Steiniglovka Steiniglovka komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha,která velmi ovlivnila můj život. Příběh můžete brát i jen jako krásnou pohádku pro děti nebo jako dílo k zamyšlení pro dospělé.Myslím,že Malého price,by si měl přečíst každý,alespoň jednou za život...

02.10.2018 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Teda jsem ráda,že jsem si jako malá nikdy nehrála s panenkama :D

Ten rozvláčný a zdlouhavý začátek zde je ze správného důvodu. V průběhu čtení se budete s Edgarem učit žít nový život, budete se těšit na popíjení zeleného čaje s Wiremanem a slečnou Eastlakeovou.Budete sledovat západy slunce a jemné šumění moře a zvuky lastur. Krásná dovolená...nebo ne?Co že to ty lastury šeptají?

Ve chvíli, kdy jsem usoudila, že na příběhu není vlastně nic děsivého, se to začalo dít. Dost často jsem při čtení měla sevřený žaludek a naskakovala mi husí kůže. Poslední třetinu jsem dojela na jeden nádech.

Nemám slov, o Kingovo vypravěčském talentu a extrémně rozvinuté fantazii už jsem slyšela,ale tohle?! On je fakt král.
Vím,že se na Ostrov Duma Key budu muset minimálně ještě jednou vrátit, protože mi spoustu maličkostí uniklo, tím jsem si jistá. A už se na ten výlet těším :)

08.10.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

"Neexistují špatní lidé, jen lidé, kteří dělají špatné věci"

Tahle knížka zasáhla mé srdce a vše co v něm mám.A rozbila ho na tisíc kousků a já to teď musím zase skládat dohromady ????

Za touhle nevinnou obálkou se skrývá příběh plný lásky, násilí, bolesti a nepochopení. Příběh, který může být příběhem každého z nás. Velmi mne inspiroval a doporučuji :)

16.02.2019 5 z 5

Na knihu jsem se těšila už dlouho a ano,příznám se,že mě uchvátila hlavně díky originálnímu názvu a krásné obálce. Myslela jsem,že půjde o pozitivní a motivující příběh,ale ani po zjištění,že jde o příběh velice smutný jsem četbu nevzdala.
No..to je tak pro začátek. Čím dál jsem byla,tím víc jsem chtěla aby tohle proboha už skončilo. Umím ocenit i špatnou knihu,ale tohle?Možná,že autorka je talentovaná a je to pouze špatný překlad...nevím. Každopádně kolikrát musí být v knize zmíněno,že si postava zapálila cigeretu? Hlavní hrdinka je silná kuřačka a ráda se napije-nedivím se, potom co prožila,ale vážně musí být zapálení cigerety na každé strance, při každém rozhovoru, který vede?Každý čtenář pochopí, že tahá jednu za druhou,není potřebo to dokola zmiňovat. Stejně jako věta "Edward si přejel rukou po tváři". Edward celou dobu nedělal nic jiného.
Dále to, jak si vždy někdo něco mumlal nahlas,aby to zrovna někdo druhý slyšel (Např.: Megan na pláži...). Atd atd...

Každá z postav byla vyhnaná do extrému. Dianino chování jakž takž chápu-nikdo nevíme jak by jsme se chovali v její situaci. Ale Edward?Megan?Proboha kdo se takhle přehnaně chová?
Mám spoustu připomínek (a to jsem člověk,který knihu nehaní jen tak, vždy se snažím do hloubky zamyslet).

Dávám dvě hvězdy za obálku, název a bezvadnýho psa, který mi přišel ze všech nejsympatičtější :)

03.02.2019 2 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásné čtení na krátkou chvílli, které však v člověku něco změní. Díky tomuto dílu si můžeme uvědomit, jak by bylo na Zemi krásně, kdyby jsme každý opustili svou komfortní zónu a kousek ze sebe vydali pro dobro všech. Štěstí se nachází skryté v těch velkých věcech, které se na první pohed zdají jako zbytečné maličkosti

21.01.2019

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

"V knihách musí něco být. Něco, co si nedovedeme představit, když kvůli tomu zůstane žena v hořícím domě, něco v nich musí být. Jen tak pro nic za nic by tam člověk nezůstal."

