10 rande naslepo

10 rande naslepo https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454900/bmid_10-rande-naslepo-neq-454900.jpg 4 404 128

Rodina dokáže Vánoce vždycky pořádně osladit, tomu věřte! Sophie si k Vánocům přeje jedinou věc - strávit víc času se svým klukem. Jenže se ukáže, že on by si dal od jejich vztahu raději pauzu. Sophie se se zlomeným srdcem uchýlí k prarodičům, jejichž dům je plný spousty rodinných příslušníků, kteří tam přijeli na vánoční prázdniny. A babička vymyslí (ne úplně super) plán: během následujících deseti dnů vyrazí Sophie na deset schůzek naslepo, které jí dohodnou její příbuzní. Tohle budou ty nejhorší vánoční prázdniny, jaké kdy zažila... nebo nakonec ne?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

10 Blind Dates , 2019

Sarah11
07.01.2022 3 z 5

Je pravda, že už nejsem cílovka, ale tahle kniha bohužel nepatří mezi ty, které si můžete přečíst v jakémkoliv věku. Bylo to celé takové nemastné neslané, námět zní skvěle, ale celé to jen tak klouže po povrchu, žádný z hrdinů ničím nevyčnívá.
Koho si Sophie nakonec vybere je jasné hned, jak se poprvé setkají, což by mi nevadilo, ale ocenila bych, kdyby autorka ten vztah víc rozpracovala. Na to, že to má být romantická knížka, je tam romantiky žalostně málo.
Líbí se mi nápad s obrovskou rodinou, ale tady už toho na mě bylo nějak moc, vůbec jsem nevěděla, kdo je kdo (možná by pomohl nějaký rodokmen?), ale na druhou stranu v průběhu knihy přijdete na to, že to pro příběh není stejně vůbec podstatné.
Kniha není objektivně špatná, je vlastně docela milá a neškodná, ale mě už to v mých 23 letech prostě nestačilo.

LuciLu
05.01.2022 4 z 5

Co se stane, když máte velkou rodinu, velmi akční babičku a před Vánocemi Vám přítel oznámí, že už s Vámi nechce být? Tímto se rozehrává ztřeštěné období 10 rande na slepo, na která Sophie chodí s těmi, které jí vybrali její příbuzní, kteří zároveň volí i náplň rande.
Již od začátku čtenář ví, jak to nakonec dopadne, ale i tak mě bavila jednotlivé akce, které se v knize objevují. Na první pohled se může zdát, že v knize hraje prim romantika, ale dle mého kniha je více o přátelství a rodině. Vztah Sophie a Margot je nádherný, soudružnost celé rodiny je obdivuhodná (i když i tato rodina má své méně oblíbené členy - nic není dokonalé :) ) a znovunalezené přátelství je úžasné. Kniha je psaná čtivě a rozhodně se u ní čtenář zasměje, ale i slza ukápne. Čtení jsem si užila, i když již nějakou dobu nepatřím do cílové skupiny.

bupilla
03.01.2022 4 z 5

Toto je tak roztomilá kniha!
Aj keď už dávno nepatrím do cieľovej skupiny čitateľov, kniha sa mi páčila a oddýchla som si pri nej.
Priznávam, že pohodička občas až na hranici nudy, ale nakoniec mi to nevadilo a po dočítaní som sa musela usmievať :)
Bavila ma tá obrovská rodina Sophie, plný dom u babičky, babičkine vyváranie a vypekanie dobrôt pre celú rodinu :)
Bolo mi takmer od začiatku jasné, kam príbeh smeruje, ale nevadilo to :)
Väčšina tých rande naslepo ma naozaj bavila :)
Ak chcete oddychovku, jednoduchú príjemnú romantiku, ktorá je napísaná pekným jazykom, tak jednoznačne po nej siahnite.
Ja oceňujem aj to, že sa to obišlo bez prvkov, ktoré by čitateľa citovo vydierali a ktoré sa až príliš často v podobných knižkách vyskytujú.
Hviezdičkami hodnotím v rámci žánru.

akinomV
02.01.2022 4 z 5

I když nejsem asi úplně cílovka, tak mě kniha pobavila. Byla vtipná, postavy (ač jich bylo hodně) jsem měla ráda a byla jsem zvědavá, jaká rande hlavní hrdinku čekají. Rozhodně knihu hodnotím kladně a řekla bych, že patří mezi ty povedené romanťárny.

knihomolkaMist
31.12.2021 4 z 5

Skvělý nápad, skvělé provedení! Neskutečně čtivá záležitost, u které máte neustále nutkání se usmívat!
Už se těším, až si knížku za rok přečtu znovu

katallinka
29.12.2021 5 z 5

Neskutečně čtivé vánoční čtení. Hodně milé překvapení! Myslím, že příští rok si knížku budu chtít přečíst znovu. Rozdělení na dny je geniální. Většinou bych knížky proškrtala, ale tady bych brala klidně dalších 200 stránek.

jitka_dankova
27.12.2021 5 z 5

Půvabný příběh o rodině, která umí zvednout náladu, dostat hlavní hrdinku z chmurů a ještě ji naučit najít samu sebe. Romantická linka mezi hlavní dvojicí je jen nenápadná, sledujete ji jen na pozadí těch rande, ale je to milé. Pro někoho tam bude té romantiky prostě žalostně málo, ale za sebe musím napsat, že hlavním přínosem knihy bylo především pozitivní naladění před Vánoci. To se povedlo bravurně.

