Gentleman devět

kniha od:

Gentleman devět https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413423/bmid_gentleman-devet-dZK-413423.jpg 3.9 675

Bývali jsme tři kamarádi. On byl ten podivín. Já byl ten playboy. A ona byla ta kráska. Hluboko uvnitř jsem chtěl vždycky jenom ji. Nechával jsem si to pro sebe, protože jsme s Rorym uzavřeli dohodu, že oba necháme naši kamarádku Amber na pokoji. Jenže lhal. Já šel na univerzitu a získal ji on. Amber se nikdy nedozvěděla, jak mi tehdy bylo. Zůstali spolu potom celé roky – než jí zlomil srdce. Navzdory tomu všemu, i vzdálenosti mezi námi, jsem s ní zůstal v kontaktu. Když jsem se dostal pracovně do Bostonu na tříměsíční stáž, Amber mi poskytla svůj volný pokoj. Pořád se ještě vzpamatovávala z rozchodu a dávala si od mužů pauzu. Jeden večer jsem však v jejím počítači zahlédl něco, co mě šokovalo. S určitým váháním totiž oslovila mužskou eskortní službu. Bála se chodit na rande, nechtěla zas skončit se zlomeným srdcem, proto hledala sex bez vztahu. Mísila se ve mně žárlivost, potřeba ji chránit – i zvědavost. Amber si vybrala Gentlemana Devět a zaslala mu zprávu. Byla k němu otevřená a mimo jiné mu přiznala, že ji fyzicky přitahuje její kamarád – já. Předpokládala, že u mě nemá šanci – a taky mě měla za totálního děvkaře. (Vzhledem k okolnostem je to celkem ironie.) Nakonec si s Gentlemanem Devět sjednala schůzku v hotelu. Byla v šoku, když jsem se tam ukázal já – s nabídkou, o níž jsem upřímně doufal, že ji neodmítne.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Gentleman Nine , 2018


více info...

Komentáře (133)

Komentáře 133 Recenze 5

mina_harker
mina_harker
08.09.2023 3 z 5

První setkání s autorkou. Není to nějaká vysoká literatura, ale přečíst to jde. Hrdinové byli docela sympatičtí, líbilo se mi, že se tam řešila i nějaká traumata z minulosti, strach z budoucnosti (nemocná maminka) a těžké rozhodování mezi dvěma láskami. Jen té erotiky mohlo být méně.

aydam
aydam
07.08.2023

Nedočteno. Vztah mezi pětadvacetiletou zrzkou Amber a sedmadvacetiletým Channingem se vyvíjel celkem solidně, ale postupně mu docházel dech. Nejsem na prázdné konverzace o ničem a přešlapování na místě nesnáším.

"K obědu se hodí nádobí, a ne nádobíčko, je mi to jasný. Žádný problém, jdu se obléct."


Erinien
Erinien
17.07.2023 2 z 5

Tak. Myslela jsem, též už jsem od autorky něco četla a teď koukám a překvapením že to byla má první kniha od ní. Pro mě ne moc šťastná volba. Hlavní hrdinové byly sympatičtí ale nijak mě"nechytli", i když oceňuji zaměstnání hlavní hrdinky. Líbilo se mi, jak spolu hlavní hrdinové mluvili dost otevřeně. Ovšem poslední část, kdy vstupuje do hry Rory byla skoro utrpením. Tak jsem si díky autorce uvědomila, jak nemám ráda "ukecané" chlapy.

