Černá ozvěna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V Černé ozvěně se českým čtenářům představuje Harry Bosch, policista, který nejraději pracuje na vlastní pěst. Bez nadsázky lze říct, že k řadě slavných postav „americké tvrdé školy", jakými jsou například Phil Marlowe či Steve Carella, přibyl další plnokrevný detektiv, který se s rutinou a invencí pohybuje mezi organizovanými zločinci, překupníky drog, zkorumpovanými státními úředníky a brutálními zabijáky. Tentokrát Harry vyšetřuje smrt svého přítele a spolubojovníka z vietnamské války. V tajuplném bludišti zločineckého podsvětí, se kterým je konfrontován, ožívá hrůza, kterou kdysi zažil ve Vietnamu jako příslušník jednotky specializované na boj v podzemních tunelech. Boschovou partnerkou v tomto souboji s nebezpečnými zločinci, jimž se podařilo proniknout na důležitá místa v policejním aparátu, je agentka FBI Eleanor Wishová. Jejich vztah dočasně přesáhne kolegiální roviny, což Boschovi zkomplikuje obtížné rozhodování mezi spravedlností a pomstou, před které je v závěru případu postaven....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43479/big_cerna-ozvena-6F1-43479.jpg 4.3438
Série:

Harry Bosch / Prípady Harryho Boscha 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

The Black Echo, 1992


více info...
Nahrávám...

Komentáře (100)

Kniha Černá ozvěna

robo22
03. května

Vynikajúce. Takto má vyzerať inteligentná detektívka, ktorá vás absolútne pohltí. Rád si knihy vychutnávam niekoľko dní, táto sa nedala. Musel som 400 strán prečítať behom dvoch dní. Skvelé!

TeaPeter
30. března

Celkem dobrý příběh. Možná by mohl být hutnější, kompaktnější. Nakonec to zachránil konec, který nebyl úplně předvídatelný - i když už někde na začátku mi přišlo, že něco není jak by mělo být, ale nesecvaklo mi co.


PitoR
25. února

Harry Bosch – 1. diel!
Čítal som samú chválu, tak som neodolal a siahol po úvodnej knihe rozsiahlej série amerického autora, v ktorej predstavuje svojho hrdinu, detektíva Hieronymusa Boscha, ktorý dostal meno po „diabolskom maliarovi“ z Holandska.

„Prekristapána, to je tvoje krstné? Skrátené na Harry? Ako naň tvoja matka prišla? ... Jej slabosťou boli maliari pätnásteho storočia. Má zmysel iba v kombinácii s priezviskom.“

Keď ho privolajú k prvej mŕtvole, zistí, že je to jeho starý známy spolubojovník z Vietnamu. Náhoda?

„Náhody neexistujú.“

Kniha ma skutočne bavila, zaujímavý príbeh – maximálna spokojnosť a teším sa na „dvojku“ – Čierny ľad.

Luigi1
15. února

I zde se nezapomnělo na na útržky z války ve Vietnamu

drakamena
23. ledna

Nebylo to špatné, i když trochu zdlouhavé. Jakmile se ukázalo, po čem vlastně lupiči v trezoru šli, celé vyšetřování se začalo vléct. Navíc mě nebavil Boschův vztah s Eleanor. Naopak mě bavilo, jak to natřel Laurelovi a Hardymu z interního, to bylo skvělé. Takže takový průměr. Něco dobré, něco méně dobré až špatné. Rozhodně se ale podívám po dalším díle.

Elapheg
30.12.2022

Na začátku komentáře bych rád poděkoval svým knižním přátelům, kteří mě k autorovi přivedli, zvláštní dík patří uživatelce: moudivlacek. Moje první setkání s autorem s hlavní postavou vyšetřovatele Harryho Bosche dopadlo velmi dobře. Je to detektivka bez brutalit, ale s výbornou zápletkou a Connellymu se podařilo v knize vytvořit dvojí zvrat, čímž se podobá Cobenovi. Harry Bosch je povolán k mrtvému tělu u přehrady a Harry po ohledání těla zjistí, že mrtvým je Billy Meadows, člověk, se kterým sloužil ve Vietnamu jako tzv. tunelové krysy. Případ se jeví z počátku velmi banálně, ale Bosch nevěří, že se jeho spolubojovník sám odpravil a bude se snažit dokázat, že se jedná o vraždu. Klíč k vyřešení jedné zdánlivě banální smrti bude spočívat v tunelování. Harry bude muset velmi pečlivě prošťárat minulost spolubojovníka i tu svou, na kterou by raději zapomněl, kde ho pátrání zavede až k případům FBI. Zápletka je velmi dobrá, konec má obrat o 180°, je to detektivka bez brutalit, Conellyho styl psaní je velmi čtivý a určitě mě budou zajímat další případy Harryho Bosche. Dávám pět hvězd, doporučení a autora přidávám do oblíbených. :-)

ThomasRuhe
12.10.2022

Černá ozvěna je velmi dobrá detektivka. Výborné seznámení s Harry Boschem jakožto hlavní postavou. Samotné vyšetřování se mi líbilo od začátku do konce. Nechybí ani překvapení na závěr. Já sice tuto sérii nečtu chronologicky, ale jako startovací díl je to opravdu povedené s možností stát se pravidelným čtenářem těchto knih.

wlado
16.09.2022

Radosť čítať. Kniha plná deja, výborný popis prostredia a postáv.

1