SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Námět knihy se mi velmi líbil. Kniha je hodně čtivá, i když ke konci mi vadilo, jak autorka neustále některé věci opakuje. Jen s hlavní hrdinkou jsem měla trochu problém. Čekala jsem silnou ženu, ale Marie mi připadala ve svých rozhodnutích dost nejistá.

26.05.2023 3 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Kniha mě zklamala. Poslední knihy od Sparkse jsou už jen delší harlekýnky. Námět umírající hlavní hrdinky není typický pro červenou knihovnu, ale tohle pojetí není nic jiného. Tak naivní děj snad ještě nenapsal.

25.05.2023 1 z 5

Kniha se mi četla mnohem hůř než předchozí. Zdlouhavý děj šesti let, kdy se Jindřich snažil zbavit Kateřiny, mohl podle mě být kratší. Taky mě trochu mrzí, že jsem úplně nepostřehla, kdy se začal měnit vztah Jindřicha k Anně. V předchozí knize bylo toto popsáno mnohem lépe. Jana Seymourová se v knize téměř nevyskytovala a najednou sedí Jindřichovi na klíně. Ale třeba zrovna tohle bude líp vysvětlené v dalším pokračování.

17.05.2023 3 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Kniha se mi moc líbila. Postavy mi byly sympatické (kromě Marion a Emmanuela), tajemství vypravěčky jsem sice uhádla hned v první třetině, ale vůbec mi to nevadilo. A konec, tak ten mě nadchnul. Určitě si knihu přečtu ještě jednou.

11.05.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Další z řady pěkných detektivek od Bryndzy. Díky kratším kapitolám je kniha hodně čtivá. Nemám, co bych vytkla.

09.05.2023 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

(SPOILER) Tak tohle je veliké zklamání. Od Judi jsem přečetla již 8 knih, ale tato je určitě nejslabší. Vadilo příliš mnoho poznatků z Egypta a fyziky (ty se dají snadno přeskočit). Hlavní hrdinka byla na ránu od začátku až do konce příběhu a vůbec jsem nepochopila, čím dokázala vzbuzovat takovou neutuchající lásku obou mužů. ZDALEKA nejhorší byl podle mě ten konec. Proč nemohlo být jasně řečeno, jak se ta husička rozhodla? Zřejmě to neví ani sama autorka.

04.05.2023 1 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Osud Kateřiny byl pospán hodně věrohodně. Spoustu věcí jsem o ní nevěděla, např. jak byla oblíbená mezi lidmi. Obdivuji její odhodlání neustoupit z pozice královny ani za cenu utrpení. Jediné, čemu nemůžu uvěřit, je její zamilovanost do Jindřicha až do posledního dechu. Kniha mi také trochu vysvětlila, proč byla jejich dcera Marie taková, jaká byla.

02.05.2023 4 z 5

Sbohem buď, lásko má Sbohem buď, lásko má Raymond Chandler

Děj byl podle mě zdlouhavý a ani Philovy hlášky to nezachránily.

24.04.2023 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Škoda, že jsem tu knihu nečetla, když mi bylo 15. To bych z ní byla naprosto unešená.

20.04.2023 3 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Naprosto souhlasím s tím, že je to skvělá detektivka. Mrtvol tak akorát, uvěřitelné postavy a hlavní detektivové byli fantastičtí.

16.04.2023 5 z 5

Julius Caesar Julius Caesar William Shakespeare

Dočetla jsem, ale vůbec mi to nechutnalo... Bylo to takové ukecané.

16.04.2023 1 z 5

Antonius a Kleopatra Antonius a Kleopatra William Shakespeare

Kniha se mi nelíbila. Nevím, jestli to bylo překladem (četla jsem hodně staré vydání) a nebo jednáním a charakterem postav. Kleopatra byla vylíčená jako hysterická manipulativní paní, která se na konci diví, jak to mohlo takhle špatně skončit. A Antonius se chová jako chtíčem zaslepený starý kozel, který se aspoň ničemu nediví...

16.04.2023 1 z 5

Jezdec z neznáma Jezdec z neznáma Jack Schaefer

To byla paráda. Takové pohlazení po duši.

11.04.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za všechny ústrky, které musela Erika přetrpět, odebírám jednu *. Bylo jich trochu moc. Jinak to byla moc pěkná detektivka.

06.04.2023 4 z 5

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Od této autorky jsem čela Krásu a jed oleandru a tato kniha mi připadá, že je psána přes kopírák. Staré deníky, tajemství matky, babičky,... Do čtení jsem se musela nutit. I když je to červená knihovna, připadalo mi to celé takové přeslazené.

04.04.2023 2 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Kniha má velmi zajímavý námět. Setkání syna s přítelkyní matky po půl století a vyjasnění neznámých částí jejiho příběhu je perfektní nápad. Ke konci mi ale začalo vadit to věčné vrácení se ve vzpomínkách do Indie. Proto dávám jednu * dolů.

30.03.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha je hodně čtivá, přečetla jsem ji za dva dny. Ale... Detektiv Joona mi připadal jako ňouma, který nic nevypátral. Trochu přitažené za vlasy mi připadá, že únos náctiletého policie řeší jen tak mimoděk... Zkrátka, po další knize od těchto autorů už asi nesáhnu.

28.03.2023 3 z 5

Rubínový pokoj Rubínový pokoj Pauline Peters (p)

Průměrná detektivka kombinovaná s podprůměrnou romancí na mě nezapůsobila.

26.03.2023 2 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Přečetla jsem to jenom kvůli čtenářské výzvě. Kniha je absolutně mimo můj zájem. Vůbec jsem se neorientovala v ději, tedy pokud kniha vůbec nějaký děj má...

23.03.2023 odpad!

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Autorův styl psaní se mi moc líbí. Myslím, že se mu podařilo být v tomto sporu absolutně nestranný. Jenže právě díky tomu mi to připadalo, že sleduji děj za výlohou. Vyprávění bylo dost odtažité. Stejně se ale chystám na druhý díl.

23.03.2023 4 z 5