Řekni něco legračního

V té chvíli mi to připadalo jako dobrý nápad. Zavolat Landonu Roderickovi, s nímž jsme se znali jako děti a na kterého jsem nikdy nedokázala zapomenout – přestože on tak snadno zapomněl na mě. Jenže všechno zní jako dobrý nápad, když to před spaním přeženete s vínem, viďte? Měl to být jen jeden úplně bezvýznamný, praštěný telefonát. Místo toho jsem na něj vysypala všechno, co jsem celých těch třináct let potlačovala. Nečekala jsem, že zavolá zpátky. A už vůbec mě nenapadlo, že budou následovat týdny rozverných hovorů po telefonu, při nichž zároveň zjistím, jaký člověk Landon je. Vyšlo najevo, že na mě ve skutečnosti nikdy nezapomněl. To zvláštní pouto, které jsme kdysi měli, vůbec nezmizelo. Hodně jsem mu o sobě prozradila, ale stále toho o mně spoustu nevěděl. A stejně tak i on měl svá tajemství. Strávili jsme povídáním na dálku mnoho a mnoho hodin, a já přemýšlela, jak by mohlo vypadat naše setkání. Jednou večer jsem se znovu rozhodla. Tentokrát jsem jela na letiště a koupila si letenku do Kalifornie. Přišel čas zjistit, zda může jeden telefonní hovor dát dohromady dvě ztracené duše, nebo jestli zavolat mu opilá byla jen veliká chyba....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380604/rekni-neco-legracniho-t7n-380604.jpg 3.8224

Drunk Dial (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Erotika
Vydáno:, Baronet

Kniha Řekni něco legračního

Rozinka28

Zase trochu jiný příběh, který se zabývá tématem adopcí z obou jeho stran. Chvílemi mi přišlo, že autorka neví, na kterou dějovou linku se soustředit více - na tu adopční nebo na tu erotickou mezi hlavními hrdiny. Ale konec dobrý, všechno dobré.

Princezna_1

Čekala jsem od toho mnohem víc.

sofie92

Tahle kniha mě nudila. Četla jsem ji ani ne před měsícem a už ani nevím jak to přesně dopadlo a tak. Takže za mě se k ní nevrátím nikdy.

Mišule_11

Příjemná a oddechová knížka s dějem, co neurazí a ještě si i u něj člověk pěkně odpočine..! :) Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, bavila jsem se u ní a určitě zkusím v budoucnu od autorky nějakou další knihu! :)

uminaa
31.12.2018

Dalo sa to čítať, miestami to bolo aj vtipné, miestami som nevedela, čo si myslieť, ale asi som čakala niečo vtipnejšie. Možno som to mala čítať v inom psychickom rozpoložení.

olivie9517
30.12.2018

Teda.. Musím se přiznat. Tenhle žánr mám moc ráda, knih mám v knihovně hodně, ale tahle kniha mě hrozně zklamala. Nevím, jestli se autorky podobných žánru snaží vymyslet co nejdivnější hlavní hrdinky, ale tahle se mi vůbec nelíbila. Myslela jsem si, že to zachrání alespoň ten chlap, ale ani ten mě nijak neuchvatil. Kniha se mi četla špatně, mockrát jsem jí odložila a nutila se do čtení. Louskala jsem jí tři dny (jindy mám za den hotovo) a vím, že v mé knihovně nezůstane. Dvakrát bych si koupi rozmyslela.

Lofda
30.12.2018

Jojo jo, vím.. Občas sladké jako med, občas řešili skoro všechny problémy světa.. Ale bavila jsem se. Moc hezký příběh, vlastně i zajímavá zápletka/zápletky. A občas jsem se i dost bavila, třeba jako otec se zátkou od vína, to jsem fakt nečekala ;-) Vlastně i rozuzlení jménem Lana bylo vtipné a nečekané :-) Trochu té filozofie a medu ubrat a bylo to na plný počet! Tak uvidíme jak jiné autorčiny knihy, rozhodně se k ní ještě vrátím..

