Pád

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56720/big_pad-QJm-56720.jpg 3.81851
Série:

Andělé / Padlí anjeli 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Fallen, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (360)

Kniha Pád

LimedkaMikki
03. května

(+ SPOILER) Takže, o čem ta knížka vlastně byla? Typka záhadným způsobem zapálí chajdu, kde má první rande. No jelikož při tom požáru zároveň její první rande umře, je poslána do speciální školy něco mezi zvláštní školou a pasťákem (prvních cca 50 stránek). Tam je to celý nějaký divný (51-300 stran) a pak je asi tak 10 stránek nějakého potenciálně zajímavého děje a konec.
Lucinda je typický otravný puberťák, kterému máte chuť nafackovat, protože ze sebe dělá hrozného chudáčka, nemůže se furt rozhodnout mezi chlapcem A a chlapcem B a tváří se, jak kdyby ji potkalo to nejhorší na světě, zatímco ostatní jsou v tom podivném pasťáku asi na dovolené. Jak moc je to dobře, nebo špatně napsaná postava je otázkou vkusu, ale jelikož na mě byla zároveň hrozně nudná a hloupá, klidně bych ji vyškrtla.
A pak je tam Daniel, u kterého mám tak trochu větší pochopení, proto proč se chová jako kozel (díky konci), zároveň ale taky nemůžu tvrdit, že by mi byl extrémně sympatický.
No a co se týče konce, tak to úplně... Uh. Místo toho, abychom se dočkali nějakého normálního, nebo pořádného vysvětlení "vo co teda go", tak zase dostáváme jen milion náznaků a kusých informací překryté hláškou: "Ale Lucindo, my ti to nemůžeme říct, na to si musíš přijít sama." Takže sice víme, že je problém a že ten problém je Lucinda (haha, to jsme věděli od začátku), ale stále nevíme, kde přesně ten problém je. Jestli mě to mělo nalákat na přečtení si dalších dílů, tak jako ne no, je to spíš otravné.

odel
23.10.2022

Dávám 2,5 ⭐
Knížka celkem o ničem, z konce už jsem přeskakovala stránky a víceméně jsem ji dočetla tímhle způsobem.


KarolínaV
20.10.2022

Úplně nevím co si o této knize mám myslet. Má to krásný příběh který má velký potenciál, ale to je tak všechno. Postavy se chovají nelogicky (někdy jak se hrdinové v nějaké situaci zachovali doopravdy nedávalo smysl) a prakticky nemají žádné charakterické vlastnosti. Lucy mi často lezla na nervy její naivitou a celkově tím jak se chovala. Nejspíš dám ještě šanci druhému dílu a doufám že to bude lepší ale existují mnohem lepší série s andělskou tematikou.

Šíša
13.09.2022

Další série, ke které jsem se dopracovala přes filmové zpracování.
Film nasadil laťku docela vysoko, sympatičtí herci (Jeremy Irvine a Harrison Gilbertson) a super prostředí. V knize však první polovinu jen posloucháme Luceino vzdychání po Danielovi, kterého má člověk brzy dost. Je zde také mnoho otázek, jak jinak, než bez odpovědí; místy to na mě působilo až nepromyšleně. Ale abych jen nehanila, velice se mi líbí nápad a zpracování tématu s anděly (Lucifer, Pád, atd.). A především, bylo to velice čtivé, což je hlavní.

"Víra je kratochvíle bezstarostných. A co hůř, je to ten nejlepší způsob, jak se nechat zabít."

n.jankovcova
09.06.2022

Díky téhle sérii jsem začala pořádně číst. Je to tak skvělá série! Tentokrát ji čtu už potřetí a je stále stejně dobrá. Samozřejmě, že teď, jak jsem starší, tak některé věci mi přijdou trochu přitažené za vlasy, ale ten příběh, postavy a hlavně obálky!! jsou prostě boží.

holkazbrooklynu
21.03.2022

Skvěle pojaté fantasy obsahující milostný trojúhelník, zakázanou lásku a velmi silnou hlavní hrdinku okolo, které se točí svět. Kniha je čtivá a není zbytečně uměle prodlužovaná. Příběk čtenáře pohltí, takže ideální kniha na jedno odpoledne. Je z celé knižní série. Má dokonce i filmovou verzi, kde se určité detaily liší a jak bývá zvykem kniha je daleko lepší jak film. Postavy jsou více rozvinuté a mají lidštější pojetí.

Kniholenka9
05.01.2022

Toto je přesně ten druh fantasy co se mi líbí. I když je psáno pro mladší čtenářky, tak já jsem byla nadšená. Luce musela opustit prestižní školu a jít do polepšovny, kterou jí doporučila její terapeutka. V nové škole potká Daniela, který s ní nechce mít nic společného, ale nějaké záhadné síly jí k němu neustále přitahují. Jako kdyby ho znala odjakživa. Doporučuji a jdu číst druhý díl.

Turante
20.12.2021

Knihu už jsem kdysi četla, ale nedávno jsem zjistila, že je tento díl zfilmovaný. Takže jsem ho zkoukla a samozřejmě si knihu musela znovu přečíst a porovnat, jak moc se liší. Každopádně jak kniha, tak film se mi líbí, přestože je to velice naivní příběh.

1 ...