SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tak tohle je pohlazení po duši. Naprosto fantastická knížka.

19.03.2024 5 z 5

Vinařova žena Vinařova žena Kristin Harmel

Štítek knihy je román pro ženy, takže to musí být trochu víc naivnější. Ale i tak musím říct, že dějová linie že současnosti je vážně hrůza. V té z minulosti mi chybělo mnohem víc o odboji. Zatím je to nejhorší kniha, kterou jsem od autorky četla.

15.03.2024 3 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Téma knihy je určitě zajímavé, ale zpracování trochu kulhá. Místy je volen až moc moderní jazyk. Nicméně do druhého dílu se pustím, protože jsem zvědavá na pohled druhé sestry.

13.03.2024 3 z 5

V pravý čas V pravý čas Danielle Steel

Tak tohle je zdaleka to nejhorší, co autorka napsala. Nezáživné postavy, děj vyprávěný jen tak mimochodem, minimum dialogů a často se opakující nářky typu "jsem sama nikomu se nemůžu svěřit se svým úspěchem". Dělalo to na mě dojem, že se touto knihou paní Steelová snaží vypořádat s nějakou křivdou, která se jí stala jako spisovatelce.

12.03.2024 odpad!

Samotnému románovému příběhu bych dala i 4*. Ale knihu vždy hodnotím jako celek a překlad spolu s editorskou prací jsou tak odfláknuté, že mi to kazilo dojem ze čtení.

08.03.2024 3 z 5

Na plný počet hvězd kniha není. Chybělo mi větší propracování charakterů postav a jednotlivých příběhů. Některé kapitolky působily spíš jako popis fotky než příběh.

07.03.2024 4 z 5

Záhada rukopisu Záhada rukopisu Kirsty Manning

Kniha je lepší než Nefritová lilie, ale na 4* to podle mě není. Hlavní zápletku jsem uhodla hned na začátku. Podle mě v knize mohlo být víc odboje a mnohem méně příběhu ze současnosti.

03.03.2024 3 z 5

Lvíče Lvíče Josef Škvorecký

No, nebýt té detektivní a romantické linky, musela bych dát o dvě hvězdy míň. Redakční příběh mě vůbec nebavil. Je zdlouhavý a děj neposouvající. Mrzí mě to, protože ostatní knihy od Škvoreckého mám moc ráda.

26.02.2024 2 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Vidím, že půjdu proti proudu. Námět příběhu je moc fajn, ale zpracování je jako z červené knihovny. Postavy jsou jenom kladné a těch několik málo, co nejsou, časem také obrátí. Ale abych nebyla jen záporná. Moc se mi líbily pasáže týkající se knih, čtenářů a knižních příběhů.
"Čtení je jako vypravit se někam a nepoužít ani vlak ani loď, odhalovat nové, neuvěřitelné světy..."

23.02.2024 3 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Je to hodně naivní příběh, skoro bych řekla, že je to pohádka pro děti. Ale několik postřehů o knihách a čtenářích přidává příběhu na výjimečnosti. " Mezi obálkami žijí lidé, jejich příběhy. V každé knize se skrývá srdce, které začne bít, když je čtena."

19.02.2024 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Výborná detektivka, standardní Brynza. Jednu hvězdu ubírám za sexuální násilí. Je v téměř každé jeho knize a začíná to být unavující.

16.02.2024 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

(SPOILER) Třetí díl je rozhodně nejlepší z celé trilogie. Řadím se k té menšině, která Temnyje nemusí a naopak mám moc ráda Mala. Takže konec mi naprosto vyhovuje. Také vysvětlení umocňovačů se mi moc líbilo. Jen mám pocit, že se autorka v řešení Mala trochu inspirovala viteálem z Harryho P.

15.02.2024 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl se mi líbil o trochu víc než první. Jasně, že Alina byla místy na facku, ale to je vývojem postavy. Nemůže být chytrá, úspěšná a bezchybná od začátku. Doufám, že ve třetím díle se všechno, co zůstalo nejasné a tajemné, vysvětlí.

13.02.2024 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Asi jsem čekala víc. Kniha je čtivá, Vrása stínu je skvělé vymyšlená, sebepoznávání Aliny je taky perfektní, ale ten konec je uspěchaný, nedovysvětlený. Uvidím, jaký bude druhý díl.

10.02.2024 3 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Povídky jsou napsané krásnou češtinou, jak taky jinak, když jde o pana Svěráka. Ale knihy hodnotím subjektivně a zjistila jsem, že mi krátké povídky nevyhovují. O každém jednotlivém hrdinovi bych chtěla vědět mnohem víc, než se vejde do pár stránek.

08.02.2024 3 z 5

Dívka z Berlína Dívka z Berlína Mandy Robotham

Tuhle knihu hodnotím jako slabší střed. Neurazí ani nenadchne. Pohled novinářů je určitě netradiční téma, ale postavy jsou takové ploché a jejich činy jsem jim ani moc nevěřila. A láska na konci přišla taky jen tak mimoděk. Škoda

07.02.2024 2 z 5

CO BY KDYBY: Popelka neobula střevíček CO BY KDYBY: Popelka neobula střevíček Sarah Mlynowski

Nejsem cílová skupina, ale není to nejhorší příběh. Přečteno pouze kvůli čtenářské výzvě.

03.02.2024 3 z 5

Výhled přes střechy Výhled přes střechy Suzanne Kelman

Knihy na podobné téma vždycky srovnávám se Slavíkem, který je pro mě nej. Tahle se mu sice nevyrovná, ale 5 hvězd si stejně zaslouží. Už jenom tím, že má základ v opravdovém hrdinovi. Příběh Josefa, Hany, Michaela a Elke si budu dlouho pamatovat.

02.02.2024 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tak tohle byla zatím nejslabší Bryndzova kniha. A co vůbec nechápu, je to intermezzo s Marshem.

30.01.2024

Tak tohle je pecka. Při čtení jsem měla pocit, jakoby seděl Tom vedle mě a jen tak klábosil. Hravý a humorný vyprávěcí styl dělá knihu perfektní. Dozvěděla jsem se tolik kolem natáčení HP série a jejich herců. Tohle jsem trochu čekala od deníku Alana, ale v nich není nic. Tom o něm prozradil ve dvou kapitolách mnohem víc než celé deníky.

28.01.2024 5 z 5