Zapletený

Drew Evans, úspěšný třicátník se sebevědomím až do stropu, svůj život miluje a rozhodně v něm nehodlá cokoliv měnit. Proč taky? Přes týden září v otcově koncernu, o víkendu v nočních klubech. Vztah? Láska? K čemu! Ženy na něj stojí frontu a jemu jeho životní motto „nevstoupíš dvakrát do stejné řeky“ plně vyhovuje. Alespoň do té doby, než potká Kate, svou novou kolegyni s vlasy po pás a jazykem jako břitva. Jenže Kate má před svatbou, na aférky si nepotrpí, a jak se zdá, ani na Drewa... A že mu v práci šlape na paty? Tak to už, kočka, trochu přehání, ne? Jenže zákonům přitažlivosti neporučíš a muži jsou tvorové nejen ješitní, ale i bojovní. Zvlášť, když se zamilují…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191868/big_zapleteny-zapleteny-Y0f-191868.jpg 4.1816

Zapletený 1.

Vydáno: , Mladá fronta

Tangled, 2014

Kniha Zapletený

EasyReads

Audiokniha v angličtině:
Přes veškerá všeobecně kladná hodnocení mě osobně bohužel kniha příliš nenadchla a může za to především nesnesitelný hlavní hrdina.

Pojďme ale začít něčím pozitivním. Příběh je vyprávěn v 1. osobě – z pohledu mužského hrdiny, což není příliš časté, a proto to skutečně oceňuji. Zajímavé je i to, že Drew přímo oslovuje čtenáře a snaží se s ním komunikovat. Díky způsobu, jakým je kniha psaná je mé hodnocení o hvězdu vyšší, samotný příběh totiž stojí tak maximálně za dvě.

Někoho možná pobaví šovinistické řeči a bude se smát Drewovým komentářům na téma 'žena jako soubor otvorů a zábava na jednu noc', já jsem se tedy příliš nebavila a jen doufala, že většina mužů takhle ve skutečnosti nesmýšlí.

Pokud vám nevadí, že je hrdina naprosto nesnesitelný blbec, kterému není pomoci a dokážete se nad jeho sexistické komentáře povznést, tak by se vám kniha mohla líbit, protože rozhodně není napsaná špatně.

Fidibus
15.12.2021

"Neznáš sílu Temné strany."
Přitažlivý úspěšný egoista Drew si užívá života až narazí na Kate a snaží se jí získat. Začátek z pozice chlapa super, pak to bylo trochu líné než došel ke slovu láska, i když se to samozřejmě dalo čekat, a konec s přesvědčováním fakt vtipný. Hezké další postavy, jako Mrcha, kámoši, Dee... A dialogy s Mackenzie a k tomu její Sklenice stojí za to :-). Jdu na další díl.
"Nikdy není pozdě, chlape. Hra neskončila, jen ji přerušili pro déšť."

Dela90
19.11.2021

Obálka je úžasná. Obsah nijak náročný, spíš taková oddechovka. Na můj vkus příliš sprostých slov, ok knížka je psaná z pohledu mužské postavy, takže to k tomu asi patří. Nicméně mě to moc neoslovilo. Ten styl psaní, je takový řekněme jiný. Na oddechové čtení ano, ale další díly už asi číst nebudu.

