Odpusť mi. Megan

Některá tajemství by měla zůstat skryta… Megan nemluví. A ani nemůže. Loni v létě se stalo něco hrozného a ona slíbila, že o tom nikdy nikomu neřekne. Trápí ji strašná vina. Přišla o kamarádku, odcizila se mámě a stala se terčem posměchu spolužaček. Nebýt Luka, neměla by už nikoho. A pak se na jejich škole těsně před závěrečnými zkouškami objeví Jasmine. Temperamentní, nádherná, upovídaná Jasmine. A chce se s Megan kamarádit. Díky ní připadá Megan život zase o něco barevnější. A nejen jí. Jasmine padne do oka i Owenovi, za kterým pálí holky z celé školy. Jenže pak se kolem nich začnou dít zvláštní věci. Že by to byla náhoda? Nebo jim hrozí nebezpečí? Megan by ráda znovu mluvila. Ale bojí se. Protože jestli se jí hlas vrátí, bude to znamenat jen jedno. Pravdu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/273663/odpust-mi-megan-4ou-273663.jpg 3.7280

Unspeakable (2015)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Miyunka

Další z těch, které sloužily jako zkrácení cesty domů autobusem a opět příjemné překvapení. Tyto žánry, které se vyvinou v nečekanou a místy i smutnou zápletku, mě nikdy nepřestanou bavit a naopak je asi i začnu vyhledávat.

Hania932

Když jsem si koupila tuto knížku tak jsem od ní moc neočekávala. Ale zase se mi potvrdilo abych nesoudila knihu podle obalu. Knížka mě strašně překvapila a jsem ráda že jsem si jí nakonec koupila. Knížka byla hezká, bylo to zase něco jiného. Hlavní hrdinka je němá a nás samozřejmě zajímá proč. Megan jsem si už od začátku zamilovala a strašně mě zajímalo proč nemluví. Bylo to hodně napínavý. Ale postupně v tom příběhu zjistíte, proč vlastně nemluví. A konec autorka skvěle popsala, nakonci se všechno dozvíme takže knížka je hezky zakončená. Knížka je pěkná, napínavá a čtivá. Prostě hezká, oddechová knížka.

Kačkaknihomol
30. červnaodpad!

No, pokud knihy o mlčení vypadají takhle, tak si asi moc nesejdeme. Román se tváří jako něco nového, temného a kontroverzního, pak ale přijde vyvrcholení, já musela utírat sarkastické slzy smíchu, a s úšklebkem hodným Saddie, jsem knihu strčila do knihovny, kde na ni bude padat prach, až do soudného dne.

Pokud si tuhle primitivní věcičku chcete vermomocí přečíst, nalistujte na stránku dvě stě, a dočtěte až do konce. Protože jestli-že se pustíte do knihy klasicky od začátku, mozek se vám zaplní vatou podobnou té v knize. Táhlou nudnou, sladkou vatou plnou stereotypů. Během čtení, pokud jste optimisti, vás bude držet asi jen myšlenka, na to velké grandiozní vyvrcholení. Člověk o kolečko míň, asi bude plakat smutkem, co se té chudince Megan stalo, zato normální člověk, ten bude plakat štěstím, že je z toho utrpení vytržen.

Teď ale bez ošklivého sarkasmu. Jak už jste vycítili z odstavce nad, do přibližně stránky dvě stě se nic neděje. Sice se na obzoru pomalu rýsuje nudná lesbická odrhovačka, to je ale asi tak vše. Když už se člověk dočká toho vytouženého konce, je zklamán. Z finále se vyklube špatně napsaná groteskní historka, z které autorka chtěla vymačkat něco vážného. Což se jí bohužel nepodařilo. Už jsem myslela, že to nemůže být horší, když autorka pošle kamaráda do psychiatrické léčebny! A proto, s uvážením, Abbie Rushton pasuji na klišé queen.

book123

Tato kniha byla super. Megan mi je velmi podobná, co se týká povahy, ale ne ve všem. Od knihy jsem moc nečekala, ale překvapila mě.

Anna 13

Vina.
A kolem ní je obalen příběh...

Od knihy jsem čekala málo, ale velmi mě překvapila... Nejen tématem, které skrývala, ale i dokonale rozebranými pocity méněcennosti, které já znám víc než dobře. Proto mě také kniha oslovila...
Příběh je to jednoduchý, oddechový, zastřený nečekaným tajemstvím, které budete tušit příliš brzy. Což je docela dost velká škoda. I když byla zápletka perfektně promyšlená, tak autorka utrousila pár zbytečných stop a tím nevznikl žádný šok. :D

Každopádně knihu mohu doporučit jako odpočinkovou a zcela nenáročnou. S kapkou detektivního podtónu...

xSimaix

Musím říct, že tato kniha má velice zajímavý námět plný tajemství hned od samotného začátku.
Je to kniha velice čtivá, odpočinková, rozkošná, ale také s pořádnou dávkou klišé hlášek, postav a některých pasáží příběhu. Některé situace jsou přehnaně předvídatelné a náhodné.
Přes všechny tyto vady se mi ale kniha líbila. Byla to typická oddechovka, která nikoho neurazí a zabaví. Pokud nebudete mít od knihy ani námětu němoty až moc vysoká očekávání, určitě se vám bude líbit.

