Bez tebe to není léto

Dva bratři. Jedna opravdová láska. Léto už nikdy nebude takové jako dřív. Belly strávila dosud každé léto svého života v domě na pláži v městečku Cousins. Jenomže teď se všechno změnilo. Když už to téměř vypadalo, že s Konrádem, svou osudovou láskou, přece jen začne chodit, nakonec skončila jen se zlomeným srdcem. A teď ji čeká vůbec první léto doma, ve městě. Bez pláže, bez oceánu a hlavně bez těch, které má po své rodině nejraději na světě — bez Susanny, bez Jeremiáše a samozřejmě i bez Konráda. Nejlepší Bellyina kamarádka Taylor má spoustu náhradních prázdninových plánů („Vždyť i tady jsou super kluci! A bazén taky, no ne, Belly?“). Jenomže pak jednoho dne zazvoní Belly mobil a Jeremiáš jí oznamuje, že Konrád zmizel. Všechno napovídá tomu, že odjel do Cousins. Proč? Co ho k tomu přimělo? A tak se Belly s Jeremiášem vydávají na záchrannou misi do tolik milovaného letního domu. Zažije sedmnáctiletá Belly nakonec jen další léto plné naděje a trápení, které jí její láska ke Konrádovi přináší? Nebo se ho už konečně dokáže vzdát a zařídit si vlastní život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/159632/bez-tebe-to-neni-leto-v3U-159632.jpg 4.2154

Léto / Letné lásky Belly (2.)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Jota

It's Not Summer Without You (2010)

Kniha Bez tebe to není léto

Fallen_angel

Nějak tak jsem čekala, že to bude lepší než ten první díl, ale žádná sláva. Bylo to roztomilé, a ano, i trochu smutné, ale autorka má na víc. Rozhodně to není její nejlepší kniha. Lepší recenze u mě na profilu, tak se mrkněte.
3/5

SknihouVrukách

Kniha je pokračovaním knihy Povedz, že ma miluješ. Kniha Povedz, že ma miluješ bola pre mňa oddychovka a Bez teba to nie je ono tiež. Akurát sa mi zdalo trošku slabšia, taký typický druhý diel. Strašne sa mi v knihe páči prostredie. Jenny Han vie veľmi dobre písať, má taký ten "čtivý" štýl písania. Postavy boli fajn, ale neboli moje obľúbené. Hlavná hrdinka bola dosť iná ako v jednotke. Dosť mi vadilo skákanie z prítomnosti do minulosti. Začiatok je taký smutnejší.

Jajibloguje

Bez teba to nie je ono je fajn kniha. Oddychová a milá. Je pravda, že ju skôr čítam hlavne kvôli tomu, že ju napísala Jenny Han a že už som čítala prvý diel a som zvedavá ako dopadne. Nevadia mi retrospektívne vsuvky, tie sú super, ale dej sa posúva dopredu veľmi pomaly. To najpodstatnejšie sa deje až po dlhej dobe. Belly sa vplyvom situácie zmení na adolescentnú klamárku, ktorá si nevie vybrať...
Myslím, že keby som sa mala druhýkrát vrhnúť do tejto série, už to neurobím. Ale koho zaujíma podobný koncept alebo si chce pri čítaní oddýchnuť a zbytočne nič neriešiť, môže siahnuť aj po tomto kúsku. Nie je to však kniha, ktorá by ma nadchla a nadšene ju odporúčala všetkým. Dúfam, že tretí diel zmení trochu môj názor a dočkáme sa konečne prepracovanejšieho deja už od začiatku knihy (pretože ak sa to hlavné stane zase na posledných stranách, budem veľmi sklamaná).

Abnička
10.07.2018

Triologie Léto je zkrátka určená výhradně na léto!
A já celou tuhle sérii můžu číst klidně každé léto a vůbec mě neomrzí.
Tenhle druhý díl, jak u většiny sérií bývá nebyl jen doplňující nebo vycpávkový.. Troufám si říct, že mnohem lepší.. Mám ho mnohem raději než první, tady, v tomto díle to začíná nabírat na obrátkách! Hlavně co se týče vztahů.
Ikdyž vím, jak to dopadne stejně tady u tohoto dílu nikdy nevím, na čí jsem straně!

Bettybook
26.05.2018

Co se týče dějové linky, bylo to o chlup horší než první díl, ale co se týče romantické linky... Tam to tak gradovalo! Jiskřilo to mezi oběma páry, ale já už mám jasno, komu budu fandit... V poslední knížce budou pohledy Konráda, tak jsem zvědavá, co se tomu komplikovanýmu klukovi honí hlavou. A taky to má pěkně vygradovat, takže jsem zvědavá. Vážně zvědavá.

silvinka12
10.04.2018

Krásné pokračování série. Vše je stále nejasné jak to skončí. Chvilku fandím Konrádovi, pak ale chvilku Jeremiášovi. Postavy jsou skvělé a hlavní hrdinka je moc super( Lara Jean je ale stejně pořád nejlepší:))
V prvním dílu jsem ale cítila trošku uvolněnější atmosféru a krásné slunečné léto, v tomto dílu se ta atmosféra trochu ztratila.

Lucijáš276
02.11.2017

Tato kniha se mi líbila, ale celkem dost mě tam štvala vzpomínková pasáž ohledně maminky Konráda a Jeremiáše.. Nemám ráda smutnou minulost. Každopádně žádnou jinou výčitku nemám. :)

verulik196
12.04.2017

Asi se mi tento díl líbil trochu víc než první, četl se rychle a příjemně, takže jsem spokojená :-)