Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Od autorky jsem četla všechny u nás vydané knihy. Určitě je to jedna z mých nejoblíbenějších thrillerových spisovatelek. Ve všech třech knížkách ukazuje svůj osobitý styl psaní, na kterém nejde nebýt závislí. Kdybych knihu měla porovnat s ostatními od autorky, byla by přesně ve prostřed. Manželé odvedle- které jsem četla jako prní, jsou podle mého nejslabší ( i když jsou pořád úžasní a určitě stojí za to si je přečíst), a Nevítaný host je zas ochlup lepší něž Někdo cizí v domě. Musím říct, že autorka vážně umí psát poutavě, knihu jsem přečetla za jeden večer a byla jsem nadšená ( a možná i trochu vyděšená). Takhle má podle mě vypadat správný thriller. A i když jste tady mohli velice rychle odhalit vývoj situace ,tak si to stejně užíváte... Za mě prostě jedno velké ano, a na autorku nedám dopustit!

20.03.2020 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Jedna z mála detektivek co jsem četla. Mám o moc radši thrillery, už jen kvůli té atmosféře a napětí... Ale tahle knížka mě zaujala jak svým názvem, tak svou obálkou a pustila jsem se do ní. Musím říct ,že mě opravdu moc bavila! A co teprve, když jsem zjistila ,že je to pentalogie? Mám určitě v plánu si zbylé díly série někdy přečíst. Příběh ubíhal rychle, i když jsou zde nějaké pasáže až moc popisné. ( A to mně popisování v knížkách nevadí, ale tady to bylo opravdu už moc). Další malé minus bych knize dala za samé francouzské slova a fráze. Jasně, já chápu proč tam byly, ale mně to prostě nesedlo a párkrát jsem z toho byla i lehce zmatená :D A poslední věc, za kterou ztrávám půl hvězdičky jsou prsa. A ano, čtete správně! Prsa... Byly snad na každé stránce, autor je má očividně rád, ale když jsem asi po padesáté četla, že měla obtáhlé tílko, ze kterého jí koukali plná prsa.... Nebo jak jde a pohupují se jí ... :D Bylo toho tam na můj vkus až moc. Jinak knihu mohu doporučit, jak už jsem psala, plánuji si přečíst i další knihy od autora, tak doufejme ,že už se tam nebude tolik věnovat tělesným partiím :D

19.03.2020 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Já mám k povinné četbě velice dobrý postoj, vůbec mi nevadí knížky k maturitě číst. Karel Čapek je jeden z mých nejoblíbenějších starších autorů, protože jeho knížky prostě dávají jasný smysl. Mají děj, nějakou zápletku , závěr - prostě víte, o čem jste četli, což u některých autorů říci nelze. Bílou nemoc jsem četla již několikrát a pořád mě moc baví ( hlavně když ji čtete v tomhle období ... Je to až úsměvné jak se dílo staré několik desítek let podobá dnešku). Na knize se mi zejména líbí, jak pan Čapek píše fanatické postavy ,které jsou prostě pro válku schopné umřít.... Přímo na Bílou nemoc nebo padnout ve válce jako hrdina. Takže za mě k maturitě Čapek jednoznačně ano, kniha je velice čtivá a na rozbor je podle mého názoru také výborná.

11.03.2020 5 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

Tahle série je jednoznačně bomba. Ani nevíte jak moc ráda jsem, že třetí díl má vyjít už letos a ne třeba až za rok, protože bych to určitě nevydržela... Je to prostě jízda, celá tahle knížka je plná zvratů a emocí... Je fakt boží. Pořád mám nejradši Arsinoe, která tady trpí snad ze všech sester nejvíce. Jinak Mirabellu ráda pořád nemám :D Musím ale přiznat, že konec byl docela zklamáním. Já už jsem si zvykla, že když je v knížce hned ze začátku daný děj nebo pravidla, tak je hlavní hrdina vždycky obejde a poruší a nic se mu nestane. Tím mám namysli třeba HG( měl přežít jen jeden, ale nestalo se tak)... Ale nějak jsem doufala, že se to utéhle knížky nestane , naštěstí je tu i další díl, tak doufám, že ten mě nezklame. Sérii zatím jednoznačně doporučuji a těším se na závěrečný díl.

