suzanne1997 suzanne1997 komentáře u knih

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Příjemně napsané pokračování prvního dílu, které odhaluje další tajemství a vyvstávají neshody. Autorovi se skvěle podařilo vybrousit zápletku a celý příběh nabyl úplně jiných rozměrů. Julie i Gabriel si musejí poradit s nejednou překážkou a čtenář zůstává po celou dobu napjatý, jak vlastně příběh dopadne. Za mě osobně se druhý díl vyrovná tomu prvnímu a je rozhodně znát, že autor nesklouzl k bezduchému pokračování jen proto, aby měl na svém kontě další knihu.

06.07.2020 4 z 5

Gabrielovo inferno Gabrielovo inferno Sylvain Reynard

Popravdě nechápu přirovnání k 50 odstínům, tenhle příběh je jiný, rozhodně těžší na čtení - čtenář musí být pozornější a číst pomaleji, aby mu nic neuniklo, a stoprocentně jemnější.
U padesáti odstínů může člověk přeskakovat, jak se mu zachce a děj se v podstatě nezmění, tady to nejde, protože každá informace navazuje na nějakou další.
V tomhle případě bych první díl přirovnala spíš ke knize Sen noci univerzitní, která má podobnou dějovou linku i velmi příbuzné postavy.
Překvapilo mě, že takovýto román dokázal napsat muž. Velice dobře se mu podařilo zachytit situaci a ani jeho psaní v třetí osobě mi po první polovině knihy nevadilo. Příběh je poutavý a autor má pořád co říct, o to horší je pak fakt, že po poslední stránce prostě musíte začít číst pokračování.

06.07.2020 4 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Rockový polibek sérii pěkně uzavírá, dokresluje celkový dojem a vrhá na vztahy hrdinů trošku jiné světlo. Hrdinové si stále žijí své osudy, ale kniha už působí lekce násilnějším dojmem, jakoby autorka nevěděla co napsat. Rozhodně mohla pojmout příběh Lizzy a Bena lépe. Kniha neubíhá, první polovina je taková nijaká a konec naopak moc rychlý, ta jedna kapitola to tedy příliš nezachrání. A hodil by se nějaký pořádný epilog, který by shrnul život kapely po nějaké době. Celý ten příběh působí tak, že autorka prostě potřebovala něco napsat a tak něco napsala. Působí to na mě, jako polepené z předešlých dílů a i mužské postavy se mi zdály upozaděny. Netvrdím, že příběh byl špatný, jen by mu neuškodilo ho trošku více promyslet a věnovat se celkovém dojmu. Za mě nepomohl ani fakt, že oba hrdinové této části byli opravdu sympatičtí.

18.06.2020 3 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Další díl ze skvělé série dokazuje, že autorka umí psát. Vytvořit zápletku, která dává smysl, využít potenciál postav a dokreslit prostředí. Všechno to do sebe pak nádherně zapadá. I tentokrát se čtenář může nechat unášet dějem a zároveň z knihy získat i něco víc než jen útěk od reality.
Rockový risk a Jammie s Lenou mě opět nezklamali. Ano, musím se přiznat, že takové přeskakování od jedné postavy k druhé se mi příliš nezamlouvá. U této série mi to však tolik nevadilo. Autorka se postupně k ostatním postavám vrací a zapojuje je, což nejednoho čtenáře potěší. Všech šest osudů hlavních hrdinů se tady krásně proplétá. A autorce se skvěle podařilo vykreslit vztahy mezi nimi a vzájemné city, prostě to, že si navzájem nejsou lhostejní.

18.06.2020 4 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Ve druhém díle se příběh hrdinů pomalu vybarvuje. Kniha se opět skvěle čte a dokáže vtáhnout do děje. Autorka si na nic nehraje a ani příběh uměle nenatahuje. Scény jsou svižné a čtenář začíná mít postavy víc a víc rád.
Tentokrát mě krapet zklamalo, že se točil kolem Mala a Anne. Z první části jsem si zamilovala Ev a Davida, proto mi i jen zmínka o nich udělala radost. Dost jsem se nasmála a dokázala se odpoutat od úplně všeho, prostě se na pár desítek stran ponořit do světa rockových hvězd.

18.06.2020 4 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Příběh Davida a Evelyn rozhodně přitáhne čtenářovu pozornost. Plyne a na nic si nehraje. Nádherné vykreslení postav a míst dává čtenáři příležitost být na místě s hlavními postavami a prožívat ty situace spolu s nimi. Mě tato kniha dokonale vtáhla, oslovila mě a donutila čít dál. Lepším prvním dílem by tato série asi začít nemohla, všechno se slibně rozjíždí a osudy hrdinů dostávají slibné obrysy.

