sonkovaj sonkovaj komentáře u knih

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Krásná knížka, ke které se stále ráda vracím. Normalizační doba v dojemné i tragické rovině popsaná mistrným způsobem. Vše, co autorka napsala jsem četla a divadelní představení viděla již několikrát a vždy si ho ráda připomenu na YouTube, nebo i živě, což teď v lockdownu moc nejde. Děkuji za krásné dílo. Moje srdcovka.

03.05.2021 5 z 5

Dobré úmysly Dobré úmysly Joy Fielding

Zpočátku jsem nemohla uvěřit tomu, že čtu opravdu knihu od mé oblíbené Joy. Naprosto jiný styl psaní, děj se táhl jak rozbředlá cukrová vata, stále jsem čekala na nějaký wow efekt, který se tedy nekonal. Při vytahování další Snikers tyčinky ze šuplíku hlavní hrdinky už jsem vyskakovala z kůže. Dočetla jsem jen se sebezapřením.

01.05.2021 3 z 5

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Tak tohle bylo drsný. Od autorky jsem tedy zvyklá na hodně vážná rodinná dramata, přesto to se mnou docela zamávalo. Spisovatelka je mistr ve vyprávění, takže čtenáře dokonale vtáhne do děje a ten pak prožívá ty hrůzy na vlastní kůži. Jsem maminka dcerky a s jejím otcem jsme také vedly války, tak jsem se do hlavní hrdinky dokázala zcela vcítit.
Je to jedna z knih, která jde až na dřeň.
Doporučuji všem.

01.05.2021 5 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Hezká knížka, čte se dobře a příběh z pralesa je opravdu moc zajímavý. Přesto za mě tak trochu červená knihovna a moc dokonalí hrdinové, bez jakýchkoliv charakterových vad.

01.05.2021 2 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Hezká knížka od mé oblíbené autorky. Ale za mě trochu červená knihovna což zrovna není můj šálek kávy. Mám raději její knížky že současnosti a pokud možno z mého, tedy nemocničního prostředí.

01.05.2021 3 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Krásná knížka od mé oblíbené autorky a z mého - tedy nemocničního prostředí. Dokonale jsem se dokázala vžít do role začínající sestřičky na chirurgii. Ta příprava sterilního stolečku mě velmi pobavila. Jako bych viděla sebe.....
Spisovatelka je opravdu vynikající vypravěčka a atmosféru té doby v malé nemocnici na malém městě dokázala vystihnout mistrně.
Děkuji za milé a pravdivé dílo a nedočkavě se vrhám do četby ostatních jejích románů.
Doporučuji.

01.05.2021 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Krásná knížka od mé oblíbené autorky. Při čtení jsem úplně jasně cítila vůní dezinfekce odrážející se z nemocničních stěn. Spisovatelka je opravdu vynikající vypravěčka a čtenáře dokáže mistrně vtáhnout do děje. Těším se na další její knížky.
Doporučuji všem.

01.05.2021 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Pěkná knížka. Autorka je výborná vypravěčka, čtenáře nikdy nezklame. V závěru docela červená knihovna, která není zrovna můj šálek kávy. Od spisovatelky mám raději příběhy ze současnosti, obzvlášť ty z nemocničního prostředí.

01.05.2021 2 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Vynikající kniha. Ihned po přečtení se autor zařazuje mezi mé oblíbence. Všechny 3 knihy mě moc bavily, takhle podle mě byla nejlepší. Poslouchala jsem ji jako audiokniha a lámala si hlavu, jak to tedy všechno dopadne a samozřejmě nakonec bylo všechno jinak.
Povedené dílo. Má to všechno, co má správná detektivka obsahovat.
Všem moc doporučuji.

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Moc hezká detektivka.
Ta se opravdu autorce povedla.
A příběh byl hodně uvěřitelný, protože vím z vlastní zkušenosti, že toto se lidem v pomáhajících profesích opravdu může stát.
A zase taková výjimka to nebývá....

30.04.2021 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Tak tato knížka mi zachutnala moc. Bylo to napínavý od první do poslední stránky. Trochu jsem čekala jiný konec, ale vlastně to bylo docela logické.
Příběh, kterým se autorka inspirovala pečlivě sleduji na internetu.
Na YouTube jsou i podrobná a pěkná videa o holčičce.
Tuto knihu všem doporučuji.

30.04.2021 5 z 5

Nebezpečná zóna Nebezpečná zóna Joy Fielding

Pěkná kniha. Ale přiznám se, že jsem od autorky zvyklá na lepší kvalitu. Toto byl průměr. Má lepší knížky.

30.04.2021 3 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Přiznám se, že ačkoli všechny knihy od autorky hltám, tuto jsem odložila a dokonce dvakrát. Nešlo mi se do ní pořádně začíst, dokázala jsem to až na třetí pokus.
Ale stejně budu kupovat a číst i nadále vše, co Joy vydá.....

30.04.2021 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Pěkná kniha. Četla se dobře, ostatně jako všechno od této autorky, ale za dva měsíce jsem vůbec netušila, o čem vlastně byla a začala jsem ji omylem číst znovu. Děj se mi vůbec nevybavil.
Bavilo mě, že se odehrávalo vše v mých rodných Sudetech a příběhy žen.
Ale stejně budu i nadále číst vše, co autorka vydá a jen doufám, že toho bude ještě hoooodně.
Doporučuji.

26.04.2021 3 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Tak tohle bylo hodně drsný. Ačkoli jsem četla od autorky úplně všechno, toto se mnou docela zamávalo, nečekala jsem to. Musela jsem to dočíst ve dne, za světla, protože v noci jsem se bála.
Ale stejně budu číst dál všechno, co Joy ještě napíše a doufám, že toho bude ještě hodně.
Doporučuji a dávám plný počet hvězdiček.

Až na dno Až na dno Joy Fielding

Krásná kniha. Má všechno, co má správná detektivka obsahovat. Z děje tedy často mrazí, ale zápletka a napětí až do poslední stránky. Konec překvapivý. Plný počet hvězd.

Trůn, na kterém se stojí Trůn, na kterém se stojí Ilona Borská

Nádherná kniha, jak jsem ostatně od autorky zvyklá. Krásný skutečný příběh gymnastky, její život plný dřiny, úspěchů i neúspěchů. Odhalení niterného soukromí a intimních názorů. Všem čtenářům literatury faktu vřele doporučuji. Není to žádná červená knihovna, ba právě naopak.

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Tak tato knížka je moje velká srdcovka. Na pomyslném žebříčku je určitě na prvních pěti místech v mých nejoblíbenějších a ráda se k ní vždy vracím. Ta žena v jednom svém životě prožila hned několik naplněných a těžkých životů. Miluju skutečné příběhy a ještě víc příběhy z lékařského prostředí. Autorka si s tou knihou dala ohromnou práci a je to na knize vidět. I její další tvorba je úžasná a všem čtenářům mohu jet doporučit. Kniha o které musíte ještě dlouho přemýšlet a u mě je zařazená v kategorii NEZAPOMENUTELNÝCH.

26.04.2021

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tak jak jsme u autorky zvyklé, opět krásné čtení a překvapivé zvraty v ději. Trochu mě mrzelo, že nebyl o něco více popsán život Blanky v emigraci. Jinak jako obvykle u mé PANÍ SPISOVATELKY plný počet hvězdiček.

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak tohle byla síla. Moc hezký thriller plný zvratů a nečekaných odhalení. Konec velmi překvapivý. Doporučuji všem, co se nechtějí u knihy nudit a chtějí se zakousnout hned od začátku. Plný počet hvězdiček.