Na vlásku

Dominic Russo. Na pohled odtažitý, zádumčivý, nepřístupný muž, ctižádostivý šéf, kolem kterého podřízení chodí po špičkách. Ally Moralesová. Nezávislá, otevřená, optimistická a kurážná žena, která se umí postavit za sebe i za druhé a nenechá se odradit neúspěchem. Co se stane, když se tyto dva živly střetnou, navíc na jednom pracovišti, v redakci exkluzivního módního magazínu? Zdá se, že to nemůže dopadnout jinak, než že se začnou vzájemně nenávidět až za hrob. Anebo přesně naopak…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460540/big_na-vlasku-jdW-460540.jpg 4.3308

Vydáno: , Baronet

By a Thread, 2020

Kniha Na vlásku

pip11
08.12.2022

Od prvních řádků to byla velmi zábavná kniha, ovšem od cca třetiny vtipné slovní přestřelky ubývaly. Příběh to byl pěkný, akorát hlavní postavy na mě dělaly dojem, že jim je minimálně o 10 let méně…

Leído
29.10.2022

Dobře napsané, vtip a sarkasmus dodával na čtivosti. Snad do poloviny jsem to cítila na pět hvězdiček, ale pak můj zájem trochu opadl a já ani nedokážu přesně říct proč. Přitom to nemělo žádnou zásadní chybu. I po tom, co se dali dohromady měl příběh hlavu a patu i vtip. Možná to bylo tím věkem. U chlapů budiž, ti se leckdy zaseknou a odmítají dozrát, ale téměř čtyřicetiletá žena se takhle prostě nechová. Co dělali oba posledních dvacet let, že ani jeden za tu dobu neprožil nic, co by stálo za zmínku, co by je nějak vztahově a osobnostně ovlivnilo? Posunout to celé o deset let zpátky, dávalo by to větší smysl. Ale knížka je svěží, doporučuji k přečtení a budu sledovat další počiny autorky.

uminaa
30.09.2022

Kniha sa mi príjemne a dobre čítala aj vďaka pútavému príbehu aj na napriek tomu, že svet módy mi nie je veľmi blízky. Ally som si zamilovala už na začiatku, ale Dom si moje romantické srdiečko musel získavať dlhšie a nebojím sa priznať, že som ho ku koncu mala chuť pekne kopnúť do píšťaly.
A celkom by ma pobavil aj samostatný príbeh Faith a Cristiana ;)

Evaho73
13.08.2022

Prvá tretina ma bavila najviac, ale potom mi správanie obidvoch hlavných postáv čorazviac nesedelo k ich veku, a už ma to trochu rozhodilo. V obdobných dielách nehľadám logiku ani originalitu, baví ma odreagovať  sa na nenáročnom príbehu, a táto kniha spadá presne do tejto kategórie.
Odporúčam na svieže odreagovanie a pobavenie sa počas týchto letných dní.

Mamberi
31.07.2022odpad!

Dala jsem na kladná hodnocení a knihu jsem si s velkým očekáváním koupila. Už se mi dlouho nestalo, že bych měla problém nějakou knihu dočíst až do konce. Tohle bylo utrpení. Pořád jsem čekala, že se to konečně nějak rozjede...nerozjede. Příběh více méně o ničem. Myšlenkové pochody hlavních postav jsou na úrovni studentů střední školy. Celých 500 stran neustále řeší, jak je to k sobě fyzicky přitahuje, ale z různých důvodů spolu být nemohou a nakonec to stejně skončí happyendem.

