Absolutní miláček

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtrnáctiletá Turtle žije s otcem ve zchátralém domě na kalifornském pobřeží. Toulá se po lesích, leze po skalách, dokáže ujít i desítky kilometrů… Ale tenhle vnější prostor kontrastuje s uzavřeností jejího vnitřního světa: od matčiny smrti vyrůstá izolovaně v područí svého tyranského otce, který ji deptá jak psychicky, tak fyzicky. Oceňovaný román vychází ve třiceti zemích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399723/big_absolutni-milacek-PcY-399723.jpg 3.6153
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

My Absolute Darling, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (56)

Kniha Absolutní miláček

lukas9656
20. října

Jeden z nejlepších překladů, které jsem kdy četl. Zkoušel jsem knihu v originále, ale je to opravdu tak náročné dílo, že jsem se vrátil k češtině. Osudy malé holky, žijící s otcem-magorem jsou tu prokládány pasážemi líčení americké přírody, typické fauny a flory: a paradoxně mě vůbec nenudily, ba naopak. Příroda tu má významné místo, stejně jako hrubý charakter hlavní hrdinky, která se s osudem, který jí byl nadělen, pere víc než statečně. Výjimečná kniha, náročná, ale stojí za námahu.

DominaCZ
02.12.2020odpad!

Tady vypíšu momenty divné a nelíbivé. To tak ve zkratce popíše celý názor na knihu.

Holky ze školy si můžou v autobuse zapalovat dýmku a hulit ji tam??

Ve 14 umí prožít styk a je celá rozechvělá i z toho, když jí on lepí náplast na řeznou ránu?? Chlastaj syrový vajíčka a v autě jim chcípaj holátka myší, ale na to, aby ji nezbouch, když to do ní pere, jsou chytří a vybavení očividně dost...to mě dostalo.

Úchyl, co by ji neváhal nabodnout na nůž, je v noci při sexíku jemný, líbá ji a hladí po vláskách a celý se zadýchává nad krásou jejího nevyzrálýho pihovatýho bledýho těla a ona na něj celá nadšená čeká??

Střelba a házečky nožem na top úrovni??

Nosí zbraně a nože do školy, aniž by si toho kdokoliv všiml??

"Vezme si tlustý svetr a na něj košili"- snad obráceně ne?

ON-kluk se objeví na straně 63, což je moc brzo. Navíc je to divný a opět magořinou prodchnutý objevení, takže ne, není to dobrý. Jeho přítomnost to kazí, má to být o ní, jak se z toho ona sama vyhrabe.

Všimli jste si, že byla k tý malý holce po amputaci stejně vulgární a odporná, jako fotr k ní??

On má být magorem, což ohledně toho incestu je. Ale jinak je něžný, stará se, vodí ji na bus, jde jí na schůzku a bije se tam za ni se systémem, má povědomí, co je ve výukových metodách špatně, ví o světě, ekologii a vůbec o dnešku má přehled,...chtěli ho vykreslit jako nej magora, ale od první vteřiny mě nebaví ona tou svojí vulgaritou a přitom totální demencí, kdy ani hláskovat neumí. Není mi jí líto a nezalíbila se mi.
Ne, ten problém (říkám až na tu EHM EHM věc) tam není on...ale ona.
Není blbej...jen divnej.

Takže ne, není to na ocenění, je to odpad, divně napsanej a vhodnej leda k zatopení. Věřím, že tak někde ti lidi žijí v těch oblastech, ale nechápu, co nám tím jakože ukázal. Myšlenky skáčou, jsou nedotažený, rádoby elegantní vědomí sahá do nebes, aby záhy spadlo do haj*lu díky její pubertální vulgaritě. Ne, prostě nula, nic.
Není to hrůzné, jak citliví lidičkové tady píší...není to prostě NIC.


Jirikk
13.10.2020

Mozna by se to mohlo namluvit jako audiokniha, to by se kniha víc líbila.. Mne tedy bavila..

MistrCZ
02.10.2020

Velmi sugestivní kniha...v pozitivním i negativním směru

Disease
21.09.2020

Stylisticky dobré, ale dalo dost práce, aby mě osud hlavní postavy zajímal.

Anna 13
10.08.2020

Jsem čtenářka, která popisy v knihách potřebuje a chce. Ale tohle bylo na mě vážně moc. A jak to tady tak čtu, tak nejen na mě. Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem četla něco tak zdlouhavého, nudného a absolutně nečtivého. Nudilo mě to natolik, že jsem se mnohokrát přistihla, jak to prostě již nesleduji a v mysli se loudám úplně někde jinde.
Celé jsem to dočítala s velkým sebezapřením. Knihou jsem se těžce prokousávala a neměla z ní žádné potěšení.
Styl psaní mi zkrátka nesedl a věřím, že kdyby byl příběh jinak zpracován, dosáhl by mnohem většího efektu na straně čtenáře.

Na všechny ty šílené scény plné násilí, vulgárních dialogů a odpudivého incestu jsem se dívala jakoby shora. Nepronikla jsem do nich. Nějak to nešlo. Nevím, zda jsem se tomu snažila nějak podvědomě bránit anebo to bylo vinou autora, který to prostě napsal tak, že čtenáře do té scény tak úplně nepozval.

Začátek knihy mě zaujal. Postava Martina byla totálně zvrácená, surovost a stereotypnost jeho života byla neobvyklá a mě vážně zajímalo, co z toho bude. Ale ty zdlouhavé popisy mě totálně udusily... Už nebyla chuť se do příběhu vracet. Už jsem v něm nechtěla zůstávat déle, než bylo nutné. Tak jsem se kousla a za dva dny ji dočetla.

Podle anotace jsem čekala asi něco jiného.

Nebavilo mě to.
Nemohu doporučit.
Přesto věřím, že se najdou tací, kteří knize dají své srdce...

Surikata369
13.07.2020

Bohužel musím tuto knihu řadit mezi mé nedočtené. Vůbec mi nesedl styl psaní, nedařilo se mi začíst a popravdě se mi ani nechtělo. A to vyhledávám knihy s touto tématikou. Ale jelikož jsem nedočetla, tak nehodnotím.

Ctenar1202
30.06.2020odpad!

Tuhle knihu jsem vzdala. Dialogy hrozný, postavy divný....nuda, nuda, nuda

1