Pád

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56720/pad-QJm-56720.jpg 3.81521

Andělé / Padlí anjeli (1.)

Fallen (2009)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Pád

lucygreen

Ufff... Tak konečně přečteno, ale vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Upřímně to bylo strašné. Film jsem viděla a hodně se mi líbil (hlavně Cam :)), ale kniha byla o dost obsáhlejší, ale všechny věci navíc mi přišly strašně zdlouhavé. Řekla bych že tato kniha je přesně ta, která vás dostane do čtecí krize a bohužel od začátku jsem měla velké pokušení ji odložit (možná i odhodit). Takže kniha za mě ne, ale na film se klidně podívejte :).

Evie24

Hezké ale moc mě to neohromilo fylm hezký ale kniha moc nic

Pupicek123456

Zatim jsem tento prvni dil zhltla za dva dny,velmi ctive:)))

katushah

Četla jsem od této autorky Slzu, která se mi celkem líbila, tak jsem si potom ulovila i Pád. Zlákal mně obalem a cenou. Bohužel je to velké zklamání. Děj je celkem v pohodě, místo se mi velmi líbí, ale ty charaktery postav a chování střední školy, jsou šílený. Kdyby místo keců s holkama bylo v knize více mystična, tak by to bylo super. Na film se snad ani nebudu dívat. :-D

Šárušš

Co k tomu napsat? Napadá mě jen: Kdo zpočátku také fandil Camovi?

Petra38

Serii ctu znovu,na tema andelu me naladila kniha Sedme nebe od Michalkovy,takze latka je vaaazne vysoko ale jelikoz nemam serii doctenou s patym dilem tak ji dám. Nekdo se zminoval o filmu,videla jsem s titulkama(myslim,ze na dabing se nikdo hrnout nebude) muj nazor je takovy,ze film moc dobry neni a filmari si ho upravili dost podle sveho,tak ze kniha stale o dost lepsi jak film...;^)

Ulrika

V sérii budu dál pokračovat, abych věděla jak se to vyvine, ale musím se přiznat, že mě ani Daniel ani Luce jako hlavní hrdinové charakterově moc nesedli...

Kukicka

Tohle docist me skoro fyzicky bolelo. Nechapu, ze podle toho natocili i film, ktery jsem tedy nevidela, ale to brzy napravim, protoze jsem opravdu zvedava, jaky skvost z toho mohl vzniknout.

NathalieVerdun

Daniel bol fajn postava, ale z nejakého dôvodu si ma dosť získal Cam - som zvedavá, ako sa to s ním vyvinie.

Kvíka

Začala jsem ji právě číst. Jako e-knihu. Asi to byla chyba, neboť překlad mě dostává do kolen. Příklady - ... pomohla na nohy jejímu malému třesoucímu tělu ... ztratila se v jeho hustých zlatých vlasech a jeho odpovídajícímu opálení ... a klasika špatných překladů - slovo bizardní. Můžete mě ujistit, že v klasické knize je jiný překlad?

katchamccall
30.12.2018odpad!

To docela bolelo. Hlavní hrdinka je tak příšerně ukňouraná, že měla lehnout popelem v momentě, kdy ji ten uťápnutej andělíček dal pusu. A nenarušovat po staletí zaběhnutou tradici. Absolutní ztráta času.

tynuska4637
19.12.2018

Pro mě taková klasicky fantasy odpočinkovy relax. Nemůžu říct, že to byla bomba, ani že to stálo za prd. Přečtení rozhodně nelituji! Ba naopak!

MiraiYume
18.11.2018

Příběh není nijak světoborný, nic extra nového, co by tu ještě nikdy nebylo, v něm není. Jen je kolem toho humbuk, nějaká nová módní vlna. Upíři a vlkodlaci asi už omrzeli, tak se lidé vrací k andělům. Autorka má ale čtivý styl, takže se to číst opravdu dalo, o když se většinu knihy nic moc nedělo a Luce byla... no... nerozhodná? Otravná? Vlezlá? Asi to všechno dohromady. Něco se konečně začalo dít až na konci, ale zase to skončilo tak rychle a divně, že to asi čtenáři moc nových informací, co by si nevydedukoval po čas celého čtení, nedalo. Ovšem! Pro cílovou skupinu náctiletých, věčně uzoufaných holek, to bude určitě skvělé počtení.

eva9749
29.10.2018odpad!

