Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

Tuhle knihu jsem dostala jako dárek k nákupu od Albatrosmedia a jsem za to moc ráda. Protože jsem doposud měla vždy jako dárky dětské knížky, které jsem zrovna nevyhledávala. Tragická historie nás dvou je spíš pro mladší teenagerky, protože příběh je hodně naivní. Myslím, že kdybych knížku četla nějakých osm- sedm let zpátky, líbila by se mi o něco více. Za mě velký plus dostává to, že každá kapitola byla nadepsaná jako název nějaké písničky ( byly tam hlavně starší, ale objevila se tam i Avril Lavigne), takže jsem si u toho i občas zazpívala. Celkově se mi líbí zpracování obsahu knihy, protože byl rozdělen do šesti částí, a celkově to bylo hodně přehledné. No a ted k samotnému příběhu. Hlavní hrdninka byla klasicky hrozně naivní skoro 16i letá holka, která byla jen neštastně zamilovaná, Prostě taková klasická lovestory. Kniha je podle mě až zbytečně dlouhá, protože se tam asi 250 stran reálně nic moc neděje. Hlavní "zápletka" mi nepřišla nějak moc dobrá. Ale zase nadruhou stranu, od knihy jsem nic nečekala, a docela mě některými myšlenkami překvapila. Za mě 3,5 hvězdičky z 5. Sama bych si ji nekoupila, ale jako dárek k nákupu za to stojí.

22.07.2020 4 z 5

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

Ahh, kde začít? Prvního dílu jsem se bála, protože jsem na něj slyšela docela dost kritiky, ale druhý díl? Na ten jsem snad neviděla jedinou kladnou recenzi. Ale vzhledem k tomu, že je Everless skvělá kniha, musela jsem zjistit, jak to celé dopadne. Začnu s plusy- Líbí se mi originální svět, který se objevuje v celém příběhu. Velké plus za mě mají ty " báje a mýty", které se po celé zemi tradují po generace ( Liška a Had). Postavy za mě taky fajn. Celá knížka se čte neskutečně rychle a ani ne za jeden den jsem ji zvládla přečíst. Zápory knížky- strhávám půl hvězdičky za romanci v knize. Jako pardon, ale co to mělo být? Ani ne za měsíc jste úplný blázen do někoho, koho jste celý život nenáviděli, a po lidech, kteří s vámi vyrůstali a už nejsou s vámi, ani neštěknete. Přišlo mi to hrozně nucené a rychlé, že bych radši ocenila ,kdyby tam žádná romance ani nebyla. Další půlhvězdičku strhávám za ten konec. Přišlo mi, že se celou knihu nic moc zásadního nedělo, a v posledních asi třiceti stránkách se všehno muselo vyřešit a ukončit. ( Jinak jakože konečná scéna s Caro mi přišla fajn). Druhý díl můžu za mě doporučit, určitě to není odpad, ale není tak skvělý, jako první díl.

17.07.2020 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Jako správná knihomolka jsem měla autorku už dlouho vysoko na mém wishlistu. Protože jí všichni opěvují, milují její knihy a snad jsem na ní neviděla žádnou kritiku. Začala jsem právě touhle knihou. Dívka, již jsi tu zanechal. Kniha se mi četla dlouho, i když byla vážně skvělá, První část knihy, z první světové války jsem milovala. Postavy jsem si oblíbila a tajně jsem doufala, že si Sophie najde cestu ke svému milému. Druhá část taky byla fajn, ale přece jenom, to nebylo tak zajímavé a napínavé, jako u předchozí části. Jinak Liv jsem měla taky ráda, protože byla taková od rány. Konec knihy je za mě dokonalý, i když nejsem zastánce velkých happyendů, tady to bylo takové úsměvné, a každý čtenář si vlastně mohl domyslet, jak to s nima skončilo. Za mě hezký příběh, a určitě si plánuji od autorky přešíst i ostatní díla.