"Nemůžeme přesně určit, v kterém okamžiku se rodí přátelství. Plníte-li nádobu kapku po kapce, nakonec stačí jedna a nádoba přeteče; a právě tak přijde v řadě laskavých činů jeden, po němž přeteče srdce"

Příběh, ve kterém je hluboké poselství, ale zasloužil by si mnohem víc prostoru.

12.10.2019 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Super!Super!Super!Od první knihy Cartera zpožňuju a i s touhle třetí se mi potvrdilo jak neskutečně talentovaný tento autor je :) vždy si chci četbu užívat delší dobu,ale místo toho příběh zhltnu během jediného večera :D
Kdybych si mohla vybrat postavu z knih,se kterou bych mohla strávit večer,Robert Hunter je jeden z těch,s kým bych ráda popila pár skleniček Single Malt whiskey s jednou kostkou ledu :D :D chtěla jsem teď číst něco jiného,ale není zbytí,musím se vrhnout na Sochaře smrti :)

20.03.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knížečka, kterou přečtěte za odpoledne a už ve vás zůstane. Prožíváte nádherný romantický příběh, do kterého vstoupí první světová válka a tvrdě vás hodí zpátky na zem. Je to smutné,ale je to krásné ❤️

07.10.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Přistupovala jsem k této sérii lehce s rezervou, přeci jen čeští autoři nevynikají v žánru fantasy. Ale Petra Stehlíková dokázala vytvořit poutavý příběh, jeden z nejlepších, jaký jsem zatím četla.
Celou dobu jsem si říkala,že tohle by se reálně opravdu mohlo stát. Lidé umí napáchat zvěrstva vzájemně jeden na druhém, to víme dávno a autorka nám ukázala jednu z možností, jak lidstvo dopadne.
Budeme žít v představě, jak dokonalý život jsme si vytvořili, přitom nepoznáme strom, čerstvý vzduch, skutečnou svobodu atd..

Hrdinky jako je Ilan mám ráda - hrdá, statečná, nenechá se zastrašit, je chytrá jako liška a správně drzá :)

Doporučuji

29.09.2019 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Odloženo. Kniha mi byla doporučena od kolegyně, že prý si to MUSIM přečíst. No, já vím, že se tenhle žánr asi někomu líbí a respektuji to, ale PANE BOŽE! Vážně?! V každém erotickém románu je chlap úplnej kretén a žena úplná blbka a pak najednou on není zas takový kretén a ona ztratí úplně sama sebe, protože jí jeho obří kláda vypíchá mozek z hlavy a žili šťastně až do smrti. Tohle fakt ne..

25.09.2019

Doktoři Doktoři Erich Segal

Nedokážu popsat jen tak popsat v pár větách,co jsem prožívala při čtení téhle knihy. Byla to má první od Segala a už teď jsem tohoto autora zařadila mezi mé oblíbené.
Jednotlivé příběhy jsou tak silné a reálné,že jsem měla hodně blízko k slzám a také zlosti a posledních 100 poslední čtvrtinu knihy jsem nemohla napětím ani dýchat. Rozhodně doporučuji každému,kdo si chce přečíst opravdové životní příběhy a zároveň se rád z knih i něco nového naučí.

02.04.2019 5 z 5

Na Pipi jsem si vzpomněla nedávno při sledování Gilmorových děvčat (které Pipi milují) a musím se k ní zase vrátit, byla to poslední knížka, kterou jsem si každý den listovala a pročítala, než přišla éra Harryho Pottera. Pipi je tak úžasná a jedinečná a měla by být součástí každé dětské (ostatně i dospělácké) knihovničky.

17.10.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Moje druhé setkání s Erikou Fosterovou a miluju to :) žádnej krvák a přesto velké napětí. Psychologické pohnutky všech postav naprosto pochopitelné a i když je příběh malinko překombinovaný, vůbec mu to neškodilo. Moc se mi líbila psychologie vraha - pro "normálního" člověka nepochopitelné a přesto mu vlastně rozumím. Krása, jdu na další díl.

