10 pravd a spousta odvahy

S opravdovými přáteli můžete žít několik životů najednou. Volné pokračování bestselleru 10 rande naslepo. Olivie je premiantka, ale teď jí kvůli jednomu malému přešlapu hrozí, že nedokončí střední školu. Má týden, aby vše napravila – a zároveň musí celý průšvih utajit před svou rodinou. Dokáže Olivie skrýt, že musí dobrovolničit na golfovém hřišti, i když jí máma dala do mobilu sledovací aplikaci? Mohlo by to vyjít… pokud Charlie, Wes a Sophie přistoupí na její trhlý plán a s pomocí jejího telefonu budou předstírat, že jsou ona....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474229/big_10-pravd-a-spousta-odvahy-gt1-474229.jpg 4.141
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

10 Truths and a Dare, 2021

Kniha 10 pravd a spousta odvahy

KateTheBlogger

Do knížky jsem se musela trochu začíst, ale jakmile se rozjela, hltala jsem jí jedním dechem. Byla vtipná, měla nápad a bavila mě. Skvělá oddychovka, která vám vykouzlí úsměv na rtech.

ZNellyZ

Ráda jsem se vrátila k druhému dílu, protože mě znova čekaly skvělé postavy, ale oproti prvnímu dílu se celý děj podivně táhnul. Teprve posledních cca 50 stran mě dokázalo vtáhnout a chtít knihu dočíst. Ačkoliv byl nápad dobrý, tak neměl stejné kouzlo jako předchozí díl. I tak se, ale k autorce moc ráda vrátím.

Malíček

Achjo, pro mě bohužel lehce zklamání. Autorčina prvotina mi dokázala vykouzlit úsměv na rtech, četla se sama a pohltila mě svou zimní atmosférou. Naopak tato knížka mi přišla taková plochá a umělá. Postavy mě nedokázaly dostatečně zaujmout a příběh mi přišel obyčejný, nedopracovaný. Často jsem s hlavními postavami nedokázala souznít ani soucítit a někdy jsem se musela do čtení nutit, abych se vůbec prokousala na konec. Za mě je tato kniha lehce zbytečná a nemyslím, že ji mohu doporučit. Určitě jsou na trhu knihy se zajímavějším obsahem a propracovanějším příběhem.

spencer

3,85/5*
10 rande naslepo jsem si zamilovala, takže jsem byla zvědavá na další knihu se členy této rodiny. Hlavní hrdinkou se tentokrát stala Olivie, která se těsně před maturitou dostala do ne zrovna ideální situace. Aby mohla odmaturovat, musí pár dní dělat dobrovolníka na golfovém hřišti. Jelikož nechce, aby se o tom dozvěděl zbytek rodiny, přispěchá jí na pomoc Sophie, Wes a Charlie....
I když mě titul bavil, nezamilovala jsem si jej natolik jako ten předchozí. Přestože i tady dominovala rodinná atmosféra, už to nemělo ten počáteční efekt. Děj mi navíc přišel trochu ukvapený a nepomohl tomu ani fakt, že si za část potíží mohla Olivie sama. Chápu, že kdyby se rodině svěřila, nebyl by příběh, ale rozhodně by to její situaci pomohlo.
Proto myslím, že když se srovnáte s typickým americkým středoškolským dramatem, mohl by se vám i tento díl líbit:)

Damonka12

3,5 příjemná romantická oddechovka, u které se člověk i trochu zasměje.

Míjuš

Stejně jako jsem si zamilovala Sophii, jsem si zamilovala i Olivii. Dobře, Olivii o nějaký ten schod víc. A samozřejmě celou jejich šílenou, obrovskou a hlavně milující a podporující rodinu. Tahle jednoduchá oddechovka je přesně to, co člověk večer před spaním - nebo při prosněžených a mrazivých dnech venku - potřebuje. Takové pohlazení po duši, uklidnění. Myslím, že kdyby ta kniha měla ruce, bez váhání vás obejme a nepustí. Oliviino dobrodružství již nebylo zdaleka tak humorné jako bylo Sophiiných 10 rande naslepo, ale i přesto se mi příběh, který kniha nabízí, moc líbí. Doufám, že nám autorka nabídne dalšího člena rodiny, třeba i mužského, v nějakém dalším příběhu.

Fortuna7
27.12.2021

Další skvělá oddechovka, kterou jsem si neskutečně užila. Hlavní hrdinka Olivia mi vyhovovala snad ještě víc než Sophie. Sice jsem se u toho nezasmála tolik jako u Deset rande naslepo, ale doufám, že autorka napíše další knihy z této potrhlé rodiny :-).

houdkic
30.10.2021

Achjo, tohle bylo tak… hloupoucky? :D

Ja nevim, ale cely to bylo nejaky divny. Jako aby mela temer dospela holka v mobilu sledovani polohy? A ty SMS, co ji neustale vypisovala jeji mama? :D To mi prislo absolutne na hlavu.

Mozna to bylo cely zpusobeny tou zapletkou, ktera byla proste spatna.

Co se mi libilo, bylo prostredi golfu. Je to nezvykly, takze to bylo moc fajn. Ale jinak jsem rada, ze to mam za sebou:D