18.06.2020 5 z 5

Nečekaná touha Nečekaná touha Gail McHugh

Do čtení druhého dílu se člověk musí nutit, na druhou stranu se těší, jak celý příběh dopadne a očekává nějaký zvrat. Kniha se tentokrát čte o trošku lépe, ale ve výsledku to taky moc šťastné není, je plynulejší než první díl a autorka se už tolik nesnaží čtenáře dotlačit tam, kam ona sama chce. Přesto se čtenář musí přemáhat, aby vydržel. Kniha není ničím zajímavá, překombinovaná a autorka ji uměle natahovala, co jí síly stačily. Příběh neplyne, opět se nelze vcítit do hlavních postav a upřímně jedna kniha namísto dvou by stačila. Tahle kniha rozhodně nebyla můj šálek kávy a rozhodně už po ní nesáhnu.

10.06.2020 2 z 5

Stretnutie Stretnutie Gail McHugh

Klasická průměrně napsaná kniha, u které můžete klidně přeskočit desítky stran a stejně o nic nepřijdete. Neustálé opakování se stejných situací a táhlý děj čtenáře nepotěší. Vykreslení hlavních postav je přesvědčivé, přeci jen však příběhu něco chybí. Postavy jako by svůj život ani nežily a čtenář se s nimi ne a ne ztotožnit. Za celou dobu jsem nebyla schopná se vcítit do příběhu, stát se jeho součástí a prožívat ho spolu s hrdiny. Autorka jakoby pořád čtenáře někam tlačila, což ve výsledku příběhu hodně ubližuje.

10.06.2020 1 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Popravdě na tuhle knihu jsem se moc těšila. Její anotace slibovala mnohé a já se nemohla dočkat okamžiku, kdy ji budu moci vzít do ruky a přetáčet stránky ...
Obvykle se snažím psát nestranné komentáře, ale tentokrát si prostě nemůžu pomoct. Bylo to až příliš jednoduché, až příliš, a teď prosím omluvte to slovo, stupidní. Myšlenka měla obrovský potenciál, ale to bohužel nestačilo. Ze začátku jsem se nudila, pak to začalo být trošku lepší, ale ani tak to nebylo dobré a po pár stranách jsem sexuální scény prostě přeskakovala. Nedivím se tak vysokému hodnocení, ani tomu, že se spoustě čtenářů tento román líbí. Já mezi ně však rozhodně nepatřím. Místo nadšení a uspokojení se dostavila vlna chaosu a nepříliš dobře vypracované zápletky. O blogu, který hlavní aktérka psala ani nemluvě, něco tak hrozného jsem ještě neviděla. A i když se nakonec vyjasnilo, co tím chtěl básník říci a kam se chtěla autorka dostat, na mě to nezapůsobilo ani v nejmenším. Přesto musím uznat, že tahle kniha byla přinejmenším dobrým lákadlem na přitáhnutí pozornosti. A něco neidentifikovatelného na ní rozhodně je. I když ten prolog a opakování scén a stejných slovních spojení si mohla autorka rozhodně odpustit.

08.06.2020 1 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Třetí část příběhu konečně prozrazuje čtenáři víc. Ale není to jen o malých skutcích, které pro sebe hrdinové dělají, a tím nemyslím je Daniela a Aubrey - všechny postavy v knize jsou k "sežrání". Třetí díl je ještě neskutečnější než ty dva před ním. Ta živočišnost - vykreslení postav, tak jako kdyby byly skutečné, je až fascinující. Řádky dokáží rozproudit krev v žilách, přivést čtenáře jakoby do jiného světa a ukázat na lidské vlastnosti, které nejsou v běžném životě někdy úplně vidět. Navíc propojení se slavným spisovatelem dodává celému životu postav zvláštní nádech a citáty před každou kapitolou jsou až ohromující. Tenhle příběh, i přesto, že celý má téměř 1500 stran, dokazuje, že autorka je nejen skvělou spisovatelkou, ale i úžasnou vypravěčkou, která si za svou vytrvalost při psaní tak dlouhých románů vyslouží jen ten největší obdiv. Celá trilogie je něžná, smyslná a tak kouzelná, že si ji prostě člověk musí přečíst, zamilovat a najít pro ni místo ve své knihovně. :) Před započetím čtení doporučuji mít v zásobě všechny tři knihy, to čekání na pokračování zdá se býti nesnesitelným.

