sonkovaj sonkovaj komentáře u knih

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Vůbec nerozumím takto vysokému ohodnocení ve skupině.

Já jsem byla z knihy docela rozčarovaná.

Mám dojem, že to psala studentka jako nějaký svůj první pokus k maturitě.

Líbil se mi vztah Heleny se svou matkou, rozuměla jsem ji, že u ní nechce bydlet.

Pořád jsem čekala, kam ten příběh bude směřovat, ale vlastně nesměřoval nikam.

08.04.2024 2 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Já dávám plný počet hvězdiček.
Byla to jízda.
V pátek večer jsem vůbec nešla spát a v půl 4 ráno jsem měla dočteno.
Napínavé, strhující, nešlo přestat číst.
Jen jsem nepochopila příběh s Marjorie.
Vůbec mi to nedává smysl.
A pak také, pokud žena zemře, umírá zároveň i s plodem.
Nelze miminko vzkřísit.
Autorka je lékařka, dalo by se říct, že toto by mohla vědět, popř. to nějak blíže vysvětlit.
Ale i tak se těším na další její knihu.

12.02.2024 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

To jako vážně?
Jako že thriller?
Krimi? Detektivka?
A co že se to vlastně stalo?
Komu?
Nalákala mě anotace na knihu a čekala jsem, že se budu bát, ale tohle?
Hodně, ale opravdu hodně nelogičností.
Nepravděpodobný příběh.
Nepravděpodobný průběh hospitalizace (něco o tom vím).
Detenční ústav?
Kdy byl soud, který rozhodl o detenci pro Moniku?
Navíc, takto se diagnóza nestanovuje.....
Achjo.

Za mě tato kniha ztráta času.

04.12.2023 odpad!

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

Jestli tento komentář čte autorka, tak děkuji. Děkuji. DĚKUJI.
Za tak krásnou knihu a tak poutavé vyprávění u kterého opravdu tekly slzy. Knížek o válce a o osudu Židů v Evropě je spousta, ale takovýto pohled na hromadné útěky před Hitlerem jsem četla poprvé. Vůbec jsem o této události neměla tušení a proto hned po přečtení knihy jsem se vydala, jak nějaký historický badatel, po těchto stopách a výpovědích pamětníků, např. na ivysílání, jak je uvedeno v závěru knížky.
A protože Karlovy Vary znám a pravidelně se tam vracím, už se moc těším, jak si na terase hotelu znovu budu vychutnávat kávičku s makronkou.
Paní Šťastná tedy doopravdy psát umí, je to přesně můj šálek kávy. Zatím jsem od ní četla úplně všechno, co vydala a jednoznačně je pro mě tato kniha ta nejlepší.
Měla jsem ji dlouho před vydáním zamluvenou a zaplacenou v mém oblíbeném internetovém knihkupectví a datum vydání červeně označené v kalendáři.
Moc jsem se těšila a taky bylo na co.
Dávám nejvyšší hodnocení a knížku doporučuji všem.
A pokud toto čte autorka, tak Báro, jen tak dál. Budu se těšit....

25.11.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tato kniha se vážně povedla. Autorku jsem neznala a ke knize mě dovedla zajímavá a neobvyklá obálka.
Po cca 90 stránkách jsem myslela, že mám jasno, co se týče zápletky i pachatele a pak jsem byla velmi mile překvapená, jak všechno bylo jinak.
Úžasné.
Strhující.
Udělejte si na tuto knihu čas a taky pořádné kafe.
Spát totiž nepůjdete, dokud to nedočtete. Nedá se odložit

16.11.2023 5 z 5

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Já dávám 3 hvězdy. První polovina knihy napínavá, strhující, dobře se četla. Líbil se mi zajímavý pohled domácího násilníka na svou oběť, jak klade sám sobě otázky, čím ho vlastně tak provokuje....?

Druhá půlka už tak svižná nebyla a také celkem málo uvěřitelná. Např. za přísné totality jet autem do Jugoslávie přes Rakousko? Je vůbec možné někoho ZBAVIT těžké poruchy osobnosti??

Konec tak trochu z červené knihovny. Všichni se mají rádi, mají se dobře a jestli neumřeli, tak tam žijí dodnes.

19.10.2023 2 z 5

Hořké moře Hořké moře Jakuba Katalpa (p)

Tato kniha se mi líbila. Ikdyž jsem s ní měla trochu problém, už jsem si navykla po přečtení JE HLÍNA K SNĚDKU? na autorčin styl.
Vlastně jsem ke knize už dopředu přistupovala tak, že ji zřejmě nepochopím a tak mě nemohla zklamat.
A taková krásná anotace k ní....
Neodložila jsem ji a přečetla úplně celou.

10.10.2023 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Čtení jsem si moc užila.
Hlavní hrdince jsem porozuměla a chápala ji.
Taky se někdy potřebuju hoooodně vypovídat.
Hodnotím moc zajímavý pohled na onkologicky nemocného člověka.

10.10.2023 5 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Vůbec jsem tomu neporozumněla. Nechce se mi věřit, že je kniha od stejné autorky, jako Němci, Doupě, Zuzanin dech.
Pokud by se zde našel někdo, kdo by mi vysvětlil jak přišla hlavní hrdinka o všechny zuby a proč je Mišo mrtvý? Děkuji

10.10.2023 odpad!

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Kniha se mi líbila moc.
O Lověšické tragédii jsem nic netušila, tak jsem se navíc dozvěděla něco nového.
Líbí se mi styl psaní paní spisovatelky a rovněž rešerše ke knize musely být asi hodně náročné.

