10 rande naslepo

Rodina dokáže Vánoce vždycky pořádně osladit, tomu věřte! Sophie si k Vánocům přeje jedinou věc - strávit víc času se svým klukem. Jenže se ukáže, že on by si dal od jejich vztahu raději pauzu. Sophie se se zlomeným srdcem uchýlí k prarodičům, jejichž dům je plný spousty rodinných příslušníků, kteří tam přijeli na vánoční prázdniny. A babička vymyslí (ne úplně super) plán: během následujících deseti dnů vyrazí Sophie na deset schůzek naslepo, které jí dohodnou její příbuzní. Tohle budou ty nejhorší vánoční prázdniny, jaké kdy zažila... nebo nakonec ne?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454900/10-rande-naslepo-neq-454900.jpg 4.3140
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

10 Blind Dates, 2019

Kniha 10 rande naslepo

Karolin77

(+ SPOILER) Knížka je velice čtivá a má sympatické postavy. Autorka má podobný styl psaní jako K.West. Takový lehký, svižný, čtivý a milý.
Knížka je určena spíše mladším čtenářům okolo 12,13 let. ( Pokud je Vám nad patnáct knížka Vás moc nechytne a nepřijde Vám tolik vtipná jako mladším čtenářům)
Jediné co mi vadilo bylo to, že hlavní hrdinka má straší sestru která čeká miminko a když se narodí. Všichni jsou na prášky a mají o něj strach, protože se narodilo předčasně ( a teď mě neberte špatně,ale mě to přišlo trochu přetažené za vlasy - doktoři dokáží zachránit miminko o velikosti tužky bez trvalých následků - ano,nejsem matka tak na to nemám úplně dobrý názor. Možná se na to za pár let budu dívat jinak.
Knížka je fajn odpočinková jednohubka u které si odpočinete i přesto že je neuvěřitelně předvídatelná- už od začátku víte jak to dopadne a s kým hlavní hrdinka skončí.
Vůči tomu,že jsme tuto knihu četla v 16 letech tam už mě tolik nebavila. Jak už jsem psala nejsem cílovka.
Každopádně musím ocenit originální námět.
Za mě takové slabší 4/5*.
Knížku už znovu číst nebudu a myslím, že jí co nejdříve najdu nový domov.

Marbla2004

Moc se mi to líbilo. Občas to bylo dost klišé, ale ty rodinné vztahy a jednotlivá rande mě moc bavily. Mělo to nějaké ty mouchy, ale rozhodně příjemná oddechovka.

zaandulee

Myslím, že je to opravdu odpočinková kniha, nejlépe o zimních prázdninách, v zimních měsících. Námět knihy se mi zdál opravdu originální, vtipný a zajímavý. Hlavní "hrdinka" byla zábavná, ostatní postavy také nebyly špatné.

Doporučuji všem, kdo mají chuť na jednoduchou ale vtipnou oddechovku.

girdi

Myslela jsem, že kniha je určena starším čtenářkám, takže mě to milé teenegerovské randění sice překvapilo, ale nakonec i potěšilo. Bylo to opravdu příjemné a oddechové čtení, jak zmiňuje většina komentářů níže. Stránky vám mizí pod rukama ani nevíte jak a i když se nekonají žádná velká překvápka, tak za ty vykouzlené úsměvy na tváři to rozhodně stojí.

ivousekk

Vyborna oddechovka, pri ktere se budete prubezne usmivat. Jak to dopadne, je uz predem jasne, presto je zabava se k tomu procist. Jen ta obri rodina a zaplava jmen byla zbytecna, stacila by pulka.

ester188

10 rande na slepo je velmi pěkně napsaná kniha. Děj je opravdu super a doslova nemůžete přestat číst ????. doporučuji

LištičkaMay

Pěkné odpočinkové čtení, u kterého jsem se i občas pobavila. Typická oddechovka se ztřeštěnou zápletkou. Jasně, pravděpodobně brzy Vám dojde, jak celá kniha dopadne, ale je to prostě milý příběh, který člověk slupne na jeden zátah.

Brunnetka

Odpočinková kniha, ideální na "čtecí krizi". Přiznávám, že na začátku jsem si říkala "co jsem to dostala do ruky" (knížka byl dárek), ale jak se děj rozjížděl, tak mě to začalo bavit víc a víc. Moje rodina moc jako rodina nefunguje - i proto se mi líbilo, jak jsou vztahy v knize popsané a jak se do randění celá rodina zapojila. Některé situace byly vážně vtipné (tedy nedoporučuji číst v hromadné dopravě-budete za blázna :D ), jiné zas ne. Celkově bych to zhodnotila jako povedená kniha s povedeným příběhem :)