06.06.2020 5 z 5

Už z první části čtenář cítí tu lásku, která z Daniela a Aubrey sálá. Která je nenechá v klidu, stejně tak jako nenechá v klidu jejich okolí. I přesto, že to silné pouto je k sobě přitahuje, jejich vztah se nesmí provalit. Čtenář má proto možnost podívat se na jejich vztah z jiného úhlu pohledu a zjistit jak moc, jsou jejich emoce silné. Chce to odvahu a vytrvalost. A přesně tohle až přespříliš dodržuje Aubrey až do své poslední "školní" zkoušky. Druhá část příběhu ve mě zanechala rozporuplné pocity, přesto jsem se do příběhu zamilovala snad ještě víc, než předtím. Určitě stojí za přečtení a těch téměř pět set stran není překážkou. :)

06.06.2020 5 z 5

Daniela a Aubrey si prostě musíte zamilovat. Ty jejich zamilované pohledy a provokující rozepře. Už od začátku tahle kniha neskutečně rychle ubíhá a čtenáře až neskutečně "žere", že neví, co se mezi nimi vlastně děje. Je jasné, že tahle láska byla láskou na první pohled a že se k sobě upřímně hodí. Ale aby nezůstalo jen u hlavních postav, ono si nejde jinak než zamilovat úplně všechny. I když s jejich jednáním někdy nesouhlasíte, i když by jste knížku nejraději hned zavřeli, nedělejte to. Konec tohoto příběhu je více než sladký. :) A ještě něco, doporučuji mít u sebe druhý díl, ta nejistota z konce první části je nesnesitelná. :D

Bronzová medaile Bronzová medaile Michaela Schmiedlová

Při čtení mi hlavou běhaly opravu zajímavé a často protichůdné myšlenky. Neuvěřitelně zdlouhavý začátek zvolna přechází ve stejně neuvěřitelně skvělý děj. Hlavní hrdinové jsou vykreslení realisticky - člověk má pocit, jako by je mohl potkat na ulici, ne že se jedná o pouhé postavy v knize. Příběh dokáže zaujmout natolik, že čtenáře zajímá, co se stane dál. Vadou na kráse je to, že moc rychle skončí. A také některé pasáže, které autorka natahuje a jiné, které si by si zasloužily více pozornosti. Avšak tento nedostatek je jen na úhlu pohledu.
A Dominikův pohled na konci. No, co k tomu dodat. Škoda, že takovýchto vsuvek nebylo více ...

07.03.2020 4 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Velice příjemná kniha ke čtení. Děj příjemně ubíhá a prostořekou hlavní hrdinku společně se zprvu věčně nespokojeným hlavním hrdinou si nelze jinak než nezamilovat. Než se čtenář naděje, přetáčí poslední stranu a samotné čtení nezabere více než několik hodin. Samotnou mě překvapilo, že existuje ještě první část této série, kniha se totiž tváří jako samostatný celek. Hodně mi chyběl epilog, který by osudy Lily a Adama uzavřel, něco, co by řeklo, jak to bylo dál ... A přimíchat trošku více jeho práce, spolu s nějakým rozvedením konce, by také neuškodilo.
Skvělá kniha, která dokáže rozjasnit jinak pochmurný den.

07.03.2020 4 z 5

Zkrocení bouřliváka Zkrocení bouřliváka Samantha Towle

Druhý díl může čtenáře lehce překvapit, alespoň mě tedy ano. Pohledy obou hlavních postav dodávají příběhu tu správnou příchuť a i dlouhé skoky v čase lze překousnout. Osudy Jaka a Tru se vyvíjejí slibně a i tentokrát zůstává v některých částech čtenář v nejistotě. Jistě, je to romantický příběh, takže by měl skončit dobře, jenže po první knize člověk nikdy neví.
Velkou vadou na celé knize jsou okrajové zmínky o dalších hrdinech Simone, Dennym, Stuartovi, Joshovi s všech dalších. dá, jak to s nimi dopadlo, přesto bych si o nich docela ráda přečetla celou knihu, natolik mě členové Mighty Storm upoutali.