katerina4564
katerina4564
25.06.2023 3 z 5

Dle anotace byla kniha jasná volba, obálka by mne už tolik nelákala, ale jelikož čtu e-knihy, není obálka to co neustále vidím na stolku. Recenzi však tentokrát pojmu trochu jinak. Gentleman devět byla několikátá kniha od Penelope a upřímně řečeno, musím si od ní dát pauzu. Posledních několik knih bylo v podstatě na jedno brdo s naprosto totožnými prvky - někdo někomu umřel, automobilová nehoda, neúplný vztah s rodiči nebo otec odešel od rodiny, nemoc v rodině nebo někdo postižený, atd.. ačkoliv samotný příběh se pokaždé tváří jinak, tyto pasáže mi pak připomenou předchozí knihy a nedokáži tak ocenit momentálně čtený příběh.
Amber i Channing mi byli sympatičtí a rozhodně jsem si fandila. Líbilo jak se jejich vztah vyvinul a co vlastně znamená název knihy Gentleman devět :-). Ve chvíli, kdy se v knize vrací do hry Rory, mi poklesl úsměv a začala jsem se nudit právě z výše uvedeného důvodu opakování témat. To jak se zápletka vyřeší je v podstatě předvídatelné od začátku knihy, ačkoliv čtenář neví, jak bude probíhat. Proto mohla být vymyšlená úplně jinak než v dalších knihách autorky.
V současné chvíli si od autorky dávám pauzu, protože prvotní nadšení z jejích knih (případně z knih s Vi Keeland) totálně odpadlo.

ves.lucie
ves.lucie
27.05.2023 3 z 5

Priznam, ze jsem se s knihou trochu trapila a nekolikrat odlozila. Dneska jsem se hecla a docetla ji, zacala me bavit cca na sté strance. Jsem rada, ze je docteno :-)

ve.rena
ve.rena
25.03.2023 4 z 5

Příjemné, oddechové čtení, nic složitého na myšlení.

Laf
Laf
22.02.2023 5 z 5

Příjemná oddechovka, která mne hned vtáhla a bavila mne až do konce. Trochu jsem čekala, že s Gentlemanem Devět se to trochu víc zamotá, ale to, jak nakonec směřoval příběh, bylo i tak skvělé. Jsem ráda, že jsem si to konečně přečetla. Mohu jen vřele doporučit :)

alzbeta2843
alzbeta2843
11.12.2022 5 z 5

Spočiatku som si myslelala, že príbeh bude o tom, ako sa Chaning vydáva za Gentlemana deväť a zvrat bude hlavne o tom, ako ho Amber odhalí. Toto bolo do prvej poloviny knihy a priznám sa,že som už chcela knohu odložiť, lebo táto časť ma vôbec nebavila. Avšak druhá polovina zamiešala karty a do hry vstúpil Rory a stal sa z toho príbeh milostného trojuholníka a zrazu ma kniha pohltila. Na začiatku som Roryho zaškatuľkovala a nenávidela, ale akonáhle bola prvá kapitola z jeho pohľadu, karta sa otočila a ja som si ho zamilovala. Priznám sa, že asi som Rorymu držala palce o trochu viac, preto som knihu zhltla na posedenie, pretože som sama ani nedýchala ako sa Amber rozhodne. Obaja gentlemany mi boli sympatickí a to rozhodnutie nebolo jednoduché. Nakoniec však vyhralo srdce pred rozumom. Súhlasim s ostatnými komentármi, že obálka je naozaj nádherná a vystihuje Chaninga.

MAU256
MAU256
12.10.2022 5 z 5

Zase jeden krásný romantický příběh milostného trojúhelníku. Rory, Amber a Channing - kamarádi už od dětství. Rory a Channing se do Amber oba zamilovali, ale dohodli se, že dají ruce pryč. Channing odjel a Rory dohodu porušil. Jenže po devíti letech je vše zcela jiné, neboť Rory Amber opustil a na scénu se vrací Channing. Jenže nic není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Amber jsem situaci vůbec nezáviděla, ona milovala oba, jenže srdíčko si nakonec vybere jen jednoho. Hezké počteníčko, mohu jen doporučit.

