sonkovaj sonkovaj komentáře u knih

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Moje srdcovka. Tu knihu i film umím nazpaměť. A vždycky se k ní ráda vrátím. Je v ní tolik poetiky a pokory....
Všechny knihy od autorky doporučuji.
Je velká škoda, že už nic nenapíše.....

25.04.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Podle mého názoru by to měla být povinná četba. A nejen pro všechny maturanty, ale pro všechny lidi této republiky. A hlavně ty, které bezostyšně hází volební lístky do urny a volí prezidenta, jakého teď máme. Aby se vzpamatovali. Aby si uvědomili, že svobodná republika není samozřejmostí.

Velice na mě zapůsobily příběhy z dětského ústavu. Téměř na vlastní kůži jsem pociťovala to osamocení, ty tmavé noci, tu tísnivou atmosféru....

Nezapomenutelné určitě je i první setkání s matkou po tolika letech. A důsledky systematického vymývání mozků u malých dětiček. Ta citová plochost popisovaná u dětí vyrůstající bez rodiny.

Působivá a krásná kniha. Nemám důvod nedat nejvyšší hodnocení.

24.04.2021 5 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Působivá kniha. Nemám důvod nedat nejvyšší hodnocení. Ještě nikdy jsem nečetla o podobném tématu chorobného shromažďování věcí a moc mě to zaujalo. Zvláště pokud máte někoho podobného v rodině, bylo by dobré si tuto knihu přečíst, protože ho můžete alespoň částečně pochopit. Je to kniha, kterou řadím do kategorie NEZAPOMENUTELNÝCH.

19.04.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tak jsem to s napětím dočetla a jsem malinko zklamaná, že jsem se nedozvěděla tajemství Gwen. To autorka na konci nevysvětlila. Jako i konec Davidova případu. Za toto jednu hvězdu dolů. Jinak se mi kniha líbila moc a skutečného pachatele jsem tedy netipovala ani náhodou.... Musela jsem tedy číst jen za denního světla, v noci jsem se u knihy bála. Kniha měla všechno, co čtenář od detektivky očekává. Agathu Christie jsem nečetla, tak nemohu porovnávat. Ale pokud by psala takto napínavě, tak se asi po jejich knihách porozhlédnu. Doporučuji všem.

06.09.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Pěkná detektivka s překvapivým koncem. Tak nějak všechno, co lidi od detektivky očekávají. Deníkové záznamy, nečekané zvraty... Dobře se četla.

13.08.2020 4 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Kniha se četla moc dobře. Bavilo mě, jak se přeskakuje z jedné postavy na druhou. Také pohled psychopata a jeho dětství byl moc zajímavý. Nepamatuji se, že bych někde četla tak otevřenou výpověď ze strany pachatele. Co mě ale opět zklamalo, byl konec. Podobně jako v knize Špatná dcera, useknutý, nedovyprávěný, nevysvětleno dost věcí. Za ten konec 2 hvězdičky dolů, přesto se už moc těším na její další knížku.

10.08.2020 3 z 5

Moc hezká a dojemná kniha. Nemám důvod nedat 100 procentní hodnocení. Nejvíc na mě zapůsobily příběhy obou žen. Jedna z nich byla ovlivněna pobytem v Anglii na biodynamické farmě. I já měla možnost biodynamiku objevit a právě v Anglii při pobytu v Camphill Comunitty. Je to bezesporu zajímavá žena. Názory všech se mi moc líbily, ikdyž ne s každým se dá souhlasit. Bylo vidět že poustevníci hodně přemýšlí i o podstatě partnerského soužití. Zajímavé bylo vyznávání osamělých mužů o ženách. To si myslím by v civilizaci asi neřekli.... Např. v hospodě. Uvedené fotografie jsou překrásné. Už se moc těším na druhý díl. Tuto knihu doporučuji všema deseti.

27.07.2020 5 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Je to nádherný dojemný a citlivý příběh malého indiánského sirotka, kterého vychovávají jeho prarodiče z kmene Čerokí v souladu s přírodou a indiánskými tradicemi v Apalačských velehorách. Chcete se dozvědět jak indiáni předávají svým blízkým dárečky? Jak přijde malé dítě ke svému jménu? Proč neobchodovat s bělochy? Nebo proč se indiáni nikdy nezlobí na své děti, které se večer nevrátí domů a přenocují v lese v horách? Přečtěte si tuto působivou knihu, která ve vás zanechá hluboký zážitek. Od první do poslední stránky. Pro rodiče malých dětí by to měla být povinná literatura.

07.07.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moc krásné čtení. Knížku jsem přečetla jedním dechem za jeden a půl dne. Hodně na mě zapůsobil příběh o čekání na papežský dispens a krásné vyprávění o solné pouti do Wieliczky. Jak sama autorka v doslovu popisuje, nikdo nikdy ještě tuto cestu a tradici nakupování soli nezmínil. Také bylo působivé vyprávění z válečného lazaretu což mě zaujalo jako zdravotní sestru. Moc tuto knihu doporučuji.

16.06.2020 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Povedená detektivka plná zvratů a překvapení. Ale přece jen dle mého názoru od autora nejslabší. Lepší jsou ty dvě předchozí. Jinak krásné neobvyklé a zajímavé téma. Robot a autismus. Nebo možná robot versus autismus.

14.06.2020 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Kniha mě zaujala až ve druhé půlce. Až když hrdinka zůstala ve vybydlené vsi sama. Jinak to čtení bylo trochu utrpení.

08.06.2020 1 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Čtivá kniha. Čekala jsem něco jako Sedmilhařky a to se tedy nekonalo. První půlku jsem doslova zhltla, nešlo se od knihy odtrhnout. Poté na posledních asi 150 stránkách jsem se docela trápila než jsem dočetla.... Ten konec hoooodně přitažený za vlasy. Hodně otázek nezodpovězeno. Za mě tedy mínus 3 hvězdy.

25.05.2020 2 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Zajímavá napínavá kniha, ale zápletka možná až zbytečně překombinovaná na můj vkus. V závěru nebyl vůbec vysvětlen příběh psychoterapeutky. A další otázky bez odpovědi....

10.05.2020 2 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Za tuto knihu plný počet hvězd. Podle mého je to to nejlepší co autorka napsala. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a dlouho, dlouho jsem o ní pak přemýšlela. Není nic, co bych knize vytkla. Napínavá, poučná, čtivá, a..... nezapomenutelná.

07.05.2020 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Napínavá a čtivá kniha. Od autorky, ale dle mého nejslabší. Druhá polovina knihy zbytečně rozvleklá, při slově MATRJOŠKA už se mi chtělo vyskakovat z okna....

07.05.2020 3 z 5

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Tak tato kniha se moc povedla. Zase úplně něco jiného, než jsem od autorky zvyklá číst. Působivá výpověď ženy, které se mění život a je nucena si srovnat priority. Moje kamarádka na tuto nemoc zemřela, takže na mě knížka hodně zapůsobila.

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Napínavá čtivá detektivka. Od autorky jsem ale čekala malinko více. Toto je lepší průměr. Určitě napsala dost lepších knih.

06.05.2020 3 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Moc hezky napsaná napínavá kniha. Myslím že toto téma je hodně aktuální v dnešní době.

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Skvělá detektivka. Parádně napsaná kniha, na kterou jsem myslela tak asi ještě půl roku po přečtení. První od mé oblíbené autorky.

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nádherná kniha. Nejen pro skalní pejskaře. Je ze života a ten není jen růžový. Krásné postřehy a povídání o nekonečné psí lásce, psí paměti a psím poslání.

05.05.2020 5 z 5