SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Námět knihy mi přijde hodně zajímavý, ale zpracování pokulhává. Při čtení mě dost rušilo, jak autorka odbíhá od vyprávěné příhody a odbočuje k jiným epizodám, aby se za deset stránek vrátila zpět k té původní. Tu potom povypráví z pohledu všech postav, které v knize jsou. Myšlenky létají sem a tam jako včelky.

28.10.2023 3 z 5

Za časů odvahy Za časů odvahy Suzanne Kelman

Na podobné téma jsem četla již mnoho knih, ale tahle mi přišla dost slabá. Postavy byly hodně povrchní, práce v odboji popsaná jen tak mimochodem. Obávám se, že za dva měsíce nebudu vědět, o čem kniha vlastně byla.

26.10.2023 3 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Hledala jsem něco nenáročného a romantického a to tahle kniha přesně je. Historická dějová linka je mnohem silnější, propracovanější a lépe uvěřitelná. Ta současná je dost naivní, ale i tak je to hodně čtivé.

19.10.2023 4 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

Nádherný a neobvyklý příběh má pro mě jeden bonus navíc a sice to, že se odehrává v Praze a jména postav jsou česká. Díky tomu jsem se mnohem lépe orientovala v ději. Plný počet hvězd ale nemůžu dát. Politických zamyšlení tady bylo moc a hlavně z úst dvanáctileté dívky mi přišly až přitažené za vlasy.

17.10.2023 4 z 5

Odpusť nám jejich viny Odpusť nám jejich viny Věra Fojtová

Námět knihy se mi líbil, ale zpracování vůbec. Postavy mi přišly takové ploché.

17.10.2023 3 z 5

Nefritová lilie Nefritová lilie Kirsty Manning

Dvě časově roviny v knize mám ráda, ale tady se ta současná moc nepovedla. Příběh ze Šanghaje byl zajímavý, vůbec jsem o této části historie nevěděla. Ale ten konec mi přišel trochu zmatený. Takže suma sumárum za tři.

05.10.2023 3 z 5

Holky od spitfirů Holky od spitfirů Soraya M. Lane

Chtěla jsem odpočinkovou knihu romanticky a dobrodružně naladěnou a dostala jsem ji.

29.09.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Detektivka je skvělá, ale hrozně mi vadí, jak s Erikou stále zametají nadřízení. Proto dávám jen 4 *.

29.09.2023 4 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Kniha se mi líbila. Jednu * ale odebírám za příliš krátké kapitoly. Jednotlivé časové roviny tím byly hodně rozdrobené.

26.09.2023 4 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Přidávám se k těm, kterým tato kniha rozšířila vzdělání o kapitolu z amerických dějin. Postavy jsou skvěle napsané. Bylo opravdu zvláštní číst, jak velká byla nenávist starousedlíků proti přistěhovalcům, a vnímat, že se u nás začíná dít něco podobného proti Ukrajincům. Na Slavíka sice tato kniha nemá, ale řadím ji před Velkou samotu. Určitě doporučuji přečíst.

21.09.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se četla docela dobře, ALE... Sprostá slova používám a znám, ale do knihy podle mě patří jen málo. Tady byly na každé straně alespoň čtyři. Dost mě to rušilo. A potom ten hlavní hrdina. Ok, je to muž v nějaké osobní krizi, prochází těžkou životní situací, ale operovat ožralý, tak to je fakt za hranou.

15.09.2023 3 z 5

Dlouhý let domů Dlouhý let domů Alan Hlad

(SPOILER) Poštovní holub, který létá sem a tam, dokud na to má sílu a dva zamilovaní jej potřebují, to je jako pohádka od Ovčí babičky. Ale je to romance a ne román a proto dávám o jednu * víc.

09.09.2023 4 z 5

Přítel z domova Přítel z domova Veronika Doskočilová

Příběh Paula byl moc pěkně vymyšlený a také se mi líbil způsob, jakým se ho George postupně dozvídal. Ale veliký problém mám s tím, jak se George změnil na konci života. To je opravdu těžko uvěřitelné.

09.09.2023 3 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

(SPOILER) Nikdy bych neřekla, že mě bude kniha o závisti, žárlivosti a nevíře v sama sebe takhle bavit. Fantastický námět je skvěle zpracovaný.

04.09.2023 5 z 5

Třinácté okno Třinácté okno Vlasta Dušková

Kniha se čte dobře, ale zklamala moje očekávání. Albína mi vůbec neseděla. Anotace slibuje hrdinku, která "dokázala být příkladem dalším, venkovskou amazonku, díky jejíž síle a vůli jiní zvítězili". Já viděla zahořklou, ukřivděnou ženu, která neustále žehrá na svůj špatný osud, chce poskytnout dětem milující náruč, ale neumí dát najevo lásku, které je plná, a pak si to vyčítá; ženu, která žárlí na jiné, kteří se dokázali postarat o budoucnost jejích dětí, na lidi, kteří měli šťastné dětství, manželství...

30.08.2023 2 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Doporučuji. Při čtení jsem si myslela, že osudy Martelů autor slepil z několika dalších rodin, ale doslov mě vyvedl z omylu. Je to fantasticky napsaná kniha a řadí se k těm pár desítkám příběhů, u kterých jsem si poplakala. Byla jsem vychovaná v tom, že všechno, co pochází z Ruska, je špatné. No a zase se ukázalo, že maminka má vždycky pravdu.

27.08.2023 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Kniha se mi hodně líbila. Má neotřelý námět i prostředí, ve kterém se odehrává. Všechny postavy jsou opravdu snadno uvěřitelné. Jen to konečné řešení mi přišlo moc romantické. Připadá mi, že ani autorka sama pořádně nevěděla, jak z toho ven.

23.08.2023 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Navzdory tomu, že děj není vůbec akční, mě kniha hodně bavila. Někdy si pomůžou dvě zraněné duše navzájem lépe než všichni psychologové. Moc se mi také líbily popisy zemědělských činností. No a samozřejmě jsem měla hroznou chuť na hrušku. :-)

22.08.2023 5 z 5

Kobra Kobra Deon Meyer

Je to báječná oddychovka na dovolenou. Detektivka jak má být. Ani mi nevadilo, že jsem nečetla tři předchozí díly. Benny je mi moc sympatický.

16.08.2023 4 z 5

Kateřina Parrová: Šestá manželka Kateřina Parrová: Šestá manželka Alison Weir

(SPOILER) Bohužel, mě kniha nezaujala. Líbily se mi pasáže, kdy se jí dvoří Jindřich a potom manželství s Tomem. Jinak to bylo takové neslané nemastné. A co mi opravdu vadilo, byla ta část, kdy je královou a je v ohrožení kvůli své víře. Pro mě je to nejslabší kniha celé série.

14.08.2023 2 z 5