Sixtinka144 Online Sixtinka144 komentáře u knih

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Knížka mě už od začátku pohltila. Obě dvě postavy, jak Eleanor tak Park mi přirostli k srdíčku. Eleanor nežije zrovna v idylické rodině . Její otec na ní kašle ,její nevlastní otec jí nesnáší, dělá jí samé naschváli ,dokonce jí na celý rok vyhodí z domu. Nemají moc peněz, a tak Eleanor nosí použité, obnošené oblečení. To jí ale nezabrání udělat nějakou nevšední kombinaci s né tak hezkým oblečením. Je svá a navenek silná, jediné na čem jí opravdu záleží je Park. A Park zase miluje jí, i když pořádně neví proč, a snaží se na to přijít. Knihu doporučuji , byla vážně roztomilá a miloučká!

02.01.2020 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Přečetla jsem ji na jeden nádech, a nutně potřebuju další díl! Spoustě lidem vadilo, že je zde hodně postav, já jsem to naopak přímo žrala! Zamilovala jsem si všechny dějové linky v příběhu, a tahle knížka je podle mě naprostá pecka! Určitě ji s klidným svědomím mohu doporučit. Navíc to, jak se proplétají osudy hlavních hrdinů je dokonalé . Ps: A ta obálka? Nádhera.

02.01.2020 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Tak kde začít. Když jsem viděla hodnocení knihy, byla jsem zděšená, absolutně jsem nechápala proč. Po přečtení mnoha negativních ale i pozitivních komentářů mi samozřejmě došlo ,že terapie sdílením není pro každého. Jasně, kniha ,která má na celé stránce jen tři slova se moc nevidí (Mně teda celkové zpracování knihy přijde velice originální). Přiznávám, že bych si knihu za 350 Kč nekoupila, a ani to není kniha co potřebuju ve své knihovničce. Ale za přečtení mi rozhodně stála. Je vtipná, milá a hezky pořešená. Janě, žádný příběh ani poezii v tom nenajdete, ale to vám ani neslibuje. Kniha se mi líbila a k neobvyklému stylu knihy přikládám jednu hvězdu navíc. 4 hvězdy a půjčení knihy mohu jen doporučit :)

16.12.2018 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Krásné zakončení série, tato kniha je nabitá tolika zvraty... Ukápla i slza, nádherné zakončení celé trilogie.
Autorka je prostě geniální a celý svět spolu s postavami napsala úžasně.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Opět- vrátila jsem se ke knize po pěti letech, abych si připomněla strhující příběh ve Vražedné pomstě. Kniha je tenoučká a stránky přímo ubíhají mezi prsty. Kapitoly jsou zvolené podle mého skvěle, nepříliš dlouhé. Autorka má prostě talent na psaní, pět hvězd.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Po pěti letech jsem se do knihy pustila znovu, byla jsem uchvácena tehdy, jsem i v tuto chvíli. Miluji celou trilogii, autorka bravurně vymyslela fungující svět, což se nepovede každému. Postavy byly zcela v pořádku, a ani se nestávalo ,že by se chovali nějak extra nelogicky. Proto tuto sérii řadím pořád mezi mé nejoblíbenější a za mě má jednoznačně pět hvězd z pěti.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Po dlouhé době kniha ,která mě naprosto ohromila! Samozřejmě, ze začátku jsem byla až moc skeptická, česká autorka? Nic pro mě... Ale hned na dvacáté stránce jsem věděla, že se Petra stane mou oblíbenou spisovatelkou. Příběh nebyl vůbec plytký, ba naopak, šikovná autorka vám vše představila a vysvětlila proč to tak je. Hlavní hrdinka se chovala naprosto úměrně ke svému věku, což se mi také líbilo, pět hvězd a šup na druhý díl!

27.06.2018 5 z 5

Vodní zápas v Blankytném městě Vodní zápas v Blankytném městě Tracey West

Knihu jsem četla jako malá a milovala jsem ji. Velká písmena, krásné obrázky, krátké kapitoly. Jak říkám, milovala jsem ji tehdy, miluju ji do dnes.