Literarytwins
07.07.2022

Když jsem zjistila, že jde poměrně o bichli, tak jsem měla trochu obavy, co mohu od této knihy i autorky očekávat. Byla jsem však opravdu mile překvapena. Ano kniha by možná mohla mít o nějakou tu stranu méně, ale za celou dobu jejího čtení jsem nenarazila na nějaké "hluché místo", kde bych se nudila. Příběh krásně svižně plyne a strany tak doslova utíkají pod rukami. Autorka píše velmi čtivě, poutavě a vtipně. Samozřejmě jako u většiny knih tohoto rázu musí člověk přimhouřit oči nad reálností příběhu, který je značně zidealizovaný. Ally a Dominic byli neskutečná dvojka! Zamilovala jsem si je oba okamžitě. Neskutečně jsem se u knihy bavila díky jejich neustálému hašteření, které vedlo od nepřátel k milencům. Ally si rozhodně nebrala servítky a nebála se ničeho, dlouho jsem se u knihy tolik nenasmála jako zde. On nabručený nedostupný kravaťák, ona chudá ženská v existenční krizi, která se statečně pere se všemi překážkami, které jí život klade do cesty. Další plus uděluju autorce za zpracování společenské problematiky #meetoo. A co bych knize vytkla? Možná o mohla mít o nějakou tu stranu méně. Moc mě neuchvátila ani neoslovila obálka knihy. Ale nejvíc mi asi nesedl už přehnaně přeslazený závěr/ epilog knihy. Chápu svatbu děti atd. Ale zde mi ukončení příběhu přišlo jako několikanásobná výhra v loterii, společně s osobním džinem v lahvi a vílou kmotřičkou. Už toho štěstí a skvělých věcí bylo na můj vkus přespříliš a zbytečně to příběhu ubralo ještě víc na "reálnosti". Ale celkově s přimhouřeným očkem nad závěrem musím říct, že to byla pecka! Moc se mi kniha líbila! Vtipná, svižná oddechovka na víkend. :)

suzanne1997
20.05.2022

Kniha, v níž slova a řádky utíkají až překvapivě rychle. Neustálé špičkování hlavních postav společně s jiskřením, které mezi nimi probíhá, dodává příběhu tu správnou energii. Přestože je kniha opravdu dobrá a vypravěčský talent autorky se nezapře - kniha dokáže vtáhnout a nepustit, něco mi na těch několika stech stranách vadilo. Kdo ví, jestli to byl vyšší věk hlavních postav než na kolik se opravdu chovali (mimochodem někdy mi Ally připadla svým jednáním dvacetiletá, ne téměř dvojnásobek), nebo popis nepopis prostředí, ve kterém se nacházeli, možná přílišná kombinace mnoha příběhů, přičemž ani jednomu nevěnovala autorka patřičnou pozornost, možná taky přeskakování z jedné situace na další bez hlubšího vysvětlení, prožitku - tak máme to za sebou, o otci jsem napsala, v domě už byla, tak honem někam jinam, ale je také pravděpodobné, že se mi tohle všechno jenom zdálo.
Autorka s knihou neuvěřitelně spěchala těžko říct kam, aby přidala napětí, vsunula jednu velice ohranou zápletku, která snad funguje všude, jenom tady je podle mě naprosto mimo. Stejně tak postavy, které se nevyvíjely a děj, který negradoval - a ty dva epilogy to u mě fakt nezachránily. Za mě tedy ne, i když se mi dějová linka líbila, nedokázala jsem si přestavit prostředí, kniha mne nepohltila a já jsem nebyla její součástí, jako bych se na děj dívala v televizi a čekala, až bude reklama.
Kdyby děj posunula o dvacet let jinam a z postav udělala osoby mladší, děj - množství postav proškrtala a věnovala se každé části zvlášť podrobněji, získala by si mě a možná bych jí tu jednu hvězdičku navíc i nechala. Takto se to ve mě bije a pořádně nevím, co si o díle myslet.
Avšak stoprocentně chválím autorčino psaní, její styl i odvahu zapojit do knihy humor a neotřelá témata. Za mě tedy slabší polovina a knihu už do ruky asi nevezmu.

Aquagirl
06.05.2022

Vtipné a moc příjemné čtení. Líbí se mi styl, jakým autorka píše a celkově mě příběh úplně pohltil. Nejdřív jsem se trochu bála, že je to docela bichle a bude trvat dlouho než ji přečtu, ale zhltla jsem ji před víkend. Super knížka!