10 rande naslepo

10 rande naslepo https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454900/bmid_10-rande-naslepo-neq-454900.jpg 4 404 128

Rodina dokáže Vánoce vždycky pořádně osladit, tomu věřte! Sophie si k Vánocům přeje jedinou věc - strávit víc času se svým klukem. Jenže se ukáže, že on by si dal od jejich vztahu raději pauzu. Sophie se se zlomeným srdcem uchýlí k prarodičům, jejichž dům je plný spousty rodinných příslušníků, kteří tam přijeli na vánoční prázdniny. A babička vymyslí (ne úplně super) plán: během následujících deseti dnů vyrazí Sophie na deset schůzek naslepo, které jí dohodnou její příbuzní. Tohle budou ty nejhorší vánoční prázdniny, jaké kdy zažila... nebo nakonec ne?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

10 Blind Dates , 2019

loty13
04.03.2021 5 z 5

Skvělá oddychovka. Hodně jsem se u toho nasmála. Můžu pouze doporučovat.

alena0268
01.03.2021 4 z 5

Milé pohlazení na duši. Bylo to laskavé a vlídné. Vánoční atmosféra z toho na mě nedýchala zcela, ale možná to bylo tím, že jsem to četla v únoru. :)
Jestli hledáte něco bezstarostného, u čeho vypnete mozek a už někdy ve čtvrtině budete tušit, jak to dopadne, můžu doporučit. :) Zkrátka přesně ta feel good young adult záležitost, co si pod tímhle pojmem představíte.
V množství postav se asi budete ztrácet (já se pořádně chytla až před koncem) a napsané je to vcelku jednoduše, takže bych normálně dala tři hvězdičky. Nicméně už jen za celou tu praštěnou rodinu musím dát jednu navíc. :)

Nelajza
22.02.2021 1 z 5

Opravdu jsem nečekala nic Velkolepého, ale tohle se mi vůbec nelíbilo. Hlavním hrdinům jsem nevěřila, ani nos mezi očima. Vtipné to taky nebylo a vánoce tam jsou, ale takové nějaké...

Bohužel

Ella161
20.02.2021 5 z 5

Tak takhle dlouho mě žádná kniha nepobavila! Tohle ja tak milý příběh a dokonalé čtení před Vánocemi. Autorka píše fakt poutavě. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, i když jsem si říkala, že u téhle kapitoly skončím a udělám si nějaké jiné věci. No, jaké to překvapení, neskončila. Tohle prostě nešlo! Všechny postavy jsem si strašně oblíbila. Hlavně Soph, Wese, Oliviu a Charlieho. Tohle byla fakt dokonalá čtyřka a co chvíli jsem se s nimi smála.

Soph měla fakt obsáhlou rodinu a musím se přiznat, že jsem se ve všech těch příbuzných ztrácela. Jména se mi pletly a skoro jsem si nepamatovala, který tety je čí dítě a kteří sourozenci k sobě patří. Bylo jich prostě moc, ale to je jen drobná výtka. Bylo hezké číst, jak jsou všichni pohromadě a baví se. Dokázala jsem si živě představit takový večer, kdy se všichni překřikují a člověk neslyší ani své myšlenky.

Babiččin nápad s 10ti rande naslepo se mi dost líbil. Nejdříve jsem si teda říkala, kdo něco takového mohl vymyslet, ale nakonec se to ukázalo jako super nápad. Hlavně rande č. 2 je fakt nezapomenutelné. Nemohla jsem se u toho přestat smát! Teta Patrice si asi dokonalé rande představovala jinak než Soph. Nejlepší stejně bylo rande č. 10, které vybírala babička. Určitě se mnou všichni souhlasí.

Hned ze začátku jsem věděla s kým Soph skončí, jakmile se prvně jeho jméno zmínilo. Četla jsem už hodně podobných knih, takže mi to bylo hned jasné. Romantická linka tudíž byla jedno velké klišé, ale vůbec mi to nevadilo. K těmhle příběhům to podle mě sedí. Navíc celá ta kniha byla tak sladká!

