Večerní vánek

Ruby zemřel otec a zanechal jí podivné dědictví – polovinu dostihového koně kdesi v nehostinném australském vnitrozemí. Ona netuší, že ji tam čekají bezohlední bookmakři, podivní obyvatelé městečka, ale hlavně Jeff, s nímž se o drahocenného koně dělí a který bude mít plno důvodů nenechat Ruby odjet zpět do Sydney.

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/135432/vecerni-vanek-135432.jpg 453
Vydáno:, Alpress

The Mundi-Mundi Legend (2011)

Kniha Večerní vánek

suzanne1997

Tahle kniha je zvláštní, v jednu chvíli popisuje osud Ruby, v druhou osud klisny a ve třetí se zmítá někde mezi tím. Autorka se pořádně nevěnuje ani jednomu tématu, přesto příběh tak nějak funguje. Přestože se kniha dobře četla, něco jí chybělo a polovičatost při popisu některých pasáží byla znát. Někdy se čtenář dozvěděl příliš, jindy skoro nic. A že toho nic bylo daleko více. Postavy tady přicházejí a odcházejí a člověka napadá, kde to vlastně hlavní hrdinka je, s kým a proč. Mi prostě připadaly osudy hrdinů sice dořešené, ale žádnému z nich nebyla věnována pozornost, jakou by si zasloužily. Navíc ten konec, který autorka vyřešila několika řádky, nad ním mi zůstává rozum stát. Tohle hodnocení dávám hlavně proto, že se to dobře četlo. Tahle kniha má však podle mě hodně velké rezervy.

broskev28

Tak já moc nadšená nejsem - ve srovnání s Planoucími eukalypty je to, myslím, o dost slabší. Nejen kvůli poněkud neuvěřitelnému dostihovému i lidskému zakončení knihy (Popelka ve srovnání s Ruby neobstojí), ale také kvůli množství chyb. Komentář modranka už se o nich zmiňuje; docela často se opakují, třeba klidně několikrát na téže straně je jednou Jeff, o dva řádky dál zase Jed (a to se v knize objeví i otrava jedem!), a pokračuje zase Jeff . . .
Ale aspoň něco se mi líbilo - jednak zajímavosti o Austrálii, a potom Umberumberka:
Rubyiny pokusy vyslovit ten hlavolam (Aboridžinku) Girru rozesmály.
"V mé řeči znamená Umberumberka krysí díru," vysvětlila.

marimari

Fascinuje mě Austrálie svou přírodou a živočichy, nikdy se tam nepodívám, ale ráda si něco přečtu. Tenhle příběh je jenom odpočinková pohádka s dobrým koncem pro zimní večery a klidné spaní.

helenkan
06.08.2018

Správná holka tahle Ruby. Sice se s ní život nemazlil,ale nebyla to žádná ufňukaná nanynka. O to víc mi byla sympatická a vychutnala jsem si s ní dobrodružství které prožívala na cestě za svým snem. A že ta cesta byla pěkně zajímavá. Hezký příběh.

havrmoni
09.03.2018

Přečetla jsem to rychle,je to velmi čtivé. Postavy jsou zajímavé,téma,příroda to vše dohromady tvoří hezký a svižný příběh. Romantiku jako takovou moc nehledejte,té je poskrovnu i na konci,ale knize to na ničem neubírá.

moudivlacek
11.11.2016

Příběh z Austrálie ze zapadlých míst, kde lidi mají k sobě blíž, jsou nezkaženi civilizací, pomáhají si. Do toho zapadá trenér a majitel vynikajícího závodního koně, nová spolumajitelka - Sydney zhýčkaná kadeřnice - ta ovšem brzy pozná krásu místa i krásu srdcí místních.
Také pozná, na čem jí skutečně záleží a i když není vše jednoduché a v jednu chvíli bude mít pocit, že je vše ztraceno, dostane šanci i ona na své štěstí. A nejen ona...

monte
11.08.2016

Přečteno za dva dny. Pěkná oddychovka z prostředí australské divočiny.

ovpana
03.01.2015

Krásné kniha,čte se jedním dechem.

Trable
Trable