Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Další díl HP, který jsem si neskutečně užila! Tenhle díl byl můj nejmín oblíbený ve filmové podobě, ale jako kniha, je naprosto dokonalý. Spousta postav, které jsem měla ráda, v knize absolutně nemůžu vystát (ehm, ehm nebudu radši jmenovat :D). A Hermiona je tady v tomhle díle obzvlášt super a hodněkrát mi ji bylo až líto ( když na ní byl Ron pořád hnusný :(). Siruse jsem si taky zamilovala a litovala jsem Harryho, že nemohl zůstat s ním. Za mě jedno velké ano, a tuto sérii si rozhodně přečtěte :)

24.10.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Opět, moje premiéra s HP. Ano, ve svých osmnácti letech jsem se konečně odhodlala a přečetla jsem si další díl Harryho, a jsem opět nadšená. Ten svět je opravdu dokonale propracovaný, postavy jsou úžasné a zjistila jsem, že postavy, které jsem měla ráda ve filmu, v knize nenávidím a naopak :D Většina z vás HP už dávno četla a milujete celou sérii už dlouho, já se přidávám až ted :D A jestli jste ostudy jako já, a HP jste nikdy nečetli, určitě to napravte.

22.10.2020 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Na tuhle knihu jsem čekala snad věčnost! Hunger games naprosto miluju, četla jsem je snad milionkrá. Pořád jsem doufala, že se dočkáme další knížky z předešlých ročníku Hladových her. A ono je to už tady! Kniha se četla rychle, stránky mi mizely pod rukama a já si užívala zase tu atmosféru her. Nutno říct, že tahle kniha není primárně o hrách jako v jedničce a dvojce, příběh je o mladém prezidentu Snowovi, který ještě není prezident, nýbrž jen "chudý strudent". Přesto se mi příběh líbil a doufala jsem, že skončí dobře :D Zas jsem doufala v nějaké paralelní vesmíry, kdy jeden Snow bude hajzlík a ve druhém bude s Lucy Gray štastně až navěky. Knihu opět doporučuji, a pokud jste ještě nečetli ani původní trilogii, měli byste to rychle napravit :)

17.10.2020 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Přesně takovou knížku jsem potřebovala! Už když kniha vycházela v originále, věděla jsem, že ji budu milovat. Maas je moje nejoblíbenější spisovatelka a tahle kniha je její další pecka. Ze začátku jsem měla obavy, jestli se autorka v knize nebude opakovat. Protože tu máme můj nejmilovanější Skleněný trůn a úžasné Dvory. Všechny tři série jsou fantasy a hlavními hrdinkami jsou víly. Takže ano, bála jsem se. Ale naštěstí to bylo úplně něco jiného. Bryce jsem si naprosto zamilovala a celý příběh jsem s ní prožívala až do samého konce. Jo a závěr jsem samozřejmě naprosto probulela, jak jinak. Takže knihu si určitě přečtěte, jen myslete na to, že už to není YA ale NA :) A pokud jste ještě nikdy nečetli nic od Bohyně Maas, tak to napravte :)

17.10.2020 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

(SPOILER) Když tahle kniha vyšla, měla jsem v plánu si ji okamžitě přečíst. Jenže pak jsem četla spoustu jiných knížek a na tuhle jsem nějak zapomněla, narážela jsem na ní v obchodech, ale nikdy na ní nedošlo. Ted jsem se k ní konečně mohla dostat a jsem neskutečně nadšená! Celý ten příběh je dokonalý, z nějakých kapitol dokonce i mrazí. Miluju to Alenkovské prostředí, a hned po přečení knihy jsem si šla pustit první díl Alenky v říši divů. Vzhledem k tomu, že každý, kdo viděl Alenku ví, jak se chová Srdcová královna, takže vám konec knihy je už na začátku jasný. Ale stejně jsem doufala, že tam budou nějaké paralelní světy a Cath se nestane to, co se jí stane :D Knihu určitě doporučuji a za mě jedna z nejlepších knih roku 2020 ,které jsem četla.

14.10.2020 5 z 5

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Panejo..Tahle kniha byla jízda. Autor dokázal krásně vykreslit úžasný, nový svět, který opravdu stál za to. Stránky knihy se mi ztrácely před očima. Hlavní postava to už od útlého věku nemá lehké, a spousta lidí jí ještě k tomu naschvál škodí. Ale ona se nedá a jde za svým snem. Postavy jsou tady super, i když si na ně moc nezvykejte, protože hned jak někoho budete mí rádi, autor ho jen tak zabije :D Hvězdu strhávám za hodně, hodně opakování scének, které tam podle mého vůbec nemusely být, kniha mohla být klidně o polovinu kratší. Jinak ale příběh hodnotím kladně, a za přečtení rozhodně stojí.

