10 rande naslepo

10 rande naslepo https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454900/bmid_10-rande-naslepo-neq-454900.jpg 4 404 128

Rodina dokáže Vánoce vždycky pořádně osladit, tomu věřte! Sophie si k Vánocům přeje jedinou věc - strávit víc času se svým klukem. Jenže se ukáže, že on by si dal od jejich vztahu raději pauzu. Sophie se se zlomeným srdcem uchýlí k prarodičům, jejichž dům je plný spousty rodinných příslušníků, kteří tam přijeli na vánoční prázdniny. A babička vymyslí (ne úplně super) plán: během následujících deseti dnů vyrazí Sophie na deset schůzek naslepo, které jí dohodnou její příbuzní. Tohle budou ty nejhorší vánoční prázdniny, jaké kdy zažila... nebo nakonec ne?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

10 Blind Dates , 2019

Damonka12
03.01.2021 5 z 5

Dokonalá vánoční kniha, kterou prostě potřebujete. Romantika je dokonalá a knize nechybí vtipné části.

BetyN.
03.01.2021 5 z 5

Knihu jsem dostala od Ježíška a hned jsem se do ní pustila. Je to skvělá volba na povánoční čas. Moc mě bavila a přijde mi, že přináší do tohoto žánru něco nového a neotřelého. Líbila se mi velká rodina hlavní hrdinky Sophie, jak se vzájemně špičkovali a bavili se. Mnohokrát jsem se zasmála i nahlas. Často jsem byla v napětí, koho Sophii na rande naslepo vybrali a jaké to bude. I když jak to celé dopadne je jasné už od začátku, ale to k tomuto žánru patří a mně to vůbec nevadí. Knihu jsem si maximálně užila a našla jsem v ní jednu z mých nejoblíbenějších romantických oddechovek.

JessieEx
02.01.2021 4 z 5

Na této knize je nejúžasnější, že kapitoly jsou datované a ta první vychází na pátek 18.prosince, což tento rok opravdu krásně vyšlo! Takže jsem se rozhodla, že budu číst každý den jednu kapitolu a budu se držet dat. Kniha končí 1.ledna, takže včera jsem dočetla posledni kapitolu :)

Přiznám se, že jsem se místy malinko nudila a pomýšlela na 3*, většinu času to ale bylo super počtení, rande, na která Sophie chodila, byla občas k popukání. Ačkoliv jsem vlastně nepochopila, proč by vůbec měla 18letá holka chodit na rande naslepo. To bylo divné.

S kým nakonec skončí bylo jasné snad od začátku (když to trochu přeženu), přesto jsem jim to fakt přála :) U knížky jsem i brečela, bylo to ale kvůli Sophiině starší sestře Margot, která v příběhu prožívá to, co já jsem na vlastní kůži zažila taky. Hodně mě to vzalo, je to dost vážné téma. A i v souvislosti s tím bych ráda vyzdvihla ten krásný vztah, který spolu Sophie a Margot měly. Nakonec to byla fakt milá oddechovka, vhodná i pro ty, kteří už nějakou chvíli nepatří do cílové skupiny :)

Čtenísknihou
01.01.2021 5 z 5

Pokud někdo hledá odpočinkovou sváteční knihu, která vás příběhově zavede do prostředí velké rodiny, kde jsou příbuzní naprosto rozliční a dle mého celkem šílení, tak je to právě tato. Jednoduchý příběh a vtipné situace jsou opravdu oddychem pro ty dny, kdy chce člověk pohodu. Já jsem si z této knihy udělala takový adventní kalendář do konce roku, kdy jsem poslední dvě kapitoly přečetla 1. ledna 2021 a opravdu jsem se nemohla udržet abych knihu nedočetla dříve. Poslední knihu roku a první knihu nového roku jsem nemohla vybrat lépe. Až kapitoly budou vycházet na stejné dny, jako teď, tak si tuto knihu opět ráda přečtu.