Pája699
Pája699
27.09.2022 3 z 5

Takový milý, jednoduchý příběh. Příjemná oddechovka, která se čte sama. Určitě není špatný, ale konkurence v tomto žánru je veliká a já řadím do průměru. Takové neurazí, ale výraznou stopu ve vás také nezanechá. Rory, Amber a Channing. Milostný trojúhelník je vždycky průser :-) Vždy to minimálně jedné osobě ublíží. Amber jsem situaci vůbec nezáviděla, ale rozhodlo srdce a já jsem byla za tuto volbu vážně ráda .-)

Michelleee
Michelleee
23.09.2022 4 z 5

Tuto autorku mám ráda, ale mám ji radši s Vi Keeland, protože když píše sama, tak to není tak skvělé. Tahle kniha se mi zatím líbila nejvíce. Příjemná oddechovka s příběhem tří kamarádů z dětství. Pohledy hrdinů se skvěle doplňují a já jsem určitě team Channing ( miluju Channinga Tatuma ). Obálka taky hezká.

Nermal
Nermal
08.08.2022 4 z 5

Rozhodně se nedejte odradit od čtení negativními komentáři. Protože toto je přesně ten typ knihy, kterou bude každý hodnotit jinak. Ale kdo má rád současnou romantiku a pozvolné příběhy o lásce se šťastným koncem, tomu určitě při čtení nic vadit nebude. A je lepší, než se zdá podle anotace.

Leído
Leído
21.07.2022 4 z 5

Příjemné letní čtení. Kniha měla vše, co mít měla. Byla dobře napsaná, dynamická, žádná slabá místa. Tahle autorka mě asi do kosmu nikdy neodsřelí, ale nepíše špatně a tuhle knihu považuji za jednu z těch lepších. V rámci žánru dobrá práce.

LucieVero
LucieVero
01.07.2022 3 z 5

Tahle kniha mě docela zklamala...Začátek se táhnul,pořád se tam řešilo jedno téma dokola.Pak se tam trošku něco dělo a konec byl takovej rychlej a nezáživnej.Znovu bych si to nepřečetla.

Lenka_S
Lenka_S
16.06.2022 4 z 5

Příjemná oddychovka u které jsem se bavila. Všechny tyto knihy mají předvídatelný děj, jediným překvapením pro mě byl skutečný důvod rozchodu s Rorym

Artep071
Artep071
03.04.2022 4 z 5

Bylo to nenáročné , romantické , sladké, snad možná i místy sexy , ale nějak mě to nepohltilo a s odstupem času si nejspíš ani nevzpomenu o čem tento příběh je .. Kdybych mohla tak dám 3 a 1/2 * .. přesto to bylo moc fajn napsané :)

janina66
janina66
03.04.2022 4 z 5

Moc hezký příběh. Čtivý, romantický, dojemný. Amber měla opravdu těžké dilema, ale nakonec rozhodlo srdce. I já jsem doufala, že se tak rozhodne. Byla to pro mě oddychová a příjemná četba.

Ála1968
Ála1968
30.03.2022 5 z 5

Krásně jsem si pobrečela.Bylo to moc hezký, smutný a zároveň romantický.

vladka16
vladka16
07.12.2021 5 z 5

Potřebovala jsem vypnout a číst něco nenáročného. Tak jsem to zkusila a ono to zafungovalo, jsem příjemně překvapená, taková milá jednohubka pro podzimní večery.

Radka1727
Radka1727
28.10.2021 3 z 5

No nebylo to špatné, i když je od začátku jasné jak to dopadne, ale tentokrát jsou všichni hrozně moc bezchybní klaďáci a chybí jim snad už jen svatozář.........
V epilogu to autorce nějak neklaplo v počtech ..... na pouti to muselo být už minimálně 14 let od nehody.

Jita160
Jita160
24.10.2021 4 z 5

Tady je jasné,že někdo odejde se zlomeným srdcem.Ve třech to prostě málo komu klape.
Amber má velmi těžké rozhodnutí.
Ale rozhodne se podle svého srdce.
Krásný romantický příběh...není nad čím moc přemýšlet a děj je velmi příjemný a čtivý.