06.03.2020 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Konečně zas jedno originální fantasy zasazené ve skvěle promyšleném světě. Na knížce se mi líbilo snad úplně všechno... Je fajn, že se zde střídají pohledy více lidí, protože pak poznáte jaké mají plány. Každá dívka má svůj specifický dar a lid, který ji podporuje v tom, aby právě ona porazila svoje dvě sestry a stala se právoplatnou královnou. Musím říct, že jsem měla ráda Arsinoe i Katharinu, ale třetí sestra Mirabella mi z jistých důvodů hrozně lezla na nervy a neměla jsem ji ráda ( I když se z dívek jeví nejhodněji, prostě není moje favoritka :D) .Taky mám ráda Jules ,což je nejlepší kamarádka Arsinoe. Konec knížky měl být nečekaný, ale já to prostě tušila už od samotného začátku. Taky jsem podezírala ty správné lidi... Tenhle příběh má opravdu něco do sebe a proto ho hodnotím tak kladně. Doufám, že další dva díly budou ještě lepší a bude v nich ještě o moc víc zvratů. Knihu určitě doporučuji.

03.03.2020 5 z 5

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Už jsem si na 1000% jistá, že mě S.J.Maas nikdy nezklame. Tahle knížka? Jednoznačně naprostá pecka. Sama nejsem zastánkyně DC , mám prostě radši Marvel, tudíž se v tom tolik neorientuju.. Ale tohle? Fakt by si tuhle knížku měl přečíst povinně každý. Sama jsem ty hlavní "padouchy" v knížce neznala, (kromě Harley) ale i tak to bylo fantastické. Já autorku naprosto uctívám a netajím se tím, a všechny její knížky už jsem četla, ale téhle jsem se přece jen trochu bála, protože se v DC nevyznám....Přesto jsem knihu měla za pár hodin přečtenou, a každou stránku jsem si naprosto užívala... Takže pokud jste to ještě náhodou z téhle extra neobjektivní recenze nepochopili .... Přečtěte si tuhle knížku, stojí vážně za to, ostatně jako všechny knížky od autorky.... S.J.Maas je Bohyně .

25.02.2020 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Od téhle knihy jsem absolutně nic nečekala, a možná proto mě tak nadchnula. Jakože jo, některé věci mě na příběhu fakt štvaly, a podle mě, by to autorka mohla dovymyslet lépe, ale stejně. Hlavního padoucha jsem ani trochu netipovala, podle mě na něj nikdo nemohl přijít :D Ten konec mě trochu zklamal, přece jen si tu typickou lovestory mohla odpustit, ale nadruhou stranu se mi moc líbilo, jak kniha končila začátečním citátkem. Příběh byl vážně rychlý a nedalo se od něj odtrhnout. Proto knihu určitě doporučuji, a jako takové klidné lehké čtení vám ji schvaluji!

22.02.2020 5 z 5

Mrazivá kletba Mrazivá kletba Jen Calonita

Vzhledem k tomu, že jsem na začátku roku četla i předešlé díly serie Co kdyby, nemohla jsem se na další díl dočkat! Oba dva díly byly tak originální a nápadité, že jsem se na příběh Anny a Elsy moc těšíla. Bohužel možná i proto mě tento díl poměrně zklamal. Příběh byl skoro až totožný s filmem, což jsem absolutně nechápala, když předešlé dvě knihy byly úplně jiné. Možná to je tím, že tuhle knihu napsala jiná spisovatelka, ale stejně... Jako takhle, určitě to nebylo nějaké katastrofální, to zase určitě ne. Knihu jsem přečetla na jeden nádech a líbil se mi, protože mám Frozen fakt ráda, ale čekala jsem něco jiného, než byl film. Knihu i přesto mohu doporučit, ale jak říkám.... Pokud jste viděli film a víte o co v něm jde, nebudete zde překvapeni..

22.02.2020 4 z 5

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

I když na tuhle knížku čtu samé špatné recenze a komentáře, musím říct ,že mně osobně se líbila. Celou tuhle sérii mám ráda, a ani tenhle díl mě jednoduše nezklamal. Miluju tenhle svět, miluju jejich schopnosti a uvažování. Autorka v knize předvádí skvělé zvraty a já si to jednoduše hrozně moc užívala! Postavy mi přirostli k srdci a jsem ráda, že má v létě vyjít novelka k celé sérii. V tomhle díle se střídá hodně pohledů, tudíž můžeme nakouknout do mysli nejen Mare, ale i Calovi nebo samotnému Mavenovi... A ano, knížka je vážně cihla, ale každou stránku jsem si užívala...Ale aby tady nebyla jen samá chvála, tak mě v tomhle díle poměrně dost štvala nevyrovnaná Mare, která se prostě neuměla rozhodnout, a trošku ten konec no ... Čekala jsem nějaký fakt dobrý happyending a ono nic. Ale stejně jako předchozí díly vám knížku mohu jen a jen doporučit.