Sixtinka144
31.12.2020 5 z 5

Poslední kniha, kterou jsem za rok 2020 přečetla je právě příběh Deset rande na slepo. A nemohla jsem udělat lépe. Tenhle roztomilý příběh je tak strašně sladký, že se u něj jen křeníte. Hned na záčátku knihy ( jakože opravdu to poznáte hned na začátku :D) nám dojde, s kým nakonec skončí, ale stejně čtete dál, protože to je pohodové čtivo. Hrozně se mi na této knize líbil popis samotných rande a kluků, kteří byli pečlivě vybráni příbuznými. Od této knihy nemůžeme samozřejmě čekat literární veledílo, ale já jsem si ji dost užila, takže ji mohu jen doporučit. A ne jen na Vánoce, klidně bych si ji přečetla znovu v létě :D

Luc.i
29.12.2020 5 z 5

Ta knížka byla boží!! Vánoční, milá, oddechová vtipná. Dostala jsem co jsem čekala. Obálka je krásná a příběh jsem si moc užila. Bylo to hodně předvídatelné a šlo by to napsat líp ale nápad byl originální. Postavy byly fajn, hrozně jsem si užívala ty rodinné vztahy. Bylo to vtipný že jsem se u toho smála a celkově to bylo fakt příjemný. Už se těším až to budu příští rok číst po dnech jak se odehrává děj. Sice jsem ji četla až po štědrém dnů ale to mi vůbec nevadilo, je to skvěle vánoční. Postavy byly všechny hrozně fajn a oblíbila jsem si je. Soph nejednala buď,coy tak jak bych chtěla ale stejně ji mám jako hrdinku ráda a Olivia je skvělá.
Super knížka celkem 5/5* za milej oddychovej romantickej vánoční příběh.
PS: OBSAHUJE SPOILERY!!!
Wes byl od začátku nejlepší a ikdyž byly některý rande skvěly tak Wes je prostě top. Hrozně se mi líbil nápad s párty ošklivých svetrů. Na konci jsem teda čekala že babička vybere Wese a myslím že by se mi to líbilo o malinko víc ale stejně super.

Miladad
26.12.2020 5 z 5

Moc fajn vánoční oddychovka

Ajda300
26.12.2020 5 z 5

Přesně to, co jsem od knihy čekala. Odpočinkové a zábavné. Nebylo to nic náročného a četlo se to poměrně rychle. Příběh byl jednoduchý a zábavný. Doporučuju

nonameperson04
25.12.2020 3 z 5

1O rande naslepo je fajn oddechová knížka. Trošku jsem se nechala zlákat obálkou, která se mimochodem opravdu povedla, ale zase to nebylo úplně špatné. 3,75*/5* :)

Acourtofbook
23.12.2020 5 z 5

Na začátek chci říct, že pokud jste fanoušky série Všem klukům, které jsem milovala nebo knížek od Kasie West, tak je 10 rande naslepo přesně něco pro vás. Ať už stylem psaní, humorem, nebo prostředím, v jakém se kniha odehrává, 10 rande naslepo mi v mnoha ohledech připomínalo ty fajn feel good knihy, které máme všichni tak rádi, takže za mě je tohle jedno velké doporučení. Mě osobně na tom všem bavilo nejvíc vyobrazení rodinných vztahů. Sophie má totiž opravdu obrovskou rodinu a to, jak zde byli popsání jednotliví rodinní příslušníci, byla prostě pecka. Ze začátku jsem se sice ve všech těch jménech trochu ztrácela, ale když se jednou zorientujete, garantuji vám, že už nebudete chtít přestat a jednotlivé členy Sophiiny rodiny budete buďto naprosto milovat, nebo nenávidět. Vyzdvihnout musím taky vztah Sophie s její sestrou, přičemž esemesky, které si ty dvě posílaly, byly skvělým oživením celého příběhu. Už na začátku mě knížka zaujala svým originálním námětem, a i když zpracování nebylo kdovíjak originální, tak se mi líbilo, že každé Sophiino rande bylo jiné a nebylo to všechno na jedno brdo. Už po pár kapitolách vám bude pravděpodobně jasné, jak to celé dopadne, ale to nic neubírá tomu, jak je knížka čtivá a nebudete ji chtít jen tak odložit. Velkým plusem je navíc ta nádherná obálka a vánoční atmosféra, kterou je celá kniha protkaná.

