Dej mamce pusu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rozvod. V soudní síni proti sobě sedí za stranu žalující Victor a obžalovaná Donna. Jejich manželství se po šesti letech rozpadlo, zbývá jen vyřešit "maličkost" - komu budou svěřeny do výchovy děti. Matka ani otec se nehodlají svého práva vzdát. Je však Donna z pohledu soudu dostatečně dobrou matkou? Všechno mluví jednoznačně proti ní. Ona se chtěla rozvádět, ona byla manželovi nevěrná, ona se chovala mnohdy divně, ona má chatrné zdraví, a nedokáže proto zvládnout tisíce běžných starostí, které život přináší. Victorovi hraje všechno do karet, ale přesto prohrává, alespoň pro tuto chvíli. Nevzdává se však. Peklo, které své donedávna milující a milované ženě přichystá, je krutou a nelítostnou pomstou za jedinou, ale o to bolestnější prohru. Kdy nastal ten téměř nerozpoznatelný zlom, který změnil velikou lásku v ještě větší nenávist, kde hledat první záblesky sobectví, pýchy a sebelásky? A proč musí Donna za svůj jediný, byť zásadní omyl zaplatit krutou daň, proč musí bojovat o holou existenci a o to nejcennější, co vzájemný vztah dvou lidí přináší - o děti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1881/big_dej-mamce-pusu-5vz-1881.jpg 4.3394
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Kiss Mommy Goodbye, 1980


více info...
Nahrávám...

Komentáře (64)

Kniha Dej mamce pusu

Lily101
09. října

Na jednu stranu dobrá kniha, na druhou stranu by se něco takového dnes spíš nestalo (právo již řeší otázky vztahující se k otázce mezinárodního práva/víc kvůli spoileru záměrně neuvedu/ v knize a spojení s Melem na konci knihy by vyřešil mobilní telefon-je fajn vidět vývoj v čase), naivita i protivnost hlavní protagonistky vůči Melovi a Annie mi přišla ne úplně patřičná (+jak již je uvedeno pode mnou v recenzích-) Fakt se musela osmiletá Annie ptát Donny na něco takového? Není to trochu na úkor autenticity, hl. vůči datu vydání knihy i překladu knihy do českého jazyka/dnes už možná děti vyspívají rychleji, ale i kdybych toto vzala v potaz a tedy to posuzovala dle doby současné, tak mi to přišlo moc brzy na takový dotaz/?) a překlad místy zvláštní (pár vět ani nedává smysl, ale přečíst knihu se i tak dá bez odložení).

Han-nah
14. července

Tato spisovatelka opravdu nezklame. Nedávno jsem přečetla knihu Jane utíká a opět kniha se zajímavým napínavým dějem. Dobře vystižena psychologie Donny, Victora a Mela. Ti, co na vlastní kůži nezažijí, jenom spekulují, co je horší. Fyzické nebo psychické násilí. ANI JEDNO! Násilí nemá ve vztahu místo, trpí tím celá rodina.
-Zmlátil jsi mne, řekla. Jenom modřiny z toho nemám.


baji42
29. května

Velmi čtivá a poutavá kniha plná otázek. Autorka dokáže zaujmout a její knihy jsou ty, od kterých se nemůžete odtrhnout.

Rania
20. května

Příběh dobrý, ale ty chyby a překlepy.... proto o 1* míň. Škoda.

Knihomolka506
14. května

Napínavý příběh ze soudního prostředí. V jedné soudní síni řeší rozvod dvou manželů, ve kterém jako obvykle jde nejenom o to čím se ten druhý z manželů provinil a na čí straně je vlastně vina. Jako u skoro úplně každého soudního jednání, procesu v něm hrají roli deti- malé a nevinné. A o jejich budoucím bydlení s jedním z rodičů ma rozhodovat někdo jiný - soud . Když knihu budete číst tak budete přemýšlet nad tím, který z manželů za tohle vlastně může víc. Opět další napínavý retrospektivní thriller od velmi čtivé autorky.

sonkovaj
01. května

Tak tohle bylo drsný. Od autorky jsem tedy zvyklá na hodně vážná rodinná dramata, přesto to se mnou docela zamávalo. Spisovatelka je mistr ve vyprávění, takže čtenáře dokonale vtáhne do děje a ten pak prožívá ty hrůzy na vlastní kůži. Jsem maminka dcerky a s jejím otcem jsme také vedly války, tak jsem se do hlavní hrdinky dokázala zcela vcítit.
Je to jedna z knih, která jde až na dřeň.
Doporučuji všem.

Petula.N
13. března

Příběh jako takový byl zajímavý, ale ten překlad, to bylo něco strašnýho....kvůli překladu musím dát nižší hodnocení, strašně moc to kazí celkový dojem z knížky. Škoda....

zdenaR
11. února

Velmi čtivá kniha, jako ostatně všechny od autorky. Trochu psycho, napínavé.

1