Krásky

Temný fantasy román o společnosti, která staví krásu nadevše“ V honosném světě Orléans je krása tou nejvyšší hodnotou. Lidé se zde rodí šedí a pouze uctívané Krásky mohou díky svým schopnostem měnit jejich zevnějšek i povahu. Camellii však nestačí být Kráskou, chce být nejlepší a sloužit královské rodině. Po příchodu do paláce zjistí, že je objektem temných zájmů, jež mohou její schopnosti zneužít pro zvrácené účely. Čeká ji nepředstavitelná volba… a v sázce bude osud celého Orléansu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431546/big_krasky-KPn-431546.jpg 3.7121

Krásky (Dhonielle Clayton) 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Belles, 2018

Kniha Krásky

marina4088
27. listopadu

Nemohu říct, že se mi kniha úplně nelíbila, to určitě ne. Měla hrozně zajímavý námět, který se i dotýká dnešní doby. Jen mi asi nesedl styl psaní. Přišlo mi, že se v první polovině hrozně věcí opakovalo, což je škoda. Druhá polovina knihy zase byla dost urychlená, takže kdyby se nějaké strany ze začátku odebraly a na konec přidaly, vůbec by mi to nevadilo.

Hlavní hrdinka byla většinu času docela fajn, ani mi moc nevadila, i když je pravda, že občas mi přišla zaslepená.
August byl od samého začátku docela oříšek, protože už na samém začátku se mi nějak nepozdával. I když ke konci mi přišlo, že měl Camellie snad i rád, nezachrání to ten fakt, že ji celou dobu jen ohrožoval a ještě ji zradil. Amber mi od začátku přišla jako hrozně upnutá a nepříjemná osoba a ke konci se mi to jen potvrdilo. Naopak Rémy se mi od začátku líbit. A teď k jedné z nejhorších postav, co se kdy v knihách vyskytovaly - Sophia. To byla tak strašně zlá, nepříjemná, falešná, zákeřná, odporná, nic necítící furie.. Čím víc stránky ubíhaly, tím víc mě to přesvědčilo o její prohnilosti.

Pak tady byly věci jako poštovní balonky, což jsem si úplně nedokázala představit, jak funguje. To ho jako ve vzduchu neodvane vítr, nebo nepraskne? A jak prostě dojde k té osobě, ke které má dojít?

Děj a hlavně konec byl krajně předvídatelný, ale chápu, že se hezky připravil na druhý díl. Pokud by u nás někdy vyšel, asi bych do toho i šla.

AniDi

Právě dočteno a jsem nadšená! Nechápu tak nízké hodnocení. Jistě, není to kniha pro náročného čtenáře a je zařazena pro dospívající a přesně to jsem od ní očekávala a to také ve větší míře splnila. Vidím tady lehkou inspiraci Selekcí. Nicméně nebyl problém se začíst, postavy nebyly tak průhledné jak se zdály, podstata arkan nebyla ihned uvedená. Děj je poutavý a hbitý. Nenarazila jsem na žádné hluché pasáže. Doufám, že vyjde další díl co nejdříve. Za mě doporučuji.

DreamerX9

Kniha za začátku vypadala slibně pak se to táhlo a pak na střídačku, některé kapitoly dost zbytečné pak psycho a konec už nabral na čtivosti. Autorka si vybrala skvělé téma a co oceňuji tak je originalita a to ve velkém. Krása a ideály krásy nás provází celý život, to jak bychom měli vypadat a autorka z tohoto tématu udělala zvrácený svět posedlý krásou. Kdybychom měli tyto možnosti (přiznejme si) náš svět by vypadal stejně ne-li hůř. Autorka ukazuje krutou pravdu a dvě strany krásy zároveň. Doporučuji přečíst si závěr autorky, kde vysvětluje proč si toto téma vybrala a jak osobní pro ní bylo. Oceňuji otevřenost a poslání této knihy do života všem, kdo si někdy nepřipadal perfektní dle reklamních ideálů krásy.
"Krása je v krvi"

spencer

Na tuto knihu jsem měla už nějakou dobou zálusk, a proto mě mrzí, jak moc mě zklamala. Svět, ve kterém se příběh odehrával byl rozhodně zajímavý, i Krásky a jejich úděl ve společnosti mě zaujal. Bohužel jsem se ale po většinu knihy nemohla zbavit pocitu, že se nic neděje a dostat se autorce k nějaké akci trvalo na mě až příliš dlouho...

