SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alison Weir

Bohužel i já se přidávám k těm, které kniha zklamala. Je rozhodně lepší než Králova dcera. Tady je Alžběta mnohem ráznější a uvěřitelnější. ALE ten překlad, ten místy působí, že překladatel použil google a nebo náhodný generátor slov. Nehledě na záměny osob během vyprávění a dialogů. Také mi vadila chyba v letopočtu v rodokmenu na začátku. Prostě se to nepovedlo.

26.01.2024 2 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Je velká škoda, že tak fantastická detektivka, její zápletka a rozuzlení je zanesená takovou spoustou zbytečností, které jen zvyšují počet stran. Vsichni ti Vyčůránkové, Koresponďáci a astrologické bláboly znesnadňují orientaci v ději a postavách.

20.01.2024 4 z 5

Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné povídky Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné povídky Alexandr Isajevič Solženicyn

Autorův styl psaní mi vůbec nesedí. Donutila jsem se knihu dočíst, ale již nikdy víc...

15.01.2024 1 z 5

Vlčí něha Vlčí něha Stef Penney

(SPOILER) Kniha měla do půlky velký potenciál. Ale ve druhé vyprchal vlivem mnoha postav. Když už spisovatel rozepíše tolik příběhů, měl by je dokončit. Moc mě mrzí, že jsem se nedozvěděla, co se stalo s druhou ztracenou sestrou, jak to dopadlo s Rossovými a hlavně nechápu, proč se autorka mořila s postavou Liny. A i těch vlků bylo málo...

11.01.2024 3 z 5

Harry Potter: Kouzelnický almanach Harry Potter: Kouzelnický almanach J. K. Rowling (p)

Jsem velký fanoušek Harryho Pottera, ale tahle kniha mi přijde trochu zbytečná. Samozřejmě, že se v ní najdou milé drobnosti, které doplní poznatky o knižních hrdinech (z čeho je hůlka Hermiony, proč byl popraven Skorobezhlavý Nick,...), ale drtivá většina jsou citace z knih.

09.01.2024 2 z 5

Synové a vojáci Synové a vojáci Bruce Henderson

Nevěděla jsem, že tito úžasní muži existovali. Možná by ve výuce dějepisu měly osnovy věnovat více místa takovým hrdinům než australophitecovi. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách a při bitvě v Ardenách jsem byla ztracená úplně, ale i tak dávám plný počet *.

07.01.2024 5 z 5

Diamantové oko Diamantové oko Kate Quinn

Kniha je skvělá, i když ten konec s tajemným atentátníkem mi přijde až moc přitažený za vlasy, stejně dávám plný počet. Mila se prostě dotkla mé ho srdce a zůstane mi v něm stejně jako ostatní hrdinky paní Quinn.

02.01.2024 5 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Zajímavý námět, který mě nutil přemýšlet, jestli moje kamarádky, které často zveřejňují své fotky s # na sítích, nežijí ve skutečnosti trochu jiné životy. Jednu hvězdu ale odebírám za tajemství Kate, zklamalo mě.

28.12.2023 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Dej má už tradičně velký spád, Erika se mi líbí víc a víc, ale jednu hvězdu ubírám za vysokou surovost vraha.

16.12.2023 4 z 5

Když zpívá slavík Když zpívá slavík Suzanne Kelman

Kniha bohužel nenaplnila moje očekávání. Vynalézaní Hedy bylo jen letmo zmíněné.

13.12.2023 3 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Zajímavá žena prožila jistě zajímavý život, ale autorce se to do knihy nepodařilo dostat. Pro mě byly postavy docela ploché a připadalo mi, že děj sleduji někde za sklem.

07.12.2023 2 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Konečně přestali nadřízení Erice házet klacky pod nohy a já si mohla vychutnat klasickou detektivku. Proto dávám plný počet hvězd.

05.12.2023 5 z 5

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

Tato kniha se mi líbila víc než předchozí díl Odpusť nám jejich viny. Jsem ráda, že se zde šťastně uzavřel příběh Kateřiny. Jen ten konec byl hodně useknutý. Ale vlastně se to jmenuje Zbav nás od zlého a to se stalo...

23.11.2023 4 z 5

Domek u lesa Domek u lesa Mary Ellen Taylor

Tak tohle bylo zklamání. Předchozí díl měl alespoň propracovanou jednu dějovou linii, ale tenhle neměl ani to.

21.11.2023 2 z 5

Sestry od majáku Sestry od majáku Gill Thompson

Původně jsem myslela, že by kniha mohla být podobná Slavíkovi, ale slibný začátek vystřídal průměrný střed a slabý konec.

20.11.2023 2 z 5

Královnina sokyně Královnina sokyně Carolly Erickson

Příběh královny, její dvorní dámy a Roberta Dudleyho znám z pohledu Alžběty. Tato kniha je psána z pohledu Letticie. Mohlo to být zajímavé, ale nelíbilo se mi, že je Alžběta vylíčená jako hádavá, nešikovná a ošklivá hysterka a Letticie skoro jako světice.

10.11.2023 3 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Řekla bych, že je to nejslabší kniha z celé série. V těch jménech podezřelých a zmizelých velmožů jsem se ztrácela stejně, jako Oldřich a jeho pomocníci v bludišti skal. Asi by stačil mnohem menší počet stran a více logiky v jednání postav. Méně je někdy více...

08.11.2023 1 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Vlastně ani nevím, proč se mi kniha tak moc líbila, když tady bylo všechno, co nemám ráda - dlouhé popisy, minimum přímé řeči a děj popsaný velmi neosobně a bez emocí. Navzdory tomu bych si knihu chtěla pořídit domů, protože se k ní vrátím ještě mnohokrát.

06.11.2023 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Naprosto souhlasím s komentářem Vevericka.eva.

01.11.2023 1 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Legrační to bylo, to je pravda, ale asi mi moc vadil ten lehce pornografický začátek.

01.11.2023 3 z 5