Bez tebe to není léto

Dva bratři. Jedna opravdová láska. Léto už nikdy nebude takové jako dřív. Belly strávila dosud každé léto svého života v domě na pláži v městečku Cousins. Jenomže teď se všechno změnilo. Když už to téměř vypadalo, že s Konrádem, svou osudovou láskou, přece jen začne chodit, nakonec skončila jen se zlomeným srdcem. A teď ji čeká vůbec první léto doma, ve městě. Bez pláže, bez oceánu a hlavně bez těch, které má po své rodině nejraději na světě — bez Susanny, bez Jeremiáše a samozřejmě i bez Konráda. Nejlepší Bellyina kamarádka Taylor má spoustu náhradních prázdninových plánů („Vždyť i tady jsou super kluci! A bazén taky, no ne, Belly?“). Jenomže pak jednoho dne zazvoní Belly mobil a Jeremiáš jí oznamuje, že Konrád zmizel. Všechno napovídá tomu, že odjel do Cousins. Proč? Co ho k tomu přimělo? A tak se Belly s Jeremiášem vydávají na záchrannou misi do tolik milovaného letního domu. Zažije sedmnáctiletá Belly nakonec jen další léto plné naděje a trápení, které jí její láska ke Konrádovi přináší? Nebo se ho už konečně dokáže vzdát a zařídit si vlastní život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159632/bez-tebe-to-neni-leto-v3U-159632.jpg 4.2220

Léto / Letné lásky Belly 2.

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Jota

It's Not Summer Without You, 2010

Kniha Bez tebe to není léto

Džungle_knih

Kdy knižní hrdinky začnou naslouchat svým čtenářům. Nejsem zklamaná, protože Konrad nebyl můj oblíbenec. Je dobře, že se autorka vydala prozkoumávat smutek a žal nad ztrátou milované osoby. Nostalgie byla cítit ze samotných stránek.
Klišé "moje kamarádka je úplně jiná než já" by mělo shořet v pekle.

KajkaMicinka

jedním slovem: letní bomba

Kostka_ledu

(+ SPOILER) Zatímco v prvním díle mě štvala zejména hlavní hrdinka, v tomto díle mě kromě ní štve ještě Konrád. Jeho chování je tady opravdu otřesné, a nějak jsem ho v průběhu knihy nebyla schopná plně pochopit, a to navzdory tomu, že byl nucen se vyrovnávat s velkou životní ztrátou. Každý se s věcmi pasuje po svém, ale Konrád byl někdy na facku. I když hlavní hrdinka taky... Jsou to vlastně ještě pořád děti, nechovají se ideálně, dělají hlouposti.
Stejně jako první díl to považuji za docela slušnou young adult literaturu, která nutně nemusí oslovit každého, ale své čtenáře si najde. Za plus považuji zápletku, která je sama o sobě docela dobrá, kniha vtáhne do děje a jen tak nepustí, i když nemusíte být jasnovidní k tomu, abyste správně předvídali, co se asi stane...

vlkove

Tak jsem dala šanci druhému dílu. Hlavní hrdinka je dětinská a Konrád protivní, jen Jeremiáš byl příjemný a hezky popsaný. Kniha je určena spíše pro mladší čtenáře. Nemohu se zbavit pocitu, že kniha je nějakým způsobem ponurá. Děj je rozvláčný a předvídatelný.
Bohužel, zde se naše cesty s touto sérií navždy rozcházení.
První díl byl příjemnější, optimističtější a i trochu lépe stravitelnější.

Sixtinka144

Když jsem začala tuto knihu číst, bála jsem se, že už nebude mít autorka o čem psát. Naštěstí se mi druhý díl líbil stejně, jako ten první. Kniha je opět kraťoučká, takže ji máte přečtenou během jednoho odpoledne. Příběh odsýpá, nejsou zde žádné zdlouhavé pasáže, člověk u toho nemusí nijak přemýšlet, prostě si jen čte. Musím přiznat, že jsem občas chtěla vstoupit do příběhu a hlavní hrdinku profackovat, ale jinak jsem si to užívala :D Pro mě to jsou takové oddechové jednohubky, takže je mohu jen doporučit.

lucifree91
13.12.2020

Knížky Jenny Hanové mě prostě baví. První díl (Léto, kdy jsem zkrášněla) mě bavil asi o trochu více než tento. Nejvíce mě asi štvala Belly, která se občas chovala vážně hystericky a dětinsky. Jinak je to ale vážně docela příjemná oddechovka. Jenny umí báječně popsat, co jednotlivé postavy cítí. Bavily mě kapitoly, ve kterých postavy vzpomínaly na dětství v Cousins Beach a nově je zde i pár kapitol napsaných z pohledu Jeremiaha :)

petulkapeta
10.10.2020

Pokračování se mi líbilo vic nez predchozi dil...

Sarah11
05.09.2020

Druhý díl měl dobře našlápnuto, bohužel sklouzl k něčemu, co jsem úplně nechtěla. Dost situací se opakovalo stále dokola, Belly se občas chovala přehnaně hystericky a kopala kolem sebe. Ale ten element, co mě štval, nebyla ve finále ani tak Belly jako spíš Conrad - toho jsem měla nutkání profackovat, aby se probral, a ta holka bláznivá za ním stejně pořád lezla!
Co se mi ale líbilo u prvního dílu, zopakuji i tady - autorka umí naprosto skvěle a reálně popsat, jak se postavy cítí a umí krásně vyzdvihnout rodinné vztahy se všemi strastmi i radostmi.
Kniha se netočí jen kolem romantiky, ale je o hledání sama sebe, odpuštění a smíření. A co mě překvapilo - ten název má úplně jiný význam, než jsem si zprvu myslela.