Jako odpočinkové čtení určitě doporučuji!

Bárka120

Dost dobrá kniha určitě stojí za přečtení

elik-play5518
26.10.2017

Docela dobrý

parvitas
17.10.2017

zase jedna mlčiaca dievčina, ale z iného dôvodu - zomrela jej najlepšia kamarátka a ona si myslí, že za to môže... okrem toho zistí, že je lesbička, ale táto línia mi neprišla až tak dobre napísaná, ako v iných YA knihách s gay/lesbian tematikou. A ako to je naozaj, to neprezradím, ale je to celkom logické a jednoduché, len treba pozorne čítať - druhá časť, resp. záver je teda oveľa napínavejší, ale niečo mi tu chýbalo... niečo, čo by knihe dodalo ten wow efekt. inak, slušne napísané, ale ako poviedka by možno bola šokujúcejšia...

KnihomolkaMari
14.10.2017

Zdálo se, že knihu ani snad nedočtu, ale nakonec jsem se překonala a na rozdíl od zbytku knihy se konec opravdu vyvedl ale byl to to jediné, co mě na knize bavilo a zasáhlo. Samozřejmě, že je to oddechová jednohubka na jeden den ale přece jen jsem čekala něco víc.

Barbarka_CZ
25.09.2017

Asi už jsem na to moc stará. Ale náctiletým holkám by se to líbit mohlo. Trochu nečekaný konec.

Neme
11.09.2017

Líbilo se mi, jak jsem se už po prvních pár stránkách do knihy ponořila. Nevěděla jsem jak, ale stránky se obracely snad samy. V hlavě se mi automaticky tvořily obrazy. Ulička kde Megan žije, autobus, kterým jezdí do školy, Luke, Jasmine.... Ale samotnou hlavní hrdinku jsem si představit nedokázala. Možná proto jsem si u téhle knížky připadla jako pouhý pasažér víc, než u kterékoli jiné. Možná také proto, že se Megan neustále topí v minulosti a vy jenom čekáte na odhalení skutečností, které už se staly a nikdo s nimi nic nenadělá. Ke konci se příběh obrátil a Megan do jisté míry žila i současností, i když závěr působil dost uspěchaně. Ale ze samotného konce jsem měla radost. Určitě bych měla co vytknout, ale s odstupem času je to prostě jen neskutečně milá a kouzelná knížka.

marta14
16.08.2017

Že by mě to nějak hodně zaujala, to se říct opravdu nedá. Není to špatný příběh, ale trvalo mi, než jsem to přečetla.

Lexa123
30.07.2017

Knížku jsem měla docela rychle přečtenou protože mě příběh megan hodně fascinoval a stal se z části i mým osobním příběhem. Líbí se mi že se tam pořád objevují nové akce a další napjaté části. Např. Když začal hořet les, nebo když se její kamarádce přede dveřmi objevila mrtvá kočka.

Dakarianna
26.07.2017

Čekala jsem něco podobného knize Mluv, ale ne. Hlavní hrdinka pro mě není zrovna sympatická, ale to mi až tak nevadilo. Kniha vás táhne čistě na to, že chcete vědět, co se stalo, resp. proč Megan nemluví. Samotný příběh je čtivý, knížka není tlustá a konec je překvapení. Není to kdovíjaká pecka, ale příjemná napínavá oddechovka. Za mě 4/5.

Cipori
15.07.2017

Čtivá oddechovka. Připomnělo mi to jinou knihu od jiné autorky, "Mlč".

Lokina
14.07.2017

Čekala jsem lehkou, průměrnou četbu a tu jsem také dostala. Kniha byla čtivá, přesně to pravé na letní večery, kdy si chcete odpočinout.
Příběh se mi líbil, ale někdy jsem měla chuť hlavní hrdince dát pohlavek, i když někdy jsem ji chápala.
I když je kniha převážně mířená na teenagery a já jsem už dávno jiná věk. kategorie, hodnotím jí jako příjemnou průměrnou záležitost a i kvůli tomu, že do příběhu jsou vměstnána citlivá a ožehavá témata, o kterých se skoro každému teenagerovi nechce mluvit a má strach se s tím svěřit svým blízkým.

Veronika33
25.06.2017

Kniha nie je dokonalá, ale mňa neskutočne bavila. Dej dobre plynul, koniec bol prekvapujúci. Príbeh zaujímavý svojou témou viny, šikanou atď. Určite odporúčam prečítať.

