suzanne1997 suzanne1997 komentáře u knih

Touha Touha Helen Hardt

Rozhodně skvělý začátek série. V první části série si autorka docela nenápadně omotává čtenáře kolem prstu a utahuje se jako anakonda kolem své kořisti. Příběh je natolik strhující, že čtenář nedokáže přestat, a to ani uprostřed noci, kdy hodiny už dávno odbily půlnoc. Autorka píše poutavě a přesvědčivě, skvěle si přitom hraje jak s postavami a prostředím, tak i s dějem. Nic nenechává náhodě a vztahy všech hrdinů se pomalu rozbíhají. Čtenář má možnost prožívat osudy lidí na ranči spolu s nimi. Všichni jsou moc milí a příjemní, tedy až na pár výjimek. Téhle knize stoprocentně stojí zato věnovat svůj čas, moc ráda jsem se do jejího čtení pustila. Důležité je mít po ruce druhý díl, výjev fénixe na konci první knihy okamžitě nutí zjistit, co bylo dál.

18.11.2021 5 z 5

Odsuď mě Odsuď mě J. L. Beck

Román Odsuď mě patří mezi ty, jejichž anotace čtenáři slibuje adrenalin, násilí, nenávist, napojení na podsvětí a podobně. Prostě všechno, díky čemuž čtenáři tuhne krev v žilách přesně ve chvíli, kdy dosáhne bodu varu. Čtenář očekává zločin, chladnokrevnost a oddanost. Přetáčí stránky jenom proto, aby se dozvěděl, co bude dál. Jenže ...
Děj téhle knihy je strohý, situace prvoplánové a dialogy nevyzrálé. To, co očekává, čtenář určitě dostane, nějaká ta akce, trocha násilí, nějaké ty emoce. Problém však nastává ve chvíli, kdy se za hodinu dostanete do poloviny knihy a za další půlhodinu ji dočtete. Tady je prostě něco špatně.
Prvních pár kapitol uvádí do děje, pak se jakože něco stane a nakonec dojde k naprosto předvídatelnému vysvobození. Od téhle knihy lze očekávat hodně, klást ji na první místo nepřečtených knih, nemoci se dočkat, až ji konečně vezmete do ruky. A pak ji zase stejně rychle odložit.
Knihy s touto tématikou mám ráda. Vždycky je v nich totiž něco navíc, něco, co mi rozproudí krev v žilách a z čehož mi naskakuje husí kůže. Ale tady nic ... První stránky pochopím, ale potom už je to jen spleť situací, které byť na sebe navazují nepřinesou čtenáři žádné uspokojení. Nebo minimálně mi nepřinesly.
Pomyslnou korunku tomuto dílu také dodávají nevyzrálé charaktery, zápletka, která by vydala na nejméně dvě knihy, málo propracovaný děj, kdy o postavách nezjistíme vlastně vůbec nic, dokonce ani to, jak vypadají, tedy kromě tetování na Hrdinově hrudníku, a prostředí vysoké školy, která se v příběhu téměř neobjeví. Ono se tam vlastně neobjeví vůbec nic, kromě Hrdinova bytu, u něhož je popsána jenom ložnice a možná pohovka. Každé místo je jenom jakousi kulisou, kterou čtenář vidí půl stránky a nic víc.
Tyhle postavy si nelze zamilovat, nelze se s nimi ani ztotožnit, dokonce je ani nemůžete pochopit, protože je prostě pochopit nelze, když o nich nic nevíte. A už vůbec nemůžete pochopit, proč na tohle něco vůbec plýtvali papírem. Za mě katastrofa, na které nenajdu pozitivního snad vůbec nic. Snad kromě té hodiny a půl, kterou jsem mu věnovala a jeden z nejdelších komentářů, které tady píšu.
Mrzí mě, že jsem příběh chytila. Kéž bych si ho nechala uletět. Takhle se tahle kniha zařadí na mou poličku k dílům, které běžně jenom lapají prach. Už přemýšlím, kam ji pošlu příště.