17.07.2020 5 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Tak tohle jsem nečekala. Na Everless jsem slyšela spoustu negativních recenzí, i kvůli tomu, jsem se knize vyhýbala. Nejvíc jsem se bála toho světa, protože na něj jsem slyšela samou kritiku, jak nedomyšlené a hloupé to je. Pak jsem na knihu v knihkupectví prostě narazila a vzala jsem si ji. Rozečetla jsem ji... A wau. Nevím co víc k tomu mám říct. Svět, postavy a celý příběh jsem si zamilovala, všechno okolo Everless mě hrozně zaujalo. Ano, miluju film Vyměřený Čas, a tam podle mě byla ta myšlenka s časem byla více reálná a propracovaná. Ale stejně se mi kniha moc líbila a na to, jak krátká je, se tam pořád něco dělo. A ke konci to byl přímo vír informací. Za mě jedno velké ano, a už se těším na druhý díl.

09.07.2020 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Tuhle knihu jsem četla před dvěma lety a hrozně se mi líbila. Bohužel jsem ji měla jen půjčenou od své spolužačky, takže jsem ji musela vrátit a bylo mi to hrozně moc líto. Čas plynul, a já na příběh stále myslela, a říkala jsem si, jak moc ráda bych si ho zase přečetla ( a ne jednou), ale mám pravidlo, že si zásadně nekupuju knížky, které jsem už někdy četla. Takže jsem pár měsíců přemýšlela, jak tohle pravidlo obejít , a světe div se! Napadla mě knižní štafeta! Takže jsem si ji hned objednala a pustila se do ní. Příběh mě fascinoval i po druhém čtení, a byla jsem zase nadšená. Taky jsem mohla dělat poznámky ( ale krotila jsem se, aby holky měli dost místa) a dávat lepíky. Hrozně moc jsem si to užila, a knížku musím prostě hodnotit plným počtem hvězd. Knihu doporučuji úplně všem !

28.06.2020 5 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

První co musím vyzdvyhnnout je krásná barva knížky, která mě hned na první pohled zaujala. Celkově je ta obálka taková minimalistická a hezká, což je něco pro mě. O knížce jsem nevěděla absolutně nic, nečetla jsem si anotaci ani jsem s nečetla žádné recenze, jen jsem ji dost často viděla na instagramu u lidí, které sleduji a viděla jsem tam dost vysokých hodnocení. Takže když jsem se šla do Luxoru jen "mrknout" (všichni to známe, že :D), tak jsem si ji s sebou musela odnést. Hned jsem se do ní pustila a ten děj šíleně rychle odsýpal. Příběh je vyprávěný z pohledu tří dívek, z čehož je jedna nejvíce propracovaná ( Mehreen), což je vlastně tak trochu sama autorka, protože hned na začátku knížky se dozvídáme, že sama trpěla depresemi a myslela si, že je na všechno sama. Knížka pojednává o dost závažném tématu a podle mě to zvládla vážně bravurně. Každá dívka měla jiný problém, kvůli kterému si chtěla vzít život, ale postupně zjištují ,že jim konečně někdo rozumí a má je rád. Trošku jsem ke konci knížky slzela, ne že ne. Užívala jsem si příběh, líbilo se mi zpracování deprese jako " chaosu", jak ho popsala jedna z hlavních postav. Taky zpracování textu je skvělé ( hlavně u Olívie, kde se text různě sype a točí). Za mě vážně dobrá YA knížka, kterou by si měli přečíst hlavně mladší slečny, které mají nějaké problémy. Za mě 4.5*/5* a určitě ji mohu doporučit i starším.

