají sami…
Pokud jste "Černou ozvěnu" ještě nečetli a s Harrym se ještě nesetkali, vrhněte se do toho po hlavě! Užijete si parádní jízdu a najdete parťáka, se kterým určitě strávíte mnoho večerů. Jestli si totiž některá literární postava zaslouží váš respekt a pozornost, je to Harry Bosch!

VendulaB
24. července

Klasická americká detektivka v nejlepším slova smyslu. Žádní psychopati, rituální vraždy, potoky krve - jen jeden odhodlaný detektiv, který si jde za svým a prostě neuhne. Těším se na další díl.

1