TeriLin1111
27.12.2021 3 z 5

Fajnová odpočinková kniha od které dostanete to, co čekáte. I když vlastně je fakt, že jsem čekala lépe vykreslenou Vánoční atmosféru, které tam na můj vkus bylo málo. Postavy se mi nijak extra do paměti nezaryly, ale i tak zvažuji přečtení volného pokračování, protože Olivia byla vcelku sympatická. Celkově je příběh velice naivní ale plusové body dávám za prostředí velké rodiny a za zmínku mého milovaného seriálu The office :D

Starlet
26.12.2021 3 z 5

Milý příběh, který se četl dobře, rychle a s lehkostí. Mnoho se dalo očekávat, ale to se dalo nějak čekat. Nápad s uspořádáním rande bylo skvělé, a u některých jsem se dobře bavila.
Lehké čtení na jeden večer, ovšem moje očekávání nijak nenaplnilo.

padajicidvere
26.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Závidím a přeji tento typ rodiny. Sama jsem jedináček a vždy mi to vyhovovalo a byla jsem šťastná. Když ale čtu takovýto příběh, vzpomenu si na mou kamarádkou a její nekončící rodinu, v tu chvíli si přijdu jako Sophiin otec, daleko od hlučící vřavy.. Kniha je velice čtivá, zábavná a okouzlující. Sophie mě neskutečně bavila, stejně jako Fantastická čtyřka a jejich celá rodina.

Zatoulana
22.12.2021 5 z 5

10 RANDE NASLEPO - Ashley Elstonová

Tuto knihu jsem si pořizoval už na loňské Vánoce ale nakonec jsem se k ní dostala až letos. A upřímně jsem za to ráda, protože se obavám že bych ji tehdy dostatečně nedocenila.
Letos to bylo přesně to vánoční nakopnutí, které jsem potřebovala. Čtení jsem si vychutnala, bavilo mě a velmi jsem si u nej odpočinula.

Hlavní dějovou linku jsem odhadla už u nějaké 30 strany a bála jsem se ze mi to bude vadit ale nakonec mi to ve čtení nijak nebránilo a naopak jsem byla zvědavá jestli je můj typ správný. Ve finále to byla velice zábavná a milá kniha která se opravdu rychle četla. Hlavní hrdinka byla sympatická a její přátele byli skvělý obzvlášť krásný soused Wes.

Věřím že na Vánoční naladění a odpočinek je tato kniha tou pravou. Věřím ze i prostí Vánoce se do ní s radostí pustím.

Všem tuto knihu doporučuji protože byla opravdu krásná.

5/5 bylo to milé, oddechové a příjemné mě to napadlo na Vánoce. Čtení jsem si velmi užila.

eliska2126
16.12.2021 5 z 5

Tak tohle byla Vánoční roztomilost. Dostala jsem ji jako dárek na Štědrý den, takže jsem nemohla číst podle dat, která jsou na začátku každé kapitoly, ale jakmile jsem začala, nemohla jsem přestat a brzy jsem ten skluz dohnala. Bylo to čtivé jak blázen a strašně dobré napsané. Sophie jako hrdinka byla skvělá. Chce to odvahu jít na 10 rande a vlastně nevíte kam a s kým. Hrozně se mi líbila i její obrovská rodina. Já sama takhle velikánskou rodinu nemám, ale strašně ráda s ní trávím čas. Také se mi líbil vztah, který měla Sophie se svojí sestrou Margot, to jsem jim záviděla.
A teď už k samotným rande. Byly tam fakt krásné momenty, ale myslím, že ty vtipnější rozhodně převyšovaly. Třeba rande od tety Patrice? To jsem se nasmála dost a dost.
Takže pokud chcete oddechovou sváteční knížku se sympatickou hrdinkou u které se budete usmívat, jak je to hezké, ale i se smát nahlas, když je to vtipné, tak 10 rande naslepo je přesně pro vás!

gabca5316
13.12.2021 5 z 5

Po dlouhe době hezké čtení tohoto typu. Jo, předvídatelné, ale čtivé, humorné, zajímavý námět. Jen těch postav mooooc

kate9326
27.11.2021 4 z 5

Pěkná oddechovka, s americkými reáliemi..poměrně vtipný děj.
-- až moc postav, ve kterých se člověk chvílemi neorientoval...