18.06.2020 5 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Už od chvíle kdy tato kniha vyšla, jsem si ji hrozně moc chtěla přečíst. Protože příběh, který je odvyprávěný jen padouchy? To je přesně něco pro mě. V příbězích mě padouši neskutečně baví- a ano, jsou různé typy padouchů ( a některé taky vyloženě nesnáším :D), ale většina z nich jsou sarkastičtí, nepochopení géniové. A ta obálka? Jako pardon, vím, že se říká, nesuď knihu podle obalu, ale takhle hezká obálka se jen tak nevidí. Takže tahle kniha měla být pro mě naprosto dokonalá. A otevřeně říkám, že tohle pro mě bylo naprosté zklamání. Povídky samy o sobě mám normálně ráda, ale tady jsem se ani nedostala pomalu do děje a už byl konec. A reakce booktuberů na dané povídky? To mi přišlo jako plýtvání papírem. Rozhodla jsem se vám sem zhodnotit všechny povídky samostatně a pak všechno zprůměruji do jednoho hodnocení. 1. Krev Imuriv- nic moc extra, dočetla jsem povídku a hned na ni zapomněla. 3*/5*. 2. Jack- Tahle povídka byla o trochu lepší, ale stejně jsem si ji nějak zvlášt neužívala 3,5*/5*. 3. Gwen a Art a Lance- tahle povídka je psaná stylem sms ,takže se četla nejrychleji ze všech, bohužel opět se zde neobjevilo žádné "waau" 3*/5*. 4. Shirley a Jim- tohle je zase psané v jednom emailu, což bylo taky zajímavé, nicméně příběh se nějak moc nevyvíjel a padouch tady nebyl nějak zvláště představený 3,5*/5*. 5. Chvála drobných radsotí- Za mě jedna ze dvou nejhorších povídek v knize, absolutně mě nebavila 1*/5*.6. Mořská čarodějnice- Konečně něco pozitivního, no ne? Tenhle příběh byl naprostá pecka a Marrisa Meyer u mě velice stoupla 5*/5*.7. Krásný jed- tahle povídka se mi taky velice líbila i poselstvím, které zanechává. 5*/5* 8. Umíráček- V. Schwab mám hrozně moc ráda a opět mě nezklamala, 5*/5*. 9. Marigol- Druhá nejhorší povídka v celé knize, nudila mě k smrti. 1*/5*. 10. Ty, ty, pořád jen ty- Opět takový průměrný příběh, četlo se to dobře, akorát to nebylo tak moc poutavé 3*/5*. 11. Julian proti všem pravidlům- Tahle povídka mě hodně pobavila, jen co je pravda, ale ten konec byl celkem nic moc 3.5*/5*. 12. Indigo a stín- od téhle jsem si slibovala hodně, protože Kráska a zvíře, ale opět- zklamání 3*/5*. 13. Sera- Naštěstí to zakončíme dobře, tahle povídka je velice dobře napsaná a za mě 5*/5*. Jak už jsem na začátku naznačovala, komentáře booktuberů byly podle mě naprosto zbytečné a nelíbili se mi ( možná tak dva byly fajn, ale dva z třinácti?!) Takže tohle je moje shrnutí knížky, zprůměrovala jsem všech 13 hodnocení (a vzala v potaz ty hrozné komentáře) a vyšlo mi hodnocení 2.5*/5*. Takže je na vás, jestli se do knihy pustíte, nebo radši ne ( 4/13 povídek byly vážně dobré).

14.06.2020 3 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Tenhle díl měl ale šílený spád... Nemám moc ráda, když se knížkám změní ze dne na den charakter. Ne, že bych byla zastánce pořád stejného chování v knížkách, ale to, že je někdo milý, hodný a nápomocný, a najednou se z něj stane vraždící maniak... Jakože ano, byl tam důvod, ale nějak mi to tam úplně nesedlo (Ani to "prozření" na konci příběhu). Knížka byla opět hrozně moc čtivá, přísahám, že jsem nikdy nečetla čtivější knížky, než ty od Jenny Han. Líbilo se mi, jak se některé postavy vyvinuly a změnily názory na nějaké věci a lidi. Nějak jsem se ještě nesmířila s tím, že se s tímhle příběhem budu muset rozloučit. Takhle nějak jsem se cítila i po dočtení knížky Všem klukům, které jsem milovala. A ten konec? Upřímně jsem jedna z mála lidí, které nevadí né tak štastné konce, ale tohle bylo takové " meh " :D Prostě to bylo dost uspěchané. Jinak mi to ( myslím tím, jak kdo s kým skončil :)) nevadilo :) Knížku a samozřejmě celou sérii mohu jen doporučit. A pokud jste nečetli nic od autorky, děláte velkou chybu!

03.06.2020 5 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Tak tohle byla bomba! Jakože jo, první díl předčil mé očekávání, ale tohle? Bylo to ještě čtivější než Oko za oko, zamilovala jsem se do toho příběhu, musela jsem pořád číst dál, abych se dozvěděla, co se s kým stane. Jasně, spousta postav mě tady štvala a chtěla jsem je zabít ( všichni po tom, co dočtou druhý díl- :D), ale nehorázně mě to bavilo. Taky se tady podle mě víc odráží ten nevinný " Lara Jean" styl, který mám tak ráda. Občas jsem si říkala, že tyhle dva musí skončit spolu, pořád jsem v to doufala, úplně to k tomu směřovalo a BUM :D Všechno je jinak. Ten konec mě docela překvapil, i když bych byla radši, kdyby se v té knize nic takového (magického) neodehrávalo. Jinak za mě rozhodně ano! Tohle je podle mě nejlepší díl celé trilogie :)

