První muž království

Prvním mužem království v tomto románu je pan Jindřich z Lipé, nejmocnější muž své doby. Bez jeho slova a vlivu nemohl žádný král pomýšlet na pevnou a úspěšnou vládu v Českém království. Právě on byl jazýčkem na vahách ve sporu o uprázdněný přemyslovský trůn mez Jindřichem Korutanským a Rudolfem Habsburským a byl to on, kdo zajistil volbu Jana Lucemburského za českého krále a jeho sňatek s Eliškou Přemyslovnou. V letech 1309 - 1316, kdy se odehrává první díl Lucemburské trilogie, dovedla pana z Lipé láska dvou královen do složitých životních situací. 4. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15186/prvni-muz-kralovstvi-15186.jpg 4.7137

Lucemburská trilogie (1.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Šulc a spol.

Kniha První muž království

likaf
11.07.2017

Poutavé od začátku až do konce. Knihy paní Vaňkové prostě musí milovat každý.
O panu Jindřichu z Lipé jsem četla již v několika předchozích knihách. A v této knize jsem si ho prostě zamilovala. Takže se řadí hned vedle miláčka Záviše(staršího, vlastně i mladšího...).

Fizulka71
21.08.2016

Druhá kniha, po Žebrákovi, co jsem od Vaňkové četla. A nezapomenutelná. O pánech z Lipé ve škole opět ani ťuk, takže jsem se ke knize přicucla a nebylo síly, co by mě od ní odtrhla. Jindřich z Lipé byl famózní postava české historie a rozhodně si zasloužil vlastní knižní sérii.

Devorah
16.08.2016

Zrovna tato knížka se mi vryla do srdce. Není to tak dávno, co jsem jí četla a byla jsem nadšená. Autorka dokáže skvěle vystihnout charakter dané postavy, popsat situaci, stačí jen číst a skoro slyšíte řinčení mečů a hudbu na středověkém hradě :-) Každopádně První muž království je jedna z mých nej od Vaňkové, doporučuji na dlouhé zimní večery.

ritakrnov
23.05.2016

Ve škole jsem měla ráda matematiku, fyziku a chemii, prostě neholčenčí předměty. Dějepis byl moje noční můra. Nezajímal mě a moje vydřené dobré známky mi zajistil pamatovák na čísla. Na průmce dějepis nebyl a po založení rodiny a příchodu dětí, jsem věnovala to málo volného času čtení naprosto jiných knih. Už nevím, jak se mi dostala do ruky tato, ale pamatuji si, že jsem si najednou připadala jako v jiném světě a přečetla jsem ji za sobotu a neděli a ihned potom ještě jednou. Najednou už historie nebyla jen ty otravné nabiflované letopočty. K nim se mi začaly přiřazovat postavy z knihy se svými příběhy a osudy. Od té doby jsem přečetla spoustu historických románů, v první řadě od této autorky. Nedokážu objektivně posoudit, zda je tato kniha autorčina nejlepší, ale pro mne určitě je. Díky ní jsem strávila mnoho krásných chvil při čtení tohoto druhu literatury.

veronika0585
24.02.2016

příjemné čtení

R.E.M.
31.01.2016

Další poutavá kniha o naší historii, tentokrát více z pohledu šlechty. Politika středověkých zemí, střety zájmů panovníků a předních pánů země. Skvělé čtení.

Selinute
07.11.2015

Překrásná kniha, nádherný román z naší historie.

GepardLady
20.09.2015

Knihy Ludmily Vaňkové mám velmi ráda, ale tahle asi zatím bude patřit k těm nejlepším, které jsem od ní četla. Už dlouho se mi nestalo, aby mi kniha nedala spát a nutila mě číst pořád dál. Do Jindřicha z Lipé v jejím podání jsem se doslova zamilovala - správný klaďas s lidskými chybami i mužskými slabinami.

kattyV
18.02.2013

Jindřich z Lipé se stal díky Vaňkové mou oblíbenou historickou postavou a láska k Elišce Rejčce mým oblíbeným milostným příběhem.

espesita
26.02.2012

Do téhle knížky jsem se prostě zamilovala!! :)