21.06.2018 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Podle mnohých nejhorší dí celé selekce, a ano, vzhledem k tomu ,že zde už není naše hlavní hrdinka Amerika, ale její dcera Eadlyn je v tom trochu zmatek. Příběh už sice není tak dobrý jako celá trilogie, ale podle mě si klidně zaslouží pět hvězd.

14.06.2018

Koruna Koruna Kiera Cass

Doufala jsem, že to takhle skončí, Kiera mi udělala obrovskou radost! Hlavní hrdinka je zde vyspělejší a proto na mě celý příběh udělal výborný dojem. Knihu mohu jen doporučit.

14.06.2018 5 z 5

Spoustu lidí kritizuje příběh kvůli tomu, že to není žádný krvelačný horror, ale to kniha ani neslibuje. Jasně, žánr horror to je, ale pro děti a mládež. Pro mě osobně moc hezké a klidné čtení, kniha přelouskána za jeden jediný den. Postavy mi přišli hodně reálné až jsem se s nimi i sžívala. Knize nemám moc co vytknout a mohu ji jen doporučit.

11.06.2018 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Krásná kniha, od velice inteligentního člověka. "Kovyho" jsem potkala v reálu jednou, tak trochu nečekaně a omylem, ale udělal na mě opravdu moc dobrý dojem. Knihu bych si sama asi nekoupila a nevyhledávala, ale když mi ji kamarádka nabídla, rozhodla jsem se jí dát šanci. Věděla jsem ,že nebude katastrofální, ale i tak mě mile překvapila. Pokud Karla sledujete pravidelně, určitě ji mohu s klidným srdcem doporučit, pokud jen víte ,že někdo jako "Kovy" existuje, třeba vás také překvapí, ale jestli nemáte tušení kdo to je, tak ruce pryč. Upřímně řečeno, koho by bavilo číst autobiografii o cizím člověku. Karlův styl psaní mě opravdu moc bavil. 4 hvězdičky.

11.06.2018 4 z 5

To To Stephen King

Bála jsem začít s Kingovými knihami, už jen z toho důvodu, abych nebyla zklamaná. Velké nadšení kolem filmu "IT" , který byl v kinech mě přesvědčilo o tom, že si knihu musím přečíst. Do příběhu jsem se dostala téměř okamžitě, z knihy, kterou jsem chtěla číst tak dva týdny, jsem přečetla za pár dní. Mísení přítomnosti a minulosti dodávalo celé knize na vážnosti a tajuplnosti. Knihu mohu jedině doporučit a myslím, že toto není jediná kniha od Kinga co budu číst.

11.06.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Rozhodně jedna z nejlepších knížek za poslední dobu. Jednodílné knihy moc nečtu, ale tahle? Panebože, tuhle knihu jsem četla každý den v autobuse a vždycky jsem se nemohla dočkat na další část a další zvraty. Musím říct ,že autorka je jedním slovem geniální, a popis postav byl úžasný. Paradoxem je, že hned první kapitolu jsem věděla kdo to asi Simona zabil, ani nevím jak mě to napadlo. No prostě, úžasná knížka, s čistým svědomím mohu jen doporučit. Pět hvězd.

19.04.2018 5 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

Musím se přiznat, že začátek knížky mě až tolik nevzrušil, ale to se po čtvrtce příběhu úplně obrátilo. Knihu jsem měla přečtenou prakticky hned, protože mě zajímalo co se sakra mezi sestrami stalo. Parker byl můj oblíbenec, a milostný trojúhelník zde nebyl nějak nuceně vložen. Konec spoustu lidí naštval, ale já byla mile překvapena a zírala jsem s otevřenou pusou. Od začátku jsem toto absolutně nečekala. Moc mi vyhovovalo autorčino psaní. Dávám pět hvězd z pěti.

19.04.2018 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Divoká píseň, kniha která ležela v mé knihovně oddaně přes půl roku, a čekala na přečtení. Na začátek musím vychválit vzhled obálky, protože je nádherná! Knihu jsem přečetla za jediný den a to znamená jen jedno- nedala mi ani chvilku spát. Stránky jsem hltala a hned jsem si Augusta zamilovala.
Celá kniha mě ohromě bavila a musím smeknout před autorkou! Protože vymyslet a popsat všechno takhle do detailu musí vážně zabrat. Jsem opravdu ráda, že byla kniha dotažená do konce ( Trochu jsem se obávala, spoustu autorů mají na začátku díla veliké ambice, ale pak to jde pomalu z kopce). Kniha se mi celkově moc líbila a tak se nebojím říct ,že ji začnu řadit mezi mé nejoblíbenější skvosty. Samozřejmě si vysloužila pět hvězd.

