suzanne1997 suzanne1997 komentáře u knih

Abych tě milovala Abych tě milovala Johanna Lindsey

Nádherný příběh, od kterého čtenář jen ztěží odtrhne zrak. Osudy postav stojí za pozornost a alespoň já jsem si hlavní hrdiny zamilovala. Nečekané zvraty a propracovaná zápletka spolu s nádherně popsaným prostředím daly vzniknout neuvěřitelnému románu. Tato kniha se četla sama. Rozhodně nelituji těch několik hodin, na které mě příběh vtáhl do svého vlastního světa.

17.01.2020 5 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Velmi poutavý příběh, který si se čtenářem, ale pěkně zahrává. Přestože takovéto příběhy končí vždycky dobře, jsou v něm momenty, kdy si vůbec nejste jistí. Zdá se, že Katina tvrdohlavost je neporazitelná. Vyprávění z pohledu Drewa je příjemné, velmi osobní a tolik odlišné od příběhů tohoto typu. Čas Vám při čtení této knihy poběží rychleji. Ve chvíli, kdy otočíte poslední stránku, s údivem zjistíte, že uběhlo pouze několik hodin.

12.01.2020 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Krásný, oddechový příběh, u kterého člověk místy neví, jestli se smát nebo plakat. Nemáte šanci si přečíst jen jednu kapitolu před spaním, kniha Vás strhne s sebou a jakkoli se snažíte na ni nemyslet - stejně myslíte a dohadujete se, jak dopadne.
Mé čtení začalo v devět večer přesně s tím, že kapitola stačí a zbytek příště. Poslední list jsem nakonec otočila v jednu ráno s pocitem, že konečně znám konec.
Za mě je tento příběh trošku slabší než Alfa samec, přesto si i on zaslouží to nejlepší hodnocení.

05.01.2020 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Příběh, který Vám nedá pokoj až do jeho samotného konce. Pohledy obou hlavních postav natolik poutavé, že Vám nevadí, když mezi nimi autorka neustále přeskakuje. Kniha plyne a čtenář se ani nenaděje a už otáčí poslední list.
Mi se kniha velmi líbila, autorka dokáže strhnout, chytnout a nepustit, upoutat. Příběh se nikde nezadrhává a autorka zbytečně nenatahuje scény, což neuvěřitelně oceňuji. Jediná chybička na tomto skvělém románu je příliš unáhlený konec - když už jsme se tak dlouho zabývali vším ostatním, mohla autorka přidat ještě několik stran a rozvést jejich vztah v posledních minutách čtenářovy pozornosti. Za mě však určitě stojí zato si tuto knihu přečíst a věnovat jí čas.

04.01.2020 5 z 5

Královský návrh Královský návrh Leila Meacham

Příběh, který vás nechá na pochybách od samého začátku do úplného konce.
Po Ryanově pomoci a Allyiném domě jsem musela sáhnout i po Královském návrhu. A je pravdou, že jsem od něj čekala něco jiného. Příběh mi připadá místy až moc překombinovaný, myšlenky místy nedokončené a situace dostatečně nerozvedené.
Příběh sám o sobě plyne, nabírá na obrátkách a sílí. Ke konci se však autorka ztrácí ve svých nápadech. Poslední situace nabírají hodně rychlý spád a zdají se velmi uspěchané. Když hledáte vysvětlení toho, co se před časem stalo, musíte se spokojit s několika větami. A to je přesně to, co se mi nelíbilo. Autorka mohla dialogy a popisy více rozvést a více tak přiblížit děj čtenářům. Přesto jako celek působí skvěle a předešlé knihy z toho období doplňuje. Po předešlých dvou je pro mne tato kniha docela zklamáním. I tady autorka ukázala, že i tehdy uměla psát.

