suzanne1997 suzanne1997 komentáře u knih

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Za mě skvělá kniha s pomalejším rozjezdem, velice komplikovanými charaktery, skvěle vykreslenými emocemi a nečekanými zvraty. Tento komentář píšu až po dočtení poslední stránky. A že to opravdu byla jízda. Oba hlavní hrdinové si mě už v prvních minutách čtení doslova získali a od příběhu nešel odtrhnout zrak. Ať se snažím, jak se snažím, nic co by mi vadilo si vybavit nedokážu, možná proto a taky kvůli napětí mezi jednotlivými díly, kdy mít po ruce další je nezbytnost, hodnotím nejlépe, jak mohu.

25.05.2022 5 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Kniha, v níž slova a řádky utíkají až překvapivě rychle. Neustálé špičkování hlavních postav společně s jiskřením, které mezi nimi probíhá, dodává příběhu tu správnou energii. Přestože je kniha opravdu dobrá a vypravěčský talent autorky se nezapře - kniha dokáže vtáhnout a nepustit, něco mi na těch několika stech stranách vadilo. Kdo ví, jestli to byl vyšší věk hlavních postav než na kolik se opravdu chovali (mimochodem někdy mi Ally připadla svým jednáním dvacetiletá, ne téměř dvojnásobek), nebo popis nepopis prostředí, ve kterém se nacházeli, možná přílišná kombinace mnoha příběhů, přičemž ani jednomu nevěnovala autorka patřičnou pozornost, možná taky přeskakování z jedné situace na další bez hlubšího vysvětlení, prožitku - tak máme to za sebou, o otci jsem napsala, v domě už byla, tak honem někam jinam, ale je také pravděpodobné, že se mi tohle všechno jenom zdálo.
Autorka s knihou neuvěřitelně spěchala těžko říct kam, aby přidala napětí, vsunula jednu velice ohranou zápletku, která snad funguje všude, jenom tady je podle mě naprosto mimo. Stejně tak postavy, které se nevyvíjely a děj, který negradoval - a ty dva epilogy to u mě fakt nezachránily. Za mě tedy ne, i když se mi dějová linka líbila, nedokázala jsem si přestavit prostředí, kniha mne nepohltila a já jsem nebyla její součástí, jako bych se na děj dívala v televizi a čekala, až bude reklama.
Kdyby děj posunula o dvacet let jinam a z postav udělala osoby mladší, děj - množství postav proškrtala a věnovala se každé části zvlášť podrobněji, získala by si mě a možná bych jí tu jednu hvězdičku navíc i nechala. Takto se to ve mě bije a pořádně nevím, co si o díle myslet.
Avšak stoprocentně chválím autorčino psaní, její styl i odvahu zapojit do knihy humor a neotřelá témata. Za mě tedy slabší polovina a knihu už do ruky asi nevezmu.

20.05.2022 2 z 5

Král Král Devney Perry

Když už nic jiného, tak mě tahle kniha zaujala přinejmenším obálkou a jednoduchým názvem. Tak přesně tohle jsem si říkala, když jsem ji brala do ruky. A ejhle, dočkala jsem se velice zajímavých charakterů, propletených osudů a gradující zápletky. Autorka prostě umí navnadit, vtáhnout a nepustit až do poslední stránky. Napětí v různých formách, nejen té detektivní, spolu s rozmanitými emocemi sálají z každého řádku a nelze se od nich odtrhnout. Pomyslnou korunku tomu všemu pak dodává konec, který, sakra - potřebuju další díl. K této knize se stoprocentně vrátím a doufám, že autorka udrží laťku, kterou si tímto dílem nastavila.

16.05.2022 5 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Skvělá kniha, která chytne a nepustí. Chase a Mad se k sobě skvělé hodí a ostatní charaktery dej krásně doplňují. Do téhle knihy se čtenář prostě musí zamilovat. Stejně tak jako do prostředí, zápletky, jejich skvělých zpráv, které byly k popukání, i úžasného konce, který stoprocentně potěšil mou romantickou duši. Zápletka graduje a všechny části knihy na sebe dobře navazují. Přesto má tenhle příběh jednu velkou chybu. Je příliš krátký! Rozhodně bych si ráda přečetla další díl, nevadilo by mi, ani kdyby se z toho stal seriál na pokračování. Autorka prostě ví, jak to udělat, aby se čtenář stal součástí děje a nechtěl se ho vzdát a odejít.