08.10.2020 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

A už jsme zase ukonce. Mně se chce vždycky až brečet, když dočtu celou trilogii, protože vím, že se k ní zase v nejbližších několika letech nedostanu. Celý tenhle svět je naprosto dokonale promyšlený, postavy jsou až mrazivě reálné a v jednu chvíli někoho nenávidíte a v druhou ho milujete. Takové jsou Hladové hry. Poslední díl je opět napínavý, zajímá nás, jak to dopadne s Katniss a s Panemem. Musím přiznat, že jsem si některé pasáže nepamatovala vůbec, občas jsem měla pocit, že mi někdo podstrčil updatovanou verzi knihy :D Konec knihy jsem samozřejmě jako vždy oplakala ( stejně mě nejvíc dostává ta koncová scéna s Pryskyřníkem a Katniss) a naprosto užila. Celá séie za to opravdu stojí a opravdu si ji musíte přečíst.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Vždycky jsem si nebyla jistá, jestli se mi víc líbí první, nebo druhý díl. Po každém rereadingu jsem porovnávala obě knihy a nemohla jsem si vybrat, což nemůžu ani ted. Obě dvě knihy mají své kouzlo. Tady miluju arénu, kde jsou již splátci, kteří už jednou vyhráli. A proto je to ještě napínavější. Taky musím přiznat, že miluju postavu Finnicka a Johanny. Celá tahle knížka je úžasná, tajemná a plná zvratů. Neskutečně moc jsem si ji užívala i po několikátém přečtení. Každý má ty svoje "klasiky" a mezi ty moje jednoznačně patří Hladové hry. Romantický trojúhlelník, který mi normálně docela vadí je tady geniální, protože Katniss pocity jsou jako na houpačce. Rozhodně i druhý díl doporučuji a pokud jste nečetli, děláte chybu.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Už je to tady zase. Nastala ta krásná chvíle, kdy jsem si konečně zase po několika letech přečetla Hladové hry. Vždy, když se mě někdo zeptá na mé nejoblíbenější série, zazní zde HG. Protože to prostě miluju. Knihu jsem četla nesčetněkrát a pořád ji miluju víc a víc. Tenhle díl jsem si asi pomatovala ze všech nejvíce a užívala jsem si zase atmosféru toho příběhu. Zbožnuji Katniss, Peetu, Hurikána, Prim... Dokoce i Snow je dokonale promyšlená, záporná postava. Pokud knihu někdo nečetl, tak dělá obrovskou chybu. Příjde mi, že se mladší čtenáři o HG vůbec nezajímají, a přitom je to takový skvost :) Takže za mě jednoznačně kniha, kterou by si měl alespon jednou každý přečíst.

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Po jedničce a dvojce jsem se hned musela vrhnout i na závěrečný díl celé trilogie Než jsem tě poznala. Jak jsem psala v minulé recenzi, že Louisa z prvního dílu je úplně jiná Louisa než z druhého dílu, stalo se to v téhle knížce prosím pěkně zas :D Já nevím, jestli jsem divná, ale zas mi přišlo, že je to zas úplně o něčem jiném. Ale vůbec mi to nevadilo! Kdybych měla srovnat díly jednotlivě, tak za mě jednička rozhodně vede, dvojka byla nejslabší díl celé trilogie a tento- třetí díl je podle mě zase super. I když komunikace mezi Samem a Lou musela vytočit snad každého, stejně se mi líbilo, jak se Louisa dokázala vypracovat a zůstala čestná a věrná. Za mě celá trilogie rozhodně stojí za přečtení, nebudete toho litovat. PS: Obří plus za mě dostává mopsík v knize :)

15.09.2020 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Tuhle knihu ohodnotit je pro mě docela oříšek. Vzhledem k tomu, že první díl této série- Než jsem tě poznala, je za mě adept na nejlepší knihu tohoto roku, kterou jsem přečetla, jsem měla na druhý díl hrozně vysoké očekávání. Upřímně, kdyby jste změnili hlavní hrdince jméno, ani bych nepoznala, že kniha na první díl navazuje. Charakter Louisy se podle mého změnil o 180 stupnů a fakt bych netipovala, že je to stejná Louisa jako v jedničce. A je pravda, že se v téhle knize zas tolik neděje, ale mně to nevadilo. Příběh mi odsýpal sám, miluju autorčino psaní, takže jsem si užívala každou stránku. Vztah Sama a Louisy mi teda nepřišel nějak speciální, protože asi každému bylo jasné, že tihle dva spolu na konci knihy skončí. Přesto knihu doporučuji a líbilo se mi, že jsme se dozvěděli, jak Louisa naložila se svým životem po tragické události v první knize :) Za mě 4,5/5 a doporučuji.