01.01.2020 4 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Čtenář vezme knihu do ruky s potěšením, popis na obálce slibuje hodně a člověk po této knize nemůže nesáhnout. Jenže teď nevím jestli jsem vadná já nebo je něco špatně s tou knihou.
Takové nadšení s jakým jsem ji otevřela se ani nedá popsat. Stejně tak jako rychlost s jakou jsem přeskakovala bezduché řádky a znechucenost při obracení poslední strany. Autorka se zřejmě snažila zachytit, já vlastně ani nevím. Celé mi to připadalo jako ušité horkou jehlou, uplácané ze zbytků něčeho. Je hodně těžké najít něco, co se mi opravdu líbilo. Do první poloviny, fajn, ještě se to dalo přelouskat - přežít. Ta druhá byla jen o čekání, kdy už tahle slátanina skončí. Navíc konec, katastrofa, několik stran a nic. Kdyby alespoň prodloužila závěr.
Asi nejvíc mi vadilo neustálé omílání sexuálních scén, taky jsem je po chvíli začala přeskakovat, autorce se je nepodařilo zasadit do příběhu, a zdůrazňování toho, že má Natálie velikost XL. Co je na tom? To musí pořád opakovat, že má velkou prdel?
Za mě je tohle hodně špatná kniha, stejně tak jako velmi průměrná a pro mě nezajímavá. Knihu sexy mlékař, natož tu předešlou, do ruky nejspíš už nevezmu. ( To by musel být asi konec nebo nedostatek těch lepších příběhů, abych po tomto znovu sáhla.)

01.01.2020 1 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Mister je kniha od které očekáváte hodně. Je velmi těžké vyrovnat se tak silnému příběhu, jako je padesát odstínů. Avšak tentokrát se to autorce více než podařilo. Pokud knihu vezmete do ruky, uvidíte velmi emotivní příběh. Alessii i Maxima vykresluje přirozeně a vyprávění z různých pohledů, v různých osobách, dělá knihu zase o kousek zajímavější. Příběh vás nutí číst dál, nic nenatahuje a zbytečně se nezdržuje. Stačí několik řádků a knihu hltáte očima. Já ji otevřela s očekáváním něčeho podobného, jako byly odstíny, avšak skutečnost mě příjemně překvapila. Autorka mi dokázala, že umí napsat i něco jiného, než jen erotickou romanci plnou dominance. V tomto příběhu je něžná a hraje si se slovy. Jen mě mrzí, že těch skoro 500 stran uběhlo příliš rychle. Mohla jej více rozpitvat a natáhnout, stejně tak, jako to udělala u odstínů. Lepší Vánoční dárek než tenhle příběh jsem si nemohla přát, samozřejmě s trochou - no, raději s větším množstvím - nadsázky :D.

24.12.2019 5 z 5

Nejjasnější soumrak Nejjasnější soumrak Aly Martinez

Nejjasnější soumrak je kniha, kterou si prostě po prvním díle musíte přečíst. Ostatně osud Travise k tomu přímo vybízí. Ještě nikdy mě nepřepadla potřeba mít knihu u sebe, nejlépe v tištěné podobě a co nejrychleji. V případě téhle se tak stalo, první díl jsem dočetla v sobotu 21.12. večer a nenechal mě spát, tu druhou knihu jsem prostě musela rychle přelouskat. Osudy hrdinů jsou pěkně popsány, jen by to chtělo několik stran navíc. Příběh trošku víc rozpitvat a věnovat se i ostatním postavám nejen Charlotte a Porterovi. Za mě krásně zakončená a čtivá. Má jen jednu malinkatou vadu, skončí až moc rychle. :(
Doporučuji mít obě, než vůbec začnete číst.

22.12.2019 5 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Už od první chvíle nechává tenhle román čtenáře na pochybách. Osudy hrdinů se vznáší někde mezi temnotou a světlem a autorka si se čtenářem místy opravdu hraje. Nikdy nevíte, co na Vás vyskočí, s jakou intenzitou bude vztah mezi Charlotte a Porterem pokračovat, a jestli vůbec vydrží. S každou další stránkou se odhalují další a další tajemství. Kniha vás nenechá na pokoji, dokud ji nedočtete. A vlastně ani potom.
Četla jsem příběh s dychtivou potřebou zjistit, jak to s hrdiny dopadne. A ani na minutu jsem si nepomyslela, že by mohl být nějaký druhý díl, jenže na poslední stránce na mě vyskočila věta: Pokračování v dalším díle. Co teď, když kniha je z knihovny, je sobota večer, ještě k tomu 21.12. a vy nutně potřebujete zjistit konec? Tahle kniha mě nenechala spát a já hned ráno běžela do knihkupectví. Proto doporučuji mít u sebe obě, než vůbec začnete číst.