07.05.2022 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Spolubydlící je rozhodně kniha, kterou nečekáte. Dva naprosté protipóly, zamotaný příběh několika lidí, kteří mezi sebou mají více či méně vřelé vztahy a neskutečný propletenec na první pohled se k sobě nehodících charakterů. Přesto do sebe každá část knihy přesně zapadá, nutí čtenáře přemýšlet. Autorka dokázala strhnout s sebou a postavit čtenáře do centra dění. Díky propracovaným dialogům a gradujícímu ději se kniha stává ještě o kousek lepší.
Na to, že jsem na ni narazila náhodou a neskutečně mě štvaly rozhovory typu Já a někdo, je takhle kniha překvapivě více než dobrá. Dokáže rozesmát, zarazit i překvapit. K autorčině tvorbě se rozhodně ještě někdy vrátím.

07.05.2022 4 z 5

Můj oxfordský rok Můj oxfordský rok Julia Whelan

Můj oxfordský rok, nebo taky jak jsem si až doteď myslela - Můj rok v Oxfordu, je kniha, která klame nejen přebalem, ale i anotací. Když ji otevíráte, čekáte typickou romanci studentky a učitele, příběh ubíhá a vy si myslíte, že se seznamujete s vysokoškolským životem a začínáte pronikat k podstatě příběhu. Jenže ... Po nějaké, pro vás více či méně podstatné, chvíli si uvědomíte, že jste vlastně celou dobu byli vedle jak ta jedle. Přestože si myslíte, že u už víte, stejně vás příběh totálně rozseká a nesloží zpátky. Pro mě byla tato kniha velký omyl, narazila jsem na ni náhodou a jako zastánce šťastně až na věky ji do ruky nejspíš už nikdy nevezmu. Na druhou stranu jí ale nechci ubírat na hodnotě, je napsaná brilantně, emoce tryskají proudem a vy začínáte přemýšlet o životě, o tom, co se to sakra stalo, je to správně nebo špatně, mýlím se snad, a podobně. V tomto příběhu není podstatný důvod, proč do Británie jela, ani to, že měla spoustu dalších aktivit. Tím skutečným příběhem je tady oddanost druhému. Jistěže to ostatní ho dokresluje, ale ve velkém finále tam ani nic z toho nemusí být. Ono je to totiž tak nějak navíc. A z toho důvodu se dalším dílčím postavám nedostává tolik pozornosti. Za mě skvělá dějová linka, propracované postavy, excelentní vyjádření emocí, avšak velice rychlý spád. Pro celkové hodnocení je velice těžké se rozhodnout, těch pět hvězdiček je za emoce, které mě převálcovaly, tři pak za to, že se knize autorka nevěnovala, jak měla, a kdybych se měla rozhodovat podle své romantické duše, tak ta nevyléčitelná nemoc tomu moc nepřidala, takže bych nejspíš dala hvězdičku. Suma sumárum s klidem hodnotím čtyřmi hvězdičkami a skálopevně věřím, že další kniha, po které sáhnu mě už nerozbrečí.

24.04.2022 4 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Příběh na dvě hodiny čistého času. Přestože obě postavy působily dobře a měly by šanci čtenáře oslovit, délka příběhu ani dějová linka jim nedaly moc prostoru. Tahle kniha je jiná, má potenciál a něco, co chytne a nepustí. Jenže to by ji autorka musela více promyslet a propracovat, přemíra erotiky to fakt nezachránila. Čtenář se do příběhu za tě téměř okamžitě, autorka píše poutavě, ale není zde moc míst, díky kterým by byl atraktivnější. Za mě by tohle byla vážně skvělá kniha plná zvratů a poznání hlavních i vedlejších charakterů kdyby se jí dostalo náležité péče. I když jsem se na ni moc těšila, už ji do ruky nevezmu, za ten více než hloupý konec, až přespříliš rychlý spád a scény působící jako útržky vystřižené z novin a slepené izolepou, si ode mne vysoké hodnocení rozhodně nezaslouží.

23.04.2022 1 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Naprosto brilantní příběh, který se jen tak nevidí. Autorka dokázala za pomoci zdánlivě jednoduché dějové linky čtenáře doslova zmrazit na jednom místě a přinést mu tolik zvratů, kolik jen bylo možné. Příjemně zpracované postavy a jejich životy čtenáře vtáhnou a nepustí dokud neotočí poslední stránku. A vlastně ani pak ... Jedinou chybou je pak touha dozvědět se o aktérech příběhu víc. Autorka čtenáře navnadí a jaksi jim opomene dát víc, což je alespoň za mě obrovská škoda. Přestože jsem neměla v plánu si knihu koupit, ba dokonce já ani nevěděla, že existuje a v košíku se ocitla jenom proto, abych splnila počet knih v akční nabídce knihkupectví, svého nákupu nelituju a k autorce se stoprocentně vrátím. Tímhle mi totiž dokázala, že čas strávený u jejích příběhů a investice do knih rozhodně stojí zato.

