suzanne1997 suzanne1997 komentáře u knih

Návrat do minulosti Návrat do minulosti Tijan (p)

Druhý díl série hezky navazuje na ten první. Láska mezi Carterem a Emmou jako by přímo čišela z každé jedné stránky. Tu pospolitost, kterou je román protkaný, člověk někdy až závidí. V knize je vidět rozdíl mezi přátelstvím a opravdovým přátelstvím, potažmo rodinou. Je to jako pavučina a každý pomáhá každému, protože je to přirozenost, ne protože se to čeká. I když se v příběhu objevují různé postavy, skvěle se doplňují. Čtenář v jednu chvíli neví, co se stane na další stránce, a přímo hltá další a další slova, jen aby se to pokračování dozvěděl. Každý krok v sérii má jasný cíl, a to se mi na ní líbí. Autorka nenechává nic náhodě a dokáže čtenáře zabavit takovým způsobem, že zapomene i na to, že prší, i když mu déšť tříská na okno.

05.08.2021 5 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Další skvělý román, který za přečtení rozhodně stojí. Autorka dokáže upoutat a svázat své čtenáře s knihou velice neobyčejným způsobem. Řádky plynou s lehkostí a děj se ubírá pro někoho asi těžkou uvěřitelnými směry. Postavy Emmy a Cartera skvěle doplňuje vyprávění o ostatních. Každý člen této rodiny má v příběhu své místo, žádný nechybí ani nenadbývá. Jedinou vadou na kráse je dvoudílná série. Čtenáři doporučuji mít u sebe oba díly, protože dychtivost po informacích je často silnější než on.

05.08.2021 5 z 5

V bouři V bouři Kathryn Taylor

Skvělé pokračování úžasného románu. Děj vtáhne a nepustí už od prvních stran jedničky. Postavy jsou okouzlující a jejich charaktery vykresleny až neskutečně. Ani druhý díl nenechá čtenáře chladnými a jeho oči suchými, setkává se s příběhem známých postav trošku z jiné perspektivy a nad jednáním některých mu zůstává rozum stát. Všechna tajemství vyplavou na povrch a čtenářova zvědavost je konečně uspokojena. Za mě rozhodně dílo, kterému stojí zato věnovat čas. Autorka píše mistryně a její příběh dokáže pohltit. Určitě po této knize ještě sáhnu a přečtu si ji znovu.

03.08.2021 5 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Kathryn Taylor

Skvělý román, od kterého čtenář neodlepí zrak. Řádky příjemně utíkají a příběh vtáhne a nepustí. Propletené vztahy společně s minulostí a přítomností pak dávají vzniknout neobyčejnému dílu, které rozhodně nechává čtenáře na pochybách. Všichni hrdinové děj krásně dobarvují, místy se čtenář směje, jindy si říká: "Co se to sakra děje?" nebo něco v tom smyslu. Za mě rozhodně úžasně napsaný román, který za ten čas rozhodně stojí. Jen předem doporučuji mít u sebe oba díly, první kniha totiž končí otevřeně a kdybych druhou neměla, asi bych vraždila - obrazně, jen abych se k ní dostala a dozvěděla se tak, jak celý příběh dopadne.

03.08.2021 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Krásně napsaný, místy předvídatelný, místy nepředvídatelný, příběh, který plyne už od první stránky a všichni hrdinové jsou natolik bezprostřední, že čtenářova láska k nim na sebe nenechá dlouho čekat. Každý krok postav mají v tomto díle svůj význam, čtenář se často za břicho popadá nebo nevěřícně kroutí hlavou. Gaby, Saša, Eli a všichni ostatní jsou neuvěřitelně vykreslení a čtenáře prostě zajímá, jak bude kniha pokračovat a co se na další stránce objeví. Za mě je tohle další důkaz toho, že autorka umí psát s lehkostí a umem táhnout čtenáře s sebou. Stejně jako u knihy S láskou, Lukov i tady mohla více propracovat konec, když už ta kniha měla tolik stran, těch pár navíc by ji určitě nezabilo. Přesto je příběh skvělý, a i přesto, že S láskou, Lukov se mi líbilo více, ráda se k dílu Rytmus, já a Malychin někdy vrátím.