03.06.2020 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Takhle, autorku všichni znají hlavně díky její sérii- Všem klukům, které jsem milovala.Celou trilogii jsem četla loni v létě a moc jsem si to užila :) Určitě to je jedna z těch miloučkých knížeček, co si rereadinguju zase někdy v létě. A vzhledem k tomu, že tahle série je hodně vychvalovaná, tak ostatní knížky autorky nemají tak dobré ohlasy. Přesto jsem se rozhodla, že si přečtu i zbylé série a začala jsem knihou Oko za oko. Od knihy jsem nic moc nečekala a možná právě díky tomu, mě moc bavila :) Celý příběh neskutečně odsýpá a potřebovala jsem číst dál a dál. Všechno je takové "obyčejně uvěřitelné ". Nikdo není super holka, která všechno zvládá a tak :D Určitě všichni víme, o čem mluvím. Půl hvězdičky strhávám za konec. Protože nemám moc ráda, když se v takhle "normálním" příběhu objevuje nějaká magie. A taky mi to docela připomíná seriál " i am not okay with this". Jinak knížku moc doporučuju a už se vrhám na druhý díl.

01.06.2020 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Tak jo, tohle jsem nečekala :D Už když tahle knížka vyšla, slyšela jsem na ní jen negativní recenze, dokonce se kolem celé téhle série a autorky točila myšlenka o tom, že je dílo nějakým způsobem rasisticky zaměřené. Vzhledem k tomu, že jsem knihu četla až ted, tak jsem na to dávala velký pozor, a víte co? Stejně jsem tam nic takového nepostřehla, je to přece jenom fantasy svět! To, že se zde objevuje rasismus je myslím velice zveličené, a já ho tam vůbec nepostřehla. Obálka je nádherná, celkově kniha na mě působila hodně uspořádaným a hezkým dojmem. Líbí se mi ten minimalistický styl :) A už konečně k samotnému příběhu. Celá knížka je zasazena do nového fantasy světa, který nám autorka už od prvních stránek popisuje. Já s tím teda neměla problém, ale chápu, že by ho někdo mohl mít. Co mě teda fakt štvalo byly názvy a jména :D Hrozně se mi pletly planety, národnosti nebo prostě jména postav, všechno bylo nezvyklé a originální, takže si tady na to musíme zvyknot. Upřímně, jsem si ze začátku myslela, žeto ani nedočtu, jak jsem byla zmatená, ale pokračovala jsem dál a dál a bylo to čím dál lepší. Akose i Cyru jsem si naprosto zamilovala a další (závěrečný) díl si musím rozhodně pořídit. Autorka Divergence mě vůbec nezklamala, a za mě jedno velké ano.

01.06.2020 5 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Tuhle knížku jsem četla v rámci knižní štafety, tudíž jsem si ji užila asi víc, než kdybych ji četla jen tak... Ale příběh mě úplně pohltil :D Přečetla jsem ji hrozně rychle, protože jsem potřebovala vědět , jak to dopadne. Kdo je vrah, kdo zosnoval plán zabít všechny čtyři královny... Bylo tady hodně zvratů a intrik, které mám já prostě ráda :D Většinu zápletek jsem teda odhadla, protože to bylo docela očividné :D Bohužel se mi nelíbilo, že některé části knihy nebyly úplně dovymyšlené. Hlavně co se týče vražd, které měli být nejlepší... Hodně věcí tam nesedělo a nebylo je možné provést, jak bylo v knize popsáno... Za to strhávám půl hvězdičky. Jinak svět byl krásně promyšlený, každá královna měla svůj specifický charakter , což bylo taky super :) Zamilovala jsem si jak královny , tak Varina a Keralie :) Za mě hezký, miloučký příběh, který si prostě jen užíváte.