23.04.2022 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Stejně jako první díl, i tento dokáže čtenáře pomyslně odzbrojit, rozebrat na kusy, jenom proto, aby ho hned mohl zase složit. Příběh plyne a čtenář se stává jeho součástí. Všechny postavy se vzájemně doplňují, nic nepřečnívá, nic nechybí. Za mě tedy ideální kniha se kterou lze strávit nejedno pohodové odpoledne. Autorka pomocí ní posouvá pomyslnou laťku, kterou si sama nastavila, jsem zvědavá s čím překvapí své čtenáře příště.

21.04.2022 5 z 5

Bezchybní Bezchybní J. D. Hawkins

Průměrná kniha, od které jsem prostě čekala příliš mnoho. Děj ubíhá příjemně, postavy jsou sympatické a všechno do sebe zapadá, tedy skoro. Autor přeskakuje, nenavazuje a ani neobohacuje. Sotva se čtenář vžije do příběhu, začte se a řádky jakštakš začnou ubíhat... Ani nemluvě... Ve zkratce kniha nepřichází s ničím novým, s námahou se drží osvědčeného děje a díky své neoriginaliě přesně zapadá do kolonky: přečteno za odpoledne a už ji znova číst nemusím. A ten konec? Za mě katastrofa. Tak hezky rozjetá scéna, kdy čtenář touží obrátit na další list. Problém je, že ten list tam není... Já osobně už po tomhle díle nesáhnu a příště ty tři hodiny času věnuji třeba žehlení, přestože není mou oblíbenou činností, je pořád lepší než číst tohle.

19.03.2022 3 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vi Keeland

Další skvělá kniha od skvělé autorky. Originální příběh s neotřelou zápletkou, sympatickými hlavními postavami, který navíc plyne a čtenář dychtivě otáčí list za listem, se jen tak nevidí. Leyla a Grey jsou skvělí, stejně tak i ostatní vedlejší postavy. Zamilovala jsem si je natolik, že bych je ráda potkala i v reálném životě, a to včetně Max, o níž i přes její změnu pochybuji. Autorka dokázala krásně zamíchat drama s romantikou, rozhodnost s nerozhodností a přimíchat k tomu trošku pochybností. Z dokonale předvídatelného románu udělala něco neobvyklého, něco čemu chybí jen další pokračování nebo přinejmenším dalších několik desítek stran. Pak by byl příběh perfektní. Tato kniha prostě stála zato a já se k ní určitě někdy vrátím. Chvílemi jsem se u ní smála, chvílemi skoro plakala a k tomu mě donutila i přemýšlet, což se u knih opravdu často nestává.

02.01.2022 5 z 5

Prudká rozkoš Prudká rozkoš Linnea May

Prudká rozkoš by měla být o změně vnímání, myšlení a podrobení se. A přesně to jsem také čekala. Příběh s nějakou hlubší myšlenkou, s jakousi jiskrou... Naneštěstí přesně toho jsem se nedočkala. Jistě, s určitou mírou podrobení se a změny vnímání se čtenář setká, přesto ... Jakoby dostal jakousi ochutnávku. Z mého pohledu je příběh nedotažený, přelétavý, emoce ani nic jiného autorka pořádně nevykreslila. Konec jako když utne. Pro mě zábava na pár hodin s notnou dávkou přeskakování stran. Stoprocentně originálnímu nápadu na příběh nelze nic vytknout. Provedení pokulhává, a to z mého pohledu značně. Přestože autorka nepíše špatně, jí napsaný příběh je zajímavý, už se k němu nevrátím. Za mě není příliš o co stát a o to víc, když jsem se na knihu tolik těšila. I přes slabý průměr si své čtenáře určitě najde.

