Steiniglovka Steiniglovka komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Moje druhé setkání s Erikou Fosterovou a miluju to :) žádnej krvák a přesto velké napětí. Psychologické pohnutky všech postav naprosto pochopitelné a i když je příběh malinko překombinovaný, vůbec mu to neškodilo. Moc se mi líbila psychologie vraha - pro "normálního" člověka nepochopitelné a přesto mu vlastně rozumím. Krása, jdu na další díl.

07.01.2024

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Jeden díl lepší než druhý

28.11.2021

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Nebudu popírat, že první dva díly byly mnohem čtivěji napsané, ale přesto jsem si čtení užila. Miluju tenhle příběh, je to zase něco jiného :) třetí díl nám naservíroval mnohem víc otázek, než zodpověděl, ale je to pěkně rozjetý, věřím, že se máme na co těšit. Petra Stehlíková má dar psát, to už mi nikdo nevezme :)

28.08.2021 4 z 5

My Cooking Diary 2 My Cooking Diary 2 Kateřina Saint Germain (p)

Vařit podle Kačí je vždy jistota a je jedno, jestli šáhnete po knize nebo se inspirujete na blogu či sociálních sítích. Jídla se vždy povedla a vždy to je chuťový zážitek. Na kuchařce se mi líbí, že zde najdete jak recepty na jídla z Káti cest po světě, tak dobroty inspirované její rodinou. Před každým receptem je stručné povídání, takový malý příběh k danému jídlu, což krásně ladí s tím, že je Kačí v první řadě blogerka.

11.08.2021

Umění války Umění války Sun-c'

Jedna z nejchytřejších a nejmoudřejších knih, jakou vůbec můžete číst.
Vždy když se dostanu do problému či konfliktu, otevřu Umění války a ta mi pokaždé poskytne radu, jak se zachovat.

11.08.2021 5 z 5

Zdravě a chutně k vysněné postavě - 2.díl Zdravě a chutně k vysněné postavě - 2.díl Pavel Walek

Naprosto skvělá kniha, když chcete jíst zdravě nebo máte jídelníček od autora. Otevírám ji pravidelně a moc mi pomáhá při redukci :)

10.08.2021 5 z 5

Tohle je opravdu jediná kniha o jídle,kterou potřebujete. Karolina Four chytře a jednoduše vysvětluje zapeklité souvislosti týkající se výživy. Kniha mi moc pomohla a sem tam jí otevřu jen tak a prolistuju nebo si některé věci připomenu. Graficky je moc hezky zpracovaná. Recepty jsou jednoduché, originální a výtečné :)

10.08.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Fuuuu, tak jsem to zvládla dočíst. Když jde o děti, je to vždycky náročný čtení,co si budem...
To, že se ročně ztrácí tisíce dětí, to je obecně známé a mě děsí představa, že příběh, který King stvořil, nemusí být tak úplně scifi..
Každopádně, čtení je to pěkný, děj svižně plyne, ale mezi autorovo TOP bych ji nezařadila :)

18.04.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Petra Stehlíková vytvořila neuvěřitelný svět. Nemůžu se dočkat třetího dílu ❤️

07.04.2021 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Povedené, tak jako vždy :)

12.02.2021 4 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Tohle je prostě pěkná série, když vás baví téma andělé a nefilové. Už dlouho se mi u žádné série nestalo, že bych jí přečetla za pár dní.
U třetího dílu mě bavilo cestování časem kvůli poznání minulých Luceiných životů a spojitost s biblickými příběhy :)

14.12.2020 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Já mám prostě i v sedmadvaceti letech tyhle série občas ráda :) druhý díl se trochu táhl, ale vůbec mi to nevadilo :) btw kdyby někdo prodával čtvrtý díl, napište mi do zprávy prosím ❤️

08.12.2020 4 z 5

Milenec ze snů Milenec ze snů Sandra Brown

Přečteno kvůli čtecí výzvě, sama bych si takové čtení nevybrala. Ale pěkné, docela se mi to líbilo, asi i kvůli podnikání hlavní hrdinky. Sama bych si takový obchod přála mít :) takže kdo má rád slaďárny, můžu doporučit

01.12.2020 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Příběh se mi moc líbí a oblíbila jsem si všechny postavy, hlavně Lisu a jsem zvědavá jak bude pokračovat její vztah se Sebastienem :-)

01.11.2020 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Krásně doplnila sérii, doporučuji číst ještě před Královnou stínů :-)

19.04.2020 4 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

George R. R.Martin je spisovatel s velkým S a tak to zkrátka je. Každá postava má úžasně propracovaný charakter, každý zvrat, který nastane má přesně ten správný důvod. Miluju, jak je to všechno propletený a detaily, které jsou zdánlivě nepodstatné se až v dalším díle ukáží jako životně důležité. Doufám, že už se v dalších dílech začne děj v knihách rozcházet se seriálem..
Píseň ledu a ohně rozhodně doporučuji i každému, kdo zná seriál - knihy jsou lepší. Kdo se chystá na knihy a neviděl seriál, poradím mu, aby věnoval zvýšenou pozornost všem postavám, popřídě si dělal poznámky - je tam lidí fakt hodně a snadno se v tom člověk ztratí :D

28.03.2020 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Takhle...do série ST jsem šla proto, že zbožňuju sérii Dvorů a těm Skleněný trůn zatím nesahá ani po kotníky :)
Ale když budu hodnotit nezaujatě, třětí díl se mi líbil zatím ani nejvíc. Hodně jsem si oblíbila Manon a i kvůli ní se těším na další díl, zajímá mě jak se její postava bude vyvíjet. Hlavně její sblížení s Wyvernem...to bylo dokonalé.
Doufám, že mě v dalších dílech čeká hodně zvratů a že Celaena pestaně fňukat a pořádně se opře do bitvy za své království a za svůj lid :)

28.03.2020 4 z 5

Černá káva Černá káva Charles Osborne

Taková odlehčená průměrná detektivka :) milé počtení na jedno dopoledne..

04.01.2020 3 z 5

Film jsem viděla xkrát a zničeho nic mě přepadla touha vědět, co bylo s Jacobem, slečnou Peregrinovou, Emmou a ostatními dětmi dál a tak jsem se pustila do celé série.
Kniha se od filmového zpracování dost liší, ale to vůbec není na škodu.
To, že je kniha doplněna dobovými fotografiemi je velmi originální a dodává to příběhu své kouzlo - možná by to bez nich ani nebylo ono :-)
Doporučuji knihu každému, kdo má chuť na pěkné fantasy na dvě tři odpoledne (čte se to fakt rychle) ;-)

28.12.2019 4 z 5

Jezte jako Gilmorky Jezte jako Gilmorky Kristi Carlson

Povinnost pro bláznivé milovníky Lorelai a Rory :)

08.12.2019 5 z 5