15.05.2020 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Tak a máme tu zase konec celé Divergence :D Ach jo, jak já si to rereadingování knížek hrozně užívám... Divergentní povídky jsou jedny z nejlepších povídkových dílů ,které jsem četla. Vždycky mi zvednou náladu po Alianci :D Taky je super ,že vidíme pohled Tobiase a dozvídáme se o jeho minulosti a o jeho obřadu volby a začátcích v Neohroženosti. Je to hrozně roztomilé pozorovat jeho pocity a myšlenky ( a navíc když už to známe z pohledu Tris, tak je to fakt hustý :D). Sice je to krátká knížka, takže ji máte za pár okamžiků přečtenou, ale opravdu stojí za to. A pokud jste celou trilogii četli a povídkový díl jste z nějakého důvodu vynechali, děláte chybu.. :D Za mě jednoznačně ano, stojí to za přečtení a celou trilogii a povídkový díl naprosto miluju!

13.05.2020 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Já vím, že tahle kniha je hrozně nenáviděná, ale asi pořád nechápu proč :D Jakože jasný, všichni milujeme happyend, všichni chceme dokonalé konce, přesně tak ,jak si je v hlavě vysníme. Ale prostě to, že knížka končí jinak, než vy chcete z ní nedělá špatnou knihu ,nebo se pletu ? :D Prostě tohle mi přijde hrozně absurdní. Když jsem knihu četla poprvé před šesti lety, byly na to hrozné kecy. Autorka dostávala sodu za to, co provedla hlavním hrdinům, ale u mě si tím získala neskutečný respekt. Přeci jenom, ted už vychází tolik knížek, tolik příběhů, že už jsou takové konce běžné, ale dřív jich tolik nebylo, a jen málo jaký autor byl schopný to udělat :D Jasně, celá tahle série je moje srdcovka a mám ji ráda, a Tris i Tobiase miluju, vracím se k nim skrz rereadingy poměrně často, ale i tak mi ten konec nevadí... Ba naopak, mu to přidalo na uvěřitelnosti. Přece jenom, všichni nemůžeme být neporazitelní a nepřekonatelní, že? Za mě jedno velké ano!

12.05.2020 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Druhý díl Divergence... Nejdřív chci pochválit tu obálku, protože je opravdu moc povedená a v mé knihovničce se vyjímá svoji barvou. Druhé dilý povětšinou bývají vycpávkové, což se tady neděje. Je tu akce, zvraty... Prostě scifi jak má být. Vzhledem k tomu, že jsem celou sérii četla už několikrát ,tak se snažím vnímat věci, které bych u prvního nebo druhého čtení vůbec nevnímala. Autorka podle mě píše skvěle, a určitě se chystám i na její druhou sérii Čáry života :) Knihu vám mohu doporučit, a jak už jsem psala u Divergence, tahle série je prostě moje srdcovka.

06.05.2020 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Ahh... Zas nějak nevím kde začít :D Tuhle knihu jsem četla před několika ( skoro osmi) lety... Tehdy to četli všichni knihomolové.... Bylo to, já nevím, hrozně revoluční ? Prostě tohle je spolu s HG moje první fantasy/sci-fi kniha.... A to ve vás něco zanechá. Tehdy jsem to žrala, žádné knihy nebyly na stejné bázy, prostě tohle bylo hrozně originální, a taky proto jsem to milovala. Za tu dobu, co knihu vlastním, jsem ji četla minimálně desetkrát :D Prostě se vždy vracím ráda do tohohle Divergentního světa ( a i film je super). Ted jsem knihu četla asi s dvouletou pauzou a panebože! Jak moc mi to chybělo, všechno na tomhle příběhu miluju! Jak jsem již psala, dřív Divergence byla prostě samozřejmost, všichni ji četli... Ale ted mezi mladším obecenstvem ji spoustu knihomolů nečetlo, což mě moc mrzí, protože to prostě stojí za to... A momentálně jsme až zahlceni fantasy/sci-fi, ale tohle si u mě pořád drží své místo. Takže za mě jedno velké ano!