22.12.2019 5 z 5

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

Dnes, krátce po poledni jsem knihu otevírala s tím, že přečtu jednu kapitolu a zase ji odložím. Můj původní záměr se však neuskutečnil. Autorka vás nutí číst dál, otáčet strany a pomalu se prokousávat už tak komplikovaným a zamotaným příběhem. Vykresluje postavy tak, že čtenáři okamžitě všichni přirostou k srdci a příběh si zamiluje. Děj utíká a propetenec se pomalu rozplétá. Díky tomu zavřete knihu až na poslední stránce. Přesně ve chvíli, kdy skvělý děj ukončí ještě lepší epilog.

09.11.2019 5 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Příběh nenadchne, ani neurazí. Nepřesvědčí Vás, aby jste četli dál, přesto na něm cosi je. Sympatická hlavní hrdinka a její povedené-nepovedené vztahy, přesně daný týdenní harmonogram a šílená ulítlost. Místy se pobavíte nad absurdností toho, co se stalo a občas naopak zavrtíte nevěřícně hlavou. Knihu bez obav pustíte a vrátíte se k ní za několik dní. Příběh Vám neuteče a i přesto, že se velmi dobře a příjemně čte, je vlastně ve finále o ničem. Čtenáře nic nepřesvědčí, a tím méně konec. Za mě osobně je tohle opravdu slabé a i když bych ráda udělila lepší hodnocení, ve mě tento příběh nezanechal vůbec žádnou stopu a vůbec nic mi nedal.

07.11.2019 2 z 5

Láska v řadě 27 Láska v řadě 27 Eithne Shortall

Po přečtení poslední věty se dostavil pocit prázdnoty. Celé tohle dílo je nedotažené do konce. Má skvělou myšlenku, avšak stále chodí kolem horké kaše. Velmi neosobní a odtažitý příběh, který nic neřekne ani v případě, že čtenář čte pozorně. Obvykle přečtu knihu jedním dechem a neodtrhnu se ani uprostřed noci, avšak v tomto případě je naprosto jedno, jestli leží týden na stole nebo ji přečtete najednou. Mi osobně nic nedala a nejspíš ji do ruky znovu nevezmu. Ne, že by autorka neuměla psát, jen nic nedodělá. A vztah hrdinů přeci jen mohla více rozvinout. Když už nikoho jiného, tak těm dvěma se mohla věnovat víc než dvě poslední strany.

31.10.2019 1 z 5

Čas na hřích Čas na hřích Jo Goodman

Příběh, který uběhne jako voda. Autorka ho neprotahuje a dokáže poskládat situace tak, aby z nich vyšla nejen historická romance. Vtipné situace, odhodlání a originální, neprofláknutý děj udělaly své. Osudy všech hrdinů do sebe zapadají a nikdo a nic není navíc. Sice to chvíli trvá, ale kniha upoutá a vy ji nepustíte z ruky dokud nedočtete poslední stranu.

27.09.2019 4 z 5

Darebákova sázka Darebákova sázka Christi Caldwell

Kniha zaujme už na první stránce, na nic si nehraje a nic neprotahuje. Začtete se a prožíváte příběh spolu s hlavními hrdiny. Čas tady nehraje podstatnou roli. I přesto, že autorka někdy skáče mezi hodinami, dává tento příběh větší smysl než většina mu podobných. Zápletka je obdivuhodná a stále graduje, v příběhu nenajdete moment, kdy by jste si řekli, tak a teď to začíná být nuda, a zavřeli knihu. Zvědavost vás nutí číst dál a pročíst se až k poslední stránce. A tady narážím na své hodnocení, na mě byl ten konec prostě příliš rychlý. Po tom, čím vším si hrdinové prošli, by to chtělo alespoň o stránku, dvě víc. A epilog by taky neuškodil. Každopádně se tato kniha zařadí do mé knihovny a ráda si ji někdy opět přečtu.

10.09.2019 4 z 5

Alyin dům Alyin dům Leila Meacham

Tahle spisovatelka měla už před iks lety neuvěřitelný talent pro psaní, cit pro každou větu a schopnost dodat příběhu lehkost. Knížku otevřete, prožijete neuvěřitelný děj a zase ji zavřete. Každá postava má v tom příběhu své místo, děj plyne a čtenář si užívá každý okamžik čtení. Pořád nemůžu uvěřit, že tenhle příběh vznikl z nutnosti, z popudu okolnostmi. Mi připadal skvělý, takový jaký je. Stejně jako Ryanova pomoc, je i tento příběh prostě perfektní.

