Královský návrh

Královský návrh https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374580/bmid_kralovsky-navrh-z2m-374580.jpg 3 134 40

Deborah Standridge vždy dělala všechno, co po ní rodiče žádali. Ale když ji renomovaný architekt nabídne práci ve své firmě jen několik dní před svatbou, čelí dilematu. Má se stát poslušnou manželkou muže, kterého nemiluje, aby potěšila své rodiče, nebo si má konečně splnit svůj vlastní sen? Zanechá svého snoubence u oltáře a letí do Denveru, čímž nastartuje tragédii, která ji bude provázet po zbytek jejího života. Nyní, jako jedna z nejúspěšnějších architektek v Denveru, se Deborah vyhýbá lásce za každou cenu ... dokud do jejího života nevstoupí Dan Parker. Neodolatelný Dan jí svěřuje návrh hlavní budovy své společnosti a brzy ji přiměje, aby znovu věřila v lásku. Ale má tajemství, které může zničit vše, co vybudovali a navždy zlomit Debořino srdce. Najde Deborah sílu, aby bojovala za lásku, která by jí mohla konečně učinit šťastnou? Křehký, klasický milostný příběh o tajemstvích, která zůstávají v našich srdcích a volbách, které nás osvobodily.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

12.11.2023 3 z 5

Klasická červená knihovna..

Lofda
17.09.2022 3 z 5

Ryanova pomoc se mi kdysi četla mnohem líp, takže tentokrát docela zklamání.. Danova identita mi byla jasná dřív než se vůbec objevil, i když závěr vlastně překvapil, to ano ;-) Třetí hvězdička je za nádhernou obálku, já totiž miluji pivoňky (ahaa, zato hlavní hrdinka růže, no nevadí, stane se.. ;-) ) Každopádně další (novější) knihy autorky už čekají, časem se do jejich čtení určitě pustím.

Iris30
27.05.2022 5 z 5

Taková lehká oddychovka, četla se hezky, podle názvu jsem čekala úplně něco jiného, přesto kniha nezklamala.
Mile mě překvapilo, jaký byl konec, to jsem opravdu nečekala a v jeden moment jsem si říkala, zda nečtu detektivku, ale opravdu jen malinko.
Byla to jedna z prvních knih a spisovatelka na začátku prozrazuje, jak k psaní došlo.
Určitě má své chyby, ale mě se líbila.

romca4180
14.03.2022 3 z 5

Četlo se relativně dobře, ale podle názvu bych čekala něco jiného

Mona85
22.01.2022 5 z 5

Kniha se četla pěkně a konec mě překvapil:-)

Miro67
20.01.2022 3 z 5

Protože jsem od autorky zvyklá na mnohem propracovanější příběhy, jsem dost zklamaná. Naivní, zápletky bezduché, úroveň červené knihovny. Ale splnila účel oddechové četby.

Janík511
09.08.2021 4 z 5

Jednohubka na jeden večer, která je milá, potěší a příjemně naladí.

Pavlaj
08.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Tyhle prvotiny od Leily Meacham jsou spíš jednohubky na jeden večer než skutečné romány a se somersetskou ságou se nedají srovnávat. „Křehký, klasický milostný příběh“ slibovaný v anotaci to teda určitě není. Je to plnohodnotná červená knihovna, jenom s kvalitnější obálkou. Hezké byly kulisy Colorada, a to je asi tak všechno.
SPOILER: To závěrečné jakože překvapení a la Hospoda Jamajka bylo jednak průhledné a jednak okopírované.

Ana72154
28.07.2021 2 z 5

Kniha mě vůbec nebavila. Příčinou může být styl psaní i to, že jsem očekávala něco jiného.

Szilvia1
30.04.2021 5 z 5

Příběh téhle knížky byl pěkný,ale nedá se srovnat s příběhěm Sen o Somersetu.Na to,že tahle knížka byla mezi prvními jejími napsanými,tak si myslím,že dopadla velmi dobře.Já mám její knížky velmi ráda,píše velmi dobře.

Noisette73
13.11.2020 1 z 5

Nuda, hloupost, nesympatická hlavní hrdinka, nedočteno. A za jeden moment, bych hrdinku nejraději uškrtila....

Siegrid
02.10.2020 1 z 5

Tak jak se mi líbila kniha Ryanova pomoc, tak Královský návrh byla za mě nuda. Přeskakovala jsem a i hrdina mi byl protivný. Nebyl to můj šálek kávy.

DominaCZ
27.08.2020 1 z 5

Hloupé a plné chyb.

janqa410
23.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Jak jsem zde četla, musím dát zapravdu, že přebal knihy je opravdu pěkný. Ale v hodnocení knihy se můj názor již liší. Dle mě se i tato kniha Leile Meachamové povedla. Příběh Deborah, která prvně byla taková udušená chudinka, mě velice zaujal a bavilo mě, jak se dokázala sebrat a zvrátila rozhodnutí, které bylo uděláno za ni. Rozumím její touze vzepřít se, mám pochopení i pro její dlouhodobé výčitky, které ji v důsledku jejího rozhodnutí dlouhodobě pronásledovaly. Tak, jako ona, by to snad bral každý normální, empatický člověk, a tím co se stalo, by se trápil, láska neláska. Nicméně co se stalo,nelze odestát. Deborah šla dál, začala skvělou kariéru a když potkala Parkera, začala jsem přemýšlet nad tím, kde je háček. A ten mě byl posléze i nabídnut, Parker byl medvěd. Autorka mě donutila uvěřit tomu, že je to opravdu vypočítavý a pomstychtivý chlap, který ji chce do už tak hlubokých ran, sypat ještě sůl. Nakonec se však ukazalo, že za tím vůbec nebyl, a závěr knihy mě opravdu velice překvapil. Kniha je psána velmi čtivé, styl Leily mě sedí a baví mě a vím, že tvorbu této autorky budu vyhledávat i nadále.

tittanie
24.07.2020

Souhlasím s komentáři obálka je pěkné. Hlavní hrdinka mě trochu štvala a styl psaní autorky mi moc nesedl, ale knihu jsem dočetla.

Cajda
15.07.2020 3 z 5

Obálka je možná hezčí než sám obsah knihy. Ale čte se to dobře, za dva večery hotovo :o)

Katynka90
27.05.2020 4 z 5

Pěkný romantický příběh na jedno odpoledne. A knížka má krásnou obálku

petulkapeta
25.05.2020 4 z 5

zajimavy přiběh o ztratě,sebeobvinovani a lasce...

katie.k09
28.03.2020

Kniha do čtenářské výzvy, rychle vybraná v knihovně před jejím zavřením... Zázrak jsem neočekávala, také se nekonal. Červená knihovna na oddech. Autorka nabízí možnost vstoupit do světa nehynoucí lásky, bohatství a luxusu, kde je vše završeno dokonalým happy endem. Pohádka pro dospělé ženy za plotnou, které nepřestávají doufat a věřit. Ale přiznejme si, pohádky jsou fajn.

Leila Meacham
americká, 1938 - 2021