27.07.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Popravdě od této knihy jsem příliš nečekala. Hlavně kvůli románu Kulti, který se až neskutečně táhl. Jenže opak je pravdou a autorka si pro mě připravila velice příjemné překvapení. Děj odsýpá, hlavní hrdinové jsou úžasní, stejně tak jako jejich věčné hašteření, člověk se ani nenaděje a už obrací poslední list s přáním, aby tohle ještě nebyl konec. Příběh rozhodně není obvyklý a autorka si na něm dala záležet. Přesně tady autorka ukázala, jak její příběhy dokáží být skvělé a že opravdu umí psát. Už se těším, až si přečtu její další dílo.

24.07.2021 5 z 5

Odmaskovaná Julie Odmaskovaná Julie Teri Wilson

Nádherný příběh, u kterého se čtenář snad ani chvilku nenudí. Všechno do sebe dokonale zapadá, hlavní postavy, vlastně všechny postavy, jsou úžasné. Oba pejsky nic nepřekoná a na vůni čokolády se čtenáři sbíhají sliny od epizody, kdy jí pejsek spořádá plný kastrol. Tenhle příběh se zdá nepřekonatelný. Čtenář se cítí být jeho součástí a každé písmeno je přesně tam, kde má být. Děj graduje, zápletka se zdá zřejmá od prvního řádku, přesto to nejde jinak, než si ty stránky prostě užít. Odmaskovaná Julie je příběh plný lásky, odhodlání a obětování se. Jediné, co člověka možná trošku zklame je konec. Epilog by stálo zato natáhnout nebo přidat minimálně jednu další kapitolu. Hlavní hrdiny si totiž nelze jinak než zamilovat a loučit se s nimi takto brzy se mi prostě a jednoduše ještě nechce.

23.07.2021 4 z 5

Jak randit se sestrou nejlepšího kamaráda byla kniha, na kterou jsem se popravdě dost těšila. Anotace příjemně navnadí a čtenář se s chutí začte do příběhu. První strany krásně plynou a člověk začíná mít pocit, jako by děj prožíval spolu se všemi postavami. Všechno je krásné, sluníčkové a děj se netáhne. Tedy dokud ... se nedají dohromady. Strany se pak sestávají z kusých scén plných sexu a sem tam nějaké věty navíc. Což příběhu moc nedodá. Posledních pár stran však celkový dojem opět o trošku vylepší. Kniha se skládá ze dvou pohledů hlavních hrdinů, které se doplňují, a minulosti, která všechno tak trochu kazí. Za mě je příběh průměrný a rozhodně nepředčil má očekávání. Čekala jsem o propracovanější scény a plynulejší příběh. Na druhou stranu, ten dotazník seznamky a klučičí parta byli k popukání, proto si příběh zaslouží minimálně o půl hvězdičky víc.

18.07.2021 4 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Krásný oddechový příběh, který nenechá čtenářovy oči suchými. Sněhulka je prostě úžasná a celá její snaha dát Emily s Lukasem dohromady k popukání. Kniha se čte lehce, ani jedna ze scén nepůsobí nijak strojeně a příběh plyne tak, jako by měla plynout každá kniha. Hlavní hrdinové jsou všechno, jen ne otravní a čtenář si je dokáže i přes jeho silnou vůli velice rychle zamilovat. Každý příběh má svá pro a proti, jenže tady ta pro vyhrávají na plné čáře. Rozhodně doporučuji si knihu přečíst, kromě příběhu totiž dokáže vykouzlit úsměv na rtech a navodit vánoční atmosféru, a to i v případě, že je zrovna polovina léta a člověk se potí i za ušima. :D

11.07.2021 5 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Sérii kontrakt jsem začala číst až ve chvíli, kdy jsem měla v ruce oba díly. A docela mne mrzí, že si ten druhý prostě nemůžu přečíst hned. Hlavně tedy z toho důvodu, že se v něm objevují postavy z druhé přeložené série autorky Vested Interest, kterou však nemám přečtenou celou a nezbývá mi tedy nic jiného než se pustit do ní a Kontrakt 2 začít číst až poté. Kromě této drobné vady je však první díl více než povedený.
Čtenář si určitě přijde na své. Postavy jsou vykresleny opravdu podrobně a zápletka nenechá čtenářovy oči suchými. Děj postupně graduje a žádná situace se neopakuje dvakrát. Čtenář sice tuší, jak vztah-nevztah hlavních hrdinů dopadne, přesto u některých částí pochybuje. Na příběhu nezklame snad nic, je přiměřeně dlouhý, autorka nenatahuje a dokáže vtáhnout do děje. Hlavní postavy a jejich povahu, hlavně u Katy, si prostě nejde nezamilovat. Příběh krásně vyplní volné odpoledne a příjemně zpestří volný čas.

