Úžasný pan Darcy

Elizabeth Scottová nesnáší bohaté, mocné a nabubřelé muže, vždyť kvůli jednomu takovému musela opustit vytoužené místo učitelky na exkluzivní manhattanské škole. A tak není divu, že když potká pohledného a očividně dobře situovaného Donovana Darcyho, automaticky ho považuje za arogantního a přezíravého protivu, za ukázkový exemplář snoba, jemuž je nejlepší se oklikou vyhnout. Navíc je to chladný a sarkastický Angličan s bezchybným windsorským uzlem na kravatě a manžetovými knoflíčky od Tiffanyho! Jenže ať už za to může náhoda, osud, společná láska ke psům nebo duch Jane Austenové, jejich cesty se neustále kříží… První z řady románů Teri Wilson inspirovaných příběhy světové literatury, tentokrát nesmrtelným dílem Jane Austen Pýcha a předsudek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427719/uzasny-pan-darcy-hw5-427719.jpg 3.584

Vydáno: , Baronet

Unleashing Mr. Darcy, 2013

Kniha Úžasný pan Darcy

suzanne1997

Úžasný pan Darcy je úžasná kniha s postavami, které si člověk prostě musí zamilovat. Krásně vestavěná ústřední zápletka s neobvyklými postavami, v čele s Bliss, která krásně neobvykle doplnila oba hlavní hrdiny. Autorka píše poutavé a tak akorát dlouhé kapitoly, neprotahuje a během chvíle vtáhne čtenáře do děje. Hlavní postavy jsou sympatické a kdyby to bylo možné, hned bych se s nimi chtěla setkat. Tuhle knihu určitě doporučuji vzít do ruky a nechat se pohltit dějem. Hlavní postavy si můžete zamilovat stejně, jako jsem si je zamilovala já.

tatafa

Úžasný pan Darcy je napsaná velice čtivým a také poutavým jazykem, který čtenáře snadno a rychle vtáhne do děje. Celý příběh lze označit jako velice volnou adaptaci románu Pýcha a předsudek od Jane Austenové, který se však celý odehrává v současnosti.

Osobně mám z této knížky poměrně rozporuplné pocity. Příběh mne sice naprosto okouzlil svým námětem, prostředím psích výstav, které bylo pro mne dosud naprosto neznámé, a také zapojením pejsků do děje.

Na druhou stranu byla knížka pro mne i značným zklamáním. Román se naprosto ničím neodlišuje od klasických "harlekýnek" či jiných příběhů červené knihovny. Knížka obsahuje velké množství klišé, stereotypů a příběh nedokáže ničím výrazně překvapit.

Bohužel nedokáži říci, kolik má román společného s Pýchou a předsudkem, protože jsem ji nikdy nečetla, ale předpokládám, že podobnost nebude nijak výrazná.

Úžasný pan Darcy je prostě jedna z řady odpočinkových romantických knížek, které vás sice při prvním čtení naprosto okouzlí, ale za pár týdnů už naprosto nebudete tušit o čem vlastně byla.

Dellphi

Od knížky jsem toho moc nečekala, ale protože miluji Pýchu a předsudek od Jane Austen, a navíc jsem zrovna nevěděla, co jiného číst, tak jsem se do toho pustila. A bylo to překvapivě milé, takové jednoduché a nenáročné čtení. Nepatří sice mezi knihy, od kterých nemůžete odejít a musíte číst další a další stranu, dokud ji nedočtete, ale i tak je fajn. Prostě romantika. Musím ocenit autorčin nápad spojit celý příběh s výstavou psů … V 19.století to byla výstava debutantek na tzv. svatebním trhu a tady je to výstava psů :-D Možná to tak autorka ani nemyslela, ale mě to přišlo vtipné.

Ďumbierka
24.12.2020

Tak. Príbeh, kde sa vyskutujú cavaliere mám za sebou ❤️ a bolo to fajn.
Milá oddychovka.
Avšak, sama som čakala, že ma tento príbeh a kniha pohltí viac.
Kto je na “hviezdičkovanie” dala by som tak 3,6* / 5*
Priznám sa, čítala som ju dlho a odbiehala som.
Keď som sa však počas dňa začítala, tak som dala naraz celkom veľa stránok ;) .
Kto ma pozná, alebo sleduje na IG, tak vie, že doma jedného Cavalier King Charles Spaniela mám a je to zlatíčko.
Ja by som zniesla kľudne viac psích scén aj mimo výstav. A hlavne s tými cavaliermi ❤️. Sama autorka má doma dvoch a známa fenka Bliss z knižky, bola miláčikom a reálnym psíkom aj autorky Teri Wilson. Žiaľ, Bliss je už za dúhou a čaká tam na svoju ľudskú mamičku, tak jej posielam pozdrav.
Autorka má však doma ešte dvoch cavalierov a to Finna a Charm a aj tretieho psíka Princess.
Je to milovníčka psov a toto máme určite spoločné ❤️.
Späť ku knižke.
Príbeh sa mi páčil, je to milá oddychovka, kde vám síce občas postavy idú svojim chovaním na nervy, ale tak je to aj v živote a keďže je to sladká romantická beletria, áno, skončí sa to dobre, to vieme a preto to čítame❤️.
Mne knižka ulahodila a tešila som sa z konečného rozhodnutia našej hrdinky Elizabeth a posledné scény aj výstava psov, tak tie sa mi moc páčili a do Oranžérie by som veľmi rada zašla na čaj a skvelý pomarančový zákusok, mňam!
Jednoducho som spokojná a zrelaxovaná a po tejto knižke si dám asi nejakú krimi a potom šup späť k romantike a v tomto čase určite k vianočnej :) .

lark77
16.12.2020

Nijaká svetová literatúra ani nič hodnotné, ale príjemná oddychovka hlavne pre mňa. Mám totiž rada obmeny a pokračovania kníh Jane Austen aj keď sú aj lepšie diela na túto tému.

Kekik
07.12.2020

(+ SPOILER) Bohužel mě tato kniha uvrhla do čtecí krize, ale není divu, když k ní mám tolik výhrad.
Raději začnu chválou- tedy to málo, co mně na knize nevadilo. Nejoblíbenější postavy jsou Jenna a Henry. A Donovan. I když se autorka snažila mně ho zprotivit, nějak to nešlo. Nebyl tak pyšný, jak asi měl být. A to je konec chvály.
Takže. Výskyt pejsků by mě velmi potěšil, kdyby se nejednalo o prostředí výstavy psů. Nemám ráda, když lidé soutěží prostřednictvím zvířat. Pokaždé jsou totiž některá zvířata týraný pro lidskou touhu po vítězství. Sama autorka zde zmínila několik nekalých praktik, které soutěžící svým pejskům provádějí.
Dále dialogy mezi Donovanem a Elizabeth. Zřejmě zde autorka chtěla zdůraznit pýchu u Donovana a předsudky u Elizabeth, ale nakonec z toho pro mě vzešlo jen to, že Elizabeth je, s prominutím, blbka, a Donovan neprávem obviněn, že za vše špatné může on. Necítila jsem mezi nimi ani žádnou chemii.
Elizabeth se nechovala na svůj věk, což by nemusel být problém, kdyby se nechovala nelogicky. Je proti úplatkům, ale omluva pro ni byla vykoupena stejnou cestou, což jí najednou nevadilo.
Za mě bohužel zklamání.

Eliwen.84
04.11.2020

Aua. Krasna kniha. Nadherny odpocinkovy pribeh plny emoci.

essene
23.09.2020