Pád

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56720/pad-QJm-56720.jpg 3.81557

Andělé / Padlí anjeli (1.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Fallen (2009)

Kniha Pád

EvaStark

První jsem viděla film, který byl boží, tak jsem si chtěla přečíst i knihu. V něčem byla rozdílná, ale to nevadilo. Četla se straně rychle a vážně mě bavila:) Jsem jediná kdo fandil Camovi? :D

Jeninas

Tohle vážně není dobrá série. Hlavní hrdinku si neoblíbíte, Daniela si nezamilujete a ačkoliv se autorka tváří, že neee, všechno je podáno dost černobíle. Taky se knihami line deprese, protože z Luce a Dana už jsou všichni vážně unavení.
Fajn je snad jen to, že se hlavní zápletku dozvídáte postupně, a pak taky úplný konec, protože ti dva jsou hodně rozbití a kdyby to dopadlo jinak, seděli by spolu někde v léčebně.

Jasomknihomolka

Neprekvapí ani neurazí. Nevedela som sa vcítiť do postáv. :-(

Cleo De Nile

Přesně tenhle typ ukňouraných, sobeckých hlavních hrdinek, co musí být neustále středem pozornosti, nemůžu vystát. A že se jimi vody young adult literatury přímo hemží. Luce je vyloženě ukázková nesympaťačka, a to jsem jí první třetinu knihy celkem fandila. Daniel mě taky moc nezaujal, ale určitě byl lepší, jak Luce.
Jinak téma andělů (myslím, že v době, kdy kniha poprvé vyšla, se o nich v ya knihách dosud nepsalo vůbec) je hodně zajímavé, nápad cením. Napsané je to vcelku slušně, příjemně se to četlo a celkem to ubíhalo.

denniys

fůůj, to byl ale přehmat..větší blábol-paskvil jsem dlouho nečetla..a to jsem si po celou četbu vystačila s každým pátým řádkem a pozor!!- tento styl četby odsuzuju a je to teprve podruhé, co mě k tomu nějaká kniha donutila..to snad radši ani nečíst..upřímně nevím, zda vůbec zkoušet přežít další díl a to zásadně každou sérii dočítám.. příběh nemá opravdu nic!! nemá nápad, originalitu, nějaké "tajemství", protože všechno už někde bylo, je to samé klišé a naprosto předvídatelné..200 stran se vůbec nic, ale opravdu nic, neděje, pak se k ději schyluje taak dlouho, že když nastane, skončí v zárodku a vy přitom od začátku víte, že přesně tak to bude..příběh nemá ducha, hrdinové charaktery a kniha je plochá o jedné primitivní linii, která nemá čím oslnit a stát se zapamatovatelnou..

LilianVanRose

Tolikrát mi někdo o této sérii vyprávěl, až konečně jsem našla chuť a pustila se do čtení. No abych pravdu řekla mám docela zvláštní pocity z této knihy. Čekala jsem od ní mnohem více na to jak je všemi chválena. Za mě teda nic moc :/ Pomalu jsem nevěděla co se tam děje a vlastně jsem se nedozvěděla, proč se to děje :D Mám chuť dát více prostoru jiným postavám z knihy než samotné ,,hrdince,,. Hodně se rozmýšlím nad čtením druhého dílu ale jsem velmi zvědavá jak vše nakonec dopadne. :’D

tetes

Mládež s depresiami a psychickými problémami namiesto toho aby sa liečila v psychiatrickom ústave, sa učí v "osobitnej" škole = síce starom, ale skvostnom zámku, kde si "len tak" zdrhá zo školy kedy sa jej zachce a robí čo chce, bez akéhokoľvek dozoru. A pod dozorom sa učí šermovať. Robíte si žarty??? Veď toto samo o sebe nemá logiku :D. Totálna fraška, kde sa zlo tvári ako dobro a bojuje proti... proti komu/čomu? Proti komu môže bojovať zlo, tváriace sa za dobro? Ďalší nezmysel. Vykresliť padlých anjelov = Luciferovu armádu ako dobro, je v absolútnom rozpore. A to meno, Lucy :D, skutočne sa nemohla volať inakšie? Veď existuje viac ako 500 ženských mien, a ona sa práve volá Lucy - teda Lucia, najbližšia ženská alternatíva mena Lucifer... ach.
Samo o sebe sa to ešte tvári ako napodobenina Súmraku, ale čo už, aj sága "Hush hush" je rovnaká (vlastne som si najprv myslel, že čítam ďalší diel tejto ságy), aj sága Škola noci je rovnakým odliatkom.
Kniha propagovaná preto, lebo je americkým bestsellerom. Lenže všetko, čo sa predá nad 10 000 výtlačkov, sa stáva bestsellerom. Z čoho vyplýva, že keby knihu napísal Slovák/Čech, bola by kniha zbytočným odpadom, pretože si neviem predstaviť, žeby ju na Slovensku/Česku kúpilo 10 000 ľudí...

Gabi212

No... tě... pic...
Na Pád jsem se vrhla kvůli nedočkavosti na druhý díl postandělské ságy Sedmé nebe od !české! autorky. A akorát jsem si tou četbou zas*ala hlavu.
Poslední dobou si říkám - Sakra proč? Proč jsou zahraniční autoři tak propagovaní a ti čeští ostrouhají jen proto, že jim ta naše nakladatelská scéna nedá šanci a prostor? Dotujeme díla cizích autorů, namísto toho, abychom s hrdostí řvali - Hej! U nás jsou stejně tak skvělí autoři a mnohdy i lepší!
Takže... to chce hluboký nádech... opět obálka luxusní, nachytala nás všechny, ale co ten vnitřek? Co ty strohé nesmyslné dialogy a slaboduché myšlenky, které neměly hlavu ani patu? Co ten nepromyšlený děj, který by v takovém ponurém prostředí šel tak dobře rozvířit? Co ta nesnesitelná hlavní hrdinka? Jediná postava, která by stála za řeč, byl Cam a ten, jak jsem si zjistila, po celou sérii neměl žádný prostor a dočkal se ho až v samostatném díle, který dle hodnocení stál za starou bačkoru, stejně jako Zamilovaní andělé.
Díky SN jsem padlým andělům a andělům propadla, ale Pád mi syrově ukázal, jak se dá tato působivá tematika pohnojit.
Jediný, co tam bylo fajn, bylo to, když Daniel vztyčil na Luce prostředníček. Plevel.