Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

Tak i poslední díl je za mnou, a já cítím lehké zklamání. Samozřejmě, že už od začátku celé série víte, jak to skočí, ale stejně jsem se na to těšila. Autorka píše neskutečně milým způsobem, který se nádherně čte, ale tady mi to připadalo prostě moc uspěchané. Knížka je opět tenoučká, ale tomuhle dílu by možná pár stránek neuškodilo. Jinak jsem si to zase užila, občas jsem chtěla profackovat Belly a jejího přítele, ale jinak to bylo fajn. Celá tahle série mě dost překvapila, protože jsem do ní šla s nulovým očekáváním a dost mě nadchla. Prostě "letní" oddechovka, a já se k příběhu Belly určitě někdy vrátím. Takže za mě ano.

20.01.2021 5 z 5

Bez tebe to není léto Bez tebe to není léto Jenny Han

Když jsem začala tuto knihu číst, bála jsem se, že už nebude mít autorka o čem psát. Naštěstí se mi druhý díl líbil stejně, jako ten první. Kniha je opět kraťoučká, takže ji máte přečtenou během jednoho odpoledne. Příběh odsýpá, nejsou zde žádné zdlouhavé pasáže, člověk u toho nemusí nijak přemýšlet, prostě si jen čte. Musím přiznat, že jsem občas chtěla vstoupit do příběhu a hlavní hrdinku profackovat, ale jinak jsem si to užívala :D Pro mě to jsou takové oddechové jednohubky, takže je mohu jen doporučit.

19.01.2021 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Jenny Han naprosto miluji. Četla jsem od ní dvě předešlé série a z obou jsem byla nadšená. Tuto sérii jsem odkládala ze dvou důvodů, první byl ten, že jsem na tuhle sérii slyšela poněkud špatné recenze a ohlasy, že je kniha vůbec nebavila a byla to slátanina. A druhý byl ten, že už mi není třináct a bála jsem se, že už knihu tolik nedocením. Naštěstí všechno bylo v pohodě :D Kniha je kraťoučká, takže je to spíš taková jednohubka, já ji přečetla asi za tři hodiny a prostě jsem si ji jen užívala. Příběh krásně odsýpá a ano, není to žádná světoborná literatura plná vzdělávacích materiálů, ale to jsem po ní ani nechtěla. Občas je fajn vzít do ruky jen nějakou oddechovku a dát si pauzu od složitého fantasy :D Takže já knize dávám 4.5/5 a učitě si přečtu i další díly.

14.01.2021 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Já bych tu Colleen neměla rozečítat večer, protože pak nikdy nejdu spát a knihu musím dočíst, i když jsem na úplném začátku. Tohle je moje třetí kniha od autorky a ani jendna mě nezklamala. Miluju její příběhy, protože se v nich řeší vážná témata, o kterých by se podle mého názoru mělo více hovořit. Knížku jsem nemohla odložit, protože jsem potřebovala vědět, jak to dopadne, co se s každým stane a jestli na konci budou všichni v pořádku. Zrovna tento skvost bych doporučila i mladším holkám, které by se tam mohli najít a pochopit, že nejsou sami. Že deprese není nic, za co byste se měli stydět. Na obtíž se umístila na druhém místě v mých top knihách od autorky, protože podle mého předčila i Odvrácenou tvář lásky. Na prvním místě stále je a myslím, že i navždy bude Námi to končí. Takže pokud jste od autorky zatím nic nečetli, mohu jen doporučit.

14.01.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Další úžasná kniha od této autorky! Zatím jsem od ní četla všechny knihy, které od ní byly u nás vydané a žádná mě nezklamala. Tuhle bych zařadila na druhé místo, hned po knize Nevítaný host, která se mi líbila ještě o chloupek více. Autorka má skvělý styl psaní, napínavými scénami tento příběh přímo srší a mohu vám zaručit, že se nudit nebudete. Já u drtivé většiny knih poznám, kdo je vrahem/pachatelem a tady jsem to poznala ještě před polovinou knihy :D Dokonce i komplice jsem odhadla hned. Konec byl super i když na můj vkus možná až moc uspěchaný, ale jinak knize nemám co vytknout. Sahara prostě umí psát dobré thrillery, takže tuto knihu jednoznačně doporučuji.

