sladkovka sladkovka komentáře u knih

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Doporučuji všem, kdo se chce dozvědět o životě Karla Jaromíra Erbena a o historii naší země 19. století. Moc hezky napsané a oživila jsem si vědomosti dějepisu.

04.05.2024 4 z 5

Krysí král Krysí král Pascal Engman

Tak tohle byla jízda. Strašně mě to bavilo. Měla jsem pocit, že mi někdo trhá stránky z knihy jak mi ubývaly. Oblíbila jsem si Vanessu, je tak trochu rebelka, ale hezky rebelka a Nicolase. Strašně moc jim fandím.

18.04.2024 5 z 5

Chirurgova dcera Chirurgova dcera Audrey Blake

Další setkání s Norou. Líbí se mi jak jde na Nora za svým snem a nenechá se nikým a ničím odradit. Kniha se moc hezky čte, baví mě prostředí chirurgie a Viktoriánská Anglie ještě k tomu.

15.04.2024 4 z 5

Ohňová země Ohňová země Pascal Engman

Začátek jsem měla problém se díky krátkým kapitolám orientovat, ale pak už jsem stránky hltala a nechtěla jsem knihu odložit.
Je strašné co se děje, uklidňuji se, je to jenom kniha, ale bohužel vím, že se dějí tak zvrhlé věci.

03.04.2024 4 z 5

Pád sicilských lvů Pád sicilských lvů Stefania Auci

Po přečtení prvního dílu této ságy jsem byla na rozpacích, jestli číst další díl. A když jsem dočetla tento třetí díl tak se mi začíná po rodině Floriů stýskat.
Tento díl se mi asi líbil ze všeho nejvíce.
Jsem ráda, že jsem si knihy přečetla a dozvěděla jsem se něco o historii Sicílie.

26.03.2024 4 z 5

Lvi na výsluní Lvi na výsluní Stefania Auci

Tak druhý díl se mi o trošku líbil víc než ten první. Možná to bylo tím, že byl zaměřený více na hlavní postavy a přišlo mi tam méně zbytečných stránek. Konec byl hodně smutný a dostal mě víc než první díl.

15.03.2024 3 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Nemůžu říct, že by mě kniha nebavila, možná mi spíš nesedl styl autorky. Nedokázala jsem se začíst tak, abych stránky hltala. Chvílemi jsem se i ztrácela a nevnímala jsem co čtu.

12.03.2024 3 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Tak tohle pro mě bylo hodně citlivé téma. Začátek knihy jsem měla problém se začíst, ale pak jsem stránky hltala, nedala se odložit.
Bylo tak smutné číst odloučení pěti sourozenců od rodiny žijící sice na obytné lodi na řece, která byla jejich šťastným domovem.
Hodně moc jsem prožívala jejich sourozenecký strach o sebe, odloučení od rodičů a domova, kde vyrůstali a byli šťastný.
Ještě když víte, že kniha byla napsána na základě skutečných událostí.
Nemohu pochopit jak se někdo mohl takového zvěrstva účastnit.
Myslím, že tato kauzu neotřásla jen Ameriku
Fakt síla!!!

25.02.2024 4 z 5

Rafanda Rafanda Karla Kubíková

Úžasná útlá kniha, která vypráví osudy obyčejných lidí, hezky popsána jejich naivita v komunistické době a ne jednoduchý život v té době. Konec byl pro mě překvapení.

25.01.2024 5 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Prostředí v knize je chladné a studené a i hlavní hrdinové jsou chladní, bezcitný.
U některých postav bych uvítala trošku více citu a v některých okamžicích mám otazníky, ale možná je chyba ve mě, že jsem špatně pochopila???
Jinak pro mě skvělý nápad a skvělý apokalyptický příběh.

15.01.2024 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha se četla moc hezky. Mám ráda knihy z této doby a mám ráda knihy, takže pro mě i krásné prostředí z knihovny.
Některé stránky bych vynechala, příběh tak byl zbytečně natahovaný.
Líbil se mi Anin humor, tvrdohlavost i zvědavost. Příjemné čtení, které ráda doporučuji.