15.09.2020 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst hned, když jsem zjistila, že má vyjít. Miluju tenhle styl knížek, které se zaměřují na "záporáky", které já totálně žeru. Nějak jsem se k ní nedostala a zapomněla jsem na ní. Pak mi byla ale nabídnuta jako knižní štafeta a já nemohla odmítnout. Příběh začíná koncem Popelky, což jsem si užívala, protože jsem chtěla vědět, jak to bylo dál, chtěla jsem vědět, co se stalo se setrami a matkou. Isabelle každý už od malička uráží a tak má hrozně malé sebevědomí. Všichni říkají, že je ošklivá, a tak tomu i sama nakonec uvěří. A já jsem jaksi zklamaná. Sakra! Tenhle příběh má takový potenciál, který nebyl využitý. Sudičky, Šance a víla ( nadpřirozené bytosti, které se míchají do děje a vlastně ho udávají) jsem uvítala s otevřenou náručí. Ale bohužel, v knize se toho moc nedělo, sposta věcí se tam hodně opakovala a ten přeslazený skoro konec bych úplně vynechala. Je zde ale taky spoustu super věcí, jako myšlenky knížky, které jsou podle mého sakra dobré, humor ( párkrát jsem se zasmála i nahlas, což se mi normálně nestává) a čtivost. Knihu doporučit mohu, za mě lehký nadprůměr 3,5/5.

30.08.2020 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Upřímně jsem zvyklá na pomalejší rozjezdy u Moyes knížek, ale tady? Knihu jsem přečetla během jednoho odpoledne a byla jsem nadšená. Postavy jsem si okamžitě zamilovala. Lousa to měla dost těžké, protože její rodina na ni spoléhala co se týče finanční stránky. Bez jejího platu by byli ztracení a stejně ji furt předhazovali, jak je její sestra šikovná a chytrá :D Willa jsem ze začátku proklínala, protože se k ní prostě choval zbytečně hrubě, ale nadruhou stranu jsem chápala, jak moc těžké to musí mít a proč jedná tak jak jedná. Bez jakéhokoli rozmýšlení můžu říct, že tohle je rozhodně nejlepší knížka, jakou jsem od autorky četla. Nádherně zde rozepsala Willovu nemoc a jeho pocity a nálady. A konec? Za mě jednoznačně o hodně lepší, než nějaký přeslazený happyending. I když já na ně nikdy nebyla. Knihu si určitě přečtěte a plánuji další knihy z této série.

29.08.2020 5 z 5

Dvě temné vládkyně Dvě temné vládkyně Kendare Blake

Pořádně nevím, kde začít :D Tři temné koruny jsem četla hned po vydání u nás a byla jsem nadšená. Zase nové fantasy ,které má skvělý, propracovaný svět a super postavy. Moji oblíbenci se stále nezměnili, Kathariny kapitoly jsou prostě nejlepší, co si budem. Arsinoe měla zase super sny, které jsem hltala a čekala, jak se všechno propojí dohromady. Tenhle díl je za mě zatím z celé série nejlepší, i když si myslím, že si autorka dost zavařila a překombinovala nějaké věči :D Za mě tuhle sérii určitě doporučuji.

29.08.2020 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Tohle je moje druhá kniha od autorky a musím říct, že jejím příběhům přicházím dost na chut. Nejprve jsem se dost bála, potože autorka má dost popisné začátky a jsou pro mě docela nudnějšího rázu. Ale naštěstí se to ještě před polovinou knihy rozjede a čte se to samo. Nejradši mám asi na jejích knihách tu nevinnost, roztomilost. Prostě to čtete a usmíváte se. Tedy zrovna Stříbrná zátoka je v některých částech smutější, ale to nemění nic na tom, že za to stojí. Možná bych autorku doporučila starším čtenářům, protože ve svých knihách vždy narazí na nějaké vážné téma, které by mladší čtenáře mohlo i odradit. Za mě je to oddechový příběh, který si určitě můžete přečíst.

25.08.2020 5 z 5

Srdce z ledu Srdce z ledu Elizabeth Rudnick

Tuhle knihu jsem si zakoupila v Levných knihách za opravdu malou částku, což byl taky hlavní důvod, proč jsem si ji koupila. Pohádku Ledové království mám ráda, a když jsem zjistila, že kniha je vyprávěná z pohledu Hanse, kterému jsem tajně celý film fandila ( prostě vždycky fandím těm záporákům, no :D ) tak jsem do toho šla okamžitě. Musím říct, že kapitoly Hanse mě neskutečně bavily, protože to bylo něco úplně nového, co ve filmu nebylo. Hans je typický zakomplexovaný, arogantní člověk, a to jen kvůli jeho 12 bratrům a otci, kteří ho neustále přehlíželi a ponižovali ho. Taky tady máme pohled Anny, která má zase komplexy z nedostatku lásky a pozornosti od rodičů a hlavně od Elsy. Takže jsem z pohádkové knihy udělala psychologický rozbor dvou hlavních postav. :D Ale jo, kniha se mi snad líbila víc než ten film, a i proto ji hodnotím kladně.

