Krvavé prachy - Osedžské masové vraždy a zrod FBI

NESMÍRNÉ BOHATSTVÍ TĚCHTO LIDÍ… Indiáni z kmene Osedžů patřili před sto lety k nejbohatším lidem na světě. Z obrovských příjmů, jež jim plynuly z ropy vytěžené na jejich území, si vystavěli nové domy, nakoupili luxusní automobily, najali bílé služebnictvo a děti poslali na prestižní university v USA i v Evropě. Dopřávali si to nejlepší, co jim nabízela civilizace. Jejich bohatství ovšem přilákalo i to nejhorší: zkorumpované politiky, křivácké právníky, podvodníky všeho druhu – a chamtivce, zloděje, násilníky a vrahy. PŘIVOLALO SÉRII ZÁHADNÝCH VRAŽD, Následující děsivé spiknutí nechá za sebou během několika let desítky zavražděných. A když se dlouhou sérii vražd stále nedaří vyřešit, když za záhadných okolností umírají další a další oběti a když přijdou o život dokonce mnozí z odvážných vyšetřovatelů, je přivolána nedávno založená FBI s legendárním J. Edgarem Hooverem v čele – jde o první tak rozsáhlý případ, který FBI vyšetřuje. Každý další krok odhaluje nová zlověstná tajemství a zločinná spolčení… JEŽ VDECHLA ŽIVOT FBI! Režisér MARTIN SCORSESE připravuje podle knihy výpravný film, v němž hlavní role ztvárňují LEONARDO DICAPRIO a ROBERT DE NIRO....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400758/krvave-prachy-KOf-400758.jpg 45
Literatura světová, Detektivky, Historie
Vydáno:, Leda

Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI (2018)

Kniha Krvavé prachy - Osedžské masové vraždy a zrod FBI

MMacicekk

Čtyři hvězdičky, ale s odřenýma ušima. Nevím, jestli to bylo překladem nebo autorem, ale styl psaní byl dost nešťastný. Špatný slovosled, zarážející výrazy, často jsem se tak zamotala, že jsem nevěděla, o kom autor vlastně mluví... Přitom příběh jako takový, navíc sepsaný dle skutečných událostí, byl zajímavý, často mě mrazilo, čeho je člověk kvůli penězům schopný. Myslím, že si zasloužil lepší zpracování.

milunka21

Ta kniha má obrovský potenciál. Pojednává do detailu o vraždách o kterých se u nás moc nedozvíme. Jenže je napsaná opravdu nešťastně. Je vidět, že autor je více novinář než spisovatel. Jeho styl psaní mi absolutně nesedl.

David Grann

David Grann