17.02.2020 5 z 5

Bukukururuna Bukukururuna Zdeněk Karel Slabý

Knížku jsem dostala jako dárek k nákupu od Albatrosu zdarma. Sama už dost dlouho \" klasické staré\" pohádky nečtu. Mám jiné žánry ,které mě baví o dost víc, ale víte co se říká \" Darovanému koni na zuby nekoukej\". Takže jsem se do knížky pustila. Přečetla jsem ji během jednoho odpoledne, je to roztomilá , tak trochu zmatená pohádka, která ale stojí za to. Jsem ráda, že jsem si knohu mohla přečíst. Dokonce jsem se u ní i párkrát zasmála.

31.01.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Panejo, já jsem se snad nikdy nebála u knížky, a to jsem četla už spoustu thrillerů/horrorů, které byly o hodně děsivější než tento příběh, ale... Z nějakého důvodu mě tato knížka hrozně vystrašila a nemohla jsem kvůli ní ani usnout ????????‍♀️. A to ani není zas tak drastická! Jinak od autorky už jsem četla manželé od vedle, která byla fajn, ale tohle? Tohle je fakt pecka!!! Celou knížku jsme si marně tipovala, kdo je asi vrah, a jaký má sakra motiv. Příběh má hezkou dějovou linku a knihu můžu určitě doporučit! ( Akorát asi ne v noci před spaním) .

27.01.2020 5 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Pořád přemýšlím nad tím, jaký příběh mi tahle kniha připomíná. Tuhle tenoučkou knížku jsem přečetla během jednoho odpoledne a musím přiznat, že mi stránky přímo mizely pod rukama. Opět taková Yoli knížka, která je super oddechovka s nádechem LGBT. Ano, knihu mohu doporučit, ale nečekejte od toho nic světoborného ( ale to kniha ani neslibuje, takže v pohodě).

25.01.2020 4 z 5

Hacker Hacker James Swallow

Knížku jsem koupila v akci 1+3 u luxoru. Tyhle akce mám hrozně ráda, a tahle knížka není výjimkou skvělé koupě. Musím říct, že jsem asi ve čtvrtce knihy zjistila, že je to třetí díl a ne první ,ale to mě nějak neodradilo ???????? Takže pokud knížku máte doma, nebo si ji plánujete přečíst, nevadí když nebudete mít přečtené předešlé díly ( i když to bude lepší, protože se alespoň budete orientovat v postavách líp než já). A ke knížce - Ze začátku jsem se bála , protože jsou zde popsané zbraně úplně dopodrobna a v těch se já zrovna moc dobře nevyznám , takže ???? Pak mi to už ,ale nějak zvlášť nevadilo . Kniha byla fajn , doporučit ji mohu, ale četla jsem i lepší thrillery.

25.01.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Do téhle knížky jsem se po pár stránkách totálně zamilovala ! Postupné odkrývání indicií jde autorovi sakra dobře! Spoustu postav jsem začala milovat ,spoustu z nich jsem začala nenávidět.... Prostě příběh jak se patří. Jen musím varovat citlivé povahy ,že příběh je dost morbidní .... Vždyť najdou tělo , které je sestaveno z šesti různých obětí. Wolfa prostě musíte mít rádi, jinak to není možné, a pokud máte rádi thriller či krimidetektivky , tohle je přesně pro vás ???? Jinak zatím jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy četla.

20.01.2020 5 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Od autorky jsem již četla knihu probuzení Simona Spiera a moc mě nenadchla. Ano, byly tam hezké části, u kterých jsem se usmívala ,ale celkově nic převratného. To samé platí u téhle knihy. Byla fajn, ale asi jsem čekala něco víc zajímavého? Jinak je to milý příběh, který se krásně čte. Občas mi přišlo, že se postavy chovají děsně nelogicky, a rozcházeli se spolu kvůli strašným nesmyslům... Ale jako takovou víkendovou jednohubku vám ji jistě doporučit mohu.

