Vinařova žena

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Láska i zrada s chutí šampaňského. Vinařství Maison Chauveau bylo pro Ines idylickým domovem, než do kraje Champagne dorazila německá armáda. Zdejší sklepení ovšem ukrývají bohatství v podobě proslulého sektu, jehož výrobu nemůže ohrozit ani válka. Nacisté totiž šampaňské milují stejně jako vítězství. Na vinicích se odehrává příběh lásky a zrady odhalený Američankou, která se o osmdesát let později vydává společně se svou babičkou do Francie po stopách rodinného tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462697/big_vinarova-zena-OSY-462697.jpg 4.355
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Motto
Originální název:

The Winemaker's Wife, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Vinařova žena

Maud164
19. června

Příběh je napínavý, hodně vztahový, ději vydrží napětí přes generace až do samotného závěru. Kulisa vinohradů a péče o ně ve francouzském Champagne je moc příjemná a vypravěčsky vyvažuje tísnivou dějovou linku. Přečtení rozhodně stálo za to.

martinaandulka
04. května

Moc krásně napsaný román.Hlavní hrdinka Ines byla na začátku hodně naivní a udělala mnoho chyb,ale nebyla sama kdo je dělal... .Příběh se odehrává ve Francii za 2 světové války kde se odkrývá dojemný,smutný a odvážný příběh,který odkrývá v sočasnosti Liv od své babičky.


Mlsnákočka
01. května

Čtivá a napínavá kniha z období 2. sv. války. Velmi kvituji, že anotace neprozrazuje skoro nic a vše se dozvídáme postupně s Liv.

Szilvia1
27. března

Příběh o Vinářově ženě byl krásný.Od téhle autorky si určitě přečtu i další knížky,protože umí čitatele vtáhnout do děje a nepustí až do konce příběhu.

Jirinamac
21. března

Román se mi líbil a určitě budu číst autorčiny další knížky. Zajímavější je rozhodně minulost. Inès je mladá, dost naivní a lehkovážná dívka, která se sice snaží být nápomocná ve válce, ale je nespolehlivá a příliš důvěřivá, bohužel na to doplatí dost lidí kolem ní. Vždycky nemusí být hlavní postava kladný hrdina. Líbilo se mi, jak autorka popisuje přírodu, život na vinicích a vše kolem výroby šampaňského.

Raislin
17. března

To nebyl vůbec hezký příběh. Hlavní hrdinové se mi zprotivili svým chováním. Zrady je tam na můj vkus až moc. Kniha vyvolala emoce spíš negativni díly zmiňované zradě hrdinů. Současný příběh je pohádka, které se nedá věřit. Takže za mě není dobrá volba a rozhodně se ke knize už nikdy nevrátím.

Mandlevest
12. února

Docela zklamání :-(. Vzhledem k místu, době a jménu autorky, kterou mám ráda, jsem čekala přece jen více. Dva příběhy, současnost a minulost a tentokrát mě u srdce nechytil ani příběh z minulosti. Byl tak zvláštně vyprávěný, jenom z prostých konstatování událostí, bez bližšího popisu pocitů a emocí a to mi nestačilo. Nedokázala jsem ten příběh prožívat spolu s hrdiny, vcítit se do nich, uvěřit jejich rozhodnutím. Linka ze současnosti to nezachránila, ba naopak, byla šroubovitá, nepřirozená a nudná. A navíc hlavní ženské hrdinky, v obou linkách, ach jo, ty jsem těžko vydýchávala (takže vlastně nějaká emoce byla :-)). Minulá knížka autorky Počkej na mě v Paříži se mi líbila, Vinařova žena méně. Uvidím do třetice, novinka vychází v únoru.

Danago
31. ledna

Příběh z období druhé světové války z prostředí Champagne , tak trochu nový pohled do života tamních lidí, do odbojového hnutí i do výroby šampaňského.
Postavy a jejich činy nejsou černobílé , postupně se vyvíjí a děj se postupně a zajímavě zamotává. Přesto mě osobně postavy byly spíše nesympatické a jejich konání dost nepochopitelné, i když byla to asi hodně jiná doba.
Linka ze současnosti byla jako vždycky spíše propojující . Postava Liv byla jako z červené knihovny.
Četlo se to dobře, rychle, ale celkově spíše to na mě působilo hodně smutně.

1