Ryorka
26.12.2018

hromada klišé, ale uznávám, že jsem četla větší hrůzy

happy19
13.12.2018

Stále se usmívám,takže účel- pobavit a odpočinout- kniha(pěkný "přebal" mimochodem):-D..splnila;-)..začátek skvělý..průběh nečekaný..a pohádky byl konec:-).. za prince Landona 5*

martina5069
09.12.2018

Velmi pěkný příběh o dvou lidech, kteří se znali už jako děti, přestali se vídat a potom je osud svedl zase dohromady. V příběhu je hodně nevyřčených otázek a trošku erotiky. Velmi pěkně napsaná kniha.

Knihomolka97
04.12.2018

Taková klasická ,,slaďárna", kdy od začátku víte jak to skončí, ale přesto čtete a čtete.
Mě se knížka líbila. Dlouho jsem se tak nezasmála a Landon... Jeho si snad ani nejde nezamilovat. (jednu hvězdičku přidávám kvůli němu) :-)

Lenka.Vílka
30.11.2018

("You've been waiting on a call, To hear my words to let me in, But only me, Just let me in, Just let me in." ... Lonely Girl - Red Sun Rising)

Přiznám to. Z knihy jsem byla trochu znechucená. Po přečtení anotace. Naštěstí český překlad originální název "Drunk Dial" smázl, takže to snížilo znechucení o 50%. Fakt se mám ztotožnit s hrdinkou, která opětovně naváže kontakt s klukem z dětství poté, co se opije? To byl jediný důvod. Jinak by mu nezavolala. No, uvidíme.

Knihu bych rozdělila na tři části:
Když si spolu psali a volali.
Když byli spolu.
Když přišlo závěrečné drama a potom přišel konec.
(A vždy nutné "o šest měsíců později" nebo "o rok později" atd.)

Musím říct, že první část se mi líbila. Hlavně proto, jak byla napsaná. Top 10 pubes představ jak si najít kluka a rovnou dva body v jednom (čili, píšeme si, chci ale víc a kamarádi z dětství). Těžko odolat, že? A vy si furt říkáte: "Co má ta hezká holka za problém?" A dozvíte se to, nebojte se.

Druhá část je klasická romantická eroťárna. Sice jsem se chvílema trochu nudila, protože to bylo tak strašně stejné jako ostatní podobné knihy, ale dalo se to zvládnout. Jenom je problém, že má kniha tak málo stran, že na nic jiného není místo.

Závěrečné drama, které je součástí každé podobné knihy, na posledních třiceti stranách tam bylo, ale to je všechno. Nějak jsem postrádala zápletku. Po letech se dají dohromady, každý má svoje tajemství, po jehož vyřčení si myslí, že ho ten druhý opustí, ale je to vlastně vyřešeno hned. Není žádný problém. Jsem ráda, že v knize nebylo žádné zbytečné drama, ale absence čehokoliv taky nebyla v pořádku. Protože vy si říkáte, že tam něco prostě chybí.

!!!ZAČÁTEK MOŽNÉHO SPOILERU!!!
Chápu, že to mělo být "překvapení" a jakýsi "šok" pro čtenáře. Proto ze začátku bylo o Lilith psáno, jak o ní bylo psáno. Všechno chápu. Jenom jsem potom měla problém uvěřit zlomu, kdy se Rana rozhodla věci změnit a hlavně jít s pravdou ven, než kdyby o ní už od začátku mluvila jako o své dceři a před Landonem jako o holce z programu.
!!!KONEC MOŽNÉHO SPOILERU!!!

Sice jsem na začátku byla ráda, že se kniha v překladu jmenuje jinak. Ale když už se to jmenuje "Řekni něco legračního", tak by se tam místy mělo i něco legračního říct...

Barbona
29.11.2018

Neuvěřitelná nuda :( necteno jen že setrvačnosti...

wotana
20.11.2018

Příjemná oddychovka :-)

LilianaFalcon
11.11.2018

Bohužel mi to nesedlo. Něco tomu chybělo. Asi chemie mezi hlavními hrdiny. Nebo nějaký větší tah na bránu. Sice tam byla spousta otazníků, ale jako by autorka zapomněla napsat zápletku. A i když to mělo být vtipné, vůbec jsem se nesmála. Proto jsem se nakonec rozhodla pro 2 hvězdičky, i když bych jinak dala asi 3.

