Světlo mezi oceány

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Světlo mezi oceány je uhrančivý příběh o lidské touze po štěstí a rozporech, které s sebou přináší, ale také o lásce a lidskosti, jež hlavním hrdinům dodávají sílu překonat i ty nejtěžší životní zkoušky. Válečný hrdina Tom Sherbourne po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie. Po čase najde i milující ženu, jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Ke štěstí jim chybí jen požehnání v podobě dítěte. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177545/big_svetlo-mezi-oceany-M6x-177545.jpg 4.5719
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Plus
Originální název:

The Light Between Oceans, 2012


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

Den veteránů, který v knize hraje klíčovou roli, se slaví 25. dubna na paměť 60 000 australských a novozélandských vojáků, kteří padli na bojištích 1.světové války. Právě 25. dubna 1915 se australské jednotky vylodily v oblasti Gallipoli, v dnešním Turecku. Tento australský státní svátek se oficiálně nazývá ANZAC Day (ANZAC je zkratka pro australské a novozélandské bojové jednotky). (cori)


https://youtu.be/w51IR_BFGyc (machrus)


Kniha Světlo mezi oceány (The Light Between Oceans) vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2012 v kategorii Best Historical Fiction (6918 hlasů). (LibraryGirl)


V chystané adaptaci knihy Světlo mezi oceány, se objeví Michael Fassbender, kterou bude produkovat studio Dreamworks. Režije se ujme Derek Cianfrance. (Neenah)


Ocenění

2012 - Goodreads Choice Awards (Best Historical Fiction)