5⭐/5⭐ Pokud chcete nějakou pohodovou knížku na odreagování, tak 10 rande naslepo určitě zkuste, podle mě přijde v téhle době každému vhod a zaručeně vám zlepší náladu.

Za knihu děkuji Albatros Media

Scheila
23.12.2020 4 z 5

Typická klišé kniha se vším co si dokážete ve sladké knize představit. Na tento chaotický čas a Vánoce jsem chtěla něco oddechového, milého a usmevavého a to vše tato kniha splnila. Moc dobře se čte a s každým dalším randíčkem se těšíte co na Soph její rodina zase vymysli. Pokud hledáte klidnou, bezstarostnou a usmevavou knihu jdete do ni.

Sabča92
22.12.2020 4 z 5

Kniha vypráví o dívce, která snila o Vánocích, které stráví jen se svým přítelem. Místo toho se ale dozvěděla, že Griffin uvažuje o rozhodu. Jak už to tak bývá, věci obvykle nedopadnou tak, jak si dopředu plánujeme. Kniha začíná v pátek 18.prosince, což doslova sedí k letošnímu roku 2020. Co kapitola, to jeden den a kniha tak trvá v období celých Vánoc až do Nového roku. Sophie je mladá dívka, jež má zlomené srdce. Tak co je lepší, sedět doma a plakat? Nebo se jít pobavit a třeba natrefit na toho pravého? Myslím, že to rodina vymyslela naprosto skvěle a smekám před Sophie, že sebrala odvahu a pustila se do toho.
10 rande naslepo milý a nenáročný příběh o síle rodiny, odvaze a samozřejmě lásce. Pokud hledáte příběh, který bude milým pohlazením po duši a zároveň ve vás vyvolá vánoční atmosféru, pak tuhle knihu opravdu potřebujete.

DivaTerka
21.12.2020 4 z 5

Super vánoční oddechovka s vtipnými zápletkami :) Opravdu jsem se pobavil! Na začátku jsem byla trošku zmatená jmény všech členů rodiny, ale když mi došlo, že není potřeba si je zapamatovat, už jsem byla jen zvědavá na další a další příhody :) :) Velmi čtivě napsané, je to záležitost na pár dní :) krása!

Andynka
18.12.2020 5 z 5

Konečně správně vánoční knížka!
Nechybí ji originalita, humor a hlavně ani kouzlo vánočního období.
Když jsem si četla název, tak jsem si říkala.... bože 10 rande na slepo, to bude zase hrozný kýč.
A jako byl... ale tak nějak mile. Nebylo to nucené...vše v knize hezky plynulo samo.
A každé rande se mi líbilo. Libil se mi postoj hlavní hrdinky ke své rodině. A vlastně celkově se mi líbila její rodina, která rozhodně neztrácí smysl pro legraci.
Pokud se tedy chcete vánočně naladit a nebaví vás pořád jen ty stejné tuctové příběhy o lásce, tak tohle je to pravé.
I já jsem se občas musela zasmát nahlas, když mě něco pobavilo. A to se mi moc často nestává....

denikknihovnice
15.12.2020 4 z 5

Musím říct, že jsem byla velice mile překvapená. Příběh hezky navozoval vánoční atmosféru, a přesto to nebylo žádné přeslazené klišé plné vánočních ozdobiček. Autorka vyzdvihla důležitost rodiny, přátelství i tradic a vše doplnila pár zajímavými vánočními akcemi. Neustále jsem se smála, což se mi u YA knih prakticky nestává. A ačkoli se nejedná o nějakou vysokou literaturu a hlavní hrdinové byli prostě poněkud ploší, nemám vcelku knize co vytknout a její přečtení s radostí doporučuji všem, kdo mají rádi Vánoce a chtějí se trochu pobavit.

