Krásky

Temný fantasy román o společnosti, která staví krásu nadevše“ V honosném světě Orléans je krása tou nejvyšší hodnotou. Lidé se zde rodí šedí a pouze uctívané Krásky mohou díky svým schopnostem měnit jejich zevnějšek i povahu. Camellii však nestačí být Kráskou, chce být nejlepší a sloužit královské rodině. Po příchodu do paláce zjistí, že je objektem temných zájmů, jež mohou její schopnosti zneužít pro zvrácené účely. Čeká ji nepředstavitelná volba… a v sázce bude osud celého Orléansu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431546/big_krasky-KPn-431546.jpg 3.7143

Krásky (Dhonielle Clayton) 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Belles, 2018

Kniha Krásky

lucakuca

Libilo se mi to. Opravdu temné, opravdu jiné a přitom tak blýskavé a barvité.
Krása důležitější než kus žvance.
Zajímavý svět, který je postupně odkrýván jako cibule. Čtením sloupávám jedno tajemství za druhým a stále naskakuje další... A když už jsem na konci, tak se mi chce brečet, protože KONEC.
A vím stále kulový! Tolik nezodpovězených otázek!
No... Doufám, že další díl je už někde na cestě - autorkou napsán, nejlépe už v tisku.

Anie94
18.12.2022

Body si u me knizka ziskala svym originalnim svetem, ktery mel logiku a daval smysl. Byl to krasny pribeh, ktery se dobre cetl. Bylo tam hodne zvratu a hodne intrik, coz davalo pribehu tu potrebnou jiskru. Na druhou stranu jsou tam hodne popisne casti coz muze narusovat kontinuitu pribehu. Nekterym udalostem bylo venovano prilis prostoru, i kdyz si to nezaslouzili, jinym naopak.
Celkove se mi knizka moc libila. Zustalo tam hodne nezodpovezenych veci, ale to se doufam osvetli v dalsich dilech.

ŽanetH.
17.12.2022

Nový, originální a neokoukaný svět plný intrik, chtíče, tajemna a krásy. Tedy spíše toho, jak každý chce být krásný (a za krásu si zaplatit), protože né všichni krásní mohou být.
Ve světě Orléans se lidé rodí šedí. Pouze Krásky, které mají schopnost měnit vzhled i povahu je mohou zkrášlit. Camellie si přeje být tou nejlepší a sloužit královské rodině.. u tohoto přání jsem si při čtení říkala: ,,Pozor na to co si přeješ, mohlo by se ti to splnit."
Jak to dopadne se nechte překvapit.

Začátkem jsem se trochu prokousávala, ale někde kolem sté stránky nastal zlom a já si čtení užívala . Moc se mi tam libila některá pojmenovaní jako třeba: čas po půlnoci se nazývá "po půlnoční hvězdě". Také se čas určuje přesýpacími hodinami. Myšlenka poštovních balónků mě nadchla a nebo ta miniaturní zvířátka .
4,7*/5*

klarka009
23.08.2022

Představte si, že by jste žili ve světě, kde je krása na prvním místě. A že by jste mohli měnit svůj celkový vzhled kdykoliv by jste chtěli. Taky vám to připadá strašidelné? :D
Pořád přemýšlím, zda se mi kniha líbila nebo ne, mám z ní smíšené pocity. Postrádala jsem tu víc akce. Pro mě většina knihy byla jen o popisech něčeho. Nespočet popisů přeměn vzhledu, popisy šatů, jídla... Kdyby se zde ubralo a přidalo víc na ději, byla bych spokojenější. A jestli ještě někde narazím na slovo krásčí, budu mít osypky :D Nejvíce mě bavila kniha ke konci, kde už se začalo opravdu něco dít a najednou byl konec. Vím, že má kniha pokračování (kterého se v českém překladu nejspíš už nedočkáme), ale i tak to mohlo být ukončené alespoň trochu jinak.
Myšlenka byla dobrá, fantasy svět zajímavý, jen zpracování se za mě úplně nepovedlo. Dávám proto 2,8/5 *

Fortuna7
15.07.2022

Tahle kniha mě okouzlila, a to svým originálním světem a výbornými postavami. Autorka měla geniální nápad a ukazuje, jak jednoduché je spadnout do posedlosti. Lituju, že mi tahle kniha ležela 2 roky v knihovně a nutně bych potřebovala další díl.