13.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tento díl je i ve filmové podobě můj oblíbený, třetí nejoblíbenější, pokud mám být přesná. Zatím je tento příběh nejmíň podobný s filmovou adaptací, což mě trochu štve, protože ve filmu byli vynechané postavy, které jsem si v knize okamžitě zamilovala. A to, že čtu HP ve svých 19 letech mi nějak neubírá na zážitku z něj. Autorka prostě umí psát, takže vám i tahle bichlička uteče neskutečně rychle, a vy se jen nestačíte divit. Tento díl se stal zatím mým nejoblíbenějším dílem a ten svět miluji čím dál tím více. Nemůžu se dočkat, až se pustím do pátého dílu.

12.01.2021 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

O knize jsem si nic nezjišťovala, takže jsem byla lehce v šoku, když jsem zjistila, že je hlavní hrdinka robot. Toto téma nevyhledávám, nejsem fanda IT, nikdy mi to s technikou nešlo a tak tomu moc nerozumím. Bála jsem se, že se mi kvůli tomu kniha nebude líbit, ale tady je to tak dobře popsané, že jsem knihu zhltla během jednoho dne a úplně jsem zírala, jak moc dobrý příběh to je. Autor píše vážně návykově a vy se snažíte odhalit, co se asi stalo. Tady mi přijde, že to není až tak těžké vydedukovat hned na začátku, ale stejně mě to bavilo. Ten konec to buhužel dost pokazil, byl hrozně uspěchaný a méně promyšlený, než zbytek knihy, takže za to strhávám jednu hvězdu. Knihu mohu doporučit a pokud nemáte rádi v knihách IT vymoženosti jako já, opravdu se této knize nemusíte vyhýbat.

12.01.2021 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Když jsem četla začátek knihy, říkala jsem si, že to bude katastrofa. Byla jsem zhrozená z tý vidličky a vůbec :D Jenže pak začal příběh a já si ho začala užívat. Autorka umí rozhodně psát, a líbilo se mi, že tam řešila dost závažná témata, které se můžou stát každému z nás. Domací násilí, o kterém nikdo ani netuší, potracení miminka, záchvaty paniky, nevěra... Je toho tady opravdu dost, a autorka to pojala podle mě perfektně. A i přes tyto vážná témata jsem se u knihy neskutečně nasmála. Postavy si uměli udělat srandu sami ze sebe, i když byli na pokraji sil. Od knihy jsem nic nečekala a možná proto, jsem z toho teď tak nadšená. Příběh rozhodně doporučuji a myslím, že je kniha schopná i někomu se stejným problémem pomoci.

08.01.2021 5 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Tahle kniha rozhodně není pro každého. Naštěstí mně sedla, ale autorka má dost specifický styl psaní. Je to spíš takové pomalé, popisné a miloučké. Moc se toho v knize nestane, žádné velké zvraty a tak, ale já si ji prostě užívala.
Knihu Velký Gatsby jsem ještě nečetla, ale samozřejmě jsem viděla film a jsem ráda, že tato kniha nekončí jako VG. Taky to není moc reálné, protože to skončí neskutečným happyendem, na které normálně moc nejsem, ale tady mi to sedlo. Knihu si určitě přečtěte, pokud máte rádi pomalejší příběh a popisy okolí.

08.01.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Na tuhle knihu jsem všude viděla jen dobré recenze a tak nějak jsem věděla, že bude dobrá. Ale až takhle? Knížku jsem přečetla na jeden zátah, protože autorka píše neskutečně čtivě. Každou stránku jsem hltala a užívala si ji, protože zde nejsou žádné nudné části. Další plus má za mě kniha za témata, která tam řeší. Dopisy ozvláštňují celý příběh a i když tušíte, jak to dopadne, stále musíte číst. Jsem ráda, že tohle byla moje první kniha tohoto roku, protože jsem lépe ani začít nemohla. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

08.01.2021 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Poslední kniha, kterou jsem za rok 2020 přečetla je právě příběh Deset rande na slepo. A nemohla jsem udělat lépe. Tenhle roztomilý příběh je tak strašně sladký, že se u něj jen křeníte. Hned na záčátku knihy ( jakože opravdu to poznáte hned na začátku :D) nám dojde, s kým nakonec skončí, ale stejně čtete dál, protože to je pohodové čtivo. Hrozně se mi na této knize líbil popis samotných rande a kluků, kteří byli pečlivě vybráni příbuznými. Od této knihy nemůžeme samozřejmě čekat literární veledílo, ale já jsem si ji dost užila, takže ji mohu jen doporučit. A ne jen na Vánoce, klidně bych si ji přečetla znovu v létě :D