17.11.2021 2 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Námi to končí je velice rozporuplný příběh, u kterého čtenář tají dech, směje se a pláče zároveň. Ani ho nemusíte přečíst celý a stejně ve vás zanechá stopu, opravdu hlubokou stopu. Cit jako by z těch stránek přímo tryskal po neomezeně dlouhou dobu. Všechny charaktery jsou natolik skvělé, že se s nimi čtenář prostě musí ztotožnit a žít jejich příběhy. Zápletka graduje a řádky postupně odkrývají nejeden pocit, nejedno tajemství. Přestože jsem zhruba třetinu přeskočila - měla jsem k tomu důvod, a to docela prostý, nemůžu ustát knihy, které nedopadnou dobře pro z mého pohledu jasné hlavní hrdiny - příběh se do mne vryl a vlastně mě i rozplakal. Na druhou stranu vím, že dopadl dobře, přesně tak jak měl, ale pro mě to zkrátka nebylo to pravé. Nicméně jedno mu musím přiznat, autorka píše skvěle. Vtáhne a nepustí, k přetočení těch stran jsem se musela opravdu nutit a posledních asi čtyřicet jsem četla na třikrát, abych se v nich zorientovala a z přerodu příběhu se tak trochu i vzpamatovala. Tohle je zatím jeden z mých nejdelších komentářů, ale ta knížka vážně stojí zato. Já ji do ruky už nevezmu, tolik emocí bych neustála, avšak rozhodně ji doporučuji, je skvělá.
----
A já jsem nakonec i ráda, že k násilí, které je tady v komentářích hojně popisováno, jsem se nedostala, respektive jsem ho nevědomky přeskočila. Na druhou stranu jsem však ráda, že komentáře nikdy nečtu dříve než knihu, kdybych si je totiž přečetla, nikdy bych se k tomuto výjimečnému dílu nedostala.

15.11.2021 5 z 5

Jako v pohádce Jako v pohádce Danielle Steel

Kniha s neotřelou zápletkou, která upoutá na první pohled. Všechny postavy jsou pěkně vykreslené a čtenář si o nich okamžitě udělá svůj obrázek. Příběh graduje a ani o pohádkovou linku není nouze. Přesto se neskutečně vleče, vyprávění působí jako popis minulosti jen se špetkou přímé řeči. Příběh jako by ani nebyl příběhem jen určitým souborem za sebe poskládaných scén, které na sebe záměrně navazují. První stránky, vlastně roky, ubíhají jako nic a čtenář se sice dozvídá co se dělo, ale bez jakéhokoli citu a zaobalení. Stejně tak ty poslední... Stejně jako většina ostatních příběhů i tenhle má, i přes mnoho strastí a úmrtí, šťastný konec. Jenže i ten konec je příšerně krátký, chtělo by ho propracovat - vylepšit a hned by celá kniha působila lepším dojmem. Já osobně ji hodnotím jako přešlap, autorku mám i přes její blbý zvyk smrti v mnoha knihách ráda, ale tohle je i na mě moc. Za mě je tento příběh jen plejádou scén a jakýmsi scénářem k něčemu většímu. Především pro jeho nedokonalost s ním nejsem spokojená. Zatím každé dílo autorky, které se mi dostalo pod ruku, bylo skvělé a jedinečně, tohle má za mě k označení skvělé hodně daleko. Budu hodně přemýšlet, jestli tohle dílo ještě někdy vezmu do ruky. Přesto nad autorkou ještě rozhodně nemíním lámat hůl.

31.10.2021 3 z 5

Zakázané noci Zakázané noci Liv Morris

Tak tohle jsem nečekala... Nějak nevím, kde začít. Příběh pohltí natolik, že čtenář absolutně zapomene na čas, jen hltá stránky a dychtivě očekává pokračování. Postavy jsou uvěřitelné a velice dobře vykreslené, stejně tak prostředí, které čtenář ani nestíhá sledovat. Děj graduje a čtenářovy oči se nezastaví. Otáčí stránku za stránkou a jako by ten příběh žil s Tessou a Barclaym. Všechno se zdá natolik perfektní, že čtenář nevnímá chyby. A že jich je... Třeba ten konec, který by stál za přinejmenším propracovanější scénu. Nebo osudy postav, které jako by utnul. Absolutně žádná snaha o navázání toho co bylo dál. Tessina práce a nakladatelství jako nic? Dialogy jsou dobré, všechno zapadá, ale tohle fakt ne. Chápu pochvalné komentáře. Já se k nim však nepřipojím. Příběh by stoprocentně stalo zato propracovat, nebo i lépe, navázat na něj další knihou, aby osudy nezůstaly svým způsobem otevřené. Autorka mohla příběhu věnovat víc - času, úsilí, možná i sama sebe. Já se k němu asi už nevrátím, přestože mě na první pohled uhranul. Tohle určitě není kniha, jež by si zasloužila místo na mé poličce.