Knižnítoulky
Knižnítoulky
16.10.2021 4 z 5

Klasický milostný trojúhelník s křivdou v minulosti, bolestí v současnosti a spoustou pikantností, erotiky a lásky před sebou.  Nechybí vtipné scénky i vstup bývalých lásek. Úplně mě neuchvátilo zhroucení Amber na konci příběhu, ale knihu mohu doporučit. Je čtivá, obsahuje zvraty, erotiku, romantiku i zauzlení příběhu a hlavně happyend. 

DUNIKO
DUNIKO
19.09.2021 4 z 5

První knížka od této autorky a určitě si přečtu i další knížky,tato byla vtipné a žhavá to bez debat ale od té části kdy odjel to bylo nudné ale ten konec neměl chybu.

lucifess
lucifess
11.09.2021 4 z 5

Sáhla jsem po knize na dovolené na pláži. Byla jsem velmi příjemně překvapená. Žádná hluboká literatura to nebyla. Některé pasáže byly spíše naivní a přehnaně romantické, nicméně s piňakoládou při odpoledním slunění ideál.

suzanne1997
suzanne1997
12.08.2021 4 z 5

Příjemná, oddechová knížka na jedno odpoledne. Nepříliš složitý děj plyne a nezadrhává se. Autorka přitom přesně ví, kde začít a kde přestat. Příjemní hlavní hrdinové děj doplňují a čtenář se téměř okamžitě sžije s prostředím. Pohledy hrdinů se skvěle doplňují až čtenář chápe, co a koho k tomu danému rozhodnutí vedlo. I přestože je děj předvídatelný, v jednu chvíli čtenáře zamrazí v zádech a doufá, že se Amber rozhodne správně. Epilog pak hezky dokresluje celý příběh a čtenář tak může knihu s dobrým pocitem na poslední stránce zavřít.

ElaMi
ElaMi
01.08.2021 4 z 5

Ďalšia skvelá oddychovka od super autorky

hadenka
hadenka
30.05.2021

Autorku mám ráda,kniha mě bavila,oddechovka na jeden večee.

lihate
lihate
28.04.2021 4 z 5

"V lásce a válce je povoleno všechno, ne? Hrál tu hru líp, než já. Vyhrál."

Asi to tedy byla mírně slabší kniha od Penelope, ale i tak se mi moc líbila. Rozhodnutí, před které se Amber musela postavit, nebylo ani trochu milosrdné. Tak či tak, minimálně jednomu člověku tím musela ublížit, a tohle vědomí je šílené. Channinga jsem si oblíbila a líbilo se mi, jak moc byl pozorný a jakých všech maličkostí si všímal. Oba dva se museli překonávat a měli za sebou smutnou minulost.

„Nemáme nic než dny, Rory. Nic jiného život není… jen hromada dní spojených dohromady. Jedinou jistotou je dnešek. Nikdo neví, co se stane zítra. Nikdy bychom se neměli rozhodovat podle toho, co si myslíme, že budoucnost přinese, ale spíš podle toho, jak to v ten konkrétní okamžik cítíme."

tynka65
tynka65
01.04.2021 2 z 5

Tohle bylo strašně hloupé a naivní i na erotický román. Jak to dopadne jsem tušila od začátku. S velkým přeháním jsem knížku dočetla, ale nejspíš si dám od erotiky chvilku pauzu.

Renka931
Renka931
17.03.2021 4 z 5

Kniha se hezky čte, je jednoduchá nic složitého na přemýšlení. Trošku mě zklamal konec, doufala jsem v jiného muže... ale na oddechové čtení ji doporučuji :)

Autorovy další knížky

Penelope Ward
americká, 1975
2019  87%Nesnáším tě
2019  85%Rebelský dědic
2019  84%Rebelské srdce
2020  84%Drzý bastard
2020  81%Hříšné dopisy

Kniha Gentleman devět je v

Právě čtených10x
Přečtených1 007x
Čtenářské výzvě16x
Doporučených35x
Knihotéce359x
Chystám se číst218x
Chci si koupit46x
dalších seznamech7x