02.01.2022 3 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Na tuhle knihu jsem se popravdě dost těšila, anotace vypadala slibně a já ji konečně vzala do ruky. Příběh se dobře čte, děj plyne a čtenář se rozhodně nenudí. Sympatické hlavní postavy se do knihy skvěle hodí a díky jejich vztahu nevztahu se čtenář i zasměje. Všechno je tak dobré, až je to ve finále špatně. Příběh neobsahuje pořádný zvrat, zápletku, ze které bych si sedla na zadek a řekla bych: "Tak to bylo skvělý!" Ničím nezaujme a rozhodně mezi díly autorky nevyčnívá, nebo jo, vyčnívá, ale je tak sladká a růžová a pozitivní a všechno úžasné, že se mi chce až brečet. Autorka si s knihou nepohrála, přestože příběh má obrovský potenciál a s troškou nápadu mohla být brilantní. Na druhou stranu, stránky ubíhají skoro samy, ani si to neuvědomíte a otáčíte poslední list, což minimálně tentokrát bylo, alespoň u mě, určitě pozitivum. Za mě příjemný příběh, ke kterému se však není nutno vracet. Nezanechá stopu, ničím nepřekvapí a rozhodně nevtáhne. Pro mě asi největším mínusem je fakt, že se u mě nedostavil ten skvělý pocit z právě dočtené knížky. Přesto lehký nadprůměr, který si své čtenáře určitě najde.

24.11.2021 4 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Já nevím, od téhle knížky jsem asi čekala moc. Ne, že by nebyla dobrá. Ne, že by se dobře nečetla. A ne, že by se mi postavy nelíbily. Jenže některé rozhovory byly prostě plytké a bez nápadu. V mnoha situacích bylo chování postav jak přitažené za vlasy a plejáda sexu bez ladu a skladu, často bez významu a někdy prostě mimo kontext, můj dojem z příběhu fakt nezachránila. Kniha se dobře čte, je celkem přesvědčivá, ale něco mi na ní prostě vadí. Jako by ani autorka nevěděla, jak si se zápletkou a postavami poradit. Jednou sex, podruhé emoce, scéna s kempováním - mimochodem u té jsem se jako u jediné pořádně zasmála - potom rozchod, pak se dají znovu dohromady, mezi tím si ona hraje na detektiva a celé tohle spojuje žurnalistika. A přitom ani jedno není rozpracované a dotažené do konce. Vždycky jen pár stran a honem pryč. Prostředí téměř nevykreslila a ani mě nestrhla s sebou. A emoce nebo přitažlivost? Podle mě to mezi hlavními postavami ani pořádně nejiskřilo. Emoce tam sice byly, avšak že by tryskaly ze stran a čtenáře nějakým způsobem ochromily, to ne. Je mi to líto, ale já jsem se prostě nezačetla. Samostatnou kapitolou je pak těch téměř pět set stran, které knize moc nepřidají. Situace se opakují a chvílemi jsme si připadla jako na horské dráze. Kdyby autorka knihu ztenčila, vynechala pár scén a trošku rozpracovala již existující, možná by udělala lépe a příběh by i vyzněl jinak. Za mě průměrná kniha, kterou jsem si ráda přečetla. Příběh Emily a Jamesona byl stoprocentně zajímavý. Spoustu čtenářů potěší a najdou v něm, co očekávají. Já však nemám potřebu se k němu nějak extra vracet. Co si však přečtu je druhý díl, zajímá mě, jestli se autorka v psaní posunula a jak příběh druhého bratra pojala.

23.11.2021 3 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Druhý díl série na ten první z mého pohledu příliš nenavazuje, pouze se chytá už existující kapely a jejího turné. Přesto je skvělý, zprvu odtažitý Gabriel a až moc energická Sophie, která mu svou přítomností dokáže převrátit život naruby. Ty dva si prostě nejde nezamilovat. Příběh plynul a řádky ubíhaly. Ostatní postavy se objevovaly a děj dotvářely. Pomyslnou korunku mu nasadil popis prostředí, do kterého autorka dokázala vtáhnout. V knize není nic navíc. Co mi však chybělo byla větší provázanost příběhů postav z prvního dílu. Zdálo se mi, že členové kapely jsou v knize trochu navíc, především proto že se o jejich osudech jako čtenáři dozvídáme jen velmi málo. Kdyby autorka napsala manažera nezavisle, jen by získal na originalitě a celkově by se z něj stal opravdu skvělý příběh (u pěti hvězdiček bych vůbec neváhala). Za mě 4,5 hvězdičky a jsem zvědavá na další díly.

23.11.2021 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Wow, tak to bylo teda něco. Poutavý děj, milé postavy a dialogy, od kterých se nelze odtrhnout. Kniha ubíhala a já jsem ani nestačila otáčet stránky. Autorka nepřeskakuje ani se nezdržuje na místě, přesně ví, kde přestat, a tím dodává příběhu tu správnou jiskru. Jediné, co mi trošku vadilo je ten konec, který by stálo zato trošku rozvést. Už se těším na další díl.