17.10.2021 2 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Tak nějak nevím, kde začít... Příběh čtenáře vtáhne a on si ani neuvědomí, že se najednou ocitl uprostřed knihy a touží zjistit, co bude dál. Na druhou stranu stránky neubývají a příběh se čte pomalu. Každý z hrdinů je svůj a spisovatelka dokáže skvěle vykreslit jejich charaktery. Na to, že anotace slibuje erotickou linku, je překvapivě slabá, přesto do knihy zapadá a určitým způsobem ji ozvláštňuje. Příběh je propracovaný a o dialogy v něm rozhodně není nouze. Stoprocentně si čtenář užije nekonečnou jízdu - kniha se už ve své polovině zdá nekonečná, žhavý sex je do jisté míry také zastoupen - nicméně existují i žhavější díla, a břitký jazyk - tak ten mi šel pěkně na nervy, ty pravopisné chyby v dialogu si autorka mohla odpustit, i když uvažuju, jak by to asi vyznělo bez nich. Za mě příjemné čtení a rozhodně nelituji času stráveného u této knihy, je až překvapivé, že ubíhá úplně jiným tempem.

10.10.2021 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Jsou knihy, které člověka chytí a nepustí, knihy, které si s klidem nechá uletět a pak taky knihy jako je tahle. Skvělý námět, úžasná možnost zápletky, anotace která navnadí. Ale naprosto chabý způsob vyjádření. Autorka měla dobrý nápad, jak celý děj pojmout, kniha gradovala a čtenář se má určitě na co těšit. Jenže ono to až tak slibné nebylo. Minimálně mi se zdá jako kdyby té knize něco chybělo, neměla jiskru, byla prostě napsaná bez toho, aby si autorka s dějem a postavami hrála. Celá kniha je jaksi plytká a bez nápadu. Rozhodně jsem očekávala víc. Pro mne nesmyslný humor vystřídala přemíra sexuálních scén a několik opravdu podstatných pasáží, Kvůli kterým se tohle dílo vyplatí číst. Když to shrnu, jsem zklamaná a docela lituju, že jsem knihu v knihkupectví vzala do ruky a do toho košíku ji přihodila. Jak to tak vidím, tak bude zabírat jen místo na poličce, kde nebude mít jinou funkci, než lapat prach. Už přemýšlím, kam ji pošlu dál.

03.10.2021 2 z 5

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Milovaný nevlastný brat je skvělý román s neotřelou zápletkou od kterého čtenář dostane úplně něco jiného, než čeká. Obě hlavní postavy lezou čtenáři v určité chvíli na nervy, děj je často tak komplikovaný a zamotaný, že se z něj lze jen těžko vymotat. A právě proto je příběh tak výjimečný. Obě jeho části na sebe navazují a doplňují se způsobem, který nenechá čtenáře odtrhnout jeho zrak až do poslední stránky. Navíc postava jako Sully mu nasadila pomyslnou korunku. Za mě úžasný příběh, který pohltí, donutí čtenáře přemýšlet a jeho zkombinovaná zápletka se neobjevuje pomalu v každé druhé knize. Určitě tedy stojí za přečtení.