Slátanina.

Shaki
24.10.2018

Na začátku člověk hned nechápe, proč Luce Daniel tak přitahuje a i z chování ostatních je zmatená. Čtenář proto může pociťovat určitý chaos z řádků, které čte. Ale na druhou stranu, vždyť přesně takto se cítí i Luce, tak proč ne.
Kniha dostala pořádný spát a v druhé půlce a konec byl vskutku nejlepší, akorát s hodně zajímavým poznatkem.
Luce mi přišla děsně naivní. Všichni s ní mávali z leva doprava. Hold uvidíme, jak to bude pokračovat.
Daniel je smutná postava. Cam zas nevypočitatelná a rozhodně osvěžující.

Amitiel76
20.10.2018

Asi není příliš dobré, nejprve zhlédnout film, a pak teprve sáhnout po knize, jako to bylo v mém případě. To, že jsem věděla dopředu, o čem kniha bude, mě neskutečně rušilo. A o to víc, že kniha byla vlastně úplně jiná, než film. Ať už dějem, scénami nebo postavami. Všechno se tam totiž odehrávalo úplně jinak. Podle jiného scénáře....
I když musím říct, že kniha byla skutečně lepší než film, který mi přišel hodně zvláštní. Ani po jeho druhém shlédnutí jsem dost dobře nepochopila, co tím chtěl autor říci....
Knihu hodnotím jako průměrnou. Žádné "wow" se tu nedostavilo. Děj se začal tvářit zajímavě až téměř ke konci . Což mě samozřejmě donutí sáhnout po dalším díle, i když vlastně nejsem z knihy Bůh ví jak nadšená :-))
A pak je tu ta věc s "Padlými anděli"...Cožpak už i Bible neříká, že padlým andělům byla odňata křídla? Že byli uvrženi na Zem, bez možnosti jakékoliv nebeské pomoci a podpory? Tak jak to, že se tu Daniel, a všichni padlí andělští chlubí nádhernými křídly, a prohánějí se po obloze? Svádějí boj s temnotou, a používají svou andělskou moc? Asi jsem toho už o andělech načetla trochu moc, a proto mě tohle zarazilo... No, ale to je autorčina věc.
Pozitivně ale hodnotím tu ponurou atmosféru, která se line celým příběhem. Prostředí "nápravného zařízení pro mladistvé" je tu vykresleno doslova hororově.
A ten starý hřbitov z Občanské války, který přiléhá ke kampusu? Brrr...ani za nic bych tam v noci nestrčila nos :-)))
A na závěr musím ještě podotknout, že jsem rozhodně na vážkách, ke komu mám upírat své sympatie. Ke Camovi nebo k Danielovi? Ono asi není zas tak úplně jednoznačné, že je právě Cam ten skutečný záporák.... Uvidíme co ukáže druhá část.

Pythonissam
03.10.2018

Sérii Andělů Miluji snad nejvíce na světě! Kdyř to byla úplná novinka, babička mi je kupovala jako dárek a já jsme byla nadšená, děj mne pohltil natolik, že místo abych spala, tak jsem až pomalu do rána četla, jelikož mi kniha neumožnila ji položit. Děj byl tak skvělý a vždy to končilo tak otevřeně, že jsme nemohla jen tak přestat číst. Ve škole se mi smáli, ale mne to bylo jedno, měla jsme svou sérii knih.
Pokud se zajímáte o andělé a démoni, o fantasy doporučuji!