09.07.2021 5 z 5

Úžasný pan Darcy Úžasný pan Darcy Teri Wilson

Úžasný pan Darcy je úžasná kniha s postavami, které si člověk prostě musí zamilovat. Krásně vestavěná ústřední zápletka s neobvyklými postavami, v čele s Bliss, která krásně neobvykle doplnila oba hlavní hrdiny. Autorka píše poutavé a tak akorát dlouhé kapitoly, neprotahuje a během chvíle vtáhne čtenáře do děje. Hlavní postavy jsou sympatické a kdyby to bylo možné, hned bych se s nimi chtěla setkat. Tuhle knihu určitě doporučuji vzít do ruky a nechat se pohltit dějem. Hlavní postavy si můžete zamilovat stejně, jako jsem si je zamilovala já.

08.07.2021 5 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Upřímně? Já nevím. Ještě nikdy jsem nepsala komentář na knihu, kterou bych nedočetla nebo bych její část prostě přeskočila. Ale tady jsem za svou zvědavost kouknout se na konec i docela ráda a biju se do hlavy, že jsem to neudělala dřív než po 273 stranách.
Na můj vkus je kniha napsaná až příliš násilně, scény jsou mnohdy zdlouhavé, nedokončené - tak tohle jsme zmínili, pojďme dál - nebo nesmyslné, jako by autoři nevěděli, co říct a jak ten příběh prostě natáhnout. Přitom čtenář pořád čeká nějaký zvrat, hlubší popis a autoři kloužou po povrchu a z kopce dolů, pak zase nahoru a pořád dokola. Zhruba v polovině začne pozorný čtenář přeskakovat a stejně se dostane do bodu, kdy se na ten konec prostě podívá. Oba charaktery jsou vykresleny celkem pěkně, ani jeden přitom neleze vyloženě na nervy. Příběh začíná slibně i ta anotace příjemně navnadí.
Když jsem knihu brala před pár hodinami do rukou, představovala jsem si ale něco úplně jiného ... A ten konec??? Vzhledem k tomu, že knihy se šťastně až navěky vyhledávám, se raději k téhle nebudu vyjadřovat. Za mě byl tohle příšerný přešlap z mé strany, není nic, co by mě na tomto díle upoutalo ... A protože vyznávám teorii, že každá kniha si zaslouží alespoň jednu hvězdičku, má ode mne právě ji, jinak bych uvažovala o odpadu! U tohoto díla se ani nevyplatí uvažovat nad tím, proč byla napsána a co jejím napsáním chtěli autoři říci.

07.07.2021 1 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Za mě jedna z nejlepších knížek, které jsem četla. Brilantní příběh, předvídatelně-nepředvídatelná zápletka, která rozbrečí a skvěle propracované postavy jsou přinejmenším dost velkými důvody, proč po téhle knížce sáhnout. Všechny postavy byly uvěřitelné, kromě Hailey, která mi připadala vznášející se někde napříč dětstvím a dospíváním. Prolínající se dějové linky několika postav dávají příběhu jeho vlastní jedinečnost a svým způsobem i uvěřitelnost, díky které čtenář zanedlouho ztratí pojem o čase. Výborná knížka, jejíž čtení uteče jako voda, tedy až na ten konec, který by, alespoň za mě, stálo zato více propracovat.

04.06.2021 4 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Rovnice lásky je čtivě a nenásilně napsaný příběh, který přirozeně popisuje problémy lidí s autismem. Hlavní hrdinka je sice místy docela "na nervy", ale po čase si její komplikovanou povahu začíná čtenář vlastně i užívat. Michael se může na první pohled zdát jako vůl, ale tak příjemná postava, v jakou se vykreslil, se v knížkách hledá docela těžce. Příběh ubíhá a charaktery do něj skvěle zapadají, stejně tak jako jejich problémy. Za mě skvělá knížka na jedno odpoledne, kterou si rozhodně stojí zato přečíst.