LilianaFalcon
18.02.2021 5 z 5

Moooc povedená knížka. I když na úplných 5 hvězdiček to nebylo.
Ale strašně se mi líbilo, že to bylo nenáročné, žádné velké drama, sirotci, znásilnění... prostě krásná obyčejná romantika ze střední. Stylem bych to přirovnala ke knížkám od Kasie West.
Vztah, jaký měla hlavní hrdinka se sestrou, byl prostě nádherný. A i celá ta vele-rozvětvená rodina.
Zkrátka z celé knížky na mě dýchala tak pohodová atmosféra, že jsem se těm 5 hvězdičkám nakonec nedokázala ubránit.

Efeméra
18.02.2021 5 z 5

10 rande naslepo ve skutečnosti nebyla tak moc vánoční knížka, jak jsem čekala, ale byla to úžasná oddechovka, kterou jsem četla s úsměvem, a každou chvíli se musela zasmát nahlas. Svátky, obrovská hlučná rodina, hrdinčiny často humorné schůzky, zamilované pohledy... Přesně tohle jsem od knížky potřebovala.

Bad-wolf
17.02.2021 4 z 5

V první řadě musím ocenit originalitu této knihy - s podobným příběhem jsem se ještě nesetkala a rozhodně se nejedná o špatný námět, který by si zasloužil i filmové zpracování. Bohužel ale kniha měla několik nedostatků, které je třeba zmínit. Mě osobně mrzelo, že ačkoliv se v této knize nachází opravdu velké množství postav, žádná z nich není představena podrobněji. Kdyby tam byly postavy představeny více, určitě by se mi kniha líbila mnohem víc a nebyla by tak povrchní. Děj je celkem předvídatelný, ale v polovině knihy přichází zlom, kdy vám začne být jasné, jak to skončí, což mě třeba skoro odradilo od pokračování ve čtení. Preferovala bych, kdyby autorka na určité věci nedávala až takový důraz a nechala čtenáře v nevědomosti. Kniha ale není špatná - příběh je povedený, vtipný a vkusný. Jen ale nečekejte vánoční příběh - Vánoce jsou pouze v pozadí.

DejSemTuKnihu
17.02.2021 3 z 5

Taková vánoční klasika. Hezká, vtipná ale nemůžu říct, že bych si z ní sedla na zadek. Tím ale nechci od knihy odradit nikoho kdo si ji chce přečíst, protože si to tahle knížka nezaslouží. Kniha je naplněná horou sympatických postav, místa, na kterých se postavy nachází jsou dostatečně dobře popsané a celkově to všechno působí velmi mile.

Lucika002
16.02.2021 5 z 5

Tohle je kniha, kterou jsem si vážně potřebovala přečíst. Oddechovka, u které jsem se neskutečně nasmála i se naplno nechala vtáhnout do děje. Přečteno za pár hodin.

Doporučuji

Opinka
11.02.2021 5 z 5

Ikdyž bylo už od začátku jasné s kým hlavní hrdinka skončí, tak se mi kniha líbila. Byla to vtipná a příjemná oddechovka přečtená za jeden den.

Irsaf
07.02.2021 5 z 5

10 rande naslepo - Jo, tohle bylo moc prima čtení... Pěkně svižný, četlo se to rychle...
Líbilo se mi to víc, než Dvanáct vánočních schůzek...

TessaJean
30.01.2021 1 z 5

Mě to teda vůbec nebavilo. Jednu hvězdu přidávám za to, že kniha byla celkem čtivá a tím pádem jsem to měla rychleji za sebou. Příběh byl hodně předvídatelný, velice nereálný a za mě celkem dětinský. Před pár lety bych možná ještě hodnotila jinak. Občas jsem chování hlavních hrdinů vůbec nechápala....

Malíček
24.01.2021 5 z 5

Tohle je přesně ta knížka, kterou člověk dokáže přelouskat za jediný den. Nejlepší je strávit s ní chvilky u krbu, za okny sněhová nadílka a na stole horké kakao.
Příběh byl miloučký, krásný, vykouzlil mi úsměv na tváři a stejně tak jsem si oblíbila i hlavní postavy, které jsou reálně vykreslené.
Kniha mě pobavila a potěšila a rozhodně bych ji doporučila všem jako skvělou oddechovku.

Knihomolka97
21.01.2021 5 z 5

To bylo tak krásné. ❤ Přečteno za 3 a půl hodinky na jeden zátah. Až na tři osoby (Griffina a ďábelská dvojčata), jsem si oblíbila úplně všechny postavy! A že jich bylo fakt hodně. Olivie, Wes, babička, strejdové a další a další.
Hlavní hrdinka Sophie byla skvělá, od prvních chvil jsem jí fandila.

Moc mě těšilo a hlavně bavilo, jakým stylem probíhalo těch 10 rande naslepo. I když bylo poměrně brzo jasné, kterým směrem vlastně směřuje Sophiino srdce, vůbec to nevadilo, právě naopak. Celý příběh působil strašně milým dojmem, při čtení jsem se usmívala (i když mi dneska nebylo moc dobře), párkrát se ze srdce nahlas zasmála a ke konci i dojala. :D Nemám snad nic, co bych mohla vytknout...nebo vlastně jo, že to nebylo delší. ❤
A ještě bych chtěla pochválit obálku, ta je boží.

Luccinda
17.01.2021 4 z 5

10 rande naslepo mi vyloženě sedlo do nálady. Je to jednoduchá, ale hezká a milá oddechovka, která dokázala vykouzlit krásnou vánoční atmosféru. Což je přesně ten důvod, proč tyhle vánoční slaďárny všichni čteme. Nemůžu říct, že bych byla z knížky tak nadšená jako většina ostatních, ale určité kouzlo to v sobě mělo.

Námět byl super! Autorce se podařilo vymyslet vcelku originální příběh, což se v young adult contemporary už moc často nevidí. Knížka byla napsaná jednoduše a dobře se četla, akorát překlad mi chvílemi přišel trošku kostrbatý. Skvělé bylo, že se knížka dala číst tak, abyste mohli začít první kapitolou v pátek 18. prosince a pak pokračovat den po dni stejně, jako to prožívá hlavní hrdinka. To mě vážně bavilo!

V příběhu samozřejmě nechyběla romantická linka, která se mi ale popravdě zas tolik nelíbila. Vůbec jsem to neprožívala, chyběly tomu emoce, nehledě na to, že celá romantická linka byla hrozně předvídatelná. Ten zbytek byl ale fajn. Každé Sophiino rande bylo něčím zvláštní a pokaždé jsem se těšila, co nějaký další její příbuzný vymyslí. Dost jsem se u toho zasmála, ale nechyběly ani smutné chvilky. Takže za mě dobrý!

DarkNatureHope
17.01.2021 5 z 5

Úžasná, klidná vánoční oddechovka.. příběh příjemný, průběh vtipný, milý,romantický. Doporučuji

true.penny
10.01.2021 3 z 5

Velmi jednoduchý, až začátečnický, styl psaní a čtenář od začátku ví, jak to dopadne. Nicméně, čtivá oddechovka.

Pedruska01
09.01.2021 5 z 5

Abych byla upřímná, rozhodla jsem se tuhle knihu nečíst, protože v době, kdy jsem právě měla jednu knihu s vánoční tématikou za sebou a celkem mě zklamala, že jsem dalším, snad preventivně, nechtěla dát šanci. Jenže mi to nějak nedalo. Z mnoha důvodů mě lákala, až jsem ji teda po nějaké době popadla do ruky. Četla se skutečně velmi rychle a dobře. Styl mi seděl perfektně a především se jedná o netradiční vánoční knihu, která je opravdu báječná. Je to hrozně milá oddechová věc, která dokáže rozesmát, zahřát na srdci i dojmout. Je to kniha, ve které je vlastně všechno v pořádku, žádné vyloženě negativa, konflikty či snad zločiny nenajdete. Něco podobného jsem dlouho neměla možnost číst, mám z ní nepopsatelný, však moc dobrý pocit.
Hlavní hrdinka je sedmnáctiletá Sophie, která svůj příběh nezačíná zrovna vesele - Griffin je fakt pěknej trouba, ale je to sympatická mladá slečna, kterou jsem si oblíbila hned. Hrozně mě bavila, líbilo se mi, jak se chovala, a to ve všech různých situacích. Nenašla bych na ni nic, co by mi bylo proti srsti. Nijak mi nevadí ani její nezletilý věk. Opravdu - jsem s postavou spokojená.
Zbytek postav bych asi přeci jenom považovala za ty vedlejší, i když některé měli větší roli. Ti všichni byl vlastně menší dav jedné rodiny, ve které jsem měla tak trochu zmatek. Ano, bylo to vážně mraky lidí a jmen. :D Každopádně ty důležitější z postav jsem si nejen pamatovala, ale i zamilovala. Především Fantastickou čtyřku - co si budem! Byli skvělí, milí, hodní a vtipní. Bavili mě a užívala jsem si jejich společnost. Na nikoho jsem neměla nic, co by se mi nelíbilo. Bylo hezké sledovat "puberťáky" a takové jejich slušné, až neposkvrněné chování. Možná až na Ďábelská dvojčata, to byly vážně trochu mrchy, minimálně ta jedna.
Musím samozřejmě zmínit i Wese, bez něj by to nešlo. Patřil nejen do Čtyřky, ale i do té ohromné rodiny. Líbil se mi, a tak nějak mi dokázal ukrást kus srdce. Bylo to jasné, tohle se prostě tuší - velmi brzo, ale mě to nevadilo. Byla jsem moc ráda. Byl to parádní kluk a já mu fandila.
Děj, respektive nápad na 10 rande naslepo, organizované náhodných příbuzných v období Vánoc a těsně po rozchodu je podle mě hrozně originální a především šílený. Ale moc se mi líbil. Užívala jsem si každou schůzku, která proběhla, teda až na ty nevydařené, kde... mysl pryč. :D Bylo to netradiční, nové, fajn. Líbil se mi nápad i tahle velikánské rodiny - jejich vztahy, kde panovala úžasná atmosféra, soulad, zábava, láska. Jasně, někdy to musí být únavné či otravné, ale v té knize to bylo krásné. Zalité sluncem, způsobem, který neotravuje, který je uvěřitelný, který vás těší.
Celá ta kniha je krásná, vážně. Překvapila mě, tím nejlepším možným způsobem a jsem ohromně ráda, že jsem do ní nakonec šla. Trochu mi připomněla Westovku, především tu poslední - Kluk odvedle, ale nehodlám srovnávat ani vytýkat. Autorka píše moc dobře, příjemně. Oddechová, vtipná, kouzelná a romantická záležitost, která hýbne emocemi, potěší. Užila jsem si to.
Je naprosto jasné, že musím doporučit, upřímně doufám, že se s autorkou znovu setkám, protože její první představení bylo báječné a samozřejmě musím hodnotit všemi hvězdami, protože jinak to ani nejde! :)

nela3812
08.01.2021 5 z 5

Knížku jsem dostala pod stromečkem a začala jsem s ní rok 2021. Zábavná knížka o velké rodině, náročných vztazích a několika zábavných rande. Ačkoliv jsem tušila, jak knížka skončí, bavilo mě každé další vymyšlené rande. ???? Autorka si s nápady na rande i samotnými doprovody skvěle poradila a každý byl jiný a jedinečný. ???? Doporučuji, je to krásná oddechovka

Mikuše-Ivet
08.01.2021 5 z 5

Tak tohle stalo za to :-D už jsem se dlouho u knihy tolik nenasmála, jako u tohle příběhu. Není nad úžasnou ale hlavně velkou rodinu co se vám snaží pomoc za každou cenu...