Termaap
26.11.2021 4 z 5

10 rande naslepo; měla jsem na ni zálusk už minulé Vánoce, když vyšla. Zaujala mě svou anotací a tak jsem stále čekala, až vyjde jako e-kniha. Do teď ale nevyšla a já si ji nakonec koupila v tištěné podobě. Vlastně mi i posloužila do výzvy, darovala jsem ji kamarádce:). Asi se budu opakovat, dej byl opravdu předvídatelný, ale vlastně bych byla pekne naštvaná kdyby to skončilo jinak. Rada čtu tenhle typ knížek, většinou jimi prokládám nějaké s vážnějším tématem, abych si tak trochu oddychla.

Murasaki
19.11.2021 4 z 5

Musím říci, že díky této knize jsem se začala pomalu napojovat na vánoční náladu. Sice byl děj předvídatelný a už po pár stránkách jsem věděla jak skončí. Celkově mi takové knihy přijdou všechny na jedno brdo, ale i tak mi to nebránilo v tom si knihu užít. Na 100% splnila svůj účel a to ten, u knihy vypnout a odreagovat se. Opravdu jsem si příběh užila, zasmála se a aspoň na chvíli zapomněla na všechny starosti. Hrozně jsem si zamilovala Sophiinu velkou rodinu. Ovšem jsem si u knihy i poplakala u části se Sophiinou sestrou. Jelikož jsem sama maminka, tak od té doby jsem na témata s dětmi obzvlášť citlivá.
Každopádně jestli hledáte knihu, u které můžete vypnout, rozhodně ji mohu doporučit.

v.michlickova
10.11.2021 5 z 5

Umíte si představit, že by vám členové rodiny vybírali s kým máte jít na rande? Já opravdu ne! 10 rande naslepo je skvěle napsaná kniha, děj je rychlý a přitom je propracovaný. Je to opravdu hooodně čtivé a budete to mít během jednoho či dvou dnů dočteno, stejně jako já. Líbí se mi, že v knize autorka popisuje velkou milující rodinu. Ano, občas jsou někteří členové rodiny nesnesitelní, ale ono to tak je i v reálu, no ne? Celá ta kniha mi připomíná takový Tinder in Real Life. Několikrát jsem se nahlas a upřímně při čtení zasmála, někdy i rozčílila - ano, třeba nad chováním expřítele naší hlavní hrdinky.

klara.franta
26.10.2021 4 z 5

Jak si v říjnu navodit vánoční atmosféru... Je to taková oddechová young adult literatura pro holky. Je pravda, že konec nebyl moc překvapivý a bylo asi jasné, jak to celé dopadne.

Jancas.s
30.08.2021 2 z 5

Taková naivní bejkárna, kdy víte od půlky knihy zcela natuty, jak to celé dopadne. Nejsem ta pravá cílovka :D

tessalovesbooks
11.08.2021 5 z 5

Na začátek chci říct, že pokud jste fanoušky série Všem klukům, které jsem milovala nebo knížek od Kasie West, tak je 10 rande naslepo přesně něco pro vás. Ať už stylem psaní, humorem, nebo prostředím, v jakém se kniha odehrává, 10 rande naslepo mi v mnoha ohledech připomínalo ty fajn feel good knihy, které máme všichni tak rádi, takže za mě je tohle jedno velké doporučení. Mě osobně na tom všem bavilo nejvíc vyobrazení rodinných vztahů. Sophie má totiž opravdu obrovskou rodinu a to, jak zde byli popsání jednotliví rodinní příslušníci, byla prostě pecka. Ze začátku jsem se sice ve všech těch jménech trochu ztrácela, ale když se jednou zorientujete, garantuji vám, že už nebudete chtít přestat a jednotlivé členy Sophiiny rodiny budete buďto naprosto milovat, nebo nenávidět. Vyzdvihnout musím taky vztah Sophie s její sestrou, přičemž esemesky, které si ty dvě posílaly, byly skvělým oživením celého příběhu. Už na začátku mě knížka zaujala svým originálním námětem, a i když zpracování nebylo kdovíjak originální, tak se mi líbilo, že každé Sophiino rande bylo jiné a nebylo to všechno na jedno brdo. Už po pár kapitolách vám bude pravděpodobně jasné, jak to celé dopadne, ale to nic neubírá tomu, jak je knížka čtivá a nebudete ji chtít jen tak odložit. Velkým plusem je navíc ta nádherná obálka a vánoční atmosféra, kterou je celá kniha protkaná.

5⭐/5⭐ Pokud chcete nějakou pohodovou knížku na odreagování, tak 10 rande naslepo určitě zkuste, podle mě přijde v téhle době každému vhod a zaručeně vám zlepší náladu.

Za knihu děkuji Albatros Media