Světlo mezi oceány

Světlo mezi oceány je uhrančivý příběh o lidské touze po štěstí a rozporech, které s sebou přináší, ale také o lásce a lidskosti, jež hlavním hrdinům dodávají sílu překonat i ty nejtěžší životní zkoušky. Válečný hrdina Tom Sherbourne po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie. Po čase najde i milující ženu, jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Ke štěstí jim chybí jen požehnání v podobě dítěte. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177545/svetlo-mezi-oceany-M6x-177545.jpg 4.5551

The Light Between Oceans (2012)

Vydáno:, Plus

Kniha Světlo mezi oceány

Epes

Hluboký příběh, který nám ukazuje, že jsou v životě dilemata, která nemají řešení a jimž fakticky nejde předejít. Mám silné pochopení pro všechny hrdiny knihy, nikoho nesoudím. Svět prostě není černobílý a není ani spravedlivý, i když bychom si to mnohdy přáli (a zasloužili).

SakuraLuci

Silný životní příběh

silentlipss

Marně jsem se na konci knihy snažila smýt ze své opuchlé tváře stopy po pláči... Strašně to bolelo. Krásný, silný příběh.

ivdol

O životě, a hlavně o rozhodnutích. Knížku jsem si doslova prožila. A nakonec jsem zkoukla i film. Mohu jen doporučit.

Sofós

Emotivní, krásně napsaná kniha, kterou ale nebylo snadné čist. Příběh o lásce, zoufalství, nezměrné touze po dítěti a nespravném rozhodnutí, které mělo nedozírné následky. Příběh, ve kterém není vítězů a nic není černobílé. Je těžké kohokoliv z hlavních hrdinů soudit, rozhodovali se srdcem - a tomu se zkrátka někdy nedá poručit...

Analady

I když je tato kniha velmi čtivá, je to jedna z knih, kdy čtení bolí. Je to kniha o životě, o lásce partnerské i mateřské, o bolesti, o touze a také o tíze rozhodnutí. Život přináší radosti i bolesti, i mnohé těžké zkoušky. Ne vždy v těchto zkouškách obstojíme. Důsledky si pak s sebou neseme dál jako těžké břímě. Má se člověk rozhodovat rozumem nebo srdcem? Tom se dostává do situace, kdy ať se rozhodne jakkoliv, vždy tím někomu ublíží. Vlastně všechny postavy tohoto románu procházejí těžkými zkouškami.

Termina

Určitě existuje spousta více emotivních knih .. nevím čím to že mě takhle kniha naprosto dostala.. tento žánr nevyhledávám a vím proč.. ještě teď mě pálí oči od toho pláče co ve mě kniha vzbudila.. nádherný.. smutný .. a už nikdy víc prosím :D

Louanne

Většinou čtu literaturu faktu a jen občas prokládám nějakou beletrií, a to ještě takovou, která má pokud možno reálný základ. Světlo mezi oceány ale opravdu stála za to, emocionální konec mě dokonale rozhodil.