Luc.i

Knížka mě celkem zklamala a musela jsem se do čtení občas i nutit.

Celý knižní svět mě vlastně moc nezaujal. Moc jsem nepochopila význam poštovních balónků a o tom jak mě iritovalo slovo " krásčí " se ani nebudu víc vyjadřovat.

Hlavni hrdinka mi přišla v porovnání se zbytkem knížky celkem v pohodě. Ostatní postavy nic moc. August se mi od začátku moc nepozdaval, Amber mi přišla divná no a Sophia. ... no comment, pokaždý když se tam objevila tak mě rozčilovalačím dal víc - naprosto příšerná postava.
Nejvíc jsem si od začátku oblíbila Rémyho a jsem ráda jak se děj s nim vyvíjel.

Celkově příběh nebyl nic extra ale líbil se mi konec, nic překvapivýho ale bylo to fajn takže bych si možná přečetla další díl. ...
Celkem 3/5*

Horselen

Ze začátku mě knížka moc nebavila, hlavně také proto, že jsem věděla, co se stane (asi až do strany 120). Musela jsem si zvyknout na velmi popisný styl, kterým autorka dává do popředí hlavní myšlenku knihy - krásu. Velmi se soustředí na vzhled a popis jak věci vypadají, což bylo někdy opravdu zdlouhavé. Později mě ale příběh chytnul, i když zde stále byly některé nudnější pasáže.

Obálka se mi moc líbí a jsem ráda, že znázorňuje vzhled alespoň jedné Krásky.

!SPOILER!
Postava princezny Sophie byla jedna z vůbec nejodpornějších, jaké jsem kdy v knížkách zažila. Zároveň mě také pěkně štval August, protože vůbec neřešil, že by Camelii mohl svých chováním ohrozit. Stejně jako Camellie neměla žádný problém se s ním scházet. Nicméně, když vyšlo najevo, že je to zrádce... no už bych to asi pochopila. A jako poslední zmíním Amber - na tu jsem také měla ke konci chuť zakřičet "prober se". Nechápu jak se takhle mohla ke Camille zachovat.

Kenan

Svět, ve kterém jde hlavně o krásu, přičemž Krásky jsou dívky, které ji umí stvořit. Popisnost všeho prostředí, oblečení, vizáže byla opravdu někdy otravující, ale bez ní by to asi, s ohledem na to, o čem kniha pojednává, nebylo úplné. Originální, napínavé. Nelze říct, že jde o převratné dílo, ale jeho čtení mně určitě nenudilo.

Amy05

3,5⭐️/5⭐️
Na začátek bych chtěla poděkovat xxxxs, že uspořádala toto společně čtení, protože si myslím, že bych se ke knížce nikdy nedostala, což by byla rozhodně škoda, protože knížka má hodně témat k přemýšlení. Podle mě nejzajímavější prvek knížky je svět, nebo spíše fungování toho světa, ta myšlenka, že se lidé rodí šedí a aby byli “krásní” musí za to podstoupit bolestnou proceduru, myslím, že přibližně jednou za měsíc, je velice zajímavá a člověk si u toho uvědomí, že vzhled byl, je a bude vždy součást našeho prvního dojmu, ať už chceme nebo ne, ale v tomto světě to bylo vyhnané až to extrému. Máme tady hlavní hrdinku Camelii, která touží stát se Kráskou královské rodiny a žije v domění, že v jejím světě funguje všechno tak, jak má, ale postupem času zjišťuje, že ne všechno je tak růžové, jak by se mohlo stát. Ocitá se na královském dvoře a zjišťuje, kolik intrik se tam odehrává i královské rodině, ty mě hodně bavily. Hlavní hrdinka se mi líbila, měla soucit, byla zvědavá, dospěla, ale zároveň dělala teenegerské hlouposti. V příběhu knížky Camelie najde starý deník její matky z období kdy ona sama byla hlavní kráska a dozvídáme se spoustu zajímavých informací. Romantická linka se mi líbila, ale přišla mi tam tak na sílu daná, a tak nějak jsem tipovala, že to s ní skončí nějak tak, jak to skončilo. Akce se zde odehrává spíše až na konci knížky, aby lidi navnadila na 2 díl, ale za mě byla velice očekává. Poslední věc o které se tady chci zmínit jsou zkrášlovací procedury, moc mě bavilo číst jak probíhala a věci ohledně nich. Jak bych to tak shrnula, knížka má velice zajímavou myšlenku ovšem zpracování za mě už trošku pokulhává, ale knížka vám můžu doporučit.