22.05.2021 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Tahle kniha je prostě úžasná. Do obou hlavních hrdinů se čtenář prostě musí zamilovat. Navíc všechno krásně plyne a děj je přímo prorostlý emocemi. Za mě je tohle jedna z nejlepších knížek a rozhodně stojí za přečtení. Už se těším na pokračování.

10.05.2021 5 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Za mě tahle kniha vážně ne. I přes sympatie k hrdinům, kteří si mě okamžitě získali, ubihal příběh doslova hlemýždím tempem. Knihu jsem četla asi týden a k jejímu otevření jsem se musela doslova nutit. První polovina byla prostě nudná a druhá až příliš zkrácená. Na druhou stranu autorka vykresluje prostředí moc pěkně a kniha nepostrádá zápletku. Mne však příliš neoslovila a do ruky už ji nevezmu.

01.05.2021 2 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Tahle kniha se čte až příliš snadno. Autorka dokáže psát natolik věrohodně, že se čtenář prostě v příběhu ztratí. Ztotožní se s postavami a žije jejich svět. Tajemství a jejich detaily pomalu a postupně vyplouvají na povrch a přirozeně dokreslují děj. A do charakterů postav se čtenář prostě musí zamilovat. 477 stran rozhodně není překážkou, děj pohltí a zaujme, navíc vezme čtenáře na místa, která se v románech pro ženy příliš neobjevují. Sama bych rozhodně uvítala pokračování. S Riley a Kaiem se totiž nechci loučit takhle brzy ...

24.04.2021 5 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Tahle kniha je jiná a přesto se ostatním hodně podobá. Příběh utíká, dialogy pěkně navazují a myšlenka je ohromující. Oba pohledy hlavních hrdinů, včetně minulosti a přítomnosti, se krásně propojují a příběh se uzavírá. Samotné podstatě tohoto příběhu nelze téměř nic vytknout, ale několik drobností do sebe přeci jenom nezapadá. Za mě je příběh nedopracovaný, chtělo by to více stran mezi poslední kapitolou a epilogem, trošku rozvést myšlenku, jejich další příběh. Postavy by si zasloužily více pozornosti a vůbec by neuškodilo, kdyby mělo tohle dílo klidně i dvojnásobnou délku. Kniha mi připadá nedokončená a plná skrytých otazníků a nevyužitého potenciálu. To však nemění vůbec nic na tom, že je docela dobrá nejen tím, že dokáže ve čtenáři probudit zájem. 3,5*

18.04.2021 3 z 5

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

Stejně jako další knihy od tohoto autora vtáhne i tato do děje. Příběhy se krásně doplňují a charaktery hlavních hrdinů si nejde jinak než nezamilovat. Acacia i Nikolas jsou natolik sympatičtí, že dokáží okouzlit už na prvních stránkách, stejně tak i situace, které vtáhnou a nepustí dokud se nedočtete do posledního řádku. Situace překvapují a děj se vyvíjí směry, které by čtenáře ani ve snu nenapadly. Navíc do sebe všechno skvěle zapadá, každý kousek knihy maximálně využívá svůj potenciál. Výjimkou by, alespoň podle mě, mohl být konec, který by stálo zato, alespoň o stránku, dvě rozvést. Jinak za mě tenhle příběh jednoznačně patří mezi nejlepší, které jsem kdy četla a směle může konkurovat ostatním dílům nejen tohoto autora.

17.04.2021 5 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Po přečtení poslední stránky mám smíšené pocity, prostě nevím, co si mám myslet, kam tuhle knihu zařadit a jak ji vůbec hodnotit. Už od začátku příběh neuvěřitelně mate, je plný preskakovaní a zvratů, které do sebe přeci jen na konci zapadají. Život Luka a Bitsy je vykreslený přesvědčivě a netáhne se. Přeci jen mu ale něco chybí. Je rozporuplný a plný překážek, u kterých čtenář tápe. Navíc mi chyběly detailnější popisy děje, co bylo mezi. Nastoupila na vysokou školu? Kam se pak přestěhovali? Jak se živila na konci knihy, splnila si svůj sen? A spoustu dalšího, co si čtenář musí domyslet. Přesto na tomhle díle něco je, kvuli čemu stojí zato jej jednou vzít do ruky a začíst se.

28.03.2021 5 z 5