31.12.2020 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Od této knihy jsem neměla nějaké velké očekávání, sice jsem si ji chtěla už delší dobu přečíst, ale o ději knihy jsem toho moc nevěděla. Začátek knihy byl trohu pomalejší, autorka nám moc nevysvětlí svět, ale spíše postavy ( dovysvětlení celého chodu světa se dočkáme za polovinou knihy). Další věc, kterou bych vytkla jsou jména ( spíše tedy názvy) postav, protože většina z nich zní stejně, a něž se zorientujete kdo je kdo tak jste na konci knihy :D Taky bych ocenila více popisu akce. Jinak děj utíkal rychle, postavy byli krásně vykreslené a zápletka byla taky fajn. Taky se mi líbilo, jak se Nemesis musela "učit" být člověkem a postupně v knize zjišťujeme, že se tam lidé chovají spíše jako zvířata. Za mně si tuto knihu můžete přečíst, sice se nechystám na další díl, ale dá se to přečíst jako stand-alone.

31.12.2020 4 z 5

První První Kiera Cass

Už jsem zase na konci skvělé trilogie. I když jsem tento příběh četla již několikrát, nikdy mě nepřestal bavit a přečtu si ho ráda po nějakém čase znovu. Celý tento svět je kouzelný a krásně zpracovaný. Miluju konec této série a podle mě to nemohla autorka lépe zakončit. Děj opět utíká hrozně rychle a chcete se dozvědět, jak to s Amerikou dopadne :D Líbí se mi, jak se Maxon i Amerika mění a i když se dost často hádají, prostě jim fandíte, aby skončili spolu. A i když spousta lidí nenávidí Aspena, já ho mám až do samého konce ráda. Tuto trilogii mohu za sebe jen doporučit.

27.12.2020 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Tak už i druhý díl mám za sebou a je neskutečné, kolik toho vždy zapomínám. Miluju rereadingy právě z toho důvodu, že si připomenu ty malé, kouzelné okamžiky z knížek, na které jsem už jaksi zapomněla. Tak, jako Selekce je Elita opět úžasná kniha, hned na začátku se stane zvrat, podle kterého se následně odvíjí i samotný děj a moc mě to baví. Autorka má skvělý styl psaní, který se nádherně čte a kniha vám opravdu utíká. To prostředí, které si Cass vymyslela je prostě boží, a stále je to jedna z mých nejoblíbenějších YA knížek. Takže já mohu jedině doporučit.

21.12.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Ach! Tohle je jedna moje velká srdcovka! Knihu jsem poprvé četla hned po jejím vydání, tudíž už je to nějaký ten pátek. Z celé Selekce jsem byla neskutečně nadšená a hltala jsem stránky jak jen to šlo. Knihu jsem pak četla ještě jednou a teď po skoro třech letech jsem si dala další rereading. Musím přiznat, že mě kniha opět uchvátila a vtáhla do děje. Miluju tu atmosféru, ten svět a ty postavy. Vždy, když se mě někdo zeptá, na moje nejoblíbenější série, padne tam právě Selekce. A i když mi už není třináct, tak jako tehdy, stále za to tenhle příběh stojí. Kapitoly jsou krátké a ubíhají rychle, autorka má skvělý styl psaní a celá myšlenka selekce je neskutečná. Takže pokud jste to ještě nepochopili, za mě jedno velké ano a tuto knihu můžu jen doporučit.

11.12.2020 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Za mě jedna z nejlepších knížek povinné četby! Příběh se čte jedním dechem. Postavy jsou skvěle propracované a snadno si k nim najdete nějakou cestu. Dorian je ze začátku úplně naivní, mladý muž, který pořádně neví co che, ale na konci? Celá tahle kniha je skvělá v mnoha ohledech, ať už jde o nadčasovost příběhu nebo třeba měnění charakteru Doriana Graye. Knihu mám na svém maturitním seznamu, tak teď se budu modlit, abych si vytáhla právě tuhle, kterou mám moc ráda a jsem o ní schopná diskutovat i hodiny :D Příběh Doriana Graye doporučuji všem.

