M jako máma

M jako máma
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433826/mid_m-jako-mama-2FB-433826.jpg 3 19 19

Román o rodině, lásce a domluvě ve chvílích, kdy se nedostává slov Seznamte se s Augusttovými: irskou rodinou, která – podobně jako všechny ostatní rodiny – je malinko komplikovaná. Mají se navzájem upřímně rádi, ale každý z nich dává své city najevo docela jinak. Když na rodinu dolehne nešťastná událost, musí se naučit porozumět jeden druhému úplně novým způsobem. A v případě Augusttových je to úkol obzvlášť náročný, protože v jejich domácnosti vyřčené není mnohdy to, co vyřčeno být mělo. Všechno se obrátí vzhůru nohama, když se přistěhuje babička Mae-Anne a začne ustanovovat nové pořádky. Je jako neřízená střela, pro ostré výroky nechodí daleko a na žádné cavyky není vůbec stavěná. Přesto – nebo možná právě proto – je to právě ona, kdo se musí pokusit udržet rodinu pohromadě.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino
Originální název:

M for Mammy , 2019


více info...

Přidat komentář

SumýšIrena
13.03.2023 2 z 5

Kniha se mi nečetla dobře. Nějak jsem se ztrácela ve všech těch myslích

Augustina
31.01.2023 4 z 5

Kniha jako celek se mi četla moc dobře. Jen jsem se na konci trochu ztrácela v tom, co je realita, a co jsou fantazie Jenny.
Také jako člověk, který mnoho let pečuje o blízkého se speciálními potřebami, musím říct, že tato poloha knihy byla příliš idylycká a s reálným životem nemá mnoho společného. Ale četlo se to hezky.


Imor
15.01.2023 3 z 5

Styl vyprávění mě hodně rušil v prožitku tak smutného příběhu jedné rodiny. Ale i přes tento rušivý element jsem s velkým obdivem sledovala jak rodina bojuje s problémy. To co se rodině stalo jasně ukazuje, že se může stát cokoliv, co vás zastaví a ve vteřině vám totálně změní život.

alnahu
15.11.2020 3 z 5

Příběh dojemný,smutný,který nás zavede do rodiny s autistickým dítětem,který mluví velmi tiše ,ale jeho rodiče mu rozumí.Je v podstatě krásné,že i přes tento hendikep si rozumí.Mají svůj vlastní způsob komunikace.Nemusí mluvit a dokáží si říct: "Mám tě rád maminko.Já vím hošíčku."Příběh je vyprávěn třemi osobami,každá ze svého pohledu.

L.Helena
25.07.2020 2 z 5

Jejda, to mě nebavilo. Docela smutný příběh jedné rodiny, ale ten způsob, jakým byl čtenáři předkládán… Vyprávěn byl vlastně jen prostřednictvím vnitřního světa tří hlavních postav, z nichž dvě mají nějaký duševní handicap a třetí hodně bujnou fantazii. Spousta toho bylo řečeno pouze nepřímo, náznakově, prostřednictvím různých útržků, v příběhu je hodně odboček a nezáživných pasáží (navíc se předpokládá, že čtenář zná příběhy Anny Frankové a Chlapce v pruhovaném pyžamu, a pokud ne, tak je místy úplně ztracený). Nevím, asi to měla být určitá paralela s tím, jak zmateně se cítily děti, když nevěděly, co se stalo s maminkou, navíc svérázná babička jim taky neříkala pravdu… Jenže já, jako čtenář, jsem si to čtení vůbec neužila a na to, jaké krušné chvíle této rodiny byly v knize vyobrazeny, tak styl vyprávění ve mně vlastně ani nevyvolával žádné emoce.

bookcase
29.05.2020 5 z 5

Krásný a dojemný příběh o rodině potýkající se s problémy. Citlivě podáno téma autismu i vykořenění v kolektivu. Autorka se umí skvěle vcítit do dětské duše. A rázná babička byla bonbonek na dortu.

Autorovy knížky

2020  69%M jako máma