19.01.2020 4 z 5

Rychlost zvuku Rychlost zvuku Eric Bernt

Knihu jsem si koupila, i když jsem absolutně netušila o čem má být. Poslední dobou se ráda vrhám do knih, o kterých nevím nic. Musím říct, že jsem nic podobného nikdy nečetla, a to čtu rozmanité knihy i žánry poměrně hodně. Podle mě, si tuhle knihu musí každý přečist, aby si udělal vlastní názor, protože tohle? Já jsem z knihy úplně odvařená, a přemýšlím nad tím skvělým příběhem do ted. Jako jo, ze začátku je trochu těžké si zapamatovat všechna jména, a knížka fakt vyžaduje 100 procentní soustředění , ale vážně to stojí za to. Příběh vyprávý o mladém muži, který má autistickou poruchu ,která mu ale napomáhá ve vynalézání nových a užitečných přístrojů. Bohužel, jak to tak bývá, ho lidé jen využívají ve svůj prospěch, a každý si z jeho nejnovějšího vynálezu chce ukrást alespon malinký kousek pro sebe. Příběh je velice fascinující, hlavně kapitoly s Eddieho pohledu, protože jsme mohli pozorovat jeho myšlenkové pochody a stavy. Knihu jednoznačně doporučuji.

16.01.2020 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Musím se přiznat, že na poezii vůbec nejsem, a s klidným svědomím přiznávám, že ji ne vždy rozumím. Jedinou moderní sbírku poezie co jsem měla tu čest přečíst bylo všemi tak opěvované " milk and honey". Upřímně ,knize jsem dala průměrné 3 hvězdičky z 5, protože básničky byly hezké a výstižné, ale nic moc mi to nedalo. Asi se nedá úplně říct, že by mi knížka Tma mezi hvězdami něco dala, ale nadruhou stranu mi přišla ohodně lépe zpracovaná než ostatní sbírky poezie, které jsem měla ve svých rukou. Líbily se mi hlavně fotografie a obrázky, které vždy souvisely s danou bádní. Takže pokud milujete poezii, směle do knihy, pokud z ní nejste zrovna odvařeni jako já, tak bych vám ji stejně doporučila, už jen kvůli vizuální stránce. Nadruhou stranu mi to obohatilo mou knihovničku nečím jiným než fantasy nebo Ya :D.

13.01.2020 4 z 5

Sherwood Sherwood Meagan Spooner

Na knížku jsem se ohromně těšila, a musím říct, že mě ani trochu nezkalamala. Od autorky jsem četla zatím všechny knihy co u nás vyšli a všechny naprosto miluju. Knížka je napínavá, líbily se mi "kapitoly" z pohledu Robina a celkově si autorka krásně pohrála s tak známím příběhem, jako je právě samotný Robin Hood. V této knížce se dozvídáme, jak Robin "vzniknul" a jak získal svou přezdívku Hood. Jediné co mě na příběhu trochu vadilo byly city hlavní hrdinky, která pořádně ani sama nevěděla, koho miluje a koho nesnáší, a komu chce pomoct a koho chce zabít :D . Ale knížku určitě doporučuji a určitě bych zkusila i jiné knihy od autorky, protože opravdu stojí za váš čas.

13.01.2020 5 z 5

Část tvého světa Část tvého světa Liz Braswell

Další naprostá Disney pecka, která má ještě epičtější příběh, než který všichni známe. Já osobně malou mořskou vílu miluju už od malička, no kdo by nechtěl být krásnou mořskou pannou? Tenhle příběh je ještě více zamotaný, oproti tomu původnímu, ale vůbec mu to neubírá na čtivosti, ba naopak! Ariel Uršulu neporazila, nezískala zpátky svůj hlas a přišla o svého milovaného otce - Tritona, vládce všech moří. Aby toho nebylo málo, sestry Ariel potrestají tím, že ji nechají vládnout místo jejich otce. Samozřejmě ,že se role ujme, i když každý den musí myslet na to, jaké by to asi bylo, kdyby tenkrát Uršulu porazila. Jenže pak se ukáže, že její otec je naživu, a musí podniknout všechny možné kroky k tomu ,aby ho získala zpátky. Opět moje srdce plesá, protože tohle je naprostá bomba, a můžu vám to všem jen doporučit!

11.01.2020 5 z 5

Starý jako čas sám Starý jako čas sám Liz Braswell

Panebože! Bylo mi úplně jasné, že tahle recenze nebude až tak objektivní, vzhledem k tomu, že jde o Disney knížku, a já Disneyho miluju. Ale tohle? Tohle jsem absolutně nečekala, tahle knížka je jednoduše skvost... A to vážně nepřeháním. Kráska a zvíře, příběh, o kterém jsme četli snad tisíckrát... Ale co kdyby to bylo tentokrát trochu jinak? Z trochu jiné perspektivy? Co když Bellina matka uvrhne na sobeckého prince kledbu ? Co když nechá celé město zapomenout, že vůbec kdy žila? Že vůbec kdy existovala magie? Můžu vám s klidných svědomím knížku doporučit, a určitě si plánuji přečíst další díly ze série : Co kdyby. Opravdu to stojí za to!

11.01.2020 5 z 5