05.01.2024 4 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Trošku mi vadilo hodně tragických smrtí co bylo kolem postav a další co mě překvapilo, že Adamův a Martinův otec tak s jednoduchým případem nedokázal takovou dobu hnout? I když tady u nás asi nepřekvapilo.
Jinak kniha se četla moc hezky a zápletka taky dobrý. Jdu hned za tepla na druhý díl.

24.11.2023 4 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

Hodně silný příběh, nešlo knihu zavřít a přestat číst. Všem doporučuji!!!!

03.11.2023 5 z 5

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Tuhle knihu jsem tak moc nechtěla číst a přitom jsem jí nedokázala odložit. To se nejde vypsat z pocitu co z této knihy mám.
Cítila jsem takovou úzkost při vyprávění pocitů hlavní hrdinky, že za své existence nedokázala vyvolat lásku u svých rodičů, co musela prožívat a vidět, to mě fakt dostávalo.
Asi jsem citlivější na toto téma, ale bála jsem se knihu dočíst. Nakonec jsem knihu dočetla, i jsem konec trochu tušila, ale bylo to se slzami v očích. Tolik hrůzy v tak tenké knize a od svých nejbližších!!!!
Takový opravdový život jako je v této knize to nikdo nechce!!!!!!

05.10.2023 5 z 5

Toto všechno ti dám Toto všechno ti dám Dolores Redondo

Musím přiznat, že ze začátku mě kniha moc nebavila, ale postupem přečtených stránek jsem se přistihla, že se na knihu těším. Pustila jsem i slzu, protože poslední strana a jedny z posledních vět mě dojaly. Byla mi sympatická postava Álvara.

20.09.2023

Zahrada mého života Zahrada mého života Jitka Závodná

Za mě kniha získala všech 5 hvězdiček. Je to útlá kniha a přitom tolik prožité bolesti, trochu radosti a lásky. Přitom všem žádná podpora rodiny, spíš naopak. Jsem ráda, že nemusím nic takového prožívat a ani řešit.
Byla to má prvotina od této autorky a ráda se k ní ještě vrátím. Doporučuji!!!

13.09.2023 5 z 5

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

Knihu jsem si vzala z knihovny, abych udělala místo na jinou, ale to jsem se spletla. Z knihy se vyklubal nádherný a dojemný příběh z prostředí Indie. Byla jsem nadšená a těšila jsem se, až přijdu z práce a začtu se do osudu Amíši a Džaji. Takže kniha zůstává u mě doma.

24.08.2023 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Dnes jsem dočetla poslední díl a mám z toho takové smíšené pocity. Chvílemi se mi příběh moc líbil a chvílemi jsem myslela, že knihu odložím. Přišlo mi to zbytečně moc zdlouhavé. V každém případě jsem ráda, že jsem dočetla.

10.08.2023 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Po přečtení prvního dílu jsem si myslela, že tuto ságu nedočtu, ale když jsem začala čist druhý díl, okamžitě mě vtáhl do děje. Těžko se mi kniha odkládala, když jsem zrovna neměla čas číst. Tento díl jsem právě dočetla a beru hned další a moc se ne ni těším. Doufám, že mě taky překvapí a nezklame.

12.07.2023 5 z 5

Maxl žhář Maxl žhář Anna Strnadová

Kniha mě moc překvapila. Mám ráda knihy založené na skutečných faktech. I když byl Maxl ze začátku frajírek, tak mi byl velice sympatický.
To, že měla jeho rodina hlad a chtěl práci aby se mohli najíst, že jednal ze zoufalství a takový trest? Co vše vydržel? To mě fakt hodně zasáhlo. V dnešní době si to ani nedovedu představit. Proti dřívější době se dnešní vězeň má jak na hotelu.
Rozhodnutí soudu tak vysokého trestu zničilo nejeden život a zlomil celou rodinu.
Určitě doporučuji si přečíst všem.

02.06.2023 5 z 5