27.01.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak dobře, přiznávám toto jsem opravdu nečekala. Po přečtení prvního dílu mi bylo hned jasné, že jsem našla další skvělou sérii. Ale tohle? Jasně, všichni mi říkali ,že je druhý díl lepší, jenže já milovala první a neuměla jsem si představit čím může být druhý díl lepší. No je. Nemám slov! Prostě páni. Každičké jedno písmeno jsem hltala plnými doušky a stránky mi mizely přímo mezi prsty. Tato kniha má sice přes 650 stran, ale věřte mi, jak začnete nemůžete přestat. Rhys je moje nejoblíbenější postava, jeho dokonalé dialogy s Feyre mě snad nikdy nepřestanou bavit. Prostě jsem si tu knihu, a celou sérii zamilovala a proto jednoznačně 5 hvězd .

22.01.2018 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tak kde bych začala... O knize jsem věděla už dlouho- plánovala jsem si ji koupit už někdy v roce 2015. Vzhledem k tomu , že jsem přečetla dvě Greenovky ( Hvězdy nám nepřály a Papírová města) byla jsem trochu skeptická. Hvězdy nám nepřály byla celkem hezká a zajímavá kniha, ne nadarmo má John Green bestsellery. No bohužel mě nenadchla natolik abych si běžela pro ostatní knihy. Papírová města mě zklamali asi nejvíce. Hledání Aljašky pro mě bylo ale něco úplně jiného, děj mi ubíhal velice rychle, vzhledem k tomu ,že jsem knihu měla přečtenou do jednoho týdne. I když mi připomínala místy Papírová města, ale vylepšené a více reálné. Tuto knihu mohu směle doporučit a je zatím nejlepší co jsem z Greenovek četla. Dávám 4 hvězdy z 5.

15.10.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Takže kde začít.... Tato kniha pro mě byla jasná volba z mnoha důvodů, hlavním je ten ,že Skleněný trůn je jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Milovala jsem popisování S.J.Mass. Bála jsem se, protože mi hodně známých říkalo, že je S.Trůn daleko lepší a že si nemám dělat falešné naděje. Když jsem se na samotnou knihu vrhla byla jsem okouzlena! Opět jsem se ponořila do dokonalého světa kouzel a víl... Navíc popisování různých dvorů bylo krásné. I když je to celkem bible, tak jsem ji přečetla jedním dechem. A proto musím hodnotit pěti hvězdičkami, jinak to prostě nejde.

25.09.2017 5 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Ano když jsem si kupovala tuto knihu nečekala jsem žádný zázrak ( naštěstí vám ho tato kniha svým vzhledem ani neslibuje). Jenže do této knihy jsem se začetla úplně okamžitě, hlavní postava Bianca mě vtáhla do děje. U této knihy se mi líbilo to ,že to nebyla taková typická young adultovka. Jasně ten děj byl sice poměrně předvídatelný ( i když někdy jsem zírala s otevřenou pusou), ale na druhou stranu bylo hezké ,že se z hlavní hrdinky nestala holka co se namalovala, vzala si hezké šaty a byla královnou plesu spolu s nejkrásnějším klukem ze školy. Tato kniha se mi nějak dostala pod kůži a proto jí dávám pět hvězd z pěti. Poté co jsem knihu dočetla jsem šla hledat i film , okamžitě jsem si ho pustila a byla jsem zklamaná. Ne jen ,že se film absolutně nedržel dějové linie s knihou ale děj byl přesně ten , kterému se autorka šikovně vyhnula. Takže pokud jste viděli film a uvažujete nad koupi této knihy tak směle doporučuji, ale varuji ,že s filmem to má společného možná tak jména hlavních hrdinů.

25.08.2017 5 z 5