11.09.2021 5 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Třetím dílem se pomyslný kruh uzavírá. Emoce a vztahy tady vyhrávají na plné čáře a čtenář hltá jeden řádek za druhým. Hlavní hrdinové konečně přestávají válčit a hledají kompromisy. Děj se vysvětluje, a přesto dokáže autorka stále překvapovat, aniž by příliš zkomplikovala hlavní příběh. Některé situace jsou úsměvné, jiné překvapující a další zarážející, přesto do sebe všechno krásně zapadá a vzájemně se doplňuje. Nic není navíc a trilogie je dlouhá tak akorát na několik hodin. Za mě je trojka jednoznačně nejlepším dílem trilogie, emoce z ní přímo tryskají a čtenář se nemůže odtrhnout dokud nepřečte poslední řádek. A i poté se k němu musí vrátit, protože: Co to sakra je? K trilogii se nejspíš nevrátím, autorka mě však zaujala, ráda si od ní proto přečtu něco dalšího.

29.08.2021 4 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Druhý díl trilogie přesně navazuje tam, kde první skončil. Emoce, které konec jedničky ve čtenáři vyvolá se tady prohlubují a děj pokračuje. Napjaté vztahy se uvolňují a některé věci do sebe konečně začínají zapadat. Už nejsme jenom u sexu a dominance, autorka zpracovává i další vztahy, ne jenom neustálý boj dvou mezků. Autorka překvapuje, představuje nové situace a příběh si tak žádá nepřetržitou pozornost. Za mě je dvojka o kapku lepší než první díl, má jiskru a dokáže vtáhnout.

29.08.2021 3 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Mount trilogy nemá cenu začít číst, pokud nemáte po ruce všechny díly. V první knize se děj rozbíhá, čtenář se postupně seznamuje z hrdiny a buď si je zamiluje nebo je začíná nesnášet. Oba hlavní hrdinové jsou přitom tvrdohlaví jako dva mezci, a ani jeden ne a ne ustoupit. Od první chvíle čtenář neví, co má vlastně čekat a ta nejistota je až svažující, člověk prostě musí číst dál. Přesto se ne setkáváme s nijak promyšleným dějem, nabitý od první po poslední stránku. Kniha je příliš strohá, a i přesto, že ji lze přečíst za pár hodin a čte se poměrně dobře, nechytí a nezaryje se do ctenářovy mysli. Za mě skvěle dávkovaný děj, překvapivé situace a zápletka, která navnadí, ale i přesto není tato kniha něčím, k čemu bych se ráda vrátila. Prostě mi na ní chybělo to něco, co chytí a nepustí, a do čehož se zamilujete.

29.08.2021 3 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Nepředvídatelný román s ještě nepředvídatelnější zápletkou. Zpočátku táhnoucí se děj se po bodu zlomu promění v něco, co nelze opustit do poslední stránky. Každá postava má v tomto příběhu své místo, a i když možná místy polezou na nervy, ve výsledku jsou skvělé. V příběhu existuje jedno místo, které čtenáře zmate a přivede na správnou myšlenku zároveň, všechno se točí kolem hlavních hrdinů a propletence jejich vztahů. Tím, že Layna podvádí Lea s Braynem a Brayna s Leem, podvádí ve výsledku nejvíc sama sebe. Brilantně napsaný příběh, který nebýt těch skoků v čase by byl dokonalý.

28.08.2021 4 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

Smlouva na lásku je příběh, který zpočátku slibuje příliš mnoho. Děj se rozbíhá slibně a čtenář se zvědavostí otáčí stránky. Jenže než se naděje, přijde bod zlomu a děj se stává nijakým. Nathan je kolosální vůl, Candy zlomená. Příběh neplyne a sestává se maximálně že série scén plných sexu poskládaných za sebe. A jedinou jiskru, kterou se snaží autorka ty stránky zpestřit, je opravdový plán, proč Candy potřebuje. Jenže ten přichází jaksi pozdě... Jako čtenář jsem scénami byla už tak znechucená, že jsem tu knihu chtěla na místě zavřít. Ale protože jsem odhodlaná dát každému příběhu šanci, mé čtení pokračovalo. Poslední část knihy, jakoby autorka úplně obrátila od všeho, co zatím napsala... Vztah hrdinů se změnil a vlastně díky těm několika stranám dávám o hvězdičku víc. Za mě to byly tři různé příběhy, bylo to moc komplikované a místy prostě až moc. Tahle kniha je příliš dlouhá na tak jednoduchý příběh, který je popsán v anotaci, a naopak příliš krátká na to, co čtenář dostane, je chaotická a netáhne s sebou. Hlavní hrdinové jakoby nevěděli coby. A autorka s nimi. Jistě se najde skupina lidí, kterým se tohle dílo líbí, ale já jsem ráda, že jsem ho ustála a úspěšně se dostala na poslední stránku. Rozhodně jsem tedy očekávala něco jiného a něco mnohem víc. Knihu už do ruky nevezmu, nevylučuji však, že si od autorky neprečtu něco dalšího. Docela by mne zajímalo, jestli byl tohle záměr nebo jen jeden velký omyl.