smaille
09.11.2018

Tak úplně špatné to nebylo, ale určitě se ke knize už nevrátím, je to jeden z těch příběhů, o kterých vím, že za půl roku absolutně nebudu vědět, o čem to vlastně bylo. Některé situace zabíhaly zbytečně moc do detailů, občas mi přišlo v dialozích, že je až moc zbytečných slov. Zápletka zajímavá, ale čekala jsem trošku větší drama.

janesy
08.11.2018

Miluju happy endy a tihle dva si ho zasloužili vrchovatě :)

andrea4865
07.11.2018

miluju ranu bananu :) knizka byla super oddychova,legracni-vzkazy od landona byly k popukani,zapletka nebyla sice slozita,ale jinak super.

ivedoo
17.10.2018

Naprosto úžasná kniha, naprosto mě uchvátila :D Ikdyž vím, že tohle se asi ve skutečnosti nemůže stát, ale jsem romantička, miluji tyhle slaďáky :D Jsem ráda, že tam byly i ty erotický scénky hezky vykreslený :D Kniha mě dokázala rozesmát i rozesmutnit. Samozřejmě hlavního hrdinu Landona by chtěla každá, jako když by uměl mě i namalovat XD :D

Ivule_M
13.10.2018

Příběh sám o sobě nebyl špatný, místy jsem se i smála. Ale nějak snadno v knize všechno vychází. Možná by to chtělo nějakou větší zápletku.

Ceeca
09.10.2018

Přišlo mi to poněkud trapné, mám ráda erotické knihy, ale toto mi přišlo, jak kdyby to psala nějaká puberťačka až na erotické scény tedy. Za mě horší průměr. Četla jsem lepší , nápaditější

Luucie
07.10.2018

Příjemná víkendová oddychovka. Kapánek přeslazené, občas nereálné, ale budiž.
Trošku mi to stylem psaní připomínalo příběhy, které jsme svého času psaly s kamarádkou (až tedy na erotické scény :-))

hambra1
26.09.2018

Asi jsem cekala neco jineho. Navody na sexualni hratky nejsou muj 'salek kavy'.

Ditules
25.09.2018

Čtivá červená knihovna se žhavějšími scénami. :)
Pobavilo mě, že hlavní hrdinka má indické kořeny...

helenkan
21.09.2018

Pěkný,poutavý příběh. Jen mi ho pokazily někdy až nechutně popisované erotické hrátky.

domina
21.09.2018

Začla jsem knihu číst a vůbec mě nebavila a vytáhla jsem ji znova po měsíci. Až od odletu Rany za Landonem mě začala bavit.Pak jsem ji docetla najednou. Je to krásná pohádka...

astra3
17.09.2018

Za mě nic moc. Příšlo mi to celé přitažené za uši. Asi mám radši reálnější příběhy. Pro mě velké zklamání.

Nuttelka
15.09.2018

Miluju Landona... Sice takoví kluci - chlapi po světě nechodí, ale je krásné si o nich číst. Příběh se mi moc líbil, mnohokrát mě dojal, slza ukápla, emoce pracovaly na plné obrátky, za mě výborná kniha a těším se na další :-)

salča
09.09.2018

Pro mě super čtení.
Žádné náročné,děj celkem předvídatelný,ale tak jsem se u téhle knihy pobavila,nasmála i dojala zároveň,jako už dlouho ne.
Hezká obálka a název vystihuje knihu.
Oba hrdinové byli úžasní.Landona jsem milovala snad už od prvního telefonátu a jeho virtuální rande-skvělý nápad.
Rana byla správně potrhlá a zároveň velmi milá.
V knize je spousta vtipných dialogů,ale zároveň taky velmi smutných momentů,kdy se hrdinové bojí odhalit svá tajemství z minulosti s obavou, že je ten druhý odsoudí.Oba čelí následkům svých činů a rozhodnutí.Jsou si ale navzájem velkou oporou a konec mě pohladil po duši.

Petra38
09.09.2018

Hezka kniha,sla pomerne do hloubky. Hlavni postavy mi byli sympaticky a kniha dokazala,že se me osudy postav dotkly. Nicméně dávam 4* protože jsem měla pocit že na konci něco chybí...jinak super