BetyN.
22.06.2017

Obálka je velice vydařená a zaujme. Je to čtivé, ale poklidné, žádná velká akce. Autorka píše hezky, ale do knihy se dalo dostat více napětí. Řeší se zde mezilidské vztahy, šikana, pocity, myšlenky. Líbili se mi postavy, které jsou uvěřitelné a mají zajímavé charaktery. Po čase příběh nabere neočekávaný směr. Konec pro mě překvapivý. Jedná se o silný příběh, slzička ukápla a donutilo mě to trochu se o knize zamyslet. Bohužel tam autorka nakousla pár věcí, které nedořešila a to mi vadilo asi nejvíce. (Nedozvěděli jsme se: jak to bylo s Grace, proč byla Sadie taková. Tyhle věci, i když jsou úplně vedlejší, mě vždycky zajímají.)

luciefeix
15.06.2017

čekala jsem více , hrdinka nemluví a obvinuje se

Cleo De Nile
28.04.2017

Ten konec jsem bohužel tušila už od poloviny knihy, ale jinak musím říct, že je to jedna z nejlepších young adult knih, které jsem za poslední dobu četla. Autorka má sympatický styl psaní.

brzda.
26.04.2017

Nádherná knih. Jedna z nejhezčích co se četla.

Kachorra
10.04.2017

Velmi zajímavý příběh, konec mě velmi překvapil. Navíc se kniha četla rychle a přesně tak to mám ráda. Jisté věci mi sice neseděly, ale to nebude chyba na straně knihy.

NevimNetusim
08.04.2017

Hrozne krasna kniha. Velice dobre se cetla. Po vecerech jsem ji cetla skoro do pulnoci, protoze jsem chtela zjistit, jak to pokracuje. Hrozne se mi obe sve hlavni hrdinky libily. Dej u knihy je velice povedeny. Tato kniha me dovedla k mysleni si, ze vsechny knihy co jsem do ted cetla byly pro deti. Tahle se hodi k memu veku a proto me i bavila, ze vynika pro urcity vek, zrovna pro ten, jaky jsem ja.
Kdyz jsem si ji vybirala, premyslela jsem jeste nad hednou knihou. Vybrala jsem si ale tuto,ktera nalakala hlavne kvuli obalce a popisu na zadni strane. Kdyz jsem knihu docitala, rozbrecela jsem se. Nevim proc..
Skoda ze neni pokracovani, kdyby bylo, tak utikam do nejblizzsiho knihkupectvi a ihned ji kupuji..
Zatim nejlepsi kniha, co jsem kdy cetla

šneki
01.04.2017

Když se budete chtít na touto knihou zamyslet, tak můžete, ale pokud hledáte prostě napínavou YA, také vás nezklame. A v tom je její výhoda, přizpůsobí se čtenáři a jeho touze.

KaileyBlot
25.03.2017

U čtení celé téhle knížky mě držela jen zvědavost zjistit, co se vlastně stalo. Nevím, asi jsem od toho čekala víc. Obálka mě upoutala, anotace taky, ale celkově z toho mám teď takový zvláštní pocit. Jako by to nebylo dotažené, a nebo mě to prostě a jednoduše nesedlo. Ale aby nebylo toho negatismu tolik, zase to nebyla ta nejhorší knížka co jsem kdy četla.

simi28
19.03.2017

Moc pěkná knížka. Četla se mi opravdu dobře a krásně mě odreagovala. Je pravda, že tahle kniha není nějak extra napínavá, ale přesto jsem si jí užila. Má málo stránek, takže je to určitě dobrý typ pro ne až tak velké čtenáře.
Také musím pochválit pěknou obálku, která mě na tuhle knihu nalákala:).
Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ale hlavně jsem si oblíbila Jasmine, která byla pořád veselá, milá a upovídaná.
Hrozně mě mrzí, že jsem se kvůli komentářům dozvěděla, jak to dopadne, i když jsem knihu ještě ani nezačala číst. Škoda.
Ale jinak je to opravdu pěkná knížka, kterou vám určitě doporučuji.

Princezna22
05.03.2017

Kdybych si přečetla bejvala některé komentáře věděla bych celý konec knihy...Kniha má pěkný obal, ale obsah knihy mě strašně nebavil... Pěkně téma,ale díky komentářích jsem tuto knihu nemusela ani dočítat,ale dočetla jsem ji.. Jen mě mrzí,že jsem tu dobu co jsem knize dala mohla dát jiné lepší knize...škoda...

ladybook
29.01.2017

Taková knížka s krásným obalem ale trochu horším obsahem. Nejdříve mi přišla kniha jako obyčejná kniha pro náctileté. Ale po první polovině jsem byla velmi mile překvapena. Jen škoda, že témata, která mě velmi zaujala, nebyla více rozvinutá. Velká škoda. Co oceňuji je napětí. Ke konci se závěr dal předvídat, ale aspoň nějaké oživení tam bylo.
Jak už tu ale někdo zmiňoval tak jsem během čtení měla chvílemi pocit, že to už jsem někde četla.
Ale tak je jasné, že jsem musela obálku knihy nominovat na Obálku roku 2016. To bylo jasné.

Marodaro05
30.12.2016

Kniha pro mě byla obrovským sklamáním. Nevím proč, ale čekala jsem od ní mnohem, mnohem víc. Jsem ráda, že jsem si ji nekoupila.