28.08.2021 2 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

To bylo tak žhavé, tak sexy, že kdybych neseděla podlomila by se mi kolena. V tomto případě byla přemíra sexu skvěle zasazena do příběhu až se zdá, že první vznikly ty sexuální scény a až poté ten příběh okolo. Láska mezi Loganem a Evie raší od momentu, kdy jí poprvé sundal pásku. Scény jsou až elektrizující, popis míst je pěkně doplňuje a každý z řádků přitom nechává vyniknout vztahu hlavních hrdinů. Kniha natolik vtáhne, že čtenář po pár listech ztrácí pojem o čase, děj se nevleče a příjemně plyne. Akorát ten konec, sakra... Jsem zvědavá, co tak strašného se stalo... Kniha má hlavu a patu, a čas strávený u ní rozhodně stojí zato. Za mě je tohle parádní kousek, který si určitě zaslouží místo v mé knihovně. Už se těším na další díl, než vyjde určitě po tomhle kousku ještě sáhnu Nikki Sloan vážně umí psát.

21.08.2021 5 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Příjemná kniha od které čtenář zpočátku nic moc nečeká a možná právě proto ho dokáže tak příjemně překvapit. Příběh Landona a Rany utíká už od první stránky a není potřeba se do čtení nutit. Přestože je v knize rozebíráno poměrně těžké téma adopce, dokázala jej autorka zapracovat čtivě a nenásilně. Člověk se do čtení nemusí nutit a sama zvědavost ho nutí číst dál. Za mě je tohle rozhodně skvělá kniha, která čtenáře rozbrečí aniž by si to uvědomil. Na to, že brečí přijde až ve chvíli, kdy se mu po tváři začnou kutálet první slzy. Úžasně zpracovaná zápletka, skvěle propracované postavy a překvapivé zvraty v jinak předvídatelném ději. V příběhu nic nechybělo, ani nepřebývalo. Za mě ideální kniha na jedno odpoledne.

17.08.2021 4 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Stejně tak smutný, jako okouzlující příběh, ze kterého láska a porozumění přímo tryskají. Eleanor a Grey jsou postavy pro sebe jako stvořené, krásně se doplňují a jejich vytrvalost je místy až obdivuhodná. Jeden druhého dokáží vytáhnout z toho nejhoršího, když to právě ten druhý potřebuje. Autorka vykreslila postavy Karly a Lorelai tak neuvěřitelně přesvědčivě, že se čtenář musí místy pousmát, místy se směje opravdu rád a místy zase nevěřícně kroutí hlavou. Každý kousek jakoby přesně zapadal do jejich příběhu, každá postava v něm měla své místo a každý krok, kterým autorka čtenáře vede byl předem promyšlený. Nejde napsat, že by si čtenář postavy zamiloval, spíš s nimi sympatizoval. Rozhodně to není kniha, ke které by se člověk s radostí vrátil, ale určitě stojí za přečtení.
Když jsem ji otevírala, čekala jsem něco jiného, něco docela jiného, rozhodně však ne příběh, který mi autorka naservírovala. Příběh hlavních hrdinů je specifický a dobře vykreslený. Láska, bolest, nenávist, utrpení a všechny další emoce z něj přímo čiší. Ale na druhou stranu, právě tohle je na knize to pozitivní. Autorka odhalila emoce, dokonale si pohrála s každou situací a nakonec z toho všeho vyšel opravdu povedený román, který rozhodně stojí zato otevřít na první stránce a o několik hodin později na poslední stránce zavřít.