29.11.2020 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Do téhle knihy jsem šla s nulovým očekáváním. Popravdě, jsem o této knize nevěděla vůbec nic a dostala jsem se k ní jenom díky knižní štafetě. A jsem za to neskutečně ráda. Ze začátku je příběh trochu pomalejší, seznamujeme se se světem, pravidly a postavami, které jsou dost zvláštní. V tomto světě vládne krása. Nejsi hezký? Nejsi nic. Lidé tam platí vesmírné částky, aby se alespoň přiblížili dokonalosti. Dobrovolně si nechávají lámat kosti, aby měli lepší tvar těla, nechají se týrat, jen aby vypadali lépe než jejich známí. Pořád jsem si říkala, jak je tenhle svět nereálný, tohle by přece u nás nemohlo fungovat, ne? Jenže čím víc jsem se začetla do příběhu, tím víc jsem viděla podobnost našeho světa s knižním světem. Vždyť koukejte co jsou lidi pro svůj vzhled schopní podstoupit. A hodnocení? Každý z nás alespoň jednou zažil, že jeho vzhled někdo neshledal "dostatečně dobrým". Někdo to bere lépe, někdo hůře, ale nakonec z toho vyjde to samé. A já si taky často říkám, proč bych se měla měnit kvůli ostatním, jen proto, že mi nějaký blbec řekne, že jsem 4/10. Celkově nenávidím hodnocení vzhledu jakoukoli stupnicí a podobnými hloupostmi. Autorka v závěru popisuje podobnou situaci, co se jí osobně stala. Jak muži hodnotili dívky z časopisů a zoufali si, proč jejich přítelkyně nemají takové nohy, prsa nebo zadek. ( Osobně doufám, že jim ty přítelkyně ten časopis omlátili o hlavu). Celá tahle kniha nakonec není až taková fikce a příběh si opravdu stojí za to přečíst. Taky se v knize objevuje hodně temných věcí, vraždy a tak, takže možná na to vás nalákám :D

26.11.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Konečně jsem se i já dostala k závěrečnému dílu Hadrového panáka, a musím přiznat, že jsem nemohla být více spokojená. Poslední díl má méně akčních scének, než předchozí dva díly, ale zase se tady odkrývají nové poznatky a všechno se začně spojovat. Já na detektivky moc nejsem, čtu primárně fantasy a thrillery, ale na tuto trilogii nedám dopustit. Moje nejoblíbenější postava je Baxterová, která je prostě hvězda :D Jinak autor píše velmi čtivě a do knihy se proto nemusíte nutit, a stránky ubíhájí samy. Až od autora vyjde další kniha, nebudu váhat a určitě do ní půjdu. Takže za mě tento výjimečný příběh ano a doporučuji vám ho přečíst :)

19.11.2020 5 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Autorka se každou knihou posouvá dál a dál. Tento příběh byl opět úplně z jiného prostředí, než předešlé díly. Je tady krásně ukázaná psychika mladých, naivních slečen, které něco ve svém životě postrádají. Náš pachatel si záměrně vybírá dívky, které jsou z pěstounských rodin, z rozvrácených rodin, nebo které mají velice přísné rodiče. Je zde krásně vidět, jak s nimi "pracuje", jak jim lichotí, píše SMS , ale stále si nechává odstup, aby po něm toužili ještě víc. Celá ta knížka je úžasná. Opravdu to stojí za přečtení, nejhorší na tom je, že přesně takovéhle věci se prostě v našem světě dějí i v tuto chvíli. Za mě jedno velké ano.

13.11.2020 5 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Už u knihy Nezvěstná jsem si říkala, jaký pokrok autorka během své tvorby udělala, ale tahle kniha? To je úplně něco jiného. Už od první strany je příběh rozjetý, zajímavý a každé slovo čtete se zatajeným dechem, protože nechcete, aby vám něco uniklo. Pomalu všechno vyplouvá na povrch, a vy nevíte komu máte věřit. Sama jsem tentokrát "hlavního aktéra" odhadla až za půlkou knihy, i když normálně jsem schopná vraha poznat během pár stran :D Celá kniha má dokonalou atmosféru, díky které si knihu užijete ještě o něco víc. Už jenom kvůli tomuhle dílu si celou sérii musíte přečíst. Jo a taky jsem po knížce nemohla usnout, až tak dobrá byla! Takže za mě jednoznačně ano, a autorce za toto dílo smekám pomyslný klobouk.

05.11.2020 5 z 5