Zároveň doporučuji i knihu Páté jablko. Rovněž plný počet hvězdiček.

27.08.2023 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Moc hezká knížka.
Dobře se mi četla.
Baví mě střídání vyprávění hlavních postav.
Jednu hvězdu dolů za ten konec.

03.08.2023 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Smutná kniha.
Ale líbil se mi vývoj vztahu Vikiho a babičky.
Jinak sourozenecké rozepře naprosto dokonale popsané. Klobouk dolů.

03.08.2023 5 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Tohle je tak krásná kniha o obyčejném lidském štěstí. O kráse, která k vám přijde jen tím, že žijeme obyčejný všední život, den za dnem a plníme obyčejné denní povinnosti, jednu za druhou.

Žít v přírodě, jeden pro druhého, kochat se šumavskou drsnou krásou a dokázat se přizpůsobit jak prostředí, jak i jeden druhému, to je to, co nás udělá šťastnými.

Tak hluboký lidský příběh, který mě oslovil již v pubertě a já tak moc toužila, rozjet se tam, na to místo a prožít si ten romantický příběh taky....

12.07.2023 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Další setkání s mou oblíbenou autorkou ale tentokrát jen průměrný pocit z jejího díla. Nadšení se nekonalo a dočetla jsem jen díky tomu, že jsem byla zvědavá, zda na konci nepřijde nějaký wow moment.

Četla jsem na dovolené a bylo to příjemné krátkými kapitolami a střídání 2 vypravěčů.

Jinak celý děj se dá odhadnout zhruba ve třetině knihy a pak už bylo prokousávání se knihou docela utrpení.

Nyní se chystám na její další knihu Vězeňkyně, tak jen doufám, že to bude lepší.

11.07.2023 2 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Kniha se četla moc hezky, krátké kapitoly a zajímavý příběh dodává knížce na čtivosti.
Ale od autorky jsem zvyklá na něco jiného. Na něco lepšího, strhujícího. Tohle bylo průměrné. Závěr docela předvídatelný. A také už si snad ani nevzpomenu, kdy nebyl v knize nevěrný manžel, sobecká sebestředná, bezdětná sestra a zcela nefunkční původní rodina hlavní hrdinky....

24.06.2023 3 z 5

Kniha byla čtivá. Bavilo mě střídání časových úseků minulost x současnost a také to, že kapitoly byly krátké a tím i čtivé. Jinak některé popisy dlouhé a zbytečné - stále se opakovaly.
Románu by neuškodilo něco proškrtat a zkrátit cca o jednu čtvrtinu.
Ikdyž chápu, že jde o autobiografii, tudíž citlivé, intimní téma.
Za mě 3 hvězdy. Podbrdské ženy se mi líbili více.

05.06.2023 3 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Zajímavý, až téměř detektivní námět a perfektní zpracování.
Na každé knize se mi líbí střídání výpovědí jednotlivých postav.
Od autorky jsem četla vše, co vydala a všechno stálo za to.
Byla mi sympatická postava Saláma a jeho skvělá a jednoduchá životní filozofie.
Jak to vše bylo si čtenář musí domyslet, podobně jako v knize Rekonstrukce, ale možná opravdu na tom až tolik nezáleží.
Knihu jsem přečetla jedním dechem, abych se co nejdříve dozvěděla tajemství nedělního odpoledne.
Doporučuji.

22.05.2023 5 z 5

Moje třetí knížka od autorky a i tato se mi velmi líbila.
Nevšední příběh z nevšedního prostředí.
Téma vztahy a ještě vztah matka X dcera, to já můžu.
Autorka píše velmi dobře toto je čtivá kniha, co vás pohltí.
Za mě doporučuji.

22.05.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Někdy dám u knihy na první větu. Podle té poznám, zda se mi bude líbit, nebo to bude pro mě těžké čtení. A v této knize tedy první věta naprosto super!!!
Do knihy jsem se začetla a neodložila, dokud jsem ji celou nezhltla.
Četla jsem od autorky i Až uvidíš moře. Podle mě byly tyto dvě knihy srovnatelné a hlavně moc se mi líbily.
Spisovatelka mi přesně Kápla do noty. Životní příběhy na pozadí historických událostí, to já můžu.
Moc se mi líbil rozbor vztahu matka dcera a pak matka vnučka.
Byla to kniha, po které se vám po přečtení nějakou dobu stýská.
Krásné čtení.
Doporučuji.

15.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Hodně smutné čtení.
Nebudu se vyjadřovat k současnému nejasnému sporu o autorská práva.
Asi není úplně jednoznačné ta, či ona strana a její vyjádření.
Vždyť, tak jak je již historicky dané KAŽDÝ MÁ SVOU PRAVDU.

Nebo li, skutečná pravda, vlastně NEEXISTUJE.
Knížka byla zpracována pěkně, je fakt, že se člověk nemohl odtrhnout a četlo se to jedním dechem, tak jak to tu popisují mnozí.

Autorka si perfektně pohrává s identitou postav, nenazve je skutečným jménem až do konce knihy.

Takto to bylo i v Listopádu.
To se mi moc líbí, udržet napětí a čekat až na poslední stránky na rozuzlení.

Jinak nemám důvod nedat plný počet hvězdiček, ikdyž, ale to je poznat již z anotace, jde o velmi těžké téma.

10.05.2023 5 z 5