Absolutní miláček

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtrnáctiletá Turtle žije s otcem ve zchátralém domě na kalifornském pobřeží. Toulá se po lesích, leze po skalách, dokáže ujít i desítky kilometrů… Ale tenhle vnější prostor kontrastuje s uzavřeností jejího vnitřního světa: od matčiny smrti vyrůstá izolovaně v područí svého tyranského otce, který ji deptá jak psychicky, tak fyzicky. Oceňovaný román vychází ve třiceti zemích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399723/absolutni-milacek-hpp-399723.jpg 3.642
Orig. název:

My Absolute Darling (2017)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Odeon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Absolutní miláček

Přidat komentář
Marčullkas
23. dubna

Těžké náročná kniha.

Dela111
23. dubna

Kniha má drsné téma, ale zpracování je výjimečné.
Absolutním miláčkem je pro svého otce jeho čtrnáctiletá dcera Turtle, jinak též Kibble, skutečným jménem Julie. Martin je despotický otec posedlý myšlenkou o konci světa a podle toho dceru vychovává - musí se vyznat ve zbraních, umět střílet, musí se o sebe za všech okolností zvládnout sama postarat. Zároveň svoji dceru skutečně miluje, ale nemorální destruktivní láskou. V noci ji znásilňuje, ve dne psychicky i fyzicky týrá.
Autor výborně vykreslil charaktery, obzvlášť u Turtle, která je vnitřně silná, samostatná, ale zároveň závislá na otci, podceňuje se, za vše dává vinu sobě, je plná hněvu. Martin a po něm i dcera používají hodně drsné vulgární výrazy, ale sem to patří. Ty vulgarity vyjadřují hrubost otce a vnitřní nejistotu dcery.
Kniha zdaleka neobsahuje jen vyhrocené scény. Děj je bohatý, svižný, místy přímo pádí.
Vzhledem k tématu dá kniha psychicky zabrat a asi se k ní nevrátím, ale přečtení nelituji, naopak. I takové knihy je potřeba číst a tato je výborně napsaná.

AjkaHynkova
22. dubna

Velmi drsná kniha,ale zároveň moc dobrá!

jiri77
22. dubna

Kniha se mi líbila tak napůl. Celkem mě zaujala emotivní linka příběhu ale ta druhá akčnější mě někdy připadla trochu přitažená za vlasy,hlavně na konci knihy. Kniha určitě stojí za přečtení.

Basti06
19. dubna

Cista hruza naprosto vytecne napsana. Psychologicke vybrouseni postav se snoubi s naznaky, které spolehaji na ctenarovu inteligenci. Clovek musi odpustit i nekolik nepresnosti, ktere se v pribehu vyskytuji (s ohledem na to do jake doby je kniha zasazena je napr nepochoputelne ze nikdo z "normalnich" chlapcu nema internet ani mobioni telefon). Z dojmu to ale nic nesmaze...

Aghatte
19. dubna

Vím, že se to asi děje, ale nechtěla jsem to číst a už vůbec ne podrobnosti, po pár stránkách a jedné "noční epizodě" jsem to už jen prolistovala a s husí kůží odložila, nic pro můj pohled na svět. Když si můžu vybrat, budu číst něco jiného. Samozřejmě to neznamená, že to není silná kniha, jen mluvím o sobě.... Já to nedávám.

vlcka
18. dubna

Dle mého dobře napsaná kniha o strašných věcech uvnitř lidí. Něco, co jsem opravdu číst nechtěla, ale když jsem jednou začala, už to nešlo odložit. A to i přes veškerou bolest, kterou ten příběh působí.

Acinore
17. dubna

Utrpení. Možná někdo z pomocný školy by tohle dílo ocenil...

Štítky

americká literatura

Autor knihy

Gabriel Tallent

Gabriel Tallent
americká, 1987

Podobné knihy

Kniha Absolutní miláček je:

v Právě čtených7x
v Přečtených53x
v Čtenářské výzvě15x
v Doporučených4x
v Knihotéce58x
v Chystám se číst171x
v Chci si koupit46x
v dalších seznamech1x