23.02.2020 4 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Nestává se mi často, že bych k příběhu neměla co říct. Je svižný, utíká. Postavy nedávají jinou možnost než se do nich při první zmínce zamilovat. Občasné úskoky do minulosti dodávají knize tu správnou energii a čtenáři nezbývá moc možností, kdy čtení na chvíli přerušit. Třeba jen proto, aby si zašel pro něco k pití. Příběh nechává čtenáře jeho představivosti a mnohdy si s ním dělá co chce. Přesto je kniha poutavá a čtenář se bez možnosti sáhnout po druhém díle, neobejde.
Jedinou vadou a kráse je český překlad, sloveso být a překladatelčin jazyk mi v první chvíli docela lezl na nervy.

23.02.2020 4 z 5

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Samotný popis příběhu je neuvěřitelně poutavý. Odhaluje tajemství, které čtenář touží rozlousknout. Slibuje mnoho a podněcuje fantazii. S takovou chutí, s jakou se do něj začtete nepočítáte. A co přijde pak?
Netuším, jestli jsem v tom sama nebo má tytéž pocity i někdo další, přesto to bylo až nekonečné. Knihu téměř vždycky dočtu a to mě i po několika týdnech, kdy byla odložená, popohánělo vpřed. Nic zásadního se v knize nestane, žádný velký třesk a rozuzlení dlouho natahované zápletky. A přesně to mi na příběhu vadilo.
Bylo to bez chuti a bez zápachu, nudné, stále se opakující. Ani konec mi nepřinesl takovou úlevu, jakou jsem očekávala. Za mě tuhle knihu ani nemá smysl otevírat, obálka nádherná, popis slibující, ale to je tak všechno ... Možná je to jen můj názor nebo budeme v menšině, přesto, radši koukat do stropu než si znovu přečíst tohle.

08.02.2020 1 z 5

Cestování – nejlepší životní investice Cestování – nejlepší životní investice Lukáš Kerhart

Obvykle knihy podobného stylu nevyhledávám. Avšak tato mě z nějakého pro mě neznámého důvodu upoutala už na první stránce. Tahle kniha není jen dalším bezduchým blábolem, kterých se, bohužel, objevuje v knihkupectvích celá řada. Autor zde velmi poutavě popisuje životní cesty mnoha lidí. Příběhy, které vzbuzují energii, inspirují a podněcují fantazii. Tahle publikace není o tom, že by autor uměl nebo neuměl psát, spíš jde o to, ukázat, že stačí odvaha a tvrdá práce a úspěch se dostaví. A právě tohle se mu, přinejmenším u mě, podařilo na celé čáře.
Čtení mě bavilo, motivovalo. Takových knih, které člověka nenechají tápat v bludném kruhu a nabídnou mu návod, jak z něj vyplout ven, by mělo být mnohem více. Knihu určitě doporučuji, není tak dlouhá, abyste ji při pohledu na počet stran předem odložili.

01.02.2020 5 z 5

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Tasmina Perry

Příběh s neuvěřitelným potenciálem, se zápletkou, ze které by se toho dalo tolik vytřískat, ale ono nic. Celá kniha působí až příliš násilným dojmem, je velmi neosobní a autorka jako by jen popisovala události. Ani to, že je kniha napínavá do poslední stránky nestačí na to, aby upoutala a donutila čtenáře číst dál. Všechno mi připadalo až příliš strohé a strojené. Ani hlavní postavy mi nepřirostly k srdci. Jakoby se autorka snažila vecpat co nejvíc míst na co nejméně stran, i přes to, že všechno v jde podle jakési časové posloupnosti, je toho na pár dní až příliš. Za mě tedy tahle kniha ne, není to něco, co bych znovu toužila vzít do ruky a zařadit to do své knihovny. Tím samozřejmě nepíšu, že by byla kniha špatná, jistě se najdou čtenáři, kterým se zalíbí, jen mě neoslovila.

22.01.2020 2 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Zapomenutá? Jak může někdo na někoho jen tak zapomenout? A jak to vlastně skončí? Příběh dokáže svázat, zaujmout, vtáhnout. Jednoduše upoutat. K tomu jim pomáhají neuvěřitelně dobře vykreslené postavy, které si čtenář prostě musí zamilovat. Otázky postupně střídají odpovědi, jen na jednu stále odpověď nemám. Proč sakra do té Afriky vůbec jezdila? Někteří ji možná naleznou hned, jiní budou váhat. Přesto je tohle velice neobyčejná kniha, která člověka napíná, baví, vyplní čas a nadchne hned na první stránce. Už jenom proto a pro neobvyklý a místy napínavý příběh si ji stojí zato přečíst.

18.01.2020 5 z 5