Řekni něco legračního

V té chvíli mi to připadalo jako dobrý nápad. Zavolat Landonu Roderickovi, s nímž jsme se znali jako děti a na kterého jsem nikdy nedokázala zapomenout – přestože on tak snadno zapomněl na mě. Jenže všechno zní jako dobrý nápad, když to před spaním přeženete s vínem, viďte? Měl to být jen jeden úplně bezvýznamný, praštěný telefonát. Místo toho jsem na něj vysypala všechno, co jsem celých těch třináct let potlačovala. Nečekala jsem, že zavolá zpátky. A už vůbec mě nenapadlo, že budou následovat týdny rozverných hovorů po telefonu, při nichž zároveň zjistím, jaký člověk Landon je. Vyšlo najevo, že na mě ve skutečnosti nikdy nezapomněl. To zvláštní pouto, které jsme kdysi měli, vůbec nezmizelo. Hodně jsem mu o sobě prozradila, ale stále toho o mně spoustu nevěděl. A stejně tak i on měl svá tajemství. Strávili jsme povídáním na dálku mnoho a mnoho hodin, a já přemýšlela, jak by mohlo vypadat naše setkání. Jednou večer jsem se znovu rozhodla. Tentokrát jsem jela na letiště a koupila si letenku do Kalifornie. Přišel čas zjistit, zda může jeden telefonní hovor dát dohromady dvě ztracené duše, nebo jestli zavolat mu opilá byla jen veliká chyba....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380604/big_rekni-neco-legracniho-t7n-380604.jpg 3.8576
Literatura světová, Pro ženy, Erotika

Vydáno: , Baronet

Drunk Dial, 2017

Kniha Řekni něco legračního

Knižnítoulky

Kniha mne nenadchla, ničím nepřekvapila a tentokráte Penelope Ward chválit nebudu, i když mám její knihy v oblibě. V průběhu knihy mne napadlo jedno slovo a to mě provázelo po celou dobu čtení. A tím je kýč. Všechno bylo až přespříliš intenzivní, ale nicneříkající, chyběla mi pořádná zápletka. Bohužel to nezachránila ani témata prostituce, náhradní rodinné péče a transvestitismus. Ale věřím, že si kniha najde své čtenáře a je to tak v pořádku.

suzanne1997

Příjemná kniha od které čtenář zpočátku nic moc nečeká a možná právě proto ho dokáže tak příjemně překvapit. Příběh Landona a Rany utíká už od první stránky a není potřeba se do čtení nutit. Přestože je v knize rozebíráno poměrně těžké téma adopce, dokázala jej autorka zapracovat čtivě a nenásilně. Člověk se do čtení nemusí nutit a sama zvědavost ho nutí číst dál. Za mě je tohle rozhodně skvělá kniha, která čtenáře rozbrečí aniž by si to uvědomil. Na to, že brečí přijde až ve chvíli, kdy se mu po tváři začnou kutálet první slzy. Úžasně zpracovaná zápletka, skvěle propracované postavy a překvapivé zvraty v jinak předvídatelném ději. V příběhu nic nechybělo, ani nepřebývalo. Za mě ideální kniha na jedno odpoledne.

alzbeta2843

Dlho som premýšľala ako túto knihu hodnotiť. Na začiatku ma kniha veľmi bavila. Asi tak do polovice a potom už som sa len čudovala, čo sa tam preboha deje. Krásna myšlienka, ktorá by sa dala pojať i inak. Nejako som to tušila tak ma to tajomstvo neprekvapilo. Ale neviem asi by som čakala lepšie spravovanie a musím sa priznať, že poslednú tretinu knihu som ani nechcela už čítať a záver mi prišiel ozaj už zbytočný.

Haňulilinka

Kniha se krásně četla. Líbilo se mi, že se v ní autorka zabývala vážnějším tématem, jako je adopce. Příběh mě několikrát dohnal k slzám.

Miška935

Moje první kniha od této autorky a hned si mé srdce získala. :) Skvělá kniha

johana3160

Myslim, ze tohle byla nejlepsi samostatna kniha od PW co jsem cetla. Neni dokonala, ale moc se mi libila. Coz je celkem co rict, protoze jinou knihu od PW jsem nebyla ani schopna docist..

Petronella.k

Tuto recenzi si zapisuju už od poloviny knížky, abych něco nevynechala a byla přínosem pro potencionální čtenáře. Potřebovala jsem oddychovku po dočtení knih Amo Jones, tak jsem sáhla po této. No,... Vtipný, to jo, to bylo, rozhovory, taky,... Ale spíš chvílema až trapné. A završí tu trapnost náramkem od pandory (teď by se mimochodem hodil emotikon pro plácnutí se do čela). Taky jsem měla tendence protáčet na Ranu oči pokaždé, když prožívala Landonovu minulost, no bóže, tak to dělal no. Ovšem Ranina minulost, jo to bylo drámo, to už mě za srdce chytlo. A teď vážně, je možné, že v knize není nějaká srdcervoucí zápletka? Nebo mi chybí stránky? Čtu, čtu, čtu a najednou epilog. Ok teda. Neřadila bych mezi odpad, ale nechytlo mě to a já prostě nerada odkládam nedočtené knihy. 2 hvězdy za vztah k Lilith a odhodlání Landona se vším praštit a jít za Ranou.

alcahanca

Někdy přijde knížka v pravý čas, když ji čtete, víte, že je to přesně ono, co zrovna potřebujete. I když je to odpočinková četba, četla se dobře a byla i vtipná. Zátka od vína byla nejlepší;-)