23.11.2021 5 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Další ze společných děl neobyčejných autorek. Kniha zaujme a svým způsobem i pohltí, čtenář má pocit, že nutně musí číst dál. Příjemný děj krásně dokresluje popis míst, která Kendall s Carterem navštívili. I přesto, že je kniha předvídatelná, děj už snad milionkrát ohraný a postavy ničím nezajímavé, příběh funguje, nezadrhává se a příjemně plyne. Hlavní hrdinové se doplňují a společně dotvářejí celkový děj. Jediné, co mi na příběhu vadilo byl skok v čase a příliš rychlý konec. Celkově se mi zdá, že autorky hodně uháněly. Příběh by si stoprocentně zasloužil větší pozornost a rozvedení. Přesto je díky místům, kde se ocitli, a chemii, která mezi nimi celou dobu probíhala, nadprůměrný. Kdyby to šlo, hned kliknu na tři a půl hvězdičky. Od autorek jsem po předchozích zkušenostech čekala víc. Ideální kniha, když si chcete vyčistit hlavu, na nic nemyslet a neočekáváte hluboký čtenářský zážitek. Příběh se nevryje do paměti, nezanechá stopu ani nepohltí natolik, že by kniha musela mít místo na mé poličce.

21.11.2021 4 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Co když se utopíme dá čtenáři mnohem víc než jen dobrý pocit z další přečtené knížky. Příběh Sama a Laurie pohltí a čtenář jako by se přesunul do Vancouveru, přesně do míst, kudy studenti procházejí. Autorka píše natolik věrohodně, že jí prostě nejde nevěřit. Kromě lásky se pomalu odkrývá další tajemství, které čtenáři doslova vytře zrak a nejde se nad ním nepozastavit. Na jednu stranu je mi líto Sama, který otevřeně přiznává svou chybu, i když Laurie jeho příběh zná, byť z druhé strany, stejně se neotevře. Ale naopak, kdyby s ním mluvila, možná by se jejich příběh vůbec nestal. Každá z postav má v knize své místo, vzájemně se doplňují a autorka nešetří vtipem, dramatem ani emocemi. Zápletka graduje a autorka až do poslední chvíle napíná. Kromě toho konce, který mohl být o trošku delší, na tomto díle nenacházím nic, co by se mi nelíbilo. I když podobné knihy nevyhledávám, téhle nelituju. Tato autorka jí dokazuje, že vážně umí psát.

21.11.2021 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Dechberoucí příběh, který nutí čtenáře číst dál. Kniha, která chytne a nepustí až do poslední stránky. Prostředí i děj jsou natolik podmanivé, že se do díla člověk prostě musí zamilovat. A že to díky Leně a Ryanovi není vůbec žádný problém. Každá postava má v příběhu své místo, autorka nenatahuje ani nevynechává. Děj utíká a nepostrádá smysl. Za mě skvělá kniha, která na první pohled učaruje. Rozhodně stojí zato po ní šáhnout a nechat se pohltit dějem.

19.11.2021 5 z 5

Posedlost Posedlost Helen Hardt

Posedlost plynule navazuje na Touhu. Čtenář se opět setkává se známými hrdiny a může prožívat jejich příběh spolu s nimi. Talon se konečně odhodlává k obtížnému kroku, jen je škoda, že od Jade neočekává nebo spíše nechce plnou podporu, i když mu ji sama nabízí. Příběh se rozvíjí a na povrch se vynořují nové skutečnosti, od téhle knihy prostě nelze odtrhnout zrak. Autorka si opět brilantně omotává čtenáře kolem prstu a rozhodně je nenechává chladnými. Sexuální scény sice mají v příběhu svou úlohu, avšak jejich přítomnost není natolik nutná k pochopení toho, čím si Talon prochází. Tím jsou spíše vzpomínky, které se příběhem už od prvního dílu prolínají a skvěle ho dokreslují. Asi největší nevýhodou čtení této série je poslední opět otevřená scéna, u které čtenář prostě a neskutečně touží po dalším díle. Tahle série bude ještě hodně zajímavá a já se moc těším na její pokračování. Příběhy Steelových a Jade k tomu si prostě nenechám ujít. Jsem ráda, že jsem tuhle knihu chytla a jen tak brzy ji rozhodně nenechám uletět.

18.11.2021 5 z 5