sladkovka Online sladkovka komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak to byla síla. Nemožné, co vše lidi vydrželi. Ten pud sebezáchovy, aby přežili. Jsou to otřesné skutečnosti, který by si měl každý přečíst a vážit si toho, že má kolem sebe rodinu, že se můžu najíst, když mám hlad. Mě tato kniha teda hodně zasáhla.

17.05.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Páni tak to byla síla. Kniha mě okamžitě v táhla do děje. Stránky jsem hltala, ale přitom jsem je nechtěla dočíst, abych si je šetřila. Tento příběh jen tak z hlavy nevypustím a ke knize se určitě opět vrátím.

07.02.2022 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Mě kniha strašně moc oslovila. Po přečtení knihy jsem šla ven a uvědomila jsem si jak je krásné slyšet zpěv ptáků, lidi, které mám ráda jsou kolem mě a můžu je potkávat. Běžné věci, které člověk najednou vnímá uplně jinak. Moc krásná kniha k zamyšlení a že obyčejné věci nemusí být samozřejmností.

11.10.2018 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Tři velmi silné ženy, každá z jiné části země s jinou mentalitou, s jinou vírou, tři osudy, tři rozdílné životy a přitom na konci příběhu propojené. Silný příběh, který vás osloví.

02.04.2023 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Po přečtení této knihy jsem si v mysli uvědomila, jak moc jsem bohatá, můžu si vzít jídlo na které mám chuť, rodinu a přátelé, které mohu mít u sebe, obejmout je a říct jim, jak moc je mám ráda.
Přes všechnu krutost, která je v příběhu popsaná, je i láska a statečnost hrdinů. Při čtení jsem měla v očích často slzy, které mi nešly jen tak zastavit.
Na konci příběhu je dojemné a nečekané překvapení. Je to silný a emotivní příběh, který se Vám v ryje pod kůži a jen tak nepustí.

30.12.2019 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Krutá padesátá léta, měl by si každý přečíst pro připomenutí, co dokázal režim v těchto letech.
Kniha se hezky četla a styl psaní autorky mi velice sedl. Určitě zkusím i jinou knihu od této autorky.

23.12.2022 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Nádherný čtivý příběh. Předpokládaný konec je známý hned od začátku knihy, ale o to autorce zřejmě šlo, aby čtenáře ještě více zaujalo čtení a zvědavost jak došlo ke shledání hlavních hrdinů příběhu. Hodně těžká doba, ale přes všechno špatné láska zůstala. Jedním slovem nádhera. Sedl mi i styl psaní autorky.

22.05.2020 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Je to prostě Minier, co jiného dodat. Ten nikdy nezklame. Moc povedené.

22.05.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Teď jsem knihu dočetla a chtěla bych číst dál. Už aby vyšel další díl. Paní Lednické moc děkuji za krásné čtení. Nemám slov. Čtení kroniky osudů hornických rodin mě tak pohltilo, že jsem ztratila pojem o čase a knihu se mi nechtělo odložit. Šetřila jsem si poslední stránky, abych konec protáhla. Teď bude dlouhé čekání na další knihu. Moc krásné čtení, styl psaní, nádhera.

02.02.2021 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Hanišová opět nezklamala. Neprožívám zrovna šťastné období a tato kniha mi pomohla zamyslet se nad mnoha myšlenkami.
V některých povídkách jsem se viděla a proto chápu psychiku nemocného člověka a jeho rozhodnutí, když už neví jak dál a nevidí už jiné řešení.

18.10.2020

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Musím říct velké DĚKUJI Delphine de Vigan za tak velmi silnou knihu.
Pro mě dojemné a zároveň občas i humorné.
Bála jsem si přečíst konec knihy jako se bojíte o člověka, kterého máte velice rádi a víte, že umírá. Tak jsem si oblíbila hlavní postavu knihy Mišku a nechtěla jsem se s ní rozloučit.

12.07.2021 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Tak tohle mě moc bavilo. Přečíst si v první polovině knihy příběh jedné rodiny z doby první světové války, který nevíte jak dopadne a pak začne druhá polovina knihy rokem 2006 a postupně se dozvídáte díky nalezenému obrazu co se vlastně stalo pomalu před sto lety.
Takže řádky v knize jsem vyloženě hltala a čekala jsem napnutá, co se stalo s hlavními hrdiny té zlé doby.

15.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jen tak dál pani Lednická. Výborný styl psaní, krásně napsaný poučný příběh. Děj mě lehce vtáhnul a doslova jsem hltala příběh hlavních hrdinů a těžké životy horníků a jejich rodin. Už teď se těším na další knihu od této autorky.

17.07.2020 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Téma o ztracených dětech moc nevyhledávám, ale tady jsem ráda, že jsem po knize šáhla.
Protahování děje mi vůbec nevadilo, naopak u mě fungovalo tak, že jsem byla napnutá jako struna a nechtělo se mi knihu odložit jak jsem chtěla vědět co bude dál. Autorka dokázala dobře popsat situaci a přitom si hrát se slovy. Na autorky prvotinu se mi kniha líbila a ráda si přečtu další.

13.04.2023 4 z 5

Knihu jsem zhltla během dne. Strach a obavy hlavní hrdinky jsem vnímala hodně silně, protože téma myslivost a strach na samotě je mi hodně blízké. Autorkou popsaný pocit svobody byl tak silný, že jsem se chvílemi přistihla jak přemýšlím nad věcmi, který člověk bere jako samozřejmé, že to tak být vždy nemusí a měl bych si jich více vážit. Moc krásně napsané.

15.05.2022 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Trošku mi vadilo hodně tragických smrtí co bylo kolem postav a další co mě překvapilo, že Adamův a Martinův otec tak s jednoduchým případem nedokázal takovou dobu hnout? I když tady u nás asi nepřekvapilo.
Jinak kniha se četla moc hezky a zápletka taky dobrý. Jdu hned za tepla na druhý díl.

24.11.2023 4 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Kniha se mi moc líbila i když bylo v knize dost překlepů. Zase jsem se dozvěděla i něco z historie a kultury staré číny. Velmi silný, smutný a dojemný příběh. Za mě všech 5*

06.11.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Tak za mě zatím nejhorší Minier. Skvělý děj a prostředí, ale těch stránek navíc a za mě zbytečných. U těchto stránek jsem se až nudila.

09.08.2022 3 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Kniha jako vždy nezklamala, ale musím přiznat, že jsem už nehltala řádky jako na začátku. Možná je to tím že jsou zde už nové postavy a já nemám moc ráda ty nekonečné příběhy a nové osudy.
Tak snad autorka tyto příběhy ukončí a vymyslí nové z jiného prostředí a zase tak čtivé jako tyto

29.05.2022 5 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Silný příběh, jedna z knih, kterou dlouho nevypustím z hlavy. Jsem toho tak plná, že při každém soustě myslím na to jak ti lidé hladověli. Není možné, kde se brala v lidech taková síla přežít. Jen mě mrzí na konci, že jsem se nedozvěděla co se stalo s Ralphem a doba po rozchodu zraněného Billa s Izzy než se opět setkali.

04.02.2022 5 z 5