24.08.2020 4 z 5

Musím prostě začít tím, že jsem to nečekala. Ano, opravdu jsem HP nikdy nečetla, poprvé až ted. Filmy jsem samozřejmě viděla několikrát, ale nikdy jsem z nich nebyla nadšená tak moc jako ostatní.. líbily se mi, jen jsem se nestala HP maniačkou, která potřebovala všechny věci s touhle tématikou. Takže jsem do knihy nešla s nějakým extra velkým očekáváním. Možná i proto jsem si ji neskutečně moc užila a celý svět mě uchvátil mnohem víc. Určitě se plánuji přečíst i ostatní díly z téhle série. A ted už konečně můžu odpovídat na tu "hroznou otázku" Četla jsi HP? Ano. :D

17.08.2020 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Knihu jsem si koupila jako většina lidí z důvodu toho, že ji napsala autorka Selekce, kterou naprosto miluju. Taky jsem dřív viděla recenze na Sirénu, které nebyly moc pozitivní, a tak jsem se do knihy pustila až ted. A jsem překvapená. Příběh má v sobě hrozně moc skvělých myšlenek, nad kterýma se hlavní hrdinka musí zamýšlet. Vezměte si to takhle : Dostanete sto let navíc, prostě jen tak. Nestárnete, v kolika letech se stanete sirénou, tolik vám po celých těch sto let bude. A co je nejlepší, když si těch sto let u oceánu jako siréna odpracujete, můžete opět pokračovat jako normální člověk. Musíte ale oceánu dát protislužbu- lákat pro něj oběti. Nejčastěji to jsou cestovatelé na výletních lodích , a vy je musíte svým hlasem zahubit a tak nakrmit oceán. To je dost drsné, ale nadruhou stranu, kdybys to nedělala ty, dělal by to někdo jiný. Hlavní hrdinku její osud moc trápí, už celých osmdesát let, ale když se pak zamiluje, je to ještě horší. Mně se příběh prostě líbil, ano, je dost naivní, ale četlo se to samo a za mě jedno velké ano.

23.07.2020 5 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Tak kde začít. Tahle knížečka má jen 250 stran, tudíž to je taková "odpolední jednohubka". Sama jsem ji měla za pár hodin přečtenou, příběh odsýpal, nebylo to žádné složité čtení, tudíž jsem u toho nemusela tolik myslet :D To je jedno velké pozitivum knihy. Taky se mi líbil námět, protože film " 50x a stále poprvé" mám hrozně ráda. Tohle bylo trochu více depresivnější ( i když to tak asi na ostatní nepůsobilo, mně bylo hlavní hrdinky Flory líto) než film, ale stejně jsem si to užila. Líbil se mi konec, že to nebylo takové suché, a že jsme si ho tak trochu mohli domyslet, co se asi pak dělo dál. Je pravda, že některé opakující se pasáže, byly nudnější, ale zase to tomu dodávalo trochu realističnosti. Taky sposta myšlenek v knize byla hezká. Takže za mě milá, oddechová knížečka, kterou jsem si prostě jen užívala.

22.07.2020 4 z 5

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

Tuhle knihu jsem dostala jako dárek k nákupu od Albatrosmedia a jsem za to moc ráda. Protože jsem doposud měla vždy jako dárky dětské knížky, které jsem zrovna nevyhledávala. Tragická historie nás dvou je spíš pro mladší teenagerky, protože příběh je hodně naivní. Myslím, že kdybych knížku četla nějakých osm- sedm let zpátky, líbila by se mi o něco více. Za mě velký plus dostává to, že každá kapitola byla nadepsaná jako název nějaké písničky ( byly tam hlavně starší, ale objevila se tam i Avril Lavigne), takže jsem si u toho i občas zazpívala. Celkově se mi líbí zpracování obsahu knihy, protože byl rozdělen do šesti částí, a celkově to bylo hodně přehledné. No a ted k samotnému příběhu. Hlavní hrdninka byla klasicky hrozně naivní skoro 16i letá holka, která byla jen neštastně zamilovaná, Prostě taková klasická lovestory. Kniha je podle mě až zbytečně dlouhá, protože se tam asi 250 stran reálně nic moc neděje. Hlavní "zápletka" mi nepřišla nějak moc dobrá. Ale zase nadruhou stranu, od knihy jsem nic nečekala, a docela mě některými myšlenkami překvapila. Za mě 3,5 hvězdičky z 5. Sama bych si ji nekoupila, ale jako dárek k nákupu za to stojí.

22.07.2020 4 z 5