MiaCooperová
22.09.2018

No...autorka má čtivý způsob psaní. Je to i zezačátku vtipný, jak musím uznat. Ale přijde mi, že skoro od půlky do konce tam jsou hluchá místa-ta jsou tam jako nějaký hrudky, pak přijde ta rovinka v podobě akce, situace a pak zas to hluchý místo. Knize nemůžu křivdit-vymyšlené to je zatím dobře. Ale pak je tu taky věc s tím, že jsem alergická na to, když má hlavní hrdinka narozeniny na konci srpna/v září (ehm ehm Twilight) a vůbec se na to nechová, zvlášť když autorka se narodila jindy. Existují nějaká znamení zvěrokruhu-a přestože pro mě jsou knihy Harryho Pottera něčím, co doma nemusím mít, protože v knihovně jsou, říkám vám na rovinu-Rowlingová má můj obdiv za to, že dokáže Hermionu zformovat jako ztělesnění znamení Panny, Rona jako Berana, Siria jako Štíra a to i přesto, že sama je znamení Raka! Podle mne to má Pád moc dobrý nápad, ale potenciál je tak nějak poloviční. Bavilo mě to víc než Nadpozemská? Možná i jo. Sedla jsem si z hlavní hrdinky a děje Kdy-už-konečně-přijde-odhalení(-od-prvních-100-stran) na zadek? Vůbec ne. Další díl si asi přečtu za delší dobu. Hodnocení je skoro na 4 hvězdičky, ale prostě už to před cílem padá (možná proto Pád...). Takže pokud tuhle knihu chcete číst a je vám míň než mně (za několik hodin mi je patnáct let! :D) a máte rádi příběh trochu na způsob Twilight, asi vám to doporučím. Jinak pro mne stálicí mezi knihami s andělskou tématikou Dotek anděla od Thomase Breziny. Vidíte, chlap a dokáže popsat i holčičí osobu...

A.K.A.R.
21.09.2018

Naprostý trhák.Nemůžu uvěřit jak se toho Lauren Kate zhostila.Na téma mytologie a andělé jsem toho moc nečetla a i možná, proto mě kniha tak nadchla.

kubakubikula
09.08.2018

v knize se temer celou dobu nic nedelo, cetla jsem to asi jen proto, ze knihy nerada odkladam. za celou dobu poradne nic nevysvetlili, vsechno "davkuje" autorka postupne, takze de facto se nevi o moc vic nez z popisu knihy. vse nedoresene, nedotazene, kniha ma vetsi potencial. dalsi dily ani kupovat nebudu...

knihomolka78
07.07.2018

Taková pohádka pro teenagery, ale překvapivě to bylo to čtivé, napínavé a otevřený konec nutí k přečtení dalšího dílu.
Hlavně se nedívejte na film, ten je pěkně zmršenej a zkazí Vám to dojem.

sola_lupa
25.06.2018

Taková ta pohádka, kdy je dívka chudák oběť a nutně potřebuje zachránit princem - andělem. Ovšem potenciál to má, uvidím jaké budou další díly.

eliska2106
20.06.2018

Velmi čtivé ;-)

veronika8798
15.06.2018

Dá se to,hezké čtení

EleanorJane
11.06.2018

Mám ráda příběhy o andělech. A ani tato kniha nezklamala. I když jsem měla dojem, že se v ní toho tolik ani neděje.

Hania932
28.05.2018

Musím říct že toto se mi opravdu líbilo! Bylo to velmi hezké a příjemné čtení. Knížka byla velmi čtivá a napínavá. Ale upřímně jsem od této knihy moc neočekávala. Byla jsem zvědavá jak autorka napsala příběh o andělech a opravdu se jí to povedlo! Ten konec mě dostal, strašně chci vědět jak to bude dál! Já jsem si tuto sérii naprosto zamilovala a už se strašně těším na další díl! Takže všem doporučuji.

Kája5951
25.04.2018

U málo knížek se mi stává, že bych se začetla hned od začátku. U téhle knížky se to (bohužel :D) stalo. 320 stránek jsem přečetla za necelé dva dny. Takže pokud se vám líbí tohle téma, tak určitě doporučuji přečíst.

Szekynka
18.04.2018

Startovní kniha povedené fantasy série.

chmelda212
14.03.2018

Jelikož to nebyla první kniha o "padlých andělech" ke které jsem se dostala, tak bych tuto knihu hodnotila jako průměrnou.. Příběh není náročný, čte se pěkně. Oceňuji nápad věčných milenců a otevřený konec, který láká k přečtení pokračování..
Postavy byly příjemné a dokonce jsem si Cama jakožto záporáka docela oblíbila (vlastně jsem svůj názor nezměnila ani po zhlédnutí filmu ani po přečtení knihy)

HollyMarie75
13.03.2018

Knihu jsem kdysi dostala myslím k vánocům a přečetla jsem jí jedním dechem. Výborné čtení. Mohu jen doporučit. Chystám se koupit si i ostatní. Už se moc těším