Světlo mezi oceány

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Světlo mezi oceány je uhrančivý příběh o lidské touze po štěstí a rozporech, které s sebou přináší, ale také o lásce a lidskosti, jež hlavním hrdinům dodávají sílu překonat i ty nejtěžší životní zkoušky. Válečný hrdina Tom Sherbourne po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie. Po čase najde i milující ženu, jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Ke štěstí jim chybí jen požehnání v podobě dítěte. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177545/big_svetlo-mezi-oceany-M6x-177545.jpg 4.5675
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Plus
Originální název:

The Light Between Oceans, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (221)

Kniha Světlo mezi oceány

Evaho73
12. září

Svetlo medzi oceánmi je román, ktorý ma úplne emočne vyčerpal.
Ústredným motívom je morálna diléma, kde aj ta nesprávna voľba sa javí ako dobrá, ale...
Jednoduchý príbeh o hľadaní zmyslu života po prežitej traume počas vojny, o šťastí v manželstve, o bolestných stratách, o nádeji a nesprávnom rozhodnutí, o výčitkách svedomia, o zrade, o láske, o odpustení, či nádeji.
Ako čitateľka musím vyzdvihnúť opísané prostredie ostrova Janus, ktoré dodávalo príbehu dokonalú búrlivú atmosféru. Ďalej boli hlavné postavy vykreslené tak, že s každou som sympatizovala, každú som chápala, s každou som prežívala bolesť, bolo i pre mňa ťažké rozhodnúť sa, ktorá je tá dobrá a zlá.
Po prečítaní môžem iba konštatovať, že túto knihu tak skoro znovu čítať nebudem, lebo prežité emócie budú vo mne rezonovať ešte veľmi dlho.
Je to dobre alebo zle ???

sweeney
31. srpna

Zajímavý příběh (pro mě určitě i zasazením děje do prostředí opuštěného majáku na australském pobřeží), který čtenáře donutí zamyslet se nad hodnotami lidského života, nad mateřskou láskou a sílou svědomí. Ukazuje nám, že ne vždy to, co sami považujeme za správné, je správné i z pohledu ostatních.
Pohodové čtení, navíc rozdělené do kratších přehledných kapitol, co víc dodat :)


Vojslava
29. července

Ano, příběh má potenciál bestselleru a asi se jím (aspoň podle poznámky na přebalu) opravdu stal. Na dovolenou příjemné čtení, ale asi se nijak hluboce nezaryje. Vlastně jediné, co mne fascinovalo, bylo přesvědčení, že touha a potřeba ospravedlní lež? nebo jenom přesvědčení, že tak a ne jinak věci musí být? Sledovala jsem s údivem, kolik potlačované reality hrdinové vydrželi a jak obtížné bylo tenhle bludný kruh aspoň nakopnout, když ne rozlomit. Nad tím se stojí zamyslet, to je pro mne osobně hodnota tohoto vyprávění.

slaska77
20. května

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Autorka vybudovala tak silný příběh o svědomí, povinnosti a hlavně lásce, kde každá z postav byla svým způsobem tak lidská a pochopitelná, až jsem poslední strany obrečela! Chybí mi hvězdičky, dala bych i sedm! Doporučuji!

bruntal
18. května

Tak trochu červená knihovna, ale místy to své kouzlo má.

Maevie
11. května

Oceňovaný román byl pro mě i přes mnohá kladná hodnocení zklamáním. Příběh protkaný tolika životními zkouškami a těžkými rozhodnutími na mě působil v prvé řadě předvídatelně. Obě postavy mají hluboké šrámy na duši, z jejich bolestné minulosti se ale dozvídáme jen fragmenty a skutečným pohnutkám jejich chování se autorka věnuje pouze povrchně. Z knihy bych vyzdvihla snad jen popisy surové ostrovní krajiny.

vlčice68
01. května

Dovolím si tvrdit, že tento příběh chytne čtenáře za srdce. Příběh skrývá tajemství, čin, který nezůstane bez důsledku. Autorka zároveň skvěle líčí nehostinné prostředí ostrova, těžký život obyvatel majáku, ale přesto i zde lze vytvořit láskyplný domov.

Iluš
02. února

Tolik otázek se objeví během četby - učinit správné rozhodnutí pod vlivem čeho, koho a následky pro koho, jaké , kdy. Jedna z knih, na kterou musíte myslet ještě velmi dlouho po přečtení.

1 ...