13.08.2021 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Příjemná, oddechová knížka na jedno odpoledne. Nepříliš složitý děj plyne a nezadrhává se. Autorka přitom přesně ví, kde začít a kde přestat. Příjemní hlavní hrdinové děj doplňují a čtenář se téměř okamžitě sžije s prostředím. Pohledy hrdinů se skvěle doplňují až čtenář chápe, co a koho k tomu danému rozhodnutí vedlo. I přestože je děj předvídatelný, v jednu chvíli čtenáře zamrazí v zádech a doufá, že se Amber rozhodne správně. Epilog pak hezky dokresluje celý příběh a čtenář tak může knihu s dobrým pocitem na poslední stránce zavřít.

12.08.2021 4 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Den kdy jsem zahlídla lásku rozhodně nemůžu hodnotit, nepřečetla jsem ji totiž celou. A tohle je vlastně poprvé, co k takové knize píšu komentář.
S takovou chutí, s jakou jsem otevírala tuto knihu, jsem se už dlouho nesetkala. Na základě anotace jsem se rozhodla si knihu v knihovně půjčit. Příběh vypadal slibně a já se nemohla dočkat, až dílo vezmu do ruky.
Tak jsem ho tedy do rukou vzala ... A ono nic. Žádný pocit uspokojení ani vtažení mne do děje se nekonal. Kniha je neslaná, nemastná. Autorka sice píše příjemně, ale je jí to houby platné, alespoň u mě, když přeskakuje z jedné situace do druhé a vůbec jí to nevadí.
Hlavní hrdinové působí mile, nápad na zápletku taky není špatný, ale co mi vadí, a to hodně, je, že autorka přeskočí pár týdnů, natož pak měsíců. A čtenář netuší, co se s postavami po celou tu dlouhou dobu dělo. Má vize byla, že se všechno odehraje v průběhu několika měsíců, překousla bych rok, ale s téměř deseti lety jsem si vážně myslela, že si ze mě autorka dělá legraci.
Odloženo po padesáti stranách, kdy jsem tedy ještě přečetla kus prostředku a konec. Všehovšudy přečtená zhruba třetina knihy, a i k tomu jsem se musela přemáhat.
Za mě takto opravdu ne. Většině knih dávám šanci, a i tahle si jistě své čtenáře najde, ale já mezi nimi, asi bohudík - tohle fakt nedávám, nebudu.
Knihu tedy obratem vracím do knihovny a doufám, že další dílo, do kterého se pustím mi zase spraví chuť. Tohle dílo určitě do ruky už nikdy nevezmu.

11.08.2021

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Kniha příjemně plyne, děj se nezadrhává, a i přesto, že zpočátku leze Max pěkně na nervy, jeho chování do celkové skládanky přesně zapadá. Autorka dokázala velice poutavě vykreslit nejen hrdiny, ale i prostředí, ba co víc, vtáhla do děje a držela do poslední stránky. Až mi přišlo líto, že musím knihu zavřít. Skvělá hra se slovy i s dějem, autorka dokonale využívá moment překvapení, který zasahuje do celkem předvídatelného příběhu. Pohled ze stran obou hlavních hrdinů, kdy každý z nich vidí situaci jinýma očima krásně doplňuje ústřední zápletku. Tuhle knihu si určitě stojí zato přečíst, krásně vyplní jedno odpoledne.

10.08.2021 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Skvělá kniha s poutavým dějem, od kterého čtenář neodtrhne zrak. Bianku s Jaxem si nejde jinak než nezamilovat a všechny ostatní podobně. Vražedné pohledy obou hlavních hrdinů a jiskření mezi nimi dává příběhu tu správnou energii. Je škoda, že ostatním postavám nebylo věnováno více prostoru, stoprocentně by si to zasloužili. Autorka zbytečně neprotahuje, ani nepřeskakuje, přitom tak hezky komplikuje a nechává čtenáře na pochybách. Určitě by mohla příběh natáhnout, je na jeden večer příliš krátký a propracovanější děj spolu s dalšími několika desítkami stran by rozhodně nebyl k zahození. S radostí bych si přečetla, jak bude příběh hlavních hrdinů pokračovat.

09.08.2021 4 z 5