Černá ozvěna

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V Černé ozvěně se českým čtenářům představuje Harry Bosch, policista, který nejraději pracuje na vlastní pěst. Bez nadsázky lze říct, že k řadě slavných postav „americké tvrdé školy", jakými jsou například Phil Marlowe či Steve Carella, přibyl další plnokrevný detektiv, který se s rutinou a invencí pohybuje mezi organizovanými zločinci, překupníky drog, zkorumpovanými státními úředníky a brutálními zabijáky. Tentokrát Harry vyšetřuje smrt svého přítele a spolubojovníka z vietnamské války. V tajuplném bludišti zločineckého podsvětí, se kterým je konfrontován, ožívá hrůza, kterou kdysi zažil ve Vietnamu jako příslušník jednotky specializované na boj v podzemních tunelech. Boschovou partnerkou v tomto souboji s nebezpečnými zločinci, jimž se podařilo proniknout na důležitá místa v policejním aparátu, je agentka FBI Eleanor Wishová. Jejich vztah dočasně přesáhne kolegiální roviny, což Boschovi zkomplikuje obtížné rozhodování mezi spravedlností a pomstou, před které je v závěru případu postaven....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43479/cerna-ozvena-6F1-43479.jpg 4.3304

Harry Bosch / Prípady Harryho Boscha 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Domino

The Black Echo, 1992

Kniha Černá ozvěna

ArwenAragorn

75%
...."Tehdy jsme byli prostě parta kluků, kteří se báli tmy. A v těch tunelech byla přímo příšerná tma........My říkali, že jdeme za černou ozvěnou. Připadalo nám, že jdeme do pekla.Tam dole pod zemí cítil každý jen strach. Být tam dole bylo stejný, jako být mrtvej."

Teď nevím, proč jsem čtení knih od Michaela Connellyho odkládala. Harry Bosch mě prostě baví. Zase jiný týpek, do řad policistů moc nezapadá, má svoje způsoby při vyšetřování, které někdy neodpovídají pravidlům, ale je to klaďas a světe div se, není ani závislý na lécích, alkoholu a drogách, jedině teda, že kouří jako tovární komín. Patří prostě do staré americké tvrdé školy. Myslím, že kdybych se s ním setkala, líbil by se mi.
Detektivka má po zdlouhavějším začátku příjemný spád, dobře se čte, k závěru je akčnější. A dozvěděla jsem se něco o tunelových krysách ve válce ve Vietnamu.
Mohu doporučit.

JSmerda

Nečetl jsem příběhy Harryho Bosche popořadě, takže tento první příběh byl pro mě svým způsobem bonusový. Především jsem se dozvěděl více informací k hlavní postavě. Jinak autor Michael Connelly už od první knížky válí :)!

Danuše7

Napínavý příběh. asi jsem jej viděla zfilmovaný.

LuciezOstravy

Kniha se mi moc líbila, svérázný detektiv, který přijde věcem na kloub za použití ne vždy těch správných policejních metod a postupů. Zajímavá zápletka z dějin Vietnamské války, mocenské boje, trochu love story zasluhuje plný počet hvězd. Umocněno i tím, že jsem po Vietnamu cestovala a viděla i washingtonský památník padlých američanů v této válce. Určitě si přečtu i další příběhy Harryho Bosche. ČV 2020 kniha autora, který získal cenu E.A.Poa.

Metla

Už dlouho jsem se s Vámi chtěla seznámit, detektive Boschi, cítila jsem, že byste mohl být inteligentní drsňák dle mého gusta. Což se potvrdilo, váš styl vyšetřování, chování i jednání mě velmi bavil, devadesátkovým klišé navzdory (nebo možná i díky nim). Navíc jsem stará konzerva, tudíž mi vyhovují kriminálky z dob, kdy se všechno neřešilo přes počítač a s mobilem u ucha.
Vychutnala jsem si vraždění v Los Angeles, přetahovanou s FBI i vybíjenou s těmi zparchantělými policajty, co jdou po normálních policajtech, mráz mi běhal po zádech při nepříjemných návštěvách vietnamských džunglí.
Ale, jak dává tušit mé hodnocení, několika rýpanců nezůstanete ušetřen, detektive. Chlastáte, no dobrá, to asi všichni poldové v USA, hulíte a k vaší osobě to celkem sedí... je však nezbytně nutné ty zlozvyky stále zdůrazňovat? Já nepotřebuji znát přesný počet vyčaděných hřebíků do rakve. Pokud snad "Černou ozvěnu" sponzorovala firma Marlboro, potom ten cigaretový dým smrdící ze stránek chápu, přesto si za svou námitkou stojím: vět souvisejících s kouřením byl značný přebytek.
Ještě tady mám pár technických k případu. 1) Když lezete do nebezpečných prostor bez parťáka, proč si nevezmete aspoň vysílačku? 2) Drobnost: nenajít v Los Angeles jediného člověka se jménem Nguyen Tran mi přijde asi tak pravděpodobné, jako nenajít v Praze žádného Pepu Nováka. Vždyť jde o nejběžnější vietnamské jméno a příjmení. 3) Co mi vadilo nejvíc: závěrečná mentální zabržděnost. Váš intelekt a detektivní instinkt šlapal většinu knihy na plný céres, jakmile se však jednalo o jistou osobu, najednou se z vás stával nedovtipný debil. Na vaše prozření jsem čekala nehorázně dlouho.
Tentokrát tedy "jen" za (velmi silné) čtyři stálice a těším se na příští setkání. 80-85%

evask

Klasická detektivka, rozdělení děje po dnech a tím pádem dlouhé kapitoly, to mně trochu vadilo. Ale i tak už jsem si v knihovně zarezervovala další díl. Dala bych čtyři a půl *.

Didi15

Moje první setkání s tímto spisovatelem. Kniha byla fajn. Příběh parádní i když jsem tušila, kdo v tom má prsty. Určitě si přečtu další. Dávám pouze 4 hvězdy, protože mi přišly dlouhé,, kapitoly,, a také proto, že jsem to nehltala tak jako ostatní knihy.

Fillipa

Mám dojem, že Harry Bosch musí být sousedem Elvise Colea (Robert Crais), jen nevím, kdo z nich si koupil dům ve svahu u nápisu Hollywood dřív :)

Nemesis
Nemesis