SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Kateřina Howardová: Nevěrná královna Kateřina Howardová: Nevěrná královna Alison Weir

Howardové měli smůlu, že králi podstrčili takové smyslné hovádko boží. Při čtení jsem si říkala, že není možné, aby byla tak prostopášná. Doslov autorky mi vysvětlil, že je to tak. Jen doufám, že další díl odhalí intriky kolem jejího odhalení.

07.08.2023 4 z 5

Šaty pro královnu Šaty pro královnu Jennifer Robson

Střídání časových rovin mám moc ráda. Tady mi ale příběh ze současnosti vadil. Připadalo mi, že brzdí spád linie z minulosti. Proto dávám jen 4 hvězdy. Příběh vyšívaček byl naprosto perfektní.

01.08.2023 4 z 5

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Prvních padesát stran jsem si myslela, že knihu ani nedočtu. No, donutila jsem se, ale vůbec jsem si čtení neužívala. Samotný příběh se ztrácí ve fantazii hlavního hrdiny, Posledních deset stran mi dojem troch vylepšilo, ale do dalších autorových knih se nepustím.

27.07.2023 2 z 5

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Je to skvěle napsaná kniha, přečetla jsem ji za jeden den. Jen ten konec mi přišel hodně useknutý. Zajímalo by mě, jestli dokázali vypátrat nějaké z těch zachráněných dětí.

27.07.2023 5 z 5

Kniha se mi četla dobře. Jen s hlavní zápletkou, s tajemstvím Anny, jsem měla problém. Prostě tomu nevěřím.

24.07.2023 4 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

Jednu hvězdu navíc dávám za konec. Je vidět, že autorka zažila odcházení blízké osoby kvůli rakovině. Ale jinak mi příběh zas tolik nechutnal. Tully jsem měla chuť proplesknout skoro celou knihu.

19.06.2023 3 z 5

Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI David Grann

Kniha určitě stojí za přečtení. Příběh je hodně zajímavý a až mrazí z toho, co všechno se ve 20.století mohlo stát. ALE autorův styl mi vůbec nesedí. Je to něco mezi reportáží, románem a učebnicí dějepisu. Rozhodně nemusel uvádět tolik jmen a osudů postav, které se příběhem jenom mihly. Je to hodně zavádějící.

14.06.2023 3 z 5

Mlíkař Mlíkař Anna Burns

Děj mě láká, ale zpracování vůbec nedávám. Chybí mi tu jména hlavních postav, přímá řeč a odstavce. Vzdávám to.

12.06.2023

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

V této knize dostal vetší prostor při vyšetřování Tristan a bylo to fajn. Kdo je vrah jsem uhodla v půlce, ale i tak mě na konci čekalo jedno překvapení. Taky se mi líbilo, že tentokrát vrah nešel po mladých dívkách...

12.06.2023 5 z 5

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

Jsem ráda, že se v této knize odpovědělo na všechny otázky, které mě při čtení předchozích dílů napadaly. Atlasův příběh byl hodně pestrý, místy až moc. Myslím, že kniha mohla být o 100 stran kratší, ale to samé mě napadalo u předchozích dvou dílů. Pro mě je velká škoda, že jsem tuto ságu začala číst hned po vydání první knihy, protože v rozmezí 7 let jsem zapomněla hodně z podrobností z předchozích dějů. Asi se do ságy pustím někdy ještě jednou a přečtu ji v kuse.

09.06.2023 4 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

V tomto díle bylo popsáno to, co mi chybělo v předchozím. Jak se vyvíjela kauza kolem Anny Boleynové. Jana byla velmi chytrá a Jindřicha okouzlila svou mírností - pravým opakem Anny.

06.06.2023 4 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Námět knihy se mi velmi líbil. Kniha je hodně čtivá, i když ke konci mi vadilo, jak autorka neustále některé věci opakuje. Jen s hlavní hrdinkou jsem měla trochu problém. Čekala jsem silnou ženu, ale Marie mi připadala ve svých rozhodnutích dost nejistá.

26.05.2023 3 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Kniha mě zklamala. Poslední knihy od Sparkse jsou už jen delší harlekýnky. Námět umírající hlavní hrdinky není typický pro červenou knihovnu, ale tohle pojetí není nic jiného. Tak naivní děj snad ještě nenapsal.

25.05.2023 1 z 5

Kniha se mi četla mnohem hůř než předchozí. Zdlouhavý děj šesti let, kdy se Jindřich snažil zbavit Kateřiny, mohl podle mě být kratší. Taky mě trochu mrzí, že jsem úplně nepostřehla, kdy se začal měnit vztah Jindřicha k Anně. V předchozí knize bylo toto popsáno mnohem lépe. Jana Seymourová se v knize téměř nevyskytovala a najednou sedí Jindřichovi na klíně. Ale třeba zrovna tohle bude líp vysvětlené v dalším pokračování.

17.05.2023 3 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Kniha se mi moc líbila. Postavy mi byly sympatické (kromě Marion a Emmanuela), tajemství vypravěčky jsem sice uhádla hned v první třetině, ale vůbec mi to nevadilo. A konec, tak ten mě nadchnul. Určitě si knihu přečtu ještě jednou.

11.05.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Další z řady pěkných detektivek od Bryndzy. Díky kratším kapitolám je kniha hodně čtivá. Nemám, co bych vytkla.

09.05.2023 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

(SPOILER) Tak tohle je veliké zklamání. Od Judi jsem přečetla již 8 knih, ale tato je určitě nejslabší. Vadilo příliš mnoho poznatků z Egypta a fyziky (ty se dají snadno přeskočit). Hlavní hrdinka byla na ránu od začátku až do konce příběhu a vůbec jsem nepochopila, čím dokázala vzbuzovat takovou neutuchající lásku obou mužů. ZDALEKA nejhorší byl podle mě ten konec. Proč nemohlo být jasně řečeno, jak se ta husička rozhodla? Zřejmě to neví ani sama autorka.

04.05.2023 1 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Osud Kateřiny byl pospán hodně věrohodně. Spoustu věcí jsem o ní nevěděla, např. jak byla oblíbená mezi lidmi. Obdivuji její odhodlání neustoupit z pozice královny ani za cenu utrpení. Jediné, čemu nemůžu uvěřit, je její zamilovanost do Jindřicha až do posledního dechu. Kniha mi také trochu vysvětlila, proč byla jejich dcera Marie taková, jaká byla.

02.05.2023 4 z 5

Sbohem buď, lásko má Sbohem buď, lásko má Raymond Chandler

Děj byl podle mě zdlouhavý a ani Philovy hlášky to nezachránily.

24.04.2023 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Škoda, že jsem tu knihu nečetla, když mi bylo 15. To bych z ní byla naprosto unešená.

20.04.2023 3 z 5