07.01.2024

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Nebudu popírat, že první dva díly byly mnohem čtivěji napsané, ale přesto jsem si čtení užila. Miluju tenhle příběh, je to zase něco jiného :) třetí díl nám naservíroval mnohem víc otázek, než zodpověděl, ale je to pěkně rozjetý, věřím, že se máme na co těšit. Petra Stehlíková má dar psát, to už mi nikdo nevezme :)

28.08.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Petra Stehlíková vytvořila neuvěřitelný svět. Nemůžu se dočkat třetího dílu ❤️

07.04.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Chris Carter svým šestým příběhem přešel na trošku jiný styl vyprávění, není zde jeho klasická dějová linka...a nikdy bych neřekla,že to řeknu,ale je to sakra dobře. Neměla jsem v plánu hned po Zlobě pokračovat v sérii,ale tohle byla taková jízda,že mi asi nic jiného nezbyde :D
"...je to můj první thriller, kde se většina zápletky a postav zakládá na skutečných faktech a lidech, s nimiž jsem se setkal za časů své praxe soudního psychologa"

A právě tohle je děsivé. Setkáváme se tu se zločincem, který není obyčejný psychopat, na které jsme v Carterovo thrillerech zvyklí,ale s nesmírně inteligentním a zvráceným člověkem, který Hunterovi vážně zatopí - a co víc, poznáme Robertovu minulost a spoustu vysvětlení nejasností z předchozích dílů.
Chyběl mi v tomhle díle Carlos Garcia, ale vzhledem k ději je to pochopitelné :)
Chyběl mi zde Carlos Garcia

a právě tohle je na tom to děsivé.

17.10.2019 5 z 5

Absolutní miláček Absolutní miláček Gabriel Tallent

Komu vadí když "jde o děti" - nečtěte.
Příběh o dost ujetý lásce otce a dcery. Do scény s nožem jsem si nepřipouštěla, že by to bylo až tak šílený. A ono je. Knížku jsem přečetla za pár hodin - chvilkama jsem jí chtěla zaklapnout a spálit, ale ta naděje, že to nakonec všechno dobře dopadne mi nedovolila se odtrhnout.
Normální tatínkové učí své dcery jezdit na kole a plavat. Martin učí Turtle lovit, střílet, starat se o zbraně, starat se o něj...se vším všudy.
V druhé polovině, kdy se do rodiny připojí holčička Cayenne už jsem vážně každou stránku rozdýchávala. Proto, jak už jsem psala na začátku - rozhodně nedoporučuji slabším povahám.
ALE myslím, že je kniha důležitá. Opět tu máme autora, který se nebojí otevřít a přiblížit téma fyzické i psychické tyranie. Násilí je všude kolem nás a předstírat, že se tohle ve skutečnosti neděje je sobecké a pokrytecké.

29.09.2019 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Jako vždy, skvělý a úžasný Carter. Jeho knihy mají vždy podobnou dějovou linku,ale přesto dokáže šokovat :)

30.04.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Po Popravčím jsem od Cartera zvolila Dvojitý kříž a jedním slovem: WOW!
Carter je fakt borec. Miluju jeho styl psaní - to jak vás 300 stránek nechává v napětí a pak během posledních pár vět se vše rozlouskne. Dokonale geniální.

13.12.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Jsou knihy, které nemusíte číst. Jen je otevřete, přejíždíte očima z písmenka na písmenko, z řádku na řádek a příběh se vám sám přehrává před očima. A přesně toho Chris Carter umí docílit.
Popravčího jsem doslova vdechla během několika málo hodin.

Přestože popisy hlavních postav nejsou nijak detailní, po pár kapitolách máte pocit,že všechny znáte už dlouho. Sotva jsem dočetla Popravčího, už v rukou držím Dvojitý kříž a těším se na další příběhy detektivů Huntera a Garcii..

30.11.2018 5 z 5