Vknihách
30.10.2021

Neviem prečo, ale názov tejto knihy som stále čítala ako Zateplený a myslím si, že v tom nie som sama :D Okrem veľa pozitívnych reakcií, som našla konečne aj niečo kritickejšie, a o to viac som sa na knižku tešila.
Musím však povedať, že všetko čo bolo vytknuté inými, mne absolútne neprekážalo. Áno, súhlasím, že Drew sa správal ako rozmaznaný neandertálec, ale našťastie s ním žiť nemusím a ako knižná postava bol úžasný. Na to, že je Zapletený rozprávaný len z mužského uhla, je veľké osvieženie v tomto žánri. Zväčša sa stretávame so striedaním mužských a ženských častí,prípadne sú čisto zo ženského uhla pohľadu a práve toto, čisto mužské myšlienkové pochody (hej,hej, napísané ženou-čiže som si vedomá, že s realitou to asi nemá veľa spoločného), sa mi na knihe veľmi páčilo. Taktiež mi nevadilo, že Drew ako hlavná postava, bol zároveň aj rozprávačom,ktorý vstupoval do príbehu a objasňoval a približoval nám svoje názory. Aj keď mám pocit že Emma sa z Drewa snažila vytvoriť naozaj jedinečného hlavného hrdinu- on jedinečný síce bol,ale tým pádom neulahodí každej žene :\ , niekedy bol naozaj neznesiteľný, namyslený,egoistický, detinský, no jeho zmysel pre humor som žrala...Kate bola zasa príjemná a dosť odvážna, čo sa týka Drewa a vzťahu\ vzťahov. Celkovo sa mi príbeh veľmi páčil. Svedčí o tom môj 2 dňový čítací minimaratón,kedy som knihu brala do ruky čo najčastejšie. Naozaj,knihu beriem komplexne a moje pocity z nej sú skvelé, stále sa smejem,akou "chrípkou"sa celý príbeh začal...to je tak, keď je muž chorý XD
No a čo sa týka obálky... najviac ma zaujala grafika. A to som si všimla až pod prebalom. Ten chlapík (asi to mal byť Drew)je v posteli naaranžovaný dosť umelo a keby viem knihy čítať v obale,tak Zapleteného isto do nejakého obalu oblečiem. Nepomôžem si,ale je to naozaj do očí bijúce.Budem naozaj hnusná a hviezdičku strhnem len kvôli obálke

lihate
21.07.2021

"Vypadalo to, že s Mackenzie trávíš hodně času.“
„Co tím myslíš?“
Pokrčí rameny. „Mluví jako ty. Člověk neslyší každý den, jak čtyřletý dítě říká, že princ Krasoň je ubožák, kterej jen zdržuje Popelku v rozletu.“
To je moje holka.

Přijde mi to nebo je tenhle příběh trochu o ničem? Moc se mi líbit, jak je kniha napsaná. To vlastně dělá většinu čitelnosti. Nějaké hlubší nebo propracovanější téma, příběh jsem ale nenašla. Možná se objeví v dalších dílech, pevně v to doufám. Z počátku jsem se nemohla začíst a přišlo mi to celkově takové nijaké, ale postupně se to lepšilo a druhá část už byla super. Drew je trochu praštěný, egoistický, sebevědomí, ale i tak je vlastně celkem milý a líbí se mi jeho vztah s Mackenzie. V tom je okouzlující. Jeho myšlenky, vyprávění a historky jsou často vtipné, sarkastické a prostě jsem se bavila. Kate je milá, drzá, vtipná, trpělivá s velkou dávkou otevřenosti a důvtipu. Nejde ji nemít rád.

"Nikdy nic nepředpokládejte, i když si myslíte, že víte všechno, i když jste si jistí, že máte pravdu.
Přesvědčte se. Když to neuděláte, může vás to stát tu nejlepší věc, jaká vás v životě potkala."

Maruš.D
17.07.2021

Já jsem knihu poprvé četla před lety a hrozně mě bavila. I teď, po tolika letech se můj názor nezměnil. Styl psaní, kdy k nám Drew přímo promlouvá mi přijde zábavný a docela originální. Příběh jen z jeho pohledu byl velmi zajímavý, i když bych si občas přála vědět, jak se cítí a co si myslí Kate. Zápletka mi přišla smyšlená, vzhledem k tomu, jaký Drew býval a to jak se musel snažit bylo sladké. Je hezké když máte tolik peněz, že se o takové věci nemusíte moc starat. Já osobně mam tuto sérii moc ráda a nevadí mi se k ní po nějaké době vracet :-)

janqa410
08.06.2021

Než se začal Drewe opravdu snažit, přišla mě kniha taková nemastná, neslaná. Ale ta poslední třetina, mě opravdu bavila. Fajn a pohodové, ovšem pro mě jednorázové, letní čtení.

Raislin
16.05.2021

Tady vůbec nechápu hodnocení. Kniha mi přišla, jako když jí psala nadržená puberťačka. Několikrát jsem se musela přesvědčovat, abych knihu dočetla. Takže za mě není dobrá volba.