Absolutní miláček

Čtrnáctiletá Turtle žije s otcem ve zchátralém domě na kalifornském pobřeží. Toulá se po lesích, leze po skalách, dokáže ujít i desítky kilometrů… Ale tenhle vnější prostor kontrastuje s uzavřeností jejího vnitřního světa: od matčiny smrti vyrůstá izolovaně v područí svého tyranského otce, který ji deptá jak psychicky, tak fyzicky. Oceňovaný román vychází ve třiceti zemích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399723/absolutni-milacek-QH3-399723.jpg 3.88

My Absolute Darling (2017)

Vydáno:, Odeon

Kniha Absolutní miláček

Atuin
předevčírem

Absolutní miláček je kniha která má po stylistické stránce své chyby a zejména na konci se tyto chyby sejdou a vytvoří jakýsi zmatečný prvek za který nemohu dát plný počet, ovšem jinak je to suverénní dílo.
Tedy samozřejmě pro ty, kteří i po přečtení anotace nečekají motýlky a poníky. Psychologická vybarevenost je dostačující natolik aby vás postavy mátly i i vyrážely vám dech zároveň, příběh se stává uvěřitelný právě tím oparem čehosi co se kolem všeho vine. Kniha je ovšem popisná jinak a to čeho se jí nedostává tady, se jí dostává jinde. Právě že popisy určitých situací jsou vedeny snad až jakoby mimochodem získává vše jiný rozměr. Téma není hezké, není o čem příliš mluvit, ale je o čem přemýšlet.
Je to kniha která za sebou nechává stopu a i přes takové téma to není kniha která by neměla co říct, jen to říká dost osobitým stylem. Jsem zvědavá na další tvorbu.4/5

lusila

No... nebyť tých úžasne opísaných scenérií prírody, tak by som si myslela, že autor sa vyžíva v krutosti... drsné scény týrania, incest , psychický teror zo strany otca... na druhej strane sa mu podarilo veľmi verne opísať nielen správanie, ale aj myslenie despotického človeka a jeho obete... napísané výborne, ale druhýkrát ju určite čítať nebudem

Babouš

Výborně napsaná kniha, ale tak drsná, ach tak drsná, že mi při čtení nebylo zrovna dvakrát příjemně. Hlavní hrdinka Turtle je napůl správná a napůl nepředvídatelná mrška, přesně tak, jak ji její tatík vycvičil. Scénu s nožem už asi nikdy z hlavy nedostanu.

ibs
09. únoraodpad!

Ja ani neviem, co na to povedat, od polovice a smrti stareho otca som uz len dolistovala, vlaaaacne pridlhe opisy ani neviem coho, citatel sa straca v popise zbrani a okolia, metafory, ktore zanikli v spleti autorovych myslienok, postavy v podstate nevykreslene, aj ked typovo zaraditelne. Autorova prvotina vzbudila ohlas u kritikov, ja vsak v pribehu takto tazkopadne pisanom ozaj velky prinos nevidim. Tyran-otec ocakavajuci koniec sveta v Californii - milujuci dceru / jej matku strieda pasaze incestu s pasazami vycitiek, ucitelka, ktora chce, ale pomoct nemoze, dvaja rovesnici, ktori otvoria mladej slecne iny svet, pricom z ich dialogov mi
pridu sami pomateni a zavisli na marihuane... no ak toto je California a rodina dneska, potom asi autor vidi veci z extremu do extremu. Druhemu romanu od neho uz sancu nedam, neoslovilo.

Radka_p
04.11.2018

Tento príbeh som chcela veľmi rýchlo dočítať, príbeh o Dračici sa čítal veľmi ťažko, občasne mi bolo až zle, smutno....
Otec, ktorý vychováva svoje dieťa akoby mal prísť koniec sveta, akoby bol on jediným vlastníkom pravdy ale aj jediným vlastníkom duše a aj tela svojej dcéry. Dcéra, ktorá je predčasne dospelá, ktorej pohľad na svet pokrivila výchova jej psychopatického otca. A v tom príde jeden obyčajný stredoškolák, ktorý zažne iskru v prežívaní a pocitoch Dračice a ona začne otca vnímať zrazu inak.

Knihu by som už druhý krát nečítala, autor vo svojej prvotine určite šokoval, využil všetko strašné, čo sa využiť dá a do toho zakomponoval opisy prírody, opisy zbraní, toho ako sa čistia, ako strieľajú. Namiesto toho by som uvítala trošku viacej informácií o postavách, o ich minulosti, o matke hlavnej hrdinky, ktorá bola spomenutá asi len na jednej strane...