SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Je to psáno pro dospívající mládež, takže jazyk je trošku jednodušší. Ale právě proto se to tak dobře čte. I já se přidávám k těm, kteří jsou z knihy nadšeni a o Rumunsku skoro nic nevěděli. Paní Sepetys mi opět poodhalila kus neznámé historie.

15.03.2023 5 z 5

M jako máma M jako máma Eleanor O'Reilly

Kniha se mi nečetla dobře. Nějak jsem se ztrácela ve všech těch myslích

13.03.2023 2 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Musím říct, že to patří k tomu nejslabšímu, co jsem od Lucindy četla.

08.03.2023 2 z 5

Kainovo dědictví Kainovo dědictví Charlotte Lyne

Mě kniha velmi zklamala. Většinou už při čtení prvních 100 stran poznám, jestli mě příběh bude bavit nebo ne. Tady je první půlka pěkná, čtivá, tajemná, ale druhá půlka nestojí za nic. Pokud autorka chtěla čtenáře udržovat dlouho v napětí, tak u mě se to nepovedlo. Jen mi bylo ke konci jedno, jak to s postavami dopadne.

07.03.2023 2 z 5

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

Když já mám mnohem raději epiku než lyriku... Příběh, který je ukrytý za všemi těmi popisy, je krásný a drsný. Ale mě prostě ta kniha nevyhovovala.

01.03.2023 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Nedoporučuji číst rodičům dospívajících dívek! Docela to se mnou mávalo. Ale jinak je to naprosto perfektně propracovaný děj. Kate a její asistent mi byli moc sympatičtí. Kniha mi připomíná detektivky R. Galbraitha. Určitě si přečtu i další v sérii.

26.02.2023 5 z 5

První muž království První muž království Ludmila Vaňková

Moje první kniha od této spisovatelky a asi i poslední. Četla se mi velmi těžko, příběh byl zajímavý, ale autorčin styl mi nevyhovuje. Letos zatím nemám moc šťastnou ruku při volbě knih do čtenářské výzvy.

24.02.2023 1 z 5

Láska a přátelství a jiné prózy Láska a přátelství a jiné prózy Jane Austen

I přesto, že vím, v kolika letech to autorka psala a že je to myšleno jako satira, mě kniha vůbec nebavila. Jedinou výhodou je to, že je tak krátká, že jsem se s ní trápila jen hodinu. A můžu si odškrtnout jeden bod ze čtenářské výzvy.

17.02.2023 odpad!

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Kniha je hodně čtivá. Ale jednu * srážím za velké množství vulgarit. Sem tam sprosté slovo mi nevadí, ale tady jsou na každé stránce alespoň dvě. Další * pak srážím za otevřený konec a nevysvětlené záhady. Já prostě musím mít všechno jasně černé na bílém.

17.02.2023 3 z 5

Králova dcera Králova dcera Sandra Worth

Čekala jsem něco podobného tetralogii Válka růží a tak mě kniha hodně zklamala. Alžběta po sňatku s Jindřichem je vykreslená jako ušlápnutá, ukňouraná puťka, která teskní po tom, co už dávno minulo a nebo se nikdy nestalo.

15.02.2023 2 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Musela jsem vynaložit obrovské úsilí, abych knihu dočetla. Kdyby se mi nehodila do čtenářské výzvy, asi bych to vzdala. Absence přímé řeči a minimum odstavců zabila docela zajímavý příběh. Navíc Florentino mi byl odporný po celý příběh.

10.02.2023 1 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Děj je skvělý, Jago odporný jen první půlka je moc užvaněná. Proto dávám jen tři hvězdy.

06.02.2023 3 z 5

Ženitba Ženitba Nikolaj Vasiljevič Gogol

Taras Bulba nebo Revizor se mi líbili mnohem víc.

03.02.2023 3 z 5

Stezka v troskách Stezka v troskách Gemma Liviero

Připojuji se k těm, kterým se líbí námět, ale zpracování už ne. Nepřičítám to střídání času děje a postav, ale zbytečně rozvleklému vyprávění. Snaha autorky udržovat čtenáře v neustálém napětí u mě selhala. Ke konci už mi byla všechna tajemství téměř ukradená. A konec mi přišel skoro krkolomný.

01.02.2023 3 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Ze začátku jsem si musela zvyknout na retrospektivní vyprávění, ale obsah a téma knihy tohle nepohodlí hravě překonaly. Na této autorce se mi líbí, že v žádné ze svých knih nesoudí ani se nepřiklání na jednu nebo druhou stranu konfliktu. Vysvětluje vždy oba názory.

26.01.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Tak tohle je až příliš dlouhá harlekýnka. Děj se táhne jako z medu a sladký je zrovna tak. Po další knize od této autorky už nesáhnu.

23.01.2023 1 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Tři hvězdy dávám za to, že jsem měla možnost seznámit se s čínskou kulturou a mentalitou z devatenáctého století. Zvyky a obyčeje byly popsány dokonale. Dej jako takový mě moc nebavil a hlavní hrdinka Lilie mi byla nesympatická. Nevím, jestli se někdy pustím do další knihy od této autorky.

15.01.2023 3 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Fantastický napsaná kniha. Při čtení o shledání rodinných příslušníků jsem měla několikrát slzy v očích. Měli štěstí, to ano, ale taky byli všichni extrémně stateční a silní.

10.01.2023 5 z 5

Na jménu nezáleží Na jménu nezáleží Nora Roberts

Kniha mě moc nezaujala. Teprve posledních 50 stran mělo spád. Hlavní hrdina pro mě byl těžko uvěřitelný.

04.01.2023 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Poslední kniha letošního roku a docela mě zklamala. Bohužel, mě milostný trojúhelník Marie vůbec nezajímal a ještě horší byly povídky z historie Kostky. Připadalo mi, ze se tím zbytečně prodlužuje kniha. Asi by mi vůbec nevadilo, kdyby příběh skončil před operací Marie.

30.12.2022 3 z 5