30.04.2020 5 z 5

V podsvětí V podsvětí Meagan Spooner

V podsvětí je druhý díl knihy Ptačí zpěv, kterou naprosto miluju už několik let. Ten příběh? Je to vážně pecka. Když jsem před lety zjistila, že se třetí díl kvůli malému zájmu v češtině nevydá, byla jsem hrozně moc zklamaná. Protože tyhle knihy za dovydání rozhodně stojí, tenhle rereading už jsem dělala několikrát a vždy po přečtení druhého dílu mám chut si objednat třetí v angličtině. Bohužel je to neskutečně drahé a pořád jsem se ještě neodhodlala knihu objednat, ale věřím, že se toho taky někdy dočkám :) Ale zpátky ke knize, opět tady na Lindu čeká spoustu rozhodování a nástrah, které musí překonat. Zase je tady můj milovaný Oren, který Lindu doprovází a pomáhá ji. Prostě tenhle svět, tuhle sérii a celkově postavy naprosto miluju. A s klidným srdcem můžu říct, že oba dva díly naprosto doporučuji.

23.04.2020 5 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Co bych k tomuhle měla říct? Tohle bylo moje prní fantasy vůbec. Před sedmi lety jsem si tuhle knihu objednala hlavně kvůli obálce, protože mi bylo 11, a nenapadlo mě si přečíst anotaci ( a ano, opravdu jsem si objednávala knížky podle vzhledu obálky). Když mi ale kniha dorazila a já se do ní začetla...Prostě už od prvních stránek jsem věděla, že to bude dokonalé. Poprvé jsem zažila pocit toho, že se chci stát součástí toho příběhu. Milovala jsem postavy, s hlavní hrdinkou jsem souhlasila snad ve všem a Oren? Panebože, jak já jsem do něj byla zamilovaná! Uběhlo několik dlouhých let a za tu dobu jsem tu knihu četla asi pětkrát? Šestkrát? Už upřímně ani nevím. Mám pravidlo, že danou knihu nechci číst dřív než za dva roky ,abych si ji nezprotivila. U téhle jsem to samozřejmě několikrát porušila. Nyní jsem ji ale četla s rozestupem dvou let a znovu jsem si prožila ten úžasný příběh. A i když vím jak kniha skončí, i když umím skoro odrecitovat konverzace mezi Lindou a Orenem... Prostě to má svoje kouzlo i po tolika letech. Tahle knížka je mezi mými nejoblíbenějšími autory už hrozně moc dlouho a vím, že už tam zůstane navždy. A pokud jste tuhle knihu nikdy nečetli, děláte chybu. Ano, určitě k ní mám nějaký sentimentální vztah, kvůli kterému ji nadržuji... Ale ona si to prostě zaslouží. Za mě pět s hvězdičkou hvězdiček z pěti... A kdyby to šlo, dám víc.

17.04.2020 5 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

REREADING
Knihu jsem dostala před dvěma lety od mého přítele a hned jsem se do ní pustila. Ještě aby ne, první díl byl naprostá pecka a tohle je navíc konec celé série. Když jsem knihu dočetla, byla jsem nadšená a zároven hrozně smutná. Tohle nemůže být konec tak dokonalého světa, nebo ano? A stejně se cítím i nyní, po dvou letech... Strašně moc si vážím a cením autorku za konec knihy.. Je mi úplně jesné, že za něj musela dostat hrozně moc negativních komentářů, ale za mě? Dokonalost, dokonalost a ještě jednou dokonalost. Teda ne, že se mi ten konec líbil, nebo že bych si to přála, ale dodalo to celému příběhu na uvěřitelnosti. Samozřejmě jsem stejně jako poprvé probrečela celý závěr, i když to vlastně dopadlo dobře. Tahle kniha se stala takovou menší srdcovkou, a určitě si ji v budoucnu přečtu znovu. Jo a za mě ještě lepší než jednička... 100 procentně doporučuji.

09.04.2020 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

REREADING
Tuhle knihu jsem četla již v květnu 2017 a dala jsem jí plný počet hvězd. Nyní jsem ji přečetla skoro po třech letech a pořád je to vážně skvělá kniha... Nejlepší na ní je, že je to dualogie, tudíž nemusíme čekat na třetí nebo čtvrtý díl. Tato autorka byla před pár lety hodně opěvovaná a známá, a každý od ní alepon něco četl. Pokud máte dost zamilovaných knížek plných klišé a romantických scének, tenhle příběh je pro vás jako dělaný. Kniha je plná monster a příšer, které se rodí ze stachu a násilí. Hlavní hrdinka Kate, není klasické otravná teenagerka, která všechno nějakým stupidním nápadem vyřeší, a proto má kniha tak skvělý spád. Autorku i celou sérii určitě doporučuji.

31.03.2020 5 z 5