08.09.2019 5 z 5

Dívka ze Summer Hillu Dívka ze Summer Hillu Jude Deveraux (p)

Neuvěřitelný propletenec vztahů, nedorozumění a scény, u kterých se čtenář směje tak, až se za břicho popadá. Hra Pýcha a Předsudek scény skvěle doplňuje a její z části moderní a improvizované pojetí dodává celé knize tu správnou atmosféru. Příběh krásně vykresluje osobnosti jejích hrdinů a je v něm cosi víc, co čtenář ve chvíli, kdy knihu otevírá nečeká. Dvojici jsem už od začátku fandila, avšak lehce mě zklamal konec. Přidala bych epilog nebo nějak rozvedla závěr, s ním by tahle kniha mohla být ještě lepší.

03.09.2019 5 z 5

Muž mých snů Muž mých snů Katherine Sutcliffe

Nic nemusí být takové, jak se na první pohled zdá. Tuhle knihu jsem otevírala s rozporuplnými pocity, přesto na ní něco bylo. Pěkně zpracovaná zápletka, nepříliš složité osudy postav a příjemně plynoucí příběh, kdy člověk lituje, že už jej tři stránky a kniha skončí. Nakonec i rozuzlení zápletky pro mne bylo překvapivé, podezřívala bych kohokoli jiného, jen tyto postavy určitě ne. Kniha je velice příjemná na čtení a dokáže zkrátit nejednu dlouhou chvíli.

28.08.2019 4 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Obvykle se mi stává, že příběh uteče jako voda. V malém množství případů se kniha vleče a její konec je pro mne vysvobozením. Tentokrát se mi však stalo něco dočista jiného, kniha se až příjemně vlekla. Čtenář se nedočká ničeho, co by ho otravovalo. Právě naopak, všechno působí tak lehce, přirozeně a samozřejmě. Největším vtipem je, že se v příběhu vlastně nic nestane. Tedy alespoň ne ve stylu, tak a teď přijde zvrat. Najednou se život postav převrátí naruby. Kniha se pomalu a dlouze čte, je úplným opakem těch, které ani uprostřed noci nepřestanete číst. Klidně ji večer zavřete a v jiný večer zase pokračujete, nikdo a nic vás nepopohání k tomu ji co nejrychleji dočíst. Když už se konečně čtenář dostane nakonec a překoná "minizvraty", nedočká se vlastně všeho a ničeho, konec sám o sobě je alespoň z jedné strany otevřený a není řečeno, jak to vlastně s postavami nakonec dopadne. Kniha sama o sobě není špatná, ale pokud po ní čtenář sáhne, očekává mnohem víc než jen 302 stránek klidného a pomalu čtivého textu.

27.08.2019 4 z 5

Večerní vánek Večerní vánek Elizabeth Haran

Tahle kniha je zvláštní, v jednu chvíli popisuje osud Ruby, v druhou osud klisny a ve třetí se zmítá někde mezi tím. Autorka se pořádně nevěnuje ani jednomu tématu, přesto příběh tak nějak funguje. Přestože se kniha dobře četla, něco jí chybělo a polovičatost při popisu některých pasáží byla znát. Někdy se čtenář dozvěděl příliš, jindy skoro nic. A že toho nic bylo daleko více. Postavy tady přicházejí a odcházejí a člověka napadá, kde to vlastně hlavní hrdinka je, s kým a proč. Mi prostě připadaly osudy hrdinů sice dořešené, ale žádnému z nich nebyla věnována pozornost, jakou by si zasloužily. Navíc ten konec, který autorka vyřešila několika řádky, nad ním mi zůstává rozum stát. Tohle hodnocení dávám hlavně proto, že se to dobře četlo. Tahle kniha má však podle mě hodně velké rezervy.

10.08.2019 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Ann Maxwell

Neuvěřitelně zajímavý a poutavý příběh, který skončí až příliš rychle. Aniž by to čtenář čekal, stává se součástí historie i současnosti, nabízí se mu pohled na činy minulé i současné a propletenec se utahuje. Pro Carolinu tak není její práce vůbec jednoduchá, až do posledních stran čtenář neví, co se vlastně děje. Pro mě to byla příjemná kniha, která v sobě ukrývá více než se na první pohled zdá. Jediná věc, která mi na ní vadí, je její neuvěřitelně rychlý konec. Autorka najednou přestane psát a nechá čtenáře zaraženého v myšlenkách.

31.07.2019 4 z 5