Adris
13.12.2020 4 z 5

Kniha, která se bude líbit fanynkám série Všem klukům...

Sophie po rozpadu svého ročního vztahu s Griffinem odchází zdrcená na tradiční vánoční sešlost její obrovské, italské rodiny. Mezitím se její sestra ocitá v nemocnici, po těžkém průběhu porodu. Aby Sophii rodina rozptýlila, napadne je praštěný nápad. Vyšlou Sophii na 10 rande naslepo. Sestaví "randící" tabulku, kde napíšou svá jména a aktivitu, která se bude na rande naslepo konat. Uzavírají se sázky, jak dlouho Sophia s tím kterým na rande vydrží. Občas se najdou opravdu bizarní jedinci a aktivity. Rozptýlení funguje, najde však Sophie novou lásku, nebo se jen pobaví a zapomene na bolístku? Nebo to bude celé jinak?

Kniha se mi moc líbila. Kontrastuje v ní zábava, při které jsem se smála nahlas ale také vážnost, kdy jsem měla slzy v očích. Celé je to prodchnuto rodinou soudržností, přesně jako v knize Lary Jean. Vaření, pečení, pomatení strýcové, tety, bratranci a sestřenice a také obnova starých přátelství.

Na to, že se jedná o YA, hlavním hrdinům je 17,18 let, Sophie jedná a přemyšlí jako dospělá, zodpovědná žena, což mi bylo velmi sympatické.

Jediné, co je pro mě mínusem, je to, že mi kniha nenavodila vánoční atmosféru. Jelikož se děj knihy odehrává v Louisianě, jsou to skoro Vánoce, jak posledních pár let u nás. Taky se tam svátky ani moc nerozebíraly. Klidně bych pár kapitol přidala a některé prodloužila. Ráda bych se podívala i na zfilmovanou verzi!

vendylein
13.12.2020 4 z 5

Boží oddechovka, na vánoce jak dělaná. Vystoupila jsem s ní dost mimo mou normálně komfortní čtecí zónu a rozhodně nebyla zklamaná. U některých vtípků jsem se smála nahlas. Tahle knížka je takové pohlazení, které přečtete na dva tři zátahy. Jasně není to nic extra, od začátku tušíte, jak to dopadne, ale i takové knihy jsou občas třeba. A tuhle můžu jen doporučit.

vendylein

kalinkacz
12.12.2020 3 z 5

Vánoční romantické příběhy jsou velmi vyhledávané... Já osobně na tyhle romantiky moc nejsem, ale knihu jsme zaznamenala již v originále a chtěla ji tedy zkusit, navíc ta české obálka, no to je nádhera... Koncept a námět je pecka, originální a nevídané, což je v tohoto žánru vlastně zázrak... Kniha je fajn četla odpočinula jsem si a bavilo mě to... Vzhledem k žánru hodnotím průměrně, protože ve mně příběh asi nijak moc dlouho nezůstane, ale na naladění na Vánoce dobrá volba...

katasokolov
12.12.2020 3 z 5

Řekla jsem si, že tenhle rok si teda přečtu na Vánoce nějakou tu vánoční knížku, že jo :). Jako celek to nebylo zase až tak hrozný, ale prostě pro tuhle knihu už rozhodně nejsem cílovka, a to mám young adult fakt ráda. No, pár vtipných i milých momentů se tam nakonec našlo... ale knihu doporučuji spíš mladším ročníkům. Ohodnotím tedy třemi hvězdičkami, a to jenom za tu neskutečně skvělou obálku (jo, a už vím proč má ta dívčina kolem svetru ta světýlka :D), která je teda btw mnohem hezčí než ta zahraniční, tu obrovskou praštěnou rodinu s italskými kořeny (nejvíc za praštěnou matriarchu rodu:D) a za zmínku GoT v jednou z rande naslepo.! Jinak si ale myslím, že celá kniha by asi působila líp ve filmovém zpracování..