MinervaB
07.05.2022

Ono to jako není standalone? Já do čtení šla s tím, že to nebude mít pokračování a po dočtení jsem zjistila, že by to mělo mít další díl(y)? Sakra! :D

Jinak jako první mě na knize zaujala obálka, protože ta je podle mě krásná a ten paperback je skvělý. A druhá (a ta hlavní) věc, která mě zaujala byl ten originální námět. Aneb krása jako nejvyšší hodnota společnosti? Tak jo, to může být zajímavé.

Ale začátek knihy mě mírně zklamal a já se bála, že ta kniha nebude stát za to. Prvních asi 100 (?) stran byla prostě nuda. Ale jakmile se dostáváme dál, tak kniha nabírá na obrátkách a začíná nějaká akce (). Ten svět, který nám tady autorka představuje, je vymyšlený do detailu. A nejen svět, ale všechny postavy, se kterými se tady seznamujeme, byly skvěle vylíčené. Nicméně, svět vystavěný na tom, že krása je všechno, samozřejmě s sebou vzal i určitá negativa. V určitém hledisku na mě kniha působila až namyšleně a u dost pasáží jsem si říkala: “ale tohle snad už ne”. Ale hlavní hrdinka mě (asi jako jednu z mála) bavila. Camellie byla cílevědomá, empatická (i když ji to občas trvalo) a svým způsobem milá. Romantickou linku tady úplně nehledejte, i když je tu určitý náznak a může mít potenciál do dalších dílů.

A co musím vyzdvihnout téhle Krásce, je postava záporáka. Už dlouho (s výjimkou Dolores Umbridgeové) mě nikdo v knize tak moc neiritoval. Takže mise splněna.

A jaký je tedy můj celkový dojem z knihy? Mírně zmatený. Kniha je svým námětem velmi originálním kouskem, u které to občas pokulhávalo na zbytečných popisech a namyšlenosti. Konec knihy byl trochu uspěchaný, ale utvořený tak, že si chci přečíst další díl.

ElessaRiverbow
19.04.2022

Na to, kolik jsem na knihu četla negativních recenzí, jsem hodně mile překvapená. Četla se dobře, i když začátek byl trochu pomalejší. Líbil se mi vytvořený svět, systém Krásek a královské prostředí. Také se mi zalíbilo množství zvratů, které v knize byly. Camille mi přišla sympatická, stejně tak jako Bree a Rémy, i když pak před koncem jsem měla chuť ho praštit. Sophia mi v některých scénách až naháněla strach a jsem zvědavá, jak to s ní dopadne. Co se týká konce, potřebuju nutně další díl.

lucygreen
18.04.2022

Nevím, jestli jen už neměním žánr četby, ale toto bylo opravdu dost velké šlápnutí vedle... Teď zpětně se divím, že jsem to vůbec zvládla přečíst a možná trochu lituji, protože konec byl stejně otevřený, ale to jsem předem tušila. Stránek až zbytečně moc. Celá kniha byla prakticky předvídatelná a nudná. Jeden překvapivý zvrat tam byl, ale spíše mi to přišlo mírou se trochu nehodící k ději. Poprvé se mi u knihy stalo (a to mě docela pobavilo :D), že jsem se při rozuzlení příčiny spavé nemoci Charlotte doslova plácla přes čelo a chvíli to rozdýchávala, protože to bylo tak špatné a předvídatelné... A to, že jistá mladá osoba se chová, tak jak se chová a nikdo není schopný si ji srovnat, jsem také nechápala. Postava Camellie docela ušla, ale ještě se rozhoduji, jestli mě více, než většina postav nezaujaly cukrové melouny :